Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO czy Latający "Talerz"...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

UFO czy Latający "Talerz"...

Ponad 40 lat po tym jak oficjalny fotograf sił obrony wykonał zdjęcie z krążownika marynarki wojennej, nie ustaje debata na temat niezidentyfikowanego obiektu widocznego w tle zdjęcia.

Mimo, iż zdjęcie pomarniało odkąd zostało wykonane w 1965 roku, znów pojawiły się spekulacje po tym jak Muzeum Marynarki Wojennej w Devenport postanowiło wystawić je wśród swoich zbiorów. Ekspert UFO Peter Hassal jest podekscytowany tą niesamowitą obserwacją, o której wcześniej w ogóle nie informowano.

Zdjęcie zostało wykonane przez oficjalnego fotografa sił obrony na dużo formatowym czarno-białym filmie. Zostało wykonane z mostku na krążowniku "Royalist", kiedy ten zbliżał się do Cape Brett, w zatoce pomiędzy wyspami Nowej Zelandii.

Dołączona grafika


Tajemniczy obiekt został najpierw dostrzeżony przez pracownika muzeum Paula Restalla kiedy ten przygotowywał zdjęcia dla nowej strony internetowej muzeum. Sprawdził on negatyw na świetlnym stole i zaprosił eksperta od zdjęć cyfrowych Hansa Weichselbauma aby ten wykonał skan w dużej rozdzielczości. Te badania dowiodły, że obiekt jest częścią oryginalnego zdjęcia.

Dyrektor muzeum David Wright powiedział, że nie ma żadnego wyjaśnienia w sprawie tego "czegoś" na zdjęciu.

Obiekt ukazał się w pewnej odległości od statku, a żaden z marynarzy pracujących w tym czasie na pokładzie nie zwrócił na niego uwagi, choć gdyby faktycznie był widoczny na pewno zwróciłby swoją uwagę. Dyrektor muzeum powiedział, że obiekt znajduje się zbyt daleko aby był np. rzuconym w powietrze elementem zastawy obiadowej (np. talerzem) lub np. spadochronem - o czym świadczy brak linek spadochronu i kąt pod jakim znajduje się obiekt. Zatem co to takiego?

"Nie mówimy, że to UFO" powiedział Mr. Wright, "To tylko jedna z tych interesujących rzeczy z jakimi mamy do czynienia". Zarząd muzeum nie ma na tyle czasu aby ściągnąć dawnych członków załogi, którzy pomogliby rozwiązać tajemnicę, choć "jeśli ludzie się tym zdjęciem zainteresują i zechcą zbadać jego autentyczność, będziemy im w tym towarzyszyć." Powiedział Mr. Wright.

Mr. Hassal powiedział, że zdjęcie jest intrygujące. Najpierw myślał on, że może to być skaza na negatywie, jednak jeśli to byłoby powodem powstania tego artefaktu, byłby to niecodzienne zjawisko. "To bardzo interesujące zdjęcie i klasyczny kształt kopuły o jakim często donoszą świadkowie." Jakkolwiek, Hassal jest zdziwiony faktem, że fotograf nigdy wcześniej nie donosił o skazie, obiekcie na tym zdjęciu.

Obiekt zdaje się być na wprost statku, przypomina metalowe wieko od śmietnika, zbyt ciężkie aby mogło być wyrzucone na taką wysokość. Hassal jest zaintrygowany faktem, że nikt na pokładzie nie zwracał uwagi na obiekt. "Gdyby ktoś wyrzucał coś w powietrze, pewne jest, że wszyscy patrzyliby na to".

Innego zdania jest starszy astronom Brian Carter, który powiedział, że kiedy powiększymy znacznie obiekt, jego krawędź jest bardzo ostra. Poddając krawędzie pobliskich klifów - po lewej i prawej stronie statku - temu samemu powiększeniu widzimy, że nie są one tak ostre. Może to oznaczać, że obiekt jest w rzeczywistości bardzo mały i znajduje się bliżej niż się nam wydaje. Brian Carter wierzy, że jest to coś, co zostało rzucone w powietrze z mostku, lub jakaś część statku.


Tłumaczenie: Eurycide
Paranormalne.pl
źródło: http://www.stuff.co....1459a11,00.html
  • 0



#2

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no na tym zdjeciu wyglada jakby ten obiekt był w dosyc duzej odległoscie od statku wiec raczej watpie zeby to byla jakas pokrywa od kosza na smieci czy cokolwiek innego wyrzuconego ze statku pozatym zblizenie tego obiektu nieprzypomina raczej niczego znajomego heh
  • 0

#3

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi to wygląda na czapę spadochronu, ale jakby był to spadochron to musiał do niego być ktoś podczepiony (chyba), a nie jest. Bynajmniej na zdjęciu tego nie widać.
Ale równie dobrze może to być coś pozaziemskiego.
Mimo wszystko zdjęcie dobre :mrgreen:
  • 0

#4

Ginyu.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nieźle.. to wygląda jak spadochron.. ;d coś w tym jest...
  • 0

#5

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moze i wyglada jak spadochron ale szczerze watpie ze nim jest bo jakos niewidze tu ani spadochroniarza ani zadnych linek które przeciez kazdy spadochron posiada a poza tym niepasuje mi jakos kat nachylenia bo na zdjeci po falach widac ze wiatr wieje dokładnie w strone statku a ten obiekt wyrznie leciał w bok gdyby to był spadochron to nizbyt to mozliwe heh
  • 0

#6

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jedno z ciekawszych zdjec na forum. Choc troche zbyt ostre krawedzie jak na obiekt pozaziemski ;-)
Czarny spod moze swiadczyc o tym, ze jest puste w srodku.
Chyba jednak marynarze sobie jaja robili, ale pewnosci nie ma :-D
  • 0

#7

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

troche zbyt ostre krawedzie jak na obiekt pozaziemski


a kto powiedział ze one musza byc gładkie?? :wow: :wow:
  • 0

#8

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a kto powiedział ze one musza byc gładkie??

Ja :]

Wyglada jak odciety kawalek kuli- troche dziwny ksztalt
  • 0

#9

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

turrkus a nie no jak ty to przepraszam :lol : :lol : a tak powzanie no moze i wyglada jak odciety kawalek kuli ale niewiem co ty takiego widzisz w tych krawedziach czemu sa zbyt ostre widziales kiedys obiekt pozaziemski ze tak twierdzisz?? :surprised:
  • 0

#10

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten ksztalt nie jest idealem aerodynamicznosci, a biorac pod uwage to co rzekomo potrafia maszyny obcych (zwroty o 90 stopni przy ogromnych predkosciach niemalze w miejscu, nagle przyspieszanie i zwalnianie itp) mogl by niepotrzebnie ograniczac mozliwosc wykonania niektorych manewrow :smile:
Wiec nie widze sensu produkcji statkow o takim ksztalcie.
Zreszta ten ksztalt ograniczal by ilosc miejsca dla pilotow ;(
  • 0

#11

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co do tego braku aerodynamiki to sie zgadzam ale mmoze to poprostu taka jakosc zdjecia
w kazdy razie ciagle niewiem co mam o tym myslec i czekam az inni wypowiedza swoje refleksje na ten temat wtedy moze znajde zakies pukty zaczepienie :rotfl: :rotfl:
  • 0

#12

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czarny spod moze swiadczyc o tym, ze jest puste w srodku.

Też mi się tak wydaje, dlatego podsunąłem pomysł spadochronu, jednak po waszych postach stwierdzam, że nie jest on dobry.
Ale puste w środku jest to dla mnie na 99% :>
  • 0

#13

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No mi tez sie wydaje ze jest pute w srodku ale niejestem pewny moe to poprostu kat padania promieni slonacznych sprawiłe ze tak to wyglada poprostu CIEN z reszta sam juz niewiem ale jestem ciekawy co to jest :( ;-)
  • 0

#14

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę Raziel, że mamy podobne stanowisko :mrgreen:
Trzeba poczekać, może ktoś napiszę jakąś ciekawą teorię. A tymczasem :beer:
  • 0

#15

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jasne jestem otwarty na teorie bo naprawde wciagnołem sie w ten temat tylko ze jakos niespieszy sie nikomu zeby cos napisac :lol : a co do twojej propozycji to bardzo dobry pomysł ide po piwko :lol :
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych