Skocz do zawartości


Zdjęcie

Las butów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mężczyzna przez przypadek znalazł tajemniczy las pełen butów, o którym nikt wcześniej nie słyszał!

 
Nazywa się Patty Maher i jest fotografem z Ontario w Kanadzie. Ostatnio jechał na kilku drogach w pobliżu Orangeville Ontario, gdy zauważył miejsce przy drodze, gdzie były przywiązane buty do drzew. Podszedł, żeby to sprawdzić i zrobił te zdjęcia. „Tam są dosłownie setki butów – przybite do drzew, zawieszone na gałęziach lub po prostu umieszczone na ziemi u podnóża drzew.” – skomentował Patty.
 

2n24y8.jpg

 

2jcggon.jpg

 

„Pomyślałem, że może to był czyjś pomnik, kto zginął w wypadku samochodowym – ale okazuje się, że ten las butów jest całkowitą tajemnicą. Nikt nie wie, kto umieścił tam te buty i dlaczego.”
 
Najwcześniejsze zaobserwowanie tego zjawiska miało miejsce wiosną 1972 roku. Według policji nie ma zapisów o żadnych wypadkach, które zdarzyły się w tym miejscu, więc nie są to pamiątki – choć wydaje się, że w pewnym momencie ktoś stworzył pomnik na jednym z drzew. Istnieje również kilka plastikowych szkieletów, które zostały włożone do butów lub zawieszone obok – ale nie można stwierdzić, czy było to przypadkowe zdarzenie, czy też miało to jakieś znaczenie.
 
Istnieje wiele teorii na temat tego, czym jest ten las. Niektórzy uważają, że jest to realizacja artystyczna, podczas gdy inni uważają, że była to część ruchu „Walking Free”, który miał miejsce w latach 70-tych.
 
„Dla mnie chodzenie po zdjęciach tych butów inspirowało dziwne uczucie czci.” – opowiada Patty. „Zastanawiałem się nad właścicielami tych butów: kim są, czy nadal żyją, jakie są powody, dla których każdy porzucił je i dlaczego niektóre zostały przybite, inne powieszono, a niektórzy po prostu zostawili na ziemi.
 
Pomyślałem, że opublikuję to na wypadek, gdyby ktoś, kto to widzi, znałby historię która za tym stoi, lub ma inną teorię na temat tego, dlaczego tak jest. Czy kiedykolwiek spotkałeś się z czymś takim?”
 


e1dwtl.jpg

 

2pyavpv.jpg

 

2qlfn74.jpg

 

 

źródło





#2

Beast.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trochę jak na Woodstocku. :)

 

comment_6OwEV3UKfNkkivhmxacmuqEMAJeTtOr2


  • 0

#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedyś na spacerze znalazłem na wysokiej topoli zaczepioną w ten sposób parę butów a obok... zaczepiony za pasek aparat cyfrowy. Kilka dni później aparat zniknął.


  • 0



#4

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A gdzie sprzedawca? pytam się. Serio to wygląda jakby ktoś nie był w stanie wynająć sobie lokalu. No chyba, że naoglądał się predatora, tworzy podobną historię i zamiast ciał wiesza buty na drzewach. :D A tak na poważnie to bardzo ciekawe, może ktoś tam kręci film? aparat cyfrowy... Sesja zdjęciowa w lesie? dziwne. 


Użytkownik ๖ۣۜKhan edytował ten post 05.03.2018 - 12:41

  • 0

#5

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziwne i nieprzyjemne. Nie chciałbym trafić w takie miejsce. Odstręczające. :omg:


  • 0



#6

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem o co chodzi z tymi butami, szukałam na necie czegoś więcej lecz nie znalazłam totalnie nic. Wygląda mi to na jakąś tradycję, buty są różne - od małych bucików dla dzieci po duże obuwie mężczyzn i kobiet. Jak widzimy na zdjęciach są również klapki, japonki, buty sportowe czy crossy.

 

Sądzę, że jest to rodzaj jakiegoś lokalnego zabobonu, pozostawiając buty na drzewie - będziemy opływać w? I tu należałoby zapytać się tubylców co to za trend.





#7

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Możliwe, że to pewien zwyczaj, tak jak np. Zakładanie kłódek na mostach dla zakochanych.


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych