Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zamykanie tematów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#16

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro zostałem wywołany do tablicy, powiem jak było.

Grynin vel poranek załadował mi minusika, tak było. Zaciekawiony byłem, komu się tak temat nie podobał, że załadował mi minusa. Skoro mogę zobaczyć kto, zapragnąłem zobaczyć co ów człek wypisuje na forum.

I niestety, zawiodłem się, bo poziom marny i niestety z wieloma poglądami nie mogłem się zgodzić. Im dalej, tym było gorzej.

Żadnych podtekstów, że nie lubię go czy coś tam.

Jedyne czego u niego nie lubię, to emanacja religią. Wiara, to prywatny folwark, obejdzie się "bez" na forum.





#17

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

The Toxic

 

Widzisz na forum jest Endinajla, nasz skarb w postaci zwolennika. Ma swój świat, swoje zdanie, lubi mieszać różne teorie ze sobą i nie płynie z prądem. Jest jak kot który chodzi swoimi drogami ze swoim zdaniem. Otóż Endi z reputacją dodatnią czyli zieloną zaczęła pisać absurdalnie i została zminusowana do złej (bodajże się miała -50) ale nie zmieniła stylu pisania, nie zmieniła wierzeń, po prostu zaczęła pisać bardziej logicznie ale w swoim stylu, zostało to docenione i teraz śmiga z reputacją ponad  600 punktów dodatnich :D. Odważna dziewczyna!

Endinajla, po prostu skopiowała na te forum mnóstwo artykułów, będących swego rodzaju nabijaczami punktów, oprócz tego napisała mnóstwo postów, Więc z jednej strony najwięksi przeciwnicy już się przyzwyczaili i nie chce im się jej minusować,z drugiej łatwo mogła sobie znaleźć zwolenników którzy by jej dawali punkty dodatnie. Po za tym punkty ujemne idą w ruch przede wszystkim podczas kontrowersyjnych dyskusji, dodatnie idą także wtedy gdy na forum jest spokój. Kwestia logiczności wypowiedzi schodzi na dalszy plan.


  • 1

#18

poranek.
  • Postów: 62
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Ogólnie interweniowałam kilkukrotnie za każdym razem albo edytowałeś post (i mój zielony przypis znikał) i wstawiałeś zdjęcie polityka albo olewałeś moje prośby całkowicie, ileż można razy prosić aby nie wstawiać tylko jednego zdjęcia. Cóż musiało się to skończyć zamknięciem tematu. Gdybyś tylko nie wstawiał tego jednego, jedynego zdjęcia, nie edytował swoich postów i nie usuwał moich przypisów to temat mógłby być otwarty, nie widzę przeszkód i mógłbyś do woli w nim dyskutować.

 

O ile pamiętam pierwszy post edytowałem z dwa razy - pierwszy raz nie wiedząc że w niego ingerujesz, a drugi raz dlatego bo ingerowałaś w niego niezgodnie z tym jak się umówiliśmy. Później dałem ponownie omawiane zdjęcie w innym poście. A dlaczego? Ano dlatego, bo najpierw jedno piszesz, a później drugie robisz nie licząc się z wcześniejszymi uzgodnieniami tylko robisz po swojemu i jeśli ktoś wtedy kogoś zlekceważył, to Ty mnie i moje słowa, z którymi najpierw się zgodziłaś, a później zlekceważyłaś. Zresztą, ja cie wtedy prosiłem, że jak masz zamiar usuwać zdjęcia z tematu, to usuń cały temat bo nie ma sensu rozmawiać w taki sposób. Ty twierdzisz, że można "bez przeszkód i do woli o nim dyskutować". Serio? Jak można dyskutować z ludźmi na temat czegoś, czego nawet nie można umieścić w temacie i pokazać ludziom w czym tkwi sedno omawianego tematu? Jak chcesz to podyskutuj z kimś o "zdjęciu na którym widać ducha" bez możliwości pokazania ludziom tego zdjęcia i "ducha". Już Ci to kiedyś pisałem.

 

Hola, hola kolego! Nigdzie nie napisałam, że dodatnia reputacja świadczy o tym, że rozłożyła Cię na łopatki. Czytaj ze zrozumieniem. Rozłożyła Cię na łopatki zdjęciem i całym swoim postem, a dwanaście punktów dodatnich świadczy o tym, iż ja i cała jedenastka zgadzamy się pod tym co napisała.

 

Chyba jednak świadczy, skoro raczyłaś to zauważyć i użyć jako argumentacji.  Poza tym co jak co, ale swoim zdjęciem i treścią to ona tym bardziej mnie na łopatki nie rozłożyła - co już pisałem. Ale widać nie przekonam do prostej prawdy, że tamto zdjęcie nie było żadnym argumentem. Powinnaś się bardziej skupiać na zdjęciach @zaciekawionego, bo to właśnie jego zdjęcia były najbliższe omawianego. Niestety jego zachowanie i kłamstewko pogrążyło jego wiarygodność w moich oczach. Mógł naprawdę w prosty sposób mnie pokonać w dyskusji, lecz zrezygnował. Coś kręcił od samego początku i zamiast od razu dać zdjęcie zrobione przy takiej samej ekspozycji on wolał iść na skróty, no i nie doszedł do efektu finalnego - wymiękł z jakiegoś powodu. 

 

Rozłożyła, oczywiście każdy ma prawo wierzyć w co chce, aczkolwiek widać gołym okiem w temacie kto ma rację.

 

Oczywiście że widać, kto ma tu racje. I bynajmniej nie jest to kwestia wiary, lecz wiedzy popartej doświadczeniem wielu fotografów, że takiego efektu się nie uzyska przy takiej ekspozycji, a zarazem przy uzyskanej ostrości na twarzy nie da się uzyskać takiego rozmycia oczu. Naprawdę trzeba być niedokształconym w tej materii. Nazywasz siebie logicznie myślącą, przecząc oczywistym faktom. 

 

a że większość uważa to samo, to świadczy o logicznym myśleniu i realnym podejściu.

Realnym podejściu do czego? Raczej nie do fotografii moja droga. Gdyby tak było to byś nabyła logiczniejszych wniosków zgodnych z powszechną wiedzą o tym jakie zasady panują w fotografii: a jedną z tych zasad jest to, że przy takiej ekspozycji oraz uzyskanej ostrości obiektu  niemożliwością jest uzyskanie takiego efektu rozmycia oczu. Oczy nie poruszają się z niewidomie jaką prędkością, a autofokus rzutował na całą twarz, bo to raczej oczywiste. Logiczne myślenie to prawidłowe wnioskowanie. Jeśli Ty i inni uważacie, że taki efekt można uzyskać przy takiej ekspozycji, uzyskanej ostrości, to przeczycie logicznym wnioskom opartym na podstawowej wiedzy o fotografii.

 

Ale mam rozwiązanie - a co tam, przecież jestem taka zła i w ogóle - gdy będziesz mieć potwierdzenie tejże teorii to zapraszam na PW z informacją, a temat otworzę.  

 

Omawianie tematu z usuniętym zdjęciem mija się z celem. Obecnie bym nie skorzystał z tej możliwości. Może kiedyś.

Ja tu jedynie chciałem się "wyżalić", a przy okazji wyszło mi powtórzenie tego co już napisałem w tamtym temacie, a co jest konsekwentnie przez was ignorowane. Myślę że w ciągu 1-2 dni wkroczy tu @zaciekawiony cały na biało i nas zaskoczy czymś niemożliwym do wykonania.  Wiadomo. Dla @zaciekawionego nie ma rzeczy niemożliwych jeśli chodzi o jego zaczarowany aparat.  :))    


Użytkownik poranek edytował ten post 04.03.2018 - 09:18

  • -1

#19

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

poranek

 

Niestety jego zachowanie i kłamstewko pogrążyło jego wiarygodność w moich oczach. Mógł naprawdę w prosty sposób mnie pokonać w dyskusji, lecz zrezygnował. Coś kręcił od samego początku i zamiast od razu dać zdjęcie zrobione przy takiej samej ekspozycji on wolał iść na skróty, no i nie doszedł do efektu finalnego - wymiękł z jakiegoś powodu.

Po prostu wolał się nie kopać z koniem, zresztą gdzie cię niby okłamał? Podając że aparat będąc ustawiony na 1/4 sekundy zapisał w danych ze był ustawiony na 4 sekundy?

 

Oczywiście że widać, kto ma tu racje. I bynajmniej nie jest to kwestia wiary, lecz wiedzy popartej doświadczeniem wielu fotografów, że takiego efektu się nie uzyska przy takiej ekspozycji, a zarazem przy uzyskanej ostrości na twarzy nie da się uzyskać takiego rozmycia oczu.

A kim jest ta tajemnicza istota o nazwie "wiele fotografów"? Może podasz jakieś nazwiska? Cytaty?


  • 0

#20

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie zrezygnowałem, to prawda - aparat źle zapisuje ustawienia w Exifach, przy ustawionym czasie 1/X sekundy zapisuje czas x sekund. Zresztą w tym samym temacie inna użytkowniczka odtworzyła ten efekt i miała w exifach prawidłowy czas, ale też jej nie uwierzyłeś.


  • 0



#21

poranek.
  • Postów: 62
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Po prostu wolał się nie kopać z koniem, zresztą gdzie cię niby okłamał? Podając że aparat będąc ustawiony na 1/4 sekundy zapisał w danych ze był ustawiony na 4 sekundy?

@Bohun

Gdybyś zweryfikował jego zdjęcia i możliwość ich wykonania przy takiej ekspozycji to byś zrozumiał, gdzie można się dopatrywać kłamstw. 

Takich zdjęć nie da się wykonać. Albo użył soczewek i sfałszował parametry ekspozycji albo sam ma takie oczy. A może coś innego? W każdym razie każda z nich zakłada w sobie oszustwo.

A czy to tylko takie puste oskarżycielsko? A może zweryfikuj  we własnym zakresie, to będziesz wiedział że coś tutaj nie gra. Wiarygodność  @zaciekawionego w tym konkretnym temacie stoi na bardzo niskim poziomie, biorąc również pod uwagę to kręcenie z błędnym zapisywaniem danych. Nie jesteś skazany na "kopanie się z koniem", tylko troszkę więcej zaangażowania w dociekaniu prawdy. 

 

 

A kim jest ta tajemnicza istota o nazwie "wiele fotografów"? Może podasz jakieś nazwiska? Cytaty?

 

Nazwiska, cytaty...? Tu nie chodzi o konkretny autorytet, tylko o wiedzę popartą doświadczeniem oraz świadomością jak działa aparat fotograficzny i jakie błędy mogą, a jakie nie mają prawa wystąpić w danych okolicznościach. Fotografia to nie jest coś oparte na losowym zdarzeniu, że raz można pewny efekt uzyskać, a innym razem "nie bo nie", bo nam się nie poszczęściło czy cuś.  Masz mnóstwo fotografów w mieście. Jak nie wiesz o jakie zdjęcia chodzi to na PW mogę podesłać. 

 

Zresztą w tym samym temacie inna użytkowniczka odtworzyła ten efekt i miała w exifach prawidłowy czas, ale też jej nie uwierzyłeś.

Piszesz o tym już legendarnym żółtym zdjęciu co dostało 12 punktów reputacji? 

Faktycznie ten sam efekt. O czym tu dyskutować.   :...:


Użytkownik poranek edytował ten post 04.03.2018 - 11:26

  • -4

#22

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak zwykle próba zawalczenie o prawa użytkownika przez kilku kolorowych uważana jest za - żalenie się. Hipokryzja w czystej formie.
Kolejną kwestią jest branie pod uwagę użytkownika  i minusowanie go, za tematy powiedzmy już nie aktywne, o czym wspomniano wyżej.
Jest to zawoalowana gonitwa za króliczkiem tak tutaj lubiana.


  • 0



#23

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Poranek

Czyli weryfikowałeś ten efekt, używając swojego aparatu przy takich ustawieniach? Bo wiesz, żeby komuś zarzucać świadome oszustwo, to trzeba mieć coś więcej niż tylko opinię "fotografów" nie wiadomo nawet jakich. Możesz wrzucić choć jedno z twoich zdjęć próbnych i zrzut exif?


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 04.03.2018 - 13:17

  • 0



#24

poranek.
  • Postów: 62
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Czyli weryfikowałeś ten efekt, używając swojego aparatu przy takich ustawieniach?

Gdybym nie weryfikował, to bym nie pisał że uzyskuje inny efekt niż ty.

 

Bo wiesz, żeby komuś zarzucać świadome oszustwo, to trzeba mieć coś więcej niż tylko opinię "fotografów" nie wiadomo nawet jakich.

Ja się nie posługuje opinią fotografów, tylko jeśli już kwestią techniczną. 

 

Możesz wrzucić choć jedno z twoich zdjęć próbnych i zrzut exif?

Z przyjemnością, choć muszę je najpierw wykonać. Chyba nie muszę pisać, że tamte skasowałem jako że nic niezwykłego one nie przestawiały? Tylko naprawdę dziwi mnie, że człowiekowi który posiada aparat trzeba takie rzeczy udowadniać, ale chętnie to uczynię mimo wszystko i może uda mi sie trochę nadszarpnąć twoją nienaganną reputacje jako kogoś wiarygodnego z dobrą reputacją. Toż to będzie mi rozkosz! : )

 

Daj mi jednak trochę czasu, bo chce podejść do tematu w miarę profesjonalnie aby wszystko stało się jasne, że takiego efektu nie da się uzyskać. Nie mniej ja w przeciwieństwie do Ciebie zachęcam do osobistych weryfikacji a nie wiary w cudze zdjęcia. Nawet jak wkleję te moje, to będę dalej zachęcał bo zawsze można się przecież czegoś "czepić", dlatego tak ważne jest żeby samemu coś sprawdzić i wyrobić sobie zdanie.


Użytkownik poranek edytował ten post 04.03.2018 - 14:04

  • -1

#25

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Prawidłowy czas ekspozycji wyświetla mi się w aparacie, czy to cię przekona?

 

Zdjęcie spadającej kropli:

OsEZAyv.jpg

https://imgur.com/a/terw9

 

Podgląd na parametry w aparacie:

LnprQDu.jpg

 

czas ekspozycji 1/500

i teraz exif:

zWi8FeS.png

 

Czas ekspozycji: 500 s

 

Chyba nie sądzisz, że mam w domu tak słabą grawitację, że kropla wody spada w ciągu 500 s (8 minut)?

 

Teraz drugi zestaw. Zdjęcie:

14G6TTs.jpg

 

Podgląd na aparacie:

VW19W7e.jpg

 

czas ekspozycji: 1/4 s

 

Exif:

Jvhi8Dz.png

 

Czas ekspozycji: 4s

 

To nie moja wina, że aparat źle zapisuje ten czas. Tym samym, mam dowód na to, że przy zadanych przez ciebie parametrach da się uzyskać ten efekt, oraz że  za bardzo się pospieszyłeś oskarżając mnie o oszustwo.


  • 8



#26

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Poranek jest bardzo szybki w oskarżaniu innych o manipulację, tym bardziej wtedy, kiedy ewentualne dowody stają sie argumentami przeciwko jego porządkowi świata. Jednocześnie rości sobie prawo do wyzywania użtkowników/moderatorów od ignorantów i kłamczuchów. W takiej sytuacji domaganie sie specjalengo traktowania jak jakiegoś "special snowflake" jest nie na miejscu z jego strony według mnie. 

 

Zaciekawiony był na tyle uprzejmy, żeby pofatygować się i udowodnić, że kłamczuchem nie jest, chociaż odnoszę wrażenie, że nie przekona to kochającego teorie spiskowe GryninGa. On i tak wie, że Zaciekawiony od bardzo dawna sam jest jaszczurką i jest tu tylko po to, żeby siać zamęt w umysłach dzieci światłą, które chcąc tylko poznać prawdę i nic więcej ;) Dlatego podziwiam was, że w ogóle chce wam się dyskutować z taką osobą.


Użytkownik dziewięć edytował ten post 04.03.2018 - 15:38

  • 5



#27

poranek.
  • Postów: 62
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

@Zaciekawiony. W takim razie muszą to być twoje naturalne oczy albo soczewka, skoro zdjęcie zostało wykonane w zbliżeniu do tamtych parametrów i uzyskałeś taki efekt. 

Dlaczego? Ponieważ twoje oczy wcale mocno rozmyte nie są (praktycznie w ogóle), one jedynie przestawiają to co na nich widać. Identycznie jak w omawianym zdjęciu byłego polityka z PSL. Przy tym czasie nie sposób rozmyć tak oczu i tutaj powstrzymuje swoje zdanie. Ale będę pod tym względem w stosownym czasu przestawiał argumenty. 


  • -3

#28

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...
 
To ja pokażę swoje oko:
cR1kfqP.jpg
Wg. danych z galeryjki Windows 10:
Ujęcie: 1/40 s f/3,2 10,2767944335938 mm
ISO: 80
Urządzenie: DiMAGE Z5

EDIT:
Podgląd EXIF we właściwościach podaje czasz ekspozycji 40 s. Przypuszczam, że to błąd po stronie windowsa, konkretnie części podającej właściwości plików, a nie błąd zapisu EXIF...
Dodatkowo odczytywarka metadanych online pokazuje czas ekspozycji jako 1/40 sekundy, czyli też poprawnie...

Użytkownik Urgon edytował ten post 04.03.2018 - 17:29

  • 3



#29

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie, Urgon, nie. Wybacz. Najlepiej wyszła dziewięć - napisałbym wręcz jak Madame Vastra, gdyby nie to, że akurat ta jaszczura miała niebieskie, ludzkie oczy.

Potem Zaciekawiony - no, od razu można się poczuć jak w domu.

A Ty jesteś jakiś taki...No nie wiem... za wyraźny, za bardzo... (brrr!) ludzki. Rozumiem, obowiązki, praca. ale tu jesteśmy w kręgu przyjaciół. Sami swoi.

;)

 

No, to teraz na poważnie. Nie bardzo wiem, co poranek chce udowodnić. Że reptilianie są wśród nas? Nawet na paranormalne.pl? Czy, że lepiej niż inni opanował trudną sztukę fotografii? Rozumiem, że czuje się pokrzywdzony, ale mnie, postronnego obserwatora dyskusji (fotki robię amatorsko, gdzie mi do naszej forumowej elity, więc przytomnie się nie odzywam) argumenty przeciw przekonują.

 

Co do minusowania - chyba najbliżej mi do słów Voltaira, nigdy przez niego niewypowiedzianych: Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć.

 

Życia dawać zamiaru nie mam, ale minusów za przekonania też (jeśli myszka mnie świerzbi, by komuś przyłożyć, to raczej za gwałt na języku lub wrzucanie nieczytelnych bloków tekstu. Ale tu najczęściej wkraczają moderatorzy i po kłopocie).

 

Przepraszam, poranek, ale jeśli piszesz serio to, według mojej najlepszej wiedzy i woli, nie nasz racji. Chociaż... byłoby dużo ciekawiej, gdybym się mylił. :szczerb:

 


  • 1



#30

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Jak chcesz, Nick, to mogę poszukać zdjęcia mojego drugiego, reptiliańskiego oka. Przynajmniej poranek miałby o czym pisać...
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych