Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne ślady w lesie


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1

KilmeN.
  • Postów: 16
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, często chodzę po lasach w ramach odpoczynku. Sprawa jest taka, ostatnio idąc zauważyłem bardzo dziwne, jedynie dwa ślady, jeden był prawie w ogóle niewidoczny, za to drugi w miarę dobrze zachowany. Szukałem na internecie śladów zwierząt, lecz żaden nie pasuje. Co o nim sądzicie? Zdjęcie normalne oraz po lekkiej modyfikacji.

 

eUNsCfH.jpg

sATw6BL.png


  • 0

#2

poranek.
  • Postów: 62
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Ślad po rzucie kamieniem (nie ma tam kamienia gdzieś?), patykiem, czymkolwiek.


Użytkownik gryninG edytował ten post 09.02.2018 - 20:10

  • 0

#3

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

śnieg spadł z drzewa i zrobił taki ślad.  u nas tak było  gdy się topił to "zjeżdżał" z gałęzi i robił takie pionowe rkeski na śniegu tak jakby ktoś rysował patykiem po śniegu


  • 0

#4

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mi to wygląda na ślad po lądowaniu jakiegoś miniaturowego ufo czy sondy obcych. Ale z drugiej strony widzę dziwny kształt głowy, oko i usta wykrzywione w grymasie. Nie wiem czy to pareidolia czy wy też widzicie buzię w tym śniegu?


  • 0

#5

KilmeN.
  • Postów: 16
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm, śniegu jeszcze wtedy nie było, bo zdjęcie parę miesięcy temu było robione, a kamień? Serio kamień może mieć podobny kształt do stopy oraz dziwne 3 zakończenia, a jedno jakby pazur? Rozumiem śmiechawe itp, ale bez przesady.


  • 0

#6

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Raczej to ślad po jakimś kamieniu, czy czymś podobnym. Jedyne do czego mógłbym ten odcisk porównać, to do nietoperza, którego zmarznięte łapki nie były w stanie utrzymać na gałęzi i biedaczysko klapnął na płasko.





#7

KilmeN.
  • Postów: 16
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W sumie nietoperz niby ta, aczkolwiek na necie jakoś nie mogę znaleźć jego odcisku, a co do kamienia - żadnych w pobliżu nie było i do tego to były dwa identyczne ślady. Nie wiem już, nawet jeśli to byłby kamień to nie sądzicie, że taki kształt to nie jest zbytnio często widywany od kamieni? Jakbym znalazł kamień, który wygląda tak dziwacznie to wziąłbym go nawet do domu, bo raczej mało takich jest.


  • 0

#8

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mozliwe, ze to slad po kamieniu filozoficznym, a poniewaz jest to bialy kruk, to moze tlumaczyc jego dziwaczny, niespotykany ksztalt. I co to jest za podloze?

Jeszcze jedno mnie zdziwilo. Najpierw piszesz ze zdjecie zrobiles ostatnio idac po lesie, a potem ze pare miesiecy temu. To jak w koncu?

Użytkownik Color Coelestinus edytował ten post 09.02.2018 - 16:36

  • 0

#9

KilmeN.
  • Postów: 16
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio szedłem parę miesięcy temu? Teraz w zimę co innego do roboty już mam. Podłoże to po prostu ścieżka leśna, po deszczyku lekkim.


  • 0

#10

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To idz ponownie, teraz-zima. Moze pojawily sie nowe, jeszcze bardziej niezwykle slady.
  • 0

#11

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

... nawet jeśli to byłby kamień to nie sądzicie, że taki kształt to nie jest zbytnio często widywany od kamieni? 

Ten kamień może być pospolity, natomiast jego odcisk już nie. To mógłby być nawet kawałek gałęzi owiniętej w jakiś papier lub worek foliowy.





#12

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To może być nawet ślad zwierzęcia zdeformowany poślizgnięciem.


  • 0



#13

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Był to jedyny taki ślad w okolicy? Jeśli tak to nie jest to ślad stopy/łapy, bo nie zostawiło go nic w trakcie chodzenia/biegania. Chodzące a nawet stratujące do lotu stworzenia zostawiają więcej śladów niż jeden. Wszystkie.

 

Jeżeli były inne ślady dookoła, ale różniły się od tego na zdjęciu, to znaczy, że ten ślad akurat został trochę zniekształcony w wyniku tego, że ziemia była zmarznięta/namoknięta albo zwierzę wykonało jakiś gwałtowny manewr.


  • 0



#14

KilmeN.
  • Postów: 16
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Za tydzień się tam wybiorę w poszukiwaniu takich/podobnych śladów. Jakby był taki jeden ślad to temat zamknięty, ale były dwa. W sumie tak myślę ślad ten mógł pokazywać wyskok, bo niedaleko była gęsta trawa. Jeden słabo widoczny tak jakby "lewa stopa" musnęła ziemie, a drugi widać, że jest w miarę odznaczony.  Zdjęcie nie pokazuje tego jak to wyglądało w 100% tylko może w ok. 80%. A nuż w moich okolicach biega jakieś niewyobrażalnie zdeformowane zwierze? Trochę naiwnie z mojej strony, ale z takimi śladami pierwszy raz w życiu się spotkałem i nie chcę im tak łatwo odpuścić.


Użytkownik KilmeN edytował ten post 10.02.2018 - 11:50

  • 0

#15

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dwa ślady też nie wskazując na to, że coś miało takie łąpy jak przedstawia ten ślad. Mozliwe właśnie że coś wyskoczyło albo zerwało się do lotu. To zwykle powoduje większy nacisk na ziemię i zdeformowanie śladów.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych