Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opuszczone wioski w Kampinoskim Parku


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

shiny.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć,

Jestem w posiadaniu zdjęcia ducha. I z góry chcę zaznaczyć  - piszę ten temat nie po to, by coś udowodnić. Nie chcę tu pokazywać tego zdjęcia z dwóch powodów. Pierwszy - prawdopodobnie zostanę zjedzona przez "znawców" i usłyszę, że to przeróbka, drugi - mam uprzedzenia co do tego, czy powinno się pokazywać takie rzeczy na forum publicznym. Piszę, ponieważ mam nadzieję, że znajdę tu kogoś, kto również spacerował po Kampinoskim Parku i również był świadkiem czegoś paranormalnego. Albo zachęcę kogoś do sprawdzenia tego miejsca osobiście.

Otóż wybrałam się z kolegą na urbexy. Chodziliśmy po opuszczonych domach i robiliśmy zdjęcia. Warto dodać, że wcześniej zdarzało nam się zwiedzać inne opuszczone miejsca i nigdy nie doświadczyliśmy czegoś podobnego. Prawdę mówiąc nie czuliśmy się tam zbyt komfortowo od samego początku. Może to kwestia tego, że chodziliśmy po domach, widzieliśmy pozostałości po dawnych mieszkańcach i przez to czuliśmy się trochę jak intruzi. Tak czy siak pochodziliśmy trochę, zrobiliśmy kilka zdjęć i wróciliśmy do domu.

Kilka dni później postanowiliśmy obejrzeć te fotki. Na jednej z nich uchwyciliśmy coś dziwnego.

Przewijamy fotografię. Jedna z nich przedstawia mnie. Stoję w niemal do reszty splądrowanym pomieszczeniu. Ściemniało, więc w tle widać tylko zarys pomieszczenia. Zdjęcia jest zrobione fleszem. Na następnym zdjęciu wszystko jest dokładnie tak samo - poza tym, że na pierwszym planie pojawiła się nowa postać. Stoi dokładnie obok mnie, jakby pochylona lekko do obiektywu. Nie widać dokładnie jej twarzy - jest ciemna, widać tylko zarysy (na tyle wyraźne, że widać, że jest to "człowiek". Ubrana jest w białą sukienkę, która na tym ujęciu bardziej przypomina biały biustonosz. Włosy ma czarne, roztrzepane. Może coś pominęłam, ale jeśli już to niewielkie szczegóły - nie wiem, nie chcę teraz patrzeć na to zdjęcie, bo nawet pisząc to czuję się nieswojo. Następne zdjęcie jest identyczne, tylko że już bez niechcianego gościa. 

 

Zachęcam osoby, które doświadczyły czegoś podobnego w Parku Kampinowskim do opisywania swoich przeżyć (jeśli wierzyć w coś takiego jak aura, tam jest naprawdę dziwna). I nie tylko tam. Może ktoś z was również sfotografował ciemną postać, która wygląda jak człowiek. 

Proszę też o niepróbowanie udowodnienia czegokolwiek. Nie był to żaden paproch, defekt na zdjęciu. Zdjęcie wyraźnie przedstawia człowieka, lecz w pomieszczeniu nikogo z nami nie było.


  • 0

#2

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak, lepiej opisywać zdjęcie w kilkunastu zdaniach, zamiast je po prostu wstawić. Skoro masz taki niepodważalny dowód na to, że to był rzeczywiście duch, to pokaż to zdjęcie, bo takich deklaracji słownych było już tu setki.


  • 0



#3

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak ktoś zaklina się, że sfotografował ducha, a nie chce wstawić zdjęcia, to w 100% przypadków zwyczajnie kłamie. Tyle w temacie. Niema fotki, niema o czym dyskutować, bo na takiej zasadzie i ja mógł bym się rozgadywać o tym jak ubiegłego lata sfotografowałem kosmitę wychodzącego ze statku.


  • 0

#4

shiny.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Napisałam- celem tego posta nie jest pochwalenie się. Nie ma tu o czym dyskutować. Nawet jeśli wstawiłabym zdjęcie, to nikt by go nie potraktował jak odkrycie, bowiem w tych czasach każdy może samemu wstawić rzekomego ducha w photoshopie. Uważam, że tylko osoba która sama czegoś doświadczy może być pewna, że to było prawdziwe.
Celem posta jest znalezienie osób, które doświadczyły czegoś podobnego w Puszczy Kampinoskiej. Może ktoś również sfotografował tę postać, może zna historię tego miejsca. Cokolwiek. Takie osoby zapraszam do kontaktu.
  • 0

#5

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale kto tu mówi o chwaleniu się? Piszesz na forum o tematyce paranormalnej i nie chcesz pokazać rzekomo uwiecznionego paranormalnego zjawiska? Nie uważasz, że to dość dziwne podejście, które dla wielu osób może świadczyć o tym, że zwyczajnie kłamiesz?


  • 0



#6

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Urbexy to kompletny żal. Te wszystkie dzieciaczki w poszukiwaniu duchów czy tajemnic, niejednokrotnie włamujące się do zamieszkałych domów. Ten proceder to pogwałcenie prawa własności.
  • 1



#7

shiny.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale kto tu mówi o chwaleniu się? Piszesz na forum o tematyce paranormalnej i nie chcesz pokazać rzekomo uwiecznionego paranormalnego zjawiska? Nie uważasz, że to dość dziwne podejście, które dla wielu osób może świadczyć o tym, że zwyczajnie kłamiesz?

 

Zgadza się. Nie chcę go pokazywać na forum publicznym, ponieważ nie chcę żeby to zdjęcie krążyło po sieci. Pokazać je mogę, ale komuś zaufanemu lub komuś kto uwiecznił coś podobnego i chce o tym pogadać - dlatego opisałam jak to wygląda. Chyba celem tego forum nie jest wyłącznie poddawanie zdjęć pod dyskusje (co i tak sprowadzi się do tego że każdy uzna to za fotomontaż - czemu się nie dziwię, sama nie uwierzę, póki nie zobaczę na własne oczy). 


  • 0

#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na forum było już wiele takich tematów ze zdjęciami mającymi przedstawiać coś dziwnego. Osoby wrzucające takie zdjęcia zawsze się nimi zachwycały. A prawda jest taka, że na tych zdjęciach nie było nic niezwykłego, tylko jakieś przypadkowe kształty.
Poza tym urbeksy to dziecinada.
  • 0



#9

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zamykam, jak autorka zdecyduje się na pokazanie zdjęcia to się do mnie zwróci, póki co temat uznaję za prowokację.

Poza tym temat istnieje, wystarczy poszukać duchna droga.

 

closed.gif







Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych