Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego głowa boli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#16

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A z tetnem to wlasnie ciekawe. Czy srednio wysokie cisnienie choc raczej w normie wahajace sie od 125/80 do 135/85 (przez ostatnie kilka miesiecy najwyzsze zmierzone, jeden raz 141/85) przy bardzo niskim tetnie - w spoczynku wahajacym sie od 52 do maksymalnie 60 uderzen na minute oznacza, ze to juz powoli czas witac sie z tamtym swiatem? Wiem, ze to glupie pytanie na forum, niedlugo wybieram sie do kardiologa bo mam zaplanowana pewna wyprawe, na ktorej nie chcialbym sie wywrocic i juz nigdy nie wstac, ale tak z ciekawosci jak juz kazdy sie chwali pytam. :szczerb:

Zastanawiam sie wlasnie czy to moze byc ze wzgledu na sport - pilka nozna, rolki/lyzwy, gory?


  • 0

#17

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie sądzę.

 

@Master Zgiętonogi

Najlepiej jak poczekasz na wizytę lekarską i porozmawiasz ze specjalistą w cztery oczy. On Ci powie dokładnie gdzie leży przyczyna, osobiście uważam, że sport to zdrowie zresztą kto jak kto ale przez 18 lat chodziłam co pół roku do kardiologa. Mam wrodzoną wadę serca, wypadnie płatka z zastawki dwudzielnej - jest za krótki ;) taki mój urok jednej komory sercowej. Moja pani kardiolog zawsze powtarzała, żeby ćwiczyć ale nie wyczynowo! Nie można przeciążać serca i pamiętaj, że serce nie boli. Ojciec chciał abym została kulomiotem ale moja wada poplątała mu szyki. Ćwiczyć można, sport jeszcze nikomu nie zaszkodził - mowa tu o zdrowym sporcie przy rozsądnym podejściu, co innego mordercze treningi o których rozmawialiśmy tutaj.





#18

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

The Toxic dokładnie, dobrze, że o tym wspomniałaś, sport to zdrowie, ale sport na zasadzie: spaceru wieczornego, krótkiego truchtu wokół plaży, 1-2h spokojnej jazdy na rowerze, etc. Taki sport jest zdrowy. Każdy sport wyczynowy, zawodowy, ekstremalny, czy po prostu zwykły amatorski, ale intensywny jest nie tyle nie zdrowy, co wręcz szkodliwy.


  • 1



#19

LotusFeet.
  • Postów: 44
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 zwykły amatorski, ale intensywny jest nie tyle nie zdrowy, co wręcz szkodliwy.

A co masz dokladnie na mysli? Bo ja cwicze intensywnie jumping dwa razy w tygodniu, bardzo intensywnie i czuje sie rewelacyjnie.


  • 0

#20

Taper.
  • Postów: 293
  • Tematów: 44
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja ćwiczę intensywnie codziennie jumping po fajki, jogging za browarkiem, wieczorkiem smoking na bulwarze i przed snem swimming z dużą ilością piany w wannie. Ból głowy? Jaki (nie, nie politykuję) ból głowy?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych