Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Lisa Williams


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

hansel.
  • Postów: 104
  • Tematów: 29
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tytuł filmu: Lisa Williams - Wieści z Zaświata
Czas trwania: 10:00
Polska lokalizacja: tak
Tagi: Lisa Williams, medium, Duchy

Film opowiada o Lisie Williams jednym za najbardziej znanych Mediów w USA.

 

 

 

 


Użytkownik hansel edytował ten post 24.01.2018 - 16:22

  • 1

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To może najpierw napisz co ty o tym myślisz, więc zobaczę czy wiesz jak robi się takie "jasnowidzenia" czy nie wiesz. Mnie wystarczyło kilkanaście sekund z pierwszego filmiku gdzie ta kobita podchodzi do tych dwojga na ulicy i jestem zorientowany jaka metoda jest tu zastosowana, reszty już nie muszę oglądać. Nie chcę sugerować wyjaśnień więc poczekam na twoje zdanie.
  • 0



#3

hansel.
  • Postów: 104
  • Tematów: 29
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To może najpierw napisz co ty o tym myślisz

Ja myślę że ona mówi prawdę Lisa Williams jest bardzo znana i popularna w Stanach Zjednoczonych. Napisała kilka książek i wystąpiła w wielu popularnych programach telewizyjnych.


  • 0

#4

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to do trzech razy sztuka. Najpierw założyłeś temat w złym dziale - poinformowałem Cię o tym, żebyś zrobił to we właściwym i podałem instrukcje jak powinien wyglądać post w tym dziale. No to nie zajrzałeś nawet i nie zastosowałeś się, tylko po prostu wkleiłeś znowu to samo. Przypominam:

 

http://www.paranorma...amin-wewntrzny/

 

http://www.paranorma...nowych-tematow/

 

Skoro już mamy taki regulamin, to się go trzymajmy i nie róbmy wyjątków. Nie chce mi się tego oglądać, więc zajrzyj do schematu redagowania i podaj to info:

 

Tytuł filmu - nie wymaga objaśnienia
Czas trwania - czas trwania filmu w minutach np. 1:41 lub 25:00
Polska lokalizacja - w przypadku filmu polskojęzycznego, filmu z polskimi napisami lub lektorem - "tak". W przeciwnym wypadku - "nie".
Tagi - inaczej słowa kluczowe powiązane z filmem. Wystarczy podać kilka, ułatwi to późniejsze odszukanie tematu.
Krótka recenzja - kilka zdań nawiązujących do prezentowanego materiału.
Link do filmu: - pełny adres URL filmu

 

A się zmieni pierwszy post i będzie jak admin przykazał. Tylko streszczaj się, bo jeśli nie podasz tych informacji to temat pójdzie do kosza.


  • 0



#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba coś poszło nie tak z tą edycją bo widze komunikat że Strona internetowa jest niedostępna kilka razy i pare innych zdań (chyba że tylko ja tak mam na fonie)
Hansel, występowanie w programach telewizyjnych nawet tych popularnych nie świadczy o tym że ktoś mówi prawdę. Pisanie książek tak samo. Bo papier przyjmie wszystko nawet największe bzdury. A do telewizji zapraszani są często jasnowidze żeby podbić oglądalność i przyciągnąć widzów. Jeśli występowanie w tv ma świadczyć o prawdziwości głoszonych teorii to w takim razie niejaki Jerzy Zięba by został uznany przez środowisko medyczne za osobę wiarygodną a jego metody by zostały przyjęte do kanonu leczenia a tak nie jest. Albo niejaki Uri Geller który pokazywał w tv że wygina metalowe przedmioty byłby do dziś sławny gdyby Randi go nie zdemaskował i polazał jak to się robi. Więc występowanie w tv o niczym nie świadczy.
Ta kobieta stosuje klasyczną metodę cold readingu która była żywana już dużo wcześniej przez szerokie grupy iluzjonistów zajmujących się mentalizmem a także przez samozwańczych uzdrowicieli na zasadzie "jest na sali wśród nas ktoś chorujący na serce, prosze wstań" i zawsze kogoś udało sie znaleźć. Przykładowe teksty stosowane w cold readingu opisuje Derren Brown w publikacji "sztuczki umysłu" więc jeśli chcesz się czegoś więcej dowiedzieć to zainwestuj troche kasy (chyba że ty lubisz wierzyć a nie wiedzieć)

Na początku tego pierwszego filmu spotyka takie małżeństwo i mówi, że czuje ducha jej matki. Ale się pomyliła, więc poprawia na babcię. Za chwilę mówi o jakimś zdjęciu. To jest oklepany motyw o którym mowa we wszystkich książkach dla magików i wróżek. W każfj piszą, żeby mówić o starych zdjęciach.
  • 0



#6 Gość_Immundus

Gość_Immundus.
  • Tematów: 0

Napisano

Wróżbita Maciej też występuje w programach telewizyjnych, a chyba wszyscy wiemy, że to ściema. :)
 

 

Na początku tego pierwszego filmu spotyka takie małżeństwo i mówi, że czuje ducha jej matki. Ale się pomyliła, więc poprawia na babcię.

Tak to ja też mogę zgadywać i wykręcić się potem, że czyjaś babcia wygląda tak młodo, że myślałam, że to mama. :) 

Pyta też tę kobietę czy ma córkę, skoro twierdzi, że babcia jej przekazała jakieś informacje to nie powiedziała jej o wnuczce? 

Mówi też rzeczy, które można powiedzieć każdemu typu "czasem jesteś nieufna" i tak dalej. Oglądałam kiedyś taki program, w którym ludziom z ulicy powiedzieli, że potrafią rozpoznać ich cechy na podstawie DNA i każdemu dali taką samą kartkę z opisami np. "jesteś towarzyska, ale zdarza ci się zawstydzać przy ludziach", "zawiodłaś się na kimś" (jak każdy), ci ludzie podawali, że opis zgada się z nimi nawet w 90%, gdy im uświadomiono, że każdy z nich ma słowo w słowo to samo, byli nieco zdziwieni. :) 


  • 0

#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo na tym polega cold reading. Ogólnie trzeba dopasować to co się mówi do wieku, wyglądu, płci osoby dla której dokonujemy odczytu. To znaczy że jeśli klientem wróżki jest 90 letnia babcia, to wróżka jej nie będzie mówić o jej możliwościach zawodowych, nowej miłości, problemach z rodzicami. Tylko powie o kłopotach ze zdrowiem, dzieciach, prawnukach, o jej życiu, wojnie. Tak samo facetowi biednie ubranemu  z popękaną od słońca skórą nie powie o karierze zawodowej i dużych pieniądzach. Poza tym to co jest dawane potem jako materiały wideo na youtube czy puszczane w telewizji jest zazwyczaj wycinkiem z większej całości. Czyli usuwa się duże wpadki gdzie "jasnowidzowi" nie szło i pokazuje się te momenty zebrane w całość gdzie udało się odgadnąć różne rzeczy. Wiadomo żeby to wyglądało w miarę naturalnie kilka wpadek można umieści w materiale wyjściowym ale nie może być ich zbyt dużo.


  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych