Skocz do zawartości


Zdjęcie

Budzą się wulkany


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
687 odpowiedzi w tym temacie

#61

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dzisiaj nad pomorzem było gwieździste niebo, jednak patrząc na Nie, nie wyglądało tak samo. Jakby coś lekko przysłaniało, pewnie to przez ten pył. Jednak mogę się też mylić.
  • 0

#62

~Diego.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mieszkam w pln anglii i niebo jest niewyrazne od kilku dni, gorzej nawet swieci slonce przy bezchmurnym niebie,niz to zazwyczaj powinno swiecic.
  • 0

#63

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

w czwartek myłem furę kolo godz. 19 , zero wiatru..auto mam osłonięte z jednej strony żywopłotem a na podwórku trawka, rano nastepnego dnia, kolo godz. 10 fura cala zakurzona, co najmniej jakby stała z tydzień nie ruszana. Nie wiem czy to wina tego pyłu, zazwyczaj nie kurzy się tak nawet przy wietrznej pogodzie. Jedyny plus tego zjawiska ze mamy bardzo czyste niebo zero chmur .. :D i chemitralsow
  • 0

#64 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Historia „widma znieczulacza" zaczyna się w Mattoon, w stanie Illinois, pierwszej
nocy września 1944 r. Pewna kobieta zawiadomiła policję, że ktoś otworzył okno
w jej łazience i opryskał ją gazem o mdlącym, słodkim zapachu, co częściowo
sparaliżowało jej nogi i spowodowało, że źle się poczuła. Wkrótce zgłoszono inne
podobne przypadki i policja podjęła wysiłki na wielką skalę, by złapać nieuchwytnego
„gazera". Niektórzy obywatele Mattoon uzbrojeni w pistolety czatowali na schodach
swoich domów. Byli tacy, co utrzymywali nawet, że widzieli napastnika przez
mgnienie oka i słyszeli odgłos rozpylania gazu. Liczba podobnych incydentów stale
rosła, a kiedy doszła do siedmiu w ciągu jednej nocy, możliwości lokalnej policji
okazały się za małe, by opanować sytuację. Zwrócono się o pomoc do policji
stanowej. Wkrótce do pracy przystąpili eksperci w wykrywaniu przestępstw, którzy
przeprowadzili analizy kawałków materiałów nasączonych gazowymi chemikaliami
oraz sprawdzali rejestry pacjentów zwolnionych ostatnio ze szpitali psychiatrycznych.
Niebawem informacja o „widmie znieczulacza" w Mattoon pojawiła się w gazetach
w całych Stanach Zjednoczonych. [...] Po dziesięciu dniach napięcia i emocji, kiedy
wciąż nie odnaleziono żadnych konkretnych śladów, policja zaczęła mówić
o „fantazji", a niektóre gazety pisały o „masowej histerii". Epizod „widma
znieczulacza" się zakończył.

Opis zdarzenia pochodzi z E. Aronson "Psychologia społeczna - serce i umysł"

Jeśli post ten zostanie uznany za offtopic (którym pewnie w pewnym sensie jest), to za podobny offtopic powinno zostać uznane kilka powyższych postów z którymi niniejszy post polemizuje (z wyłączeniem postu muszki).

I żeby nie było, nieśmiało sugeruję przestać doszukiwać się na siłę na niebie jakiegokolwiek pyłu, oraz obarczać go winą za każde kichnięcie jako, że nie od dzisiaj wiadomo, że wszyscy jesteśmy uczuleni na pył wulkaniczny.

Użytkownik Nestor edytował ten post 18.04.2010 - 10:42

  • -1

#65

Artus.
  • Postów: 124
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano



Polecam obejrzeć, niezidentyfikowane obiekty latające z nieznanych nam przyczyn krążą wokół wulkanu.
  • 1

#66

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co do tego filmiku powyżej to na prawdę zastanawiające. Niektórzy sądzą iż jest to broń pogodowa i specjalne samoloty bezzałogowe atakują bronią magnetyczną wulkan. Tylko że ten pył jest szkodliwy dla silników samolotów...no chyba że mają jakąś inną technologie :P
  • 0

#67

Przecinek.
  • Postów: 30
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No bez przesady.Nie każde zjawisko to spisek,obce cywilizacje czy inne za przeproszeniem gówno.Po prostu zwykły wybuch zwykłego wulkanu.A to
"UFO" na filmiku to też pewnie jakieś zjawisko naturalne.Oczywiście nie jestem ekspertem od wulkanów, ale nie dajmy się zwariować.
  • 0

#68

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli to nie jest montaż, to na pewno nie jest to też zjawisko naturalne
  • 0

#69

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wygląda na prawdę bardzo ciekawe... Najprawdopodobniej fake... ale kto wie...
  • 0

#70

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Znalazłem taką oto symulację na stronach norweskiego instytutu meteorologicznego:
Symulacja
  • 1



#71 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Polecam obejrzeć, niezidentyfikowane obiekty latające z nieznanych nam przyczyn krążą wokół wulkanu.


Pewnie się teraz ostro pogrzebię, ale że człek ze mnie uczciwy to piszę.
Ten film nie jest fejkiem. Nie potrzebuję robić analiz, jak zwykłem w takich przypadkach, bo oglądałem wtedy live z tej kamerki. Nie są to te same ujęcia, ale z całą pewnością ten sam obiekt. Było po 22, gdy ślepiłem w ekran. Widziałem światła latarek, jakiś samochód. Potem jakiegoś idiotę, który wlazł przed kamerę i robił głupie miny. Na szczęście sobie szybko poszedł. Potem za smugą dymu z krateru przeleciał helikopter. Ślimaczył się, choć wiem że nie leciał „wolno”. Wtedy, jakiś czas za helikopterem przeleciało coś, co wydało się „dziwne”. Było spore i poruszało się w porównaniu do wszystkiego innego bardzo szybko. W chwilę potem śmignęło przed dymem. Było widoczne wyraźnie. Nie pisałem, bo nie miałem o czym. Teraz jednak pojawił się ten filmik. To dobrze. Przeanalizuję go na spokojnie. Nie wiem co to jest, ale wiem, że właśnie to widziałem.
Zobaczymy.
  • 0

#72

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Situation Update No. 19
On 18.04.2010 at 12:28 GMT+2

Powerful tremors from an Icelandic volcano that has been a menace for thousands of travelers worldwide rocked the countryside on Sunday as eruptions hurled a steady stream of ash into the sky. Ash from the volcano drifted southeast toward Europe, sparing the capital Reykjavik and other more populated centers but forcing farmers and their livestock indoors as a blanket of ash fell on the surrounding areas. Iceland's Meterological Office said tremors from the volcano had grown more intense and had increased from a day ago, but that the column of steam and ash rising from the volcano had eased back to 4-5 km


Czyli, erupcja trwa i nasiliła się, pył wyrzucany jest na 4-5 km w górę, jest głośniej niż w sobotę - symulacja jest z soboty.
  • 1

#73

voice.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ten film to chyba jeden z lepszych jakie widziałem, trudno w jakiś racjonalny sposób wytłumaczyć to, bo na pewno nie było to zjawisko pogodowe ani tym bardziej samolot.
  • 0

#74 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Znalazłem taką oto symulację na stronach norweskiego instytutu meteorologicznego:
Symulacja


Wszystkie te symulacje wprowadzają posępny nastrój. Wychodzi na to, że od jutra najlepiej będzie siedzieć w domu.
Może jednak nie będzie tak źle, bo może ogólnie nie jest tak źle.

http://www.youtube.com/watch?v=f8LD2otPQ-w

Nie wiem czy to autentyczne ujęcia z dzisiaj, ale niosą ukojenie:)
  • 0

#75

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Póki co Eyjafjallajökull spokojnie sobie drzemie,nie wiadomo tylko na jak długo.
Natomiast chmura pyłu wg najświeższych prognoz może jutro niemalże dosięgnąć wschodniego wybrzeża Ameryki Płn.

Dołączona grafika
http://www.metoffice..._1271612174.png
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych