Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dramat 6-osobowej rodziny w Polsce atakowanej przez niewidzialny byt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#1

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Nawiedzony dom. Rodzina woli mieszkać w przytulisku Caritasu niż u siebie

 

Latające noże, łyżki, kłódki i dziwne dźwięki. Sześcioosobowa rodzina woli mieszkać w przytulisku Caritasu niż we własnym domu. Powód? Duchy. Co gorsza, nic ich nie odstrasza. - Tu mamy przedmioty, które miały odstraszyć duchy - pokazuje na zastawiony stół Krystyna Pokropska, która mieszkała w nawiedzonym domu. Niestety duchy nie odeszły. Nie pomógł proboszcz, na egzorcystę rodzina dopiero czeka.

 

Reportaż na ten temat ukazał się wczoraj w Wydarzeniach Polsatu

 

Link z materiałem wideo do obejrzenia poniżej:

 

http://www.polsatnew...u-niz-u-siebie/

 

Reportaż Nowa TV

 

Zaczyna się od (6 minuta 54 sekunda)

 

http://www.nowa.tv/p...dziny,10/36037/


Użytkownik Irey edytował ten post 04.12.2017 - 16:16

  • 0

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dawałem już to w innym temacie
http://www.paranorma...-domy-w-polsce/
Widziałem ten reportaż wczoraj w wydarzeniach. W fakcie piszą, że babka ma męża. Pewnie ją źle traktował i dlatego uciekła.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 03.12.2017 - 08:45

  • 0



#3

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Dawałem już to w innym temacie
http://www.paranorma...-domy-w-polsce/
Widziałem ten reportaż wczoraj w wydarzeniach. W fakcie piszą, że babka ma męża. Pewnie ją źle traktował i dlatego uciekła.

 

Tak zakłamywać rzeczywistość potrafią tylko sceptycy, tacy jak ty.

 

Wersję rodziny potwierdzają inni mieszkańcy tej wsi, i otoczenie księdza który był w tym domu. Sam ksiądz jest obecnie na rekolekcjach w innej wsi.

 

Cytaty z innego artykułu o tej sprawie:

 

W sobotę (25 listopada) ksiądz odprawił w intencji rodziny mszę świętą. Po mszy znowu odwiedził „nawiedzone mieszkanie” i zaczął się modlić. — Kiedy skończył to został jeszcze chwilę z nami — mówi pani Krystyna. — Wtedy w stronę księdza poleciała kłódka, klocki i monety. Mówił o tym przerażonym wiernym na niedzielnej mszy. Jeżeli ta siła atakuje również księdza to nie mogliśmy zostać w mieszkaniu ani minuty dużej. Uciekliśmy. Chwilę mieszkaliśmy u teściów, teraz przebywamy w Caritasie. Wciąż jesteśmy w szoku. Ksiądz Culepa i rodzina z nawiedzonego mieszkania zwrócili się o pomoc do księdza egzorcysty.

 

Sołtys Turzy Wielkiej Marek Waśkowiak powiedział nam, że mieszkańcy wsi są przerażeni. — Rozmawiałem z panią Krystyną, ale do mieszkania nie poszedłem. Poszedł tam jednak mój znajomy i zobaczył na własne oczy latające przedmioty. Od tej pory chodzi i śpi z różańcem — mówi sołtys. — Nie wiem, co się dzieje, ale ta pani sobie tego na pewno nie wymyśliła.

 

Niestety nie mogliśmy skontaktować się z księdzem Culepą (przebywa na tygodniowych rekolekcjach), ale osoby z otocznia księdza potwierdziły wersję pani Krystyny. — To prawda, że w stronę księdza poleciała kłódka, aż mu wgięło biret, a następnie inne przedmioty — opowiada świadek, pragnący zachować anonimowość. — Coś się tam niedobrego dzieje. To prawdziwy horror, szkoda mi tej rodziny, co oni muszą przeżywać. Egzorcyści mówią, że ludzie tracą wiarę i zły duch znajduje wtedy szczelinę i wnika w najmniej spodziewanym momencie.

 

http://dzialdowo.wm....l#ixzz50C8KAbw5


  • -1

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tymi klockami i monetami rzuciła w księdza ta dziewczynka 12 letnia. Wystarczy że za ściany wystawiła rękę. Matka ją na to namówiła.


  • 0



#5

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Tymy klockami i monetami rzuciła w księdza ta dziewczynka 12 letnia. Wystarczy że za ściany wystawiła rękę. Matka ją na to namówiła.

 

Widzę, że ty masz jakieś problemy z percepcją rzeczywistości. Albo po prostu nie chcesz przyjąć do świadomości faktu, iż na tym świecie istnieją zjawiska nadprzyrodzone. Cóż, twój problem...


  • -2

#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ja nie mam problemu, to oni mają z bajkami. Anonimowy świadek i ksiądz to są osoby o wyjątkowej wiarygodności. Ich opowieści są tak samo wartościowe jak historie gdzie ksiądz widział jak opętany lewituje.
  • 6



#7

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jeżeli tak cały czas przedmioty latają to ciężko uwierzyć w to, że nagranie zjawiska było aż tak problematyczne.


  • 5



#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest jej profil https://m.facebook.c...6900:1512305463
A w znajomych ma jąkąś Anastasja Magja, spirytual healer
https://m.facebook.c...100009522187620

Użytkownik Wszystko edytował ten post 03.12.2017 - 13:57

  • 1



#9

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dokładnie. Bardzo często słyszy się o lewitujących przedmiotach i innych paranormalnych zjawiskach trwających nawet tygodniami, a jakichkolwiek nagrań brak. Zwolennicy pewnie powiedzą, że jak zostaje włączona kamera to wszystko wraca do normy, bo duchy nie chcą żeby coś się nagrało.


  • 2

#10

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Dokładnie. Bardzo często słyszy się o lewitujących przedmiotach i innych paranormalnych zjawiskach trwających nawet tygodniami, a jakichkolwiek nagrań brak. Zwolennicy pewnie powiedzą, że jak zostaje włączona kamera to wszystko wraca do normy, bo duchy nie chcą żeby coś się nagrało.

 

Jest problem aby to sfilmować np. smartfonem bo nie wiadomo z której strony nadleci przedmiot.

 

Aby to sfilmować potrzebny jest profesjonalny sprzęt - statyw i kamera.


  • -6

#11

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pani Krystyna nie wygląda na zbyt ogarniętą w social media, więc prawdopodobnie jest to typ, który przyjmuje znajomych jak leci. Ma ponad 350 znajomych a komentarzy na jej profilu pod czymkolwiek brak. Dlatego podejrzewam że nawet nie wie, że ma w znajomych jakąś Anastasję Magiję ;) Poza tym jej polubienia nie wskazują na zainteresowania ezoteryką. Ale zauważyłam za to coś innego. 

 

Pani Krystyna ma skłonności narcystyczne. Tysiące zdjęć jej samej i dzieci. Artykuł o niej samej  i nawiedzonym domu udostępniła na profilu 8 razy, ale, prawdopodobnie ku jej zmartwieniu, praktycznie nikt nie zareagował. Biorąc pod uwagę, że jest to prawdopodobnie dodatkowo typ serialowy, który uważa gwiazdy telewizyjne za ludzi sukcesu, to nie zdziwiłabym się, gdyby pani Krystyna zwyczajnie chciała być w centrum uwagi i to wszystko ustawiła.

 

edit: Irey Do tego nie potrzeba profesjonalnego sprzętu. Wystarczy postawić telefon gdzieś na szawce (oprzeć o coś) i czekać. Ta pani na pewno ma w domu meblościanki. Meblościanki mają półki na różnej wysokości. Jeżeli nie za pierwszym razem, powinno w końcu udać się po kilku próbach.


Użytkownik dziewięć edytował ten post 03.12.2017 - 14:27

  • 2



#12

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Temat podłapała już nawet Gazeta Wyborcza:

 

Tajemnicza siła opanowała dom na Mazurach. Rodzina znalazła schronienie w ośrodku Caritasu

 

http://wiadomosci.ga...a-znalazla.html

 

Coś czuję, że ten przypadek stanie się najsławniejszym przypadkiem paranormalnym w historii Polski.

 

Wielka Brytania też miała swój najsławniejszy przypadek paranormalny - sprawa nawiedzonego domu z Enfield z 1977 roku.


  • 0

#13

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest problem aby to sfilmować np. smartfonem bo nie wiadomo z której strony nadleci przedmiot.

 

Aby to sfilmować potrzebny jest profesjonalny sprzęt - statyw i kamera.

 

 

Myślisz, że gdyby była możliwość udowodnienia takiego zjawiska, jakiś durny statyw i kamera byłyby problemem?

Ta kobieta by była wtedy pierwszą osobą na świecie, która udowodniła istnienie takich zjawisk. Ale jakoś nie zależy jej na tym, jak widać. Łatwo się domyśleć dlaczego.


  • 0



#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten duch najwidoczniej kamery sie boi. Kiedy przyszedł ksiądz to dostał latającą kłódką. Ziomek od sołtysa też widział latające przedmioty aż ze strachu śpi z różańcem i pewnie misia przytula bo tak się boi. Natomiast jak zjawił się tam reporter to jedynie coś brzdęknęło i koniec. Żadnych latających noży ani innych rzeczy. Co za pech.
  • 0



#15

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

 

 

Dokładnie. Bardzo często słyszy się o lewitujących przedmiotach i innych paranormalnych zjawiskach trwających nawet tygodniami, a jakichkolwiek nagrań brak. Zwolennicy pewnie powiedzą, że jak zostaje włączona kamera to wszystko wraca do normy, bo duchy nie chcą żeby coś się nagrało.

 

Jest problem aby to sfilmować np. smartfonem bo nie wiadomo z której strony nadleci przedmiot.

 

Aby to sfilmować potrzebny jest profesjonalny sprzęt - statyw i kamera.

 

 

 

Myślisz, że gdyby była możliwość udowodnienia takiego zjawiska, jakiś durny statyw i kamera byłyby problemem?

Ta kobieta by była wtedy pierwszą osobą na świecie, która udowodniła istnienie takich zjawisk. Ale jakoś nie zależy jej na tym, jak widać. Łatwo się domyśleć dlaczego.

 

Najwidoczniej nie zależy jej, aby stać się sławną na cały świat a to dowodzi tego że ona i jej rodzina chcą powrotu do normalnego życia, a nie życia w ciągłym strachu.

Ale co za problem. Bierz statyw i kamerę i tam jedź i nagraj to.

Ja nawet nie muszę tam jechać, bo dobrze wiem że zjawisko nawiedzonych domów jest faktem.

 

cytat.gif

TheToxic


  • -6


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych