Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy można mieć pewność?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

ewa.sverige.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam serdecznie.
Dzis znalazlam to forum poniewaz dreczy mnie od jakiegos czasu mysl czy w domu mojego partnera przebywa ktos wiecej niz my i Jego dzieci... otoz, moj partner kupil dom w lipcu i niemal od razu zaczely sie dziac drobne, aczkolwiek dziwne rzeczy. Ja bywam tam niezbyt czesto ale tez zaciekawily mnie niektore zjawiska. Zasugerowalam ze dom moze doglada Pani ktora wczesniej tam mieszkala a kilka miesiecy wczesniej zmarla. Jako ze On nie wierzy w duchy a ja owszem, nie zaprzatal sobie tym glowy na poczatku. od kilku tygodni sam stwierdza ze mozliwe ze jest tam cos wiecej, cos czego on nie widzi i nie zna... Moje pytanie brzmi czy da sie jakos na 100% sprawdzic czy dom jest nawiedzany przez ducha ? Czy mozemy np usiasc przy swiecy i sprobowac poczuc ta inna energie ? On nie chce jeszcze szukac medium poniewaz nie jest do tego przekonany... Z gory przepraszam jesli tekst jest chaotyczny lub infantylny ale sama nie wiem co robic a jestem jednoczenie zaniepokojona i ciekawa :)
Z gory dziekuje za odpowiedz,
Ewa.


  • 0

#2

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witaj Ewo, a co dokładnie się dzieje? Czy doświadczyłaś na własnej skórze zjawiska paranormalnego?





#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moje pytanie brzmi czy da sie jakos na 100% sprawdzic czy dom jest nawiedzany przez ducha ?

A czy istnienie duchów zostało naukowo udowodnione? Nie zostało.

No właśnie, a ty pytasz czy można sprawdzić czy ten dom jest nawiedzony. 

 

Czy mozemy np usiasc przy swiecy i sprobowac poczuc ta inna energie ? On nie chce jeszcze szukac medium poniewaz nie jest do tego przekonany...

I słusznie. Powinnaś się cieszyć że chociaż jedno z was jest na właściwej drodze.


  • 0



#4

ewa.sverige.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Up

 

Na wlasciwej drodze ? Nie jest przekonany do medium... boi sie oszustow, ogolnie nie wierzy w takie zjawiska ale zaczyna wierzyc ze w domu jest "cos" lub "ktos".


  • 0

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No ale że co się takiego dzieje? Możesz podać jakieś konkretne przykłady?

i jeszcze to:

Czy mozemy np usiasc przy swiecy i sprobowac poczuc ta inna energie ?

A słyszałaś o czymś takim jak autosugestia?


Użytkownik Wszystko edytował ten post 25.11.2017 - 21:33

  • 0



#6

ewa.sverige.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witaj Ewo, a co dokładnie się dzieje? Czy doświadczyłaś na własnej skórze zjawiska paranormalnego?

hmm to troche dziwne, nie jestem do konca przekonana ale bylo kilka takich "przypadkow". Zaraz po przeprowadzce ukladalam w pokoju w garderobie posciel i zaslonki, Jestem przekonana ze koszyk zostawilam wlasnie w tym miejscu. Gdy 2 tyg pozniej chcialam wyciagnac posciel okazalo sie ze jeden koszyk zostal wyciagniety i znalazl sie w zupelnie innym pokoju, w garderobie wsrod rzeczy zimowych, niemozliwe zeby On to tam przeniosl bo nie bylo takiej potrzeby. Inna rzecz to bramka z altany na ogrod. Cale lato byla otwarta gdy wychodzilismy na zewnatrz mimo ze wciaz ja zamykalam. Ostatnim razem zamknelismy ja porzadnie, nie bylo mowy zeby wiatr otworzyl... i zazwyczaj jest tak ze gdy bramka jest otwarta to w domu sa rozne odglosy. ostatnio zupelnie nowe odglosy, pukanie, szuranie garnkami, wciaz cos spada a po sprawdzeniu wszystko stoi na swoim miejscu.... i dochodza tez slodkie zapachy niewiadomo skad... dziwnie tam jest czasami. 


nie chce sama sie za to brac, nie ma mowy. Zastanawiam sie po prostu czy zostawic to tak jak jest czy zasiegnac porady dalej. On tam mieszka dopiero 4 mce a co bedzie dalej... 


No ale że co się takiego dzieje? Możesz podać jakieś konkretne przykłady?

i jeszcze to:

Czy mozemy np usiasc przy swiecy i sprobowac poczuc ta inna energie ?

A słyszałaś o czymś takim jak autosugestia?

pomysl ze swieca byl jego pomyslem, ja sie nie zgadzam bo sie za bardzo boje. Nie mieszkam tam na codzien na szczescie ;) rozwazam tylko rozne mozliwosci i nie ukrywam ze bardzo mnei to ciekawi.


  • 0

#7

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No wiesz, nie wiem jak Ci to mam delikatnie zasugerować ale do tej pory podajesz łatwe do wyjaśnienia przypadki. 

Koszyk mógł Twój luby wyjąć i zapomnieć o tym, faceci już tak mają, a później się w żywe oczy wypierają, że Oni tego nie ruszali. No nie ma tak, że coś nagle zniknie i wyparuje, a duchów nie ma. Gdyby były to dawno już by było to potwierdzone, a do tej pory nie mamy potwierdzenia czy człowiek posiada duszę, więc nie schizuj się za bardzo.

 

Bramkę mógł otworzyć wiatr lub co gorsza złodziej, tutaj proponuję kupić psa lub dobry system antyalarmowy z czujnikami ruchu i porządnym oświetleniem zewnętrznym. W mojej rodzinie posiadają taki system i bardzo sobie chwalą. Też były otwarte furtki lub bramy wjazdowe ale moja rodzina jest twardo stąpająca po ziemi więc zainwestowała w dwa psy i dobry alarm, polecam również, a wówczas nieproszeni goście (ci realni) już nie przyjdą. 

 

Kiedyś spałam u mamy na poddaszu i w nocy zbiegłam na sam dół bo coś mi pukało w sufit. To były kuny, głos był taki donośny jakby mi ktos zza plecami pukał. Noc ma to do siebie, że wszystko cichnie, a zwykły szept staje się wyraźniejszy dlatego warto zainwestować w kamery, bo może być tak, że nie "coś" a raczej "ktoś" czytaj złodziej chodzi pod waszymi oknami, celem rozeznania się w terenie. Musisz podejść do tematu realnie i na spokojnie, ponieważ panika tu w niczym nie pomoże.





#8

ewa.sverige.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dziekuje za odpowiedz :) tylko chodzi o to wlasie ze ja nie schizuje... bramki nie dal rady wiatr otworzyc bo byla na tak jakby 2 zamki zamknieta. to mala brameczka na ogrod- jedna strona altany jest zlikwidowana wiec nawet ktos z zewnatrz nie wszedlby przez bramke bo nie mialby po co :) z koszykiem tez raczej nie bylo mowy o przenoszeniu bo on nie mial pojecia gdzie sa w ogole firanki i inne. Ostatia rzecza ktora slyszelismy oboje byla sciekajaca woda , i niewiadomo skad bo w tym miejscu nie ma nawet rur :D jak to pisze to brzmi to abstrakcyjnie, wiem, ale tak to wlasnie wyglada. nie potrafie inaczej wytlumaczyc.  stukania w domu to normalna rzecz tez, ale nie pukanie juz w zewnatrzna strone szafek, bo w  okno mogl puknac np ptak. Nie chce swirowac tylko zastanawiam sie czy cos z tym zrobic czy zostawic jak jest :)

z gory dziekuje za wszystkie rady i podpowiedzi. 


  • 0

#9

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jesteś osobą wierzącą to nie zaszkodzi poprosić księdza do poświęcenia domu, też kiedyś wołałam ponieważ tonący brzytwy się chwyta, tak więc był ksiądz i poświęcił ale niewiele to pomogło. Skoro obawiasz się bytów, poproś z pobliskiej parafii księdza o poświecenie budynku, nie powinien odmówić.

 

Osobiście jestem ciekawską istotą tak więc optuję za kamerami. Dowiesz się co bądź kto nawiedza Wasz dom, albo w jedną stronę albo w drugą się to rozwinie.





#10

ewa.sverige.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm ciekawe. zwykle kamery zarejestruja " Ja" ? jesli jakas jest...


  • 0

#11

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zawsze możesz zgłosić się do "łowców duchów" lecz oni też poproszą o dokładny opis i ewentualny obraz z kamery. Ty póki co nie dysponujesz niczym innym jak tylko opowieścią, dlatego nawet jakbyś coś chciała działać to musisz mieć materiał dowodowy.

 

Zwykła kamera niczego nie zarejestruje, chyba, że będzie to dzień lub w pomieszczeniu będzie wystarczająco jasno. Musiałabyś mieć EVP oraz kamery noktowizyjne, a to niestety troszkę kosztuje. Jednak nie załamuj się i nie doszukuj bytów tam gdzie ich nie ma.

 

Dlaczego piszesz "ją"?





#12

ewa.sverige.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pisze "Ja" poniewaz jedyna osoba ktora mi przychodzi na mysl jest byla wlascicielka. Bardzo kochala dom i ogrod. Spedzila w tym domu pewnie z 30lat. Niedawno moj facet poinformowal mnie ze znalazl rekawice kuchenna ktora "zginela" w tantym tygodniu. Jak wrocil do domu to lezala sobie na szafce jakby nigdy nic ;) tego nie mogl nikt zrobic, nikogo tam nie bylo. On nie wierzy w takie rzeczy, ale i dla niego zaczyna to byc dziwne.
  • 0

#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jak sobie wyobrażasz znalezienie się tej rękawicy. Pojawiła się tam jakby była teleportowana? Czy inaczej było, duch zabrał ją z jednego miejsca i przeniósł. Na filmie wyglądałoby to tak, że rękawiczka leży sobie gdzieś tam, widać że coś niewidzialnego zaczyna ją podnosić, lewituje w powietrzu i ląduje w tym miejscu gdzie ją znaleziono. Wyobraź to sobie, a zrozumiesz, że błądzisz.

Poza tym piszesz o jego dzieciach. Nie podajesz ile ich jest ale wygląda na to że przynajmniej dwoje. Więc one nie mogą niczego przenieść albo otworzyć? Chyba że to niemowlaki to inna sprawa.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 26.11.2017 - 08:31

  • 0



#14

ewa.sverige.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Smiejesz sie ale tak naprawde bylo. Dzieci maja po 12 i 14 lat ale mieszkaja tam co drugi tydzien. Wiekszosc czasu on jest tam sam. Ja sie w ogole nie nakrecam, napisalam bo po prostu wydaje mi sie to wszystko bardzo dziwne, myslalam tylko ze mozna to jakos sprawdzic i ze sa jakies przeslanki na to ze to moze byc duch. Tylko to :) milej niedzieli zycze
  • 0

#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jakieś zwierzęta tam są? Bo jeśli nie ma, to tutaj przyczyną może być brak uwagi. To znaczy, kładzie się jakiś przedmiot gdzieś, a potem nie pamięta się gdzie on jest. Normalna sprawa. Po prosu trzeba nauczyć się świadomego odkładania. Np. ktoś często zapomina gdzie położył klucze od domu. Więc najlepiej jeśli w czasie odkładania kluczy powie sam do siebie w myślach ,,odkładam kluczy na biurko, będą tam leżeć". I gwarantuję że te paranormalne zdarzenia znikną.

 

Wydaje mi się że wcześniej pewnie mieszkaliście gdzieś w bloku więc nie macie obycia z pewnymi zdarzeniami które mogą się w domach zdarzyć czyli ta otwierająca brama i inne zjawiska. Cudów nie ma, jeśli coś jest dobrze zamknięte i nie ma huraganu to nikt mi nie wmówi że otwiera się tak sobie. Dziwi mnie to że twój facet który ma zapewne koło 30 pare lat albo więcej ( biorąc pod uwagę wiek tych dzieci) nie jest w stanie dojść do tego dlaczego jakaś bramka się otwiera i skąd się biorą te stuki. Nie mówię że idzie wszelkie takie zdarzenia wyjaśnić na rzut oka od razu ale można znaleźć sposoby żeby stwierdzić co sie dzieje, choćby te kamery już wspomniane.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 26.11.2017 - 11:13

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych