Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows 10 problem dll host exe (com surrogate)

dll host exe com surrogate problem windows 10 proces zużycie pamięci dysku 100%

  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1

rias.
  • Postów: 27
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam od pewnego czasu mam taki problemik z pojawiającym się wielokrotnie rozmnożonym procesem com surrogate, znany też pod nazwą dll host exe. Zużywa on czasami całą pamięć dysku, stało się to od momentu pobrania jakiegoś pliku chyba z rozszerzeniem mp4 czy jakimś innym, znalazłem dwa rozwiązania wyłączenie obrazów ikon lecz jest to dość kłopotliwe ponieważ utrudnia pracę na komputerze, drugie to znaleźć i usunąć ten plik mp4, podobno można go poznać po tym, że po odtworzeniu komputer zacznie strasznie wolno chodzić. Problem polega na tym, że nie chcę kasować wszystkich filmów, teledysków z plikami mp4, tylko jakoś to obejść myślałem, że niebawem windows wypuści jakąś łatkę do tego w automatycznych aktualizacjach, bo nie tylko ja borykam się z tym problemem występuje on również w siódemce i ósemkach chyba, też ale nie jestem pewien, a łatki jak na razie jakoś żadnej nie widać. To nie jest wirus na 100% sprawdzałem lokalizację archiwów wielokrotnie i jest zgodna z tym co podają w necie, proces jest w dobrej lokalizacji, antywirus też, niczego w nim nie wykrywa, antywirus KAV. Sprawdzałem, bo podobno jest wirus który podszywa się właśnie pod ten proces systemowy i myślałem, że tak właśnie jest, ale to nie to.

 

Ponownie edit byTheToxic



#2

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeskanuj się Malwarebytes"em. Pobrać możesz go tutaj.

Wersja darmowa wystarczy, a możesz uruchomić Pro na (chyba) dwa tygodnie. Dobry antywirus powinien sprawdzać działanie heurystyczne programów i sam znaleźć intruza.

Malwarebytes powinien coś wygrzebać.







Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych