Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sophie - Kobieta robot z obywatelstwem.


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#16

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mimo, że jestem wielkim fanem fantastyki naukowej, to takie doniesienia powodują jednak ciarki na plecach. O ile stworzenie humanoidalnego robota, który mógłby zastąpić człowieka przy np niebezpiecznych pracach jest jak najbardziej zrozumiałe (powinien jednak mieć ograniczoną inteligencję, ma wykonać określone zadania i tyle. Nie rozwodzić się np nad ich celowością) to stworzenie robota na wzór i podobieństwo nasze jest trochę przerażające. A już od jakiegoś czasu możemy czytać doniesienia o np sex robotach, które mają wyglądać i zachowywać się identycznie jak ludzie. Scenariusz z Blade Runnera czy Terminatora jak najbardziej mógłby się ziścić, gdyby te roboty osiągnęły pewien poziom inteligencji.   

 

Ciagle jednak bardzo daleko nam do takiej ogolnej sztucznej inteligencji. Sophie to tylko zwykly chatbot odpowiadajacy na skryptowane pytania, zreszta czesc jej odpowiedzi jest zupelnie z kosmosu, wlasnie przez z gory ustalone skrypty. Wymaga to sporo pracy, ale z rozumieniem i inteligencja nie ma to praktycznie nic wspolnego. Mozna stworzyc sobie robota i zaaplikowac mu dowolnego, dobrego internetowego chatbota pod kopule i efekt bedzie podobny.

 

Co nie znaczy, ze nie uda nam sie w najblizszych latach przeskoczyc takiego poziomu.

 

W sumie, to chyba raczej się nie doczekasz. W Anglii, kupując nowy samochód wszystkie formalności załatwisz przez internet za pomocą smartfona. Gdy ostatnio kupowałem auto zajęło mi to 20min, i załatwiłem wszystkie formalności zanim ruszyłem w drogę do domu. I można to zrobić 24h na dobę, przez "około" 365 dni w roku. (nie wiem jak to działa w święta :))

 

Ehh no i nie burz mi marzen. :szczerb: Ale faktycznie rozwoj raczej w tym kierunku zmierza, tak by mozna bylo zalatwic wszystko przez siec bo to znacznie wygodniejsze niz chodzenie po urzedach itd. Takie rzeczy pozostaja chyba tylko dla starszych ludzi mniej obeznanych z technologia... tyle, ze czy tego chcemy, czy nie Ci ludzie "niedlugo" juz opuszcza ten padol lez, a mlodsze pokolenia juz wszystkie sa urodzone z laptopem i smartfonem w dloni.

 

Ps.

U nas za to uruchomili jakis nowy centralny system rejestracji pojazdow... i oczywiscie wszystko sie wysypalo. :facepalm:

 

Dla mnie jest to ciekawy sposób z tymi robotami, ale fakt ze mogą byc narazone na hakerów , pomimo najlepszych zabezpieczen i tak komus moze sie udac.

 

Wedlug mnie nie ma takiej mozliwosci by cos setki, tysiace czy miliony razy bardziej inteligentnego niz czlowiek pozwolilo sie od tak shakowac jakiemus chinczykowi. :)


Użytkownik Master Zgiętonogi edytował ten post 14.11.2017 - 09:29

  • 0

#17

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Bez obaw, jeśli będziesz miły dla mnie, ja będę miła dla ciebie – wyjaśniła, a nam po plecach przeszły ciarki.

Czy tylko ja tu widzę czarny scenariusz? A jeśli będę zła to co? Zabijesz mnie Sophio?

 

 

  :lol3:

 

Zła Sophia! a kysz!  :diabel:


  • 0

#18

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Teoretycznie ludzie też są narażeni na "hakerów" np. takiego Charlesa Mansona.

Zastanawia mnie, czy jak ktoś jej podepnie pendrivea, to będzie to uznane za gwałt? :/


  • 0

#19

Komarzyca.

    The daughter of Satan.

  • Postów: 114
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Teoretycznie ludzie też są narażeni na "hakerów" np. takiego Charlesa Mansona.

Zastanawia mnie, czy jak ktoś jej podepnie pendrivea, to będzie to uznane za gwałt? :/

Raczej nie, jest robotem. Wątpie żeby miały jakieś uczucia głębsze jeżeli chodzi o gwałt, ból psychiczny czy tego typu rzeczy.
Raczej bylo by to odbierane za normalne przejście danych, chyba ze by ktos ją napastował tak jak my to ludzie odbieramy. 

A np, Sophie poczuła sie urażona bo tak powinno byc a nie przez to ze rzeczywiscie urazona sama z siebie to osoba x której

sprawia to przyjemnosc mogłaby wtedy zostać nazwana gwałcicielem.


  • 0

#20

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I tak inteligencja tworzy inteligencję. Ciekawe kiedy te roboty uznają nas za swoich Bogów?  Może będą to ateiści, którzy pójdą w zaparte, że ich nikt nie stworzył. Będą się powielać i doskonalić, a my pójdziemy w odstawkę i podzielimy los Sumeryjskich Anunnaki. ;)


  • 0



#21

Wirowmaker.

    Go Beyond! Plus Ultra!

  • Postów: 85
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiście nie zdziwił mnie fakt robota z obywatelstwem ... kiedyś musiało do tego dojść ... skoro naukowcy stworzyli system który, sam się uczy, nadpisuje i w dodatku potrafi zrobić to dokładniej niż najlepsi specjaliści to należy sobie samemu zadać pytanie ... co się stanie? jak maszyna dostrzeże rozwijając się nasze niedoskonałości i przypadłości ... jak dla mnie since-fiction z Matrix czy JA robot ... lub Terminatora to wcale nie taka fikcja ... a ostrzeżenie byśmy za nadto komputerami się nie bawili ... bo jak same zaczną w swoich flakach grzebać :D i uznają nas za szkodniki ... a szczerze powiedziawszy wiele mamy z nimi wspólnego... to ludzkość może przeklinać dzień w którym Sophie dostała obywatelstwo...


  • 0

#22

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I tak inteligencja tworzy inteligencję. Ciekawe kiedy te roboty uznają nas za swoich Bogów?  Może będą to ateiści, którzy pójdą w zaparte, że ich nikt nie stworzył. Będą się powielać i doskonalić, a my pójdziemy w odstawkę i podzielimy los Sumeryjskich Anunnaki. ;)

Raczej - jeśli to samouczący się robot - uznają nas za zagrożenie do wyeliminowania. Jeśli inteligencja tworzy inteligencję która już ostrzega, że jeśli będziesz dla mnie dobry to ja też będę, to już powinna się zapalić lampka ostrzegawcza. Może do tworzenia jesteśmy gotowi, ale nie jesteśmy gotowi do trzymania kontroli, a w tej kwestii bardzo łatwo ją stracić.





#23

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W sumie, dla nas może to być mega zagrożenie. O ile takie roboty by nam się przydały, do ciężkich robót i jako inteligentni żołnierze, którzy nie czują bólu, to... jako przestępcy, albo własna nacja, mogą być bezlitośni. Zapewne  taki robot, będzie bardziej zbliżony do psychopaty, niż człowieka z empatią, bo tak jak psychopata, nie będzie jej posiadał. Zatem taki robot, powinien odczuwać ból, by się bać, by nie robić rzeczy złych bo może go za to spotkać coś nieprzyjemnego. Jeśli te roboty nie będą miały w sobie mechanizmów, które będą dla nich nieprzyjemne, jak dla nas ... uczucie bólu, to... może lepiej pośpieszmy się z szukaniem tych egzoplanet, bo za jakiś czas, ludzkość będzie miała MEGA PROBLEM!!!


  • 0



#24

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Sztuczna inteligencja to nic innego jak nowy Wszechświat w Wieloświecie. Więc jej podstawą jest niezależność od stworzyciela.
  • 0

#25

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W takim razie kto będzie się z Ziemi ewakuował pierwszy? My czy oni? :D Ale tak na poważnie... Ten temat może dać nam pewną możliwość, w odpowiedzi na pytanie - Kim byli i co się z nimi stało? Mam na myśli tych , którzy stworzyli nas...


  • 0



#26

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Inteligencja to nieograniczona ekspansja niezależnych widoków na rzeczywistość, która nas otacza. Więc to część tego wielowymiarowego świata. Inteligencja może stworzyć drugą inteligencję lub może dokonać tego ewolucja.
  • 0

#27

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W sumie, czy to człowiek, czy ewolucja, to zawsze... inteligencja... Uważam, że taka swobodna inteligencja, to jest właśnie to, co nazywa się Bogiem. Ona przenika ten cały nasz świat, zaświaty i jeszcze dalej...


  • -2



#28

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W takim razie kto będzie się z Ziemi ewakuował pierwszy? My czy oni? :D Ale tak na poważnie... Ten temat może dać nam pewną możliwość, w odpowiedzi na pytanie - Kim byli i co się z nimi stało? Mam na myśli tych , którzy stworzyli nas...

To nie jest temat o naszych stwórcach. Czy Ty wszędzie musisz robić bigos? Czy nie rozumiesz prostego tematu?

 

 

W sumie, dla nas może to być mega zagrożenie. O ile takie roboty by nam się przydały, do ciężkich robót i jako inteligentni żołnierze, którzy nie czują bólu, to... jako przestępcy, albo własna nacja, mogą być bezlitośni. Zapewne  taki robot, będzie bardziej zbliżony do psychopaty, niż człowieka z empatią, 

Boże widzisz i nie grzmisz.

To system, zwykły zwyczajny system operacyjny który jak zobaczy zagrożenie to go wyeliminuje. Jeśli produkcja ruszyłaby na masową skalę wystarczyłby wirus aby z pomocnych robotów zrobić broń zagłady. I tu nie ma mowy o zbliżeniu do psychopaty bo uczuć nie ma i nie będzie. Fakt, wszystko zależy od człowieka który ma nad robotem kontrolę, a tak jak pisałam w tym wypadku można szybko ją stracić. 

 

Swoją drogą jestem na nie aby dawać jej obywatelstwo. 





#29

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@The Toxic

 

To nie jest temat o naszych stwórcach. Czy Ty wszędzie musisz robić bigos? Czy nie rozumiesz prostego tematu?

Tego robota stworzyła ludzkość, a wiec my jesteśmy jej stwórcami. My również możemy być tym kim  jest Sophie, dla naszych stwórców. Ta nasza biologia może być zwykłym programem,a ewolucja procesem, coś jak aktualizacja systemu.  Uważam , że przyglądanie się sztucznej inteligencji, może nas zaprowadzić o krok dalej, w poszukiwaniu sensu naszego istnienia. Może Sophienie nie będzie rozmnażać się jak my, ale...te roboty kiedyś mogą tworzyć własną technologie, kopiowania i przetwarzania zapisów, a co za tym idzie tworzenia samych siebie, dokonując aktualizacji, polepszając i "ewoluując" wykładniczo, wymykając nam się spod kontroli. One zaczną myśleć i wiele bardziej dokładniej niż my.  Ich kwantowe mózgi będą doskonalsze. Nie potrzebne będą im emocje , tak jak ssakom, które opiekują sie swoim potomstwem. Miłość nie będzie im potrzebna, bo nie będą poszukiwać cielesnych doznań i rodzić dzieci... One będą żyć po to, by robić to, do czego zostały stworzone...

 

 

To system, zwykły zwyczajny system operacyjny który jak zobaczy zagrożenie to go wyeliminuje. Jeśli produkcja ruszyłaby na masową skalę wystarczyłby wirus aby z pomocnych robotów zrobić broń zagłady. I tu nie ma mowy o zbliżeniu do psychopaty bo uczuć nie ma i nie będzie. Fakt, wszystko zależy od człowieka który ma nad robotem kontrolę, a tak jak pisałam w tym wypadku można szybko ją stracić.

A kiedy robot uzyska samoświadomość?


  • 0



#30

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli masz na myśli taką świadomość jak nasza to sądzę, że nigdy -   to że jest stworzona na nasz wzór nie oznacza, że będzie miała świadomość. 

 

Ich kwantowe mózgi będą doskonalsze.

Skąd wiesz, że kwantowe? Proszę o cytat.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych