Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skąd się biorą koszmarne sny/sny bez sensu


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mam pewien problem zanim pójdę do lekarza chcę zasięgnąć porady forumowych ekspertów od snów/koszmarów/paraliżu sennego

 

treść koszmarnego sni

byłem z ciocią na spacerze z psem,szliśmy wzdłuż nasypu kolejowego który kończył się nagle i w dalszej części były  porozrzucane  betonowe krawężniki pustaki a nieco dalej te same elementy ale poukładane w ładzie.poszliśmy na drugą stronę ulicy by przejść pod wiaduktem,za wiaduktem była znowu ulica i przystanek tramwajowy a na nim dużo ludzi ale żaden tramwaj nie przyjeżdżał,tory były usunięte,ciotce wyrywa się pies i wybiega na rozkopaną ziemię i wpada pod tramwaj który tylko ona widzi nikt poza nią nie widzi tego tramwaju,część ludzi na przystanku milczy stoi w bezruchu,pies wszedł do kałuży,wytarzał się i podbiega do obcej osoby i podskakuje potem do nas wraca,ale druga część ludzi twierdzi że to nie możliwe bo widzą psa w kilku częściach my idziemy dalej trafiamy na  ogromny plac otoczony betonowymi barierkami pies znowu ucieka ale zatrzymuje się przed barierkami wtedy pies do ciotki  >przemówił< "wy tędy iść nie możecie" i wtedy ciotka wzięła psa n ręce i poszła na ten plac a ja zostałem przy barierkach w tym momencie sen się urwał.

                      

 mam pare pytań,czy sny mogą być tak popsute by być bez sensu?czy może doszło do błędu w matrixie i powstał taki dziwaczny koszmar,pierwszy raz mi się śni coś takiego,mojej cioci opowiedziałem ten sen i powiedziała że pociąg śni się na poważną chorobę bo jej się śniły białe lokomotywy tuż przed zabiegami chirurgicznymi które miała przejść.

 

 

nie mam problemu ze snem,zawsze  budzę się wyspany nie jem przed spaniem ale czasem mnie atakuje paraliż senny  podczas którego przed oczami mam czarne poziome plamy które znikają po ataku paraliżu sennego/przysennego sam paraliż senny trwa 3 - 10 minut robiliśmy z mamą eksperyment i faktycznie tyle to trwa

 

drugi problem to  uczucie snu na jawię,gdy na chwilę  zastygnę w bezruchu to po jakimś czasie odczuwam uczucie podobnego do kopnięcia przez prąd elektryczny i  mimo otwartych oczu coś mi się śni.i tak mnie kopie i śni z tego co wiem to zdarzało się mojemu bratu gdy studiował to także miał taki dziwny odruch że nagle zamierał poczym dostawał ni stąd ni z owąd kopniaka po którym się "przebudzał"


  • 0

#2

vetrid.
  • Postów: 56
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wcześniej wszystkie twoje sny miały sens? W moim przypadku większość nie ma ładu i składu.

Raz przyśniło mi się że mój pies gonił dinozaura, ale nie wydaje mi się żeby to był błąd matrixa. xD


  • 0

#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ten pies jest twój czy jej?
  • 0



#4

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tłumaczenie snu za pomocą sennika, tak jak robi to twoja ciocia, zupełnie mija się z celem. Sny to są obrazy bardzo osobiste, związane z naszym odczuciami, zmartwieniami i przeżyciami, dlatego żaden sennik nie będzie to użyteczny. Tym bardziej, że sen to manisfestacja tego co było i jest a nie tego, co będzie. Praktycznie niegdy nie mają sensu, przynajmniej w takiej formie jaką ją pamiętamy po przebudzenia się. Kiedy śnimy, wszystko ma sens, czyż nie? 

Czy ten sen nie wydawał ci się przypadkiem wyraźniejszy niż pozostałe? Zazwyczaj dziwniejsze wydają nam się te sny, które są wyraźne, czyli zwyczajnie pamiętamy je w większym stopniu niż wtedy, kiedy sny wydają się niewyraźne. Na zapamiętanie snu wpływ ma wiele czynników. Ja na przykład sny zapamiętuję tylko wtedy, kiedy nie jestem totalnie zmęczona, śpię tyle ile potrzebuję i wstaję bez budzika.

 

Ten drugi problem: wydaje mi się, że to po prostu zwykły zryw mięśni, którego doświadcza większość z nas przy zasypianiu. Znalazłam w netach na to fachową nazwę- zryw miokloniczny. Pogooglaj sobie.


  • 0



#5

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak naprawdę, nasze sny trwają krótko. To co nam się wydaje całonocnym "bieganiem po lesie", trwa kilka minut, albo kilkadziesiąt sekund. Zwiotczenie mięśni podczas snu, działa na nas, jakbyśmy byli po dawce Pavulonu. Ma to jeden cel - zapobiega niekontrolowanym przemieszczeniom, które to były by dla nas groźne. Paraliż przysenny, to taki moment, kiedy my się obudziliśmy, a mózg nie zdążył "włączyć" mięśni.

Zazwyczaj, najpierw sprawność odzyskują mięśnie, dopiero później świadomość. Kiedy dzieje się to równocześnie, skutkuje to "kopnięciem". Podobnie jest przy zasypianiu, najpierw odpływa świadomość, później wyłączane są mięśnie. Jeżeli jeszcze nie śpisz, a Twój mózg sądzi inaczej, to odczujesz kopa.





#6

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Zazwyczaj, najpierw sprawność odzyskują mięśnie, dopiero później świadomość. Kiedy dzieje się to równocześnie, skutkuje to "kopnięciem". Podobnie jest przy zasypianiu, najpierw odpływa świadomość, później wyłączane są mięśnie. Jeżeli jeszcze nie śpisz, a Twój mózg sądzi inaczej, to odczujesz kopa.

 

 

Mięśnie gdzie się znajdują w trakcie snu to wiemy a gdzie znajduje się świadomość? gdzie odpływa?


  • 0



#7

Taper.
  • Postów: 293
  • Tematów: 44
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moje sny zazwyczaj są bez sensu. Nie pamiętam wielkiej epopei zajmującej mnie przez pół nocy. Paraliżu sennego też nie przeżyłem. Nudny jestem jakiś, czy co?


  • 0

#8

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mięśnie gdzie się znajdują w trakcie snu to wiemy a gdzie znajduje się świadomość? gdzie odpływa?

Dzięki kilku hormonom mózg doznaje czegoś w rodzaju narkozy. Do naszej świadomości docierają jedynie losowo dobrane obrazy, które mózg generuje, aby dać samemu sobie zajęcie. Wykorzystanie niektórych rejonów mózgu jest znacznie większe podczas snu niż podczas czuwania. Jeden z hormonów - melatonina, jest odpowiedzialny za rytm dobowy i dzięki niemu wieczorem mamy ochotę na sen. Podczas snu, następuje zniesienie świadomości i bezruch, ten stan jest odwracalny, w przeciwieństwie do śpiączki.





#9

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie odpowiedziałeś mi.

Podczas snu posiadamy również świadomość podobnie jak ją mamy w trakcie stanu czuwania. 


  • 0



#10

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odpowiedziałem, tylko Ty nie zrozumiałaś. Prościej nie można.

Może obrazowo zrozumiesz? Świadomość chowa się do takiego domku, gdzie mózg wyświetla jej różne filmiki, nie zawsze logiczne. Robi to po to, aby świadomość niczym innym się nie zajmowała.

:facepalm:





#11

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prostota wypowiedzi nie jest dobrem samym w sobie, dobrem jest trafność argumentacji. Z tego co napisałeś zrozumiałam ze dla Ciebie sen i "marzenia" senne są skutkiem chemicznych procesów w mózgu. Kwestią jest jedynie to, czy to jest prawda, bo może świadomość nie jest produktem mózgu a jest bytem od niego niezależnym a mózg w lepszym czy gorszym stopniu tą świadomość wyraża tak na jawie jak i we śnie.


  • 0



#12

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Świadomość jest wytworem mózgu i jest od niego zależna. Sny też są wytworem mózgu. Tak samo działanie komputera nie polega na tym, że nie ma w nim nic, a wszystkie programy i windows są odbierane z jakiegoś zewnętrznego źródła. Są zapisane na dysku komputera.Ze świadomością w czasie snu jest mniej więcej tak jak z grą na kompie. Jak grasz w grę to ci się wyświetlają autka, a jak nie grasz to ich nie ma. Istnieją tylko jako pliki na dysku.
Tak naprawdę w czasie snu mamy świadomość, ale częściowo, czyli samoświadomość. Zwykle poznajemy też otoczenie które widzimy w czasie snu.

Podstawą świadomości jest pamięć, krótkotrwała i długotrwała. To że zapamiętujemy czyni nas świadomymi. Pamiętamy kim jesteśmy, kim są inni, rozpoznajemy otoczenie, podstawowe prawa natury. Gdybyśmy niczego nie mogli zapamiętać, to nasza świadomość byłaby prawie zerowa. A to jak powstaje pamięć, jak zapisuje się w mózgu to już nieźle wiemy. Pamięć idzie w parze z nowymi połączeniami między hipokampem a korą mózgu. Są to zmiamy biologiczne w mózgu. Szczegółowo można to opisać.
W snach też doświadczamy tego co zapamiętaliśmy.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 18.11.2017 - 17:14

  • 0



#13

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Internet .... , internet .... internet jest poza komputerem i w nim zarazem, rozważ to.


  • 0



#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeczytaj mój post po edycji. Mózg zapamiętuje i dzięki temu jesteś świadoma. Inaczej nie wiedziałabyś kim jesteś, jak się nazywasz.
Więc takie pytania czy świadomość może być niezależna od mózgu, wynikają z niewiedzy.
  • 0



#15

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiedza jest funkcją czasu z jakiego pochodzi tak, że Ty znasz wykładnię naszych czasów a właściwie jej stronę mainstreamową, lubisz odniesienia do techniki więc dam przykład radio, radio nie jest twórcą audycji i też ich nie pamięta a jednak odtwarzając audycje sprawia wrażenie, że z niego pochodzą, mogę jak Szekspir stwierdzić, że są na świecie rzeczy... itd połączenia w mózgu poprawiają jego pracę ale nie tworzą świadomości, komputer, radio też mogą mieć wyższy lub niższy stopień komplikacji co nie znaczy ze stają się twórcami własnych przedstawień. Człowiek ma świadomość i niekoniecznie ona musi być wytworem mózgu.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych