Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nietypowa sygnalizacja świetlna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

W Holandii testowana jest niestandardowa sygnalizacja świetlna dla pieszych o nazwie +LightLine.

 

106047_hh-62989211.jpg?fit=crop&crop=fac

 

 

Światła oparte na technologii LED umieszczono na przejściach dla pieszych, dzięki czemu ludzie wpatrujący się cały dzień w ekran smarfona zauważą to oznaczenie, co zniweluje zagrożenie spowodowania wypadku na jezdni. Zasada sygnalizacja jest taka sama: linia zielona oznacza przejście, a czerwona nakazuje zatrzymać się. Światła pod nazwą projektu +LightLine są zbudowane przez HIG Traffic Systems, firmę z siedzibą w mieście, która chce sprzedawać je szerzej na terenie całego kraju do innych miast i miasteczek. Obecnie są one używane tylko na jednym skrzyżowaniu w Bodegraven w celu testów w pobliżu szkoły.

 

Link

 

Rzecznik firmy HIG Traffic Systems oznajmił: "Używanie smartfonów przez pieszych i rowerzystów jest poważnym problemem. W Hadze dochodzi regularnie do wypadków tramwajów, ponieważ ktoś patrzy na smartfona zamiast na drogę". Innowacyjna sygnalizacja wywołała sporo kontrowersji. "To nie dobry pomysł, aby pomóc mieszkańcom patrzeć się nadal w ich telefony", powiedział szef holenderskiej agencji bezpieczeństwa ruchu, Jose de Jong. "Nie chcemy, aby ludzie korzystali z telefonów, gdy mają do czynienia z ruchem drogowym, nawet podczas chodzenia. Ludzie muszą zawsze się dookoła rozglądać, sprawdzić, czy samochody zatrzymują się na czerwonych sygnałach". W naszej opinii niniejsza sygnalizacja została stworzona głównie z myślą o użytkownikach gry Pokemon GO.

 

News ten ma już parę miesięcy, ale wrzucam, bo może ktoś przegapił, wydaje się to być dobrym pomysłem.

 

 

http://smartgeek.pl/...aczy-smartfonow


Użytkownik ๖ۣۜKhan edytował ten post 05.11.2017 - 22:16

  • 8

#2

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale jaja...

A nie łatwiej byłoby stworzyć aplikację, która wyświetlałaby ostrzeżenia na ekranie smartfona?

Np. : "Gdzie leziesz kretynie?! Masz czerwone!!!" ;)


  • 4



#3

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Należy wziąć pod uwagę to, że nie każdy pobrałby takową aplikację. :P Musiałaby być już domyślnie zainstalowana w telefonie jako system ostrzegawczy, z możliwością włączenia/wyłączenia. Jeszcze lepiej gdyby po naciśnięciu przycisku off pojawiało się zapytanie: "Czy jesteś kretynem/kretynką?" i dwie odpowiedzi: "tak/nie", a po udzieleniu tej pierwszej komunikat: "w takim razie nie zalecamy wyłączania tej opcji"no i wszyscy happy. :D


  • 0

#4

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pomysł może i ciekawy, ale po co rzucać kłody pod nogi naturalnej selekcji? ;)


  • 1



#5

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli ktoś będzie na tyle głupi to i tak oleje wszystkie zasady. Od czegoś jest możliwość wyboru.


  • 0

#6

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Najprościej wlepiać mandaty za przechodzenie przez ulicę na czerwonym. 


  • 1

#7

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem (a przynajmniej u nas) powinny być kamery i czujniki umiejscowione i zaprogramowane w ten sposób by odbierały czy coś w danej chwili jedzie czy też na drodze jest pusto... Dlatego w związku z tym nie koniecznie potrzeba rozwiązań Holendrów, wystarczy, że światła zmieniałyby się nieco szybciej, co z pewnością ograniczyło by najprościej otrzymywanie mandatów.


  • 0

#8

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ktoś się kiedyś martwił, jak my się obronimy przed zombiakami?... 

Podpowiadam, zombiaki same wyginą. Taka naturalna selekcja.





#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A potem wejdzie taki jeden z drugim wgapiony w telefonik pod auto które go rozjedzie i będzie lament "łolaboga mojego synusia mi pirat, bandyta rozjechał, jak tak można, a to takie dobre dziecko było". I weź sie tu potem tłumacz kto miał jakie światło i udowadniaj żeś niewinny.

Więc takie pomysły są dobre z tym święcącym znakiem na glebie.


  • 0



#10

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli ktoś będzie bardzo wpatrzony w ekranik, to i świecącej linii nie zauważy. 


  • 0



#11

Wirowmaker.

    Go Beyond! Plus Ultra!

  • Postów: 85
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie pomysł powinni podchwycić producenci telefonów i wbudować apkę która jest aktywna cały czas, w sygnalizatorach mogły by być montowane czujniki które by dawały sygnał idący prosto do telefonów pokebookowych maniaków... i przerywający aktualne działania telefoniarza w celu zatrzymania go przed przejściem :D wkurzające ale użyteczne... połączone z zieloną linią na glebie idealny sposób do zatrzymywania neandertalczyka zanim wlezie komuś pod brykę i będzie +1 Frag i rozbity samochód... sam mam brata który łazi za pokemonami ... i nie raz dostał kopa ode mnie za to że lezie i nie patrzy gdzie ... także rozumiem frustrację kierowców bo także miałem przypadek panienki zajętej telefonem tak bardzo że weszła mi na (dla pieszych) czerwonym a moim zielonym prosto pod koła... mało brakowało...


  • 0

#12

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie pomysł powinni podchwycić producenci telefonów i wbudować apkę która jest aktywna cały czas, w sygnalizatorach mogły by być montowane czujniki które by dawały sygnał idący prosto do telefonów pokebookowych maniaków... i przerywający aktualne działania telefoniarza w celu zatrzymania go przed przejściem :D wkurzające ale użyteczne... 

 

 

Masz na myśli to?:

luzespeoestelemoveis_02.gif

 

Upsssssasssss... wydaje się, że chyba ktoś cię już uprzedził z tym pomysłem. ;)

 

 

...miałem przypadek panienki zajętej telefonem tak bardzo że weszła mi na (dla pieszych) czerwonym a moim zielonym prosto pod koła... mało brakowało...

 

Osobiście miałem podobną sytuację i chyba ktokolwiek na moim miejscu doznałby wtedy chwilowego "zawału" również nie wiele brakło do wypadku, już nie pamiętam kto przechodził, bo właściwie był to ktoś w pośpiechu biegnąc, jakby cień przebiegł mi przez drogę... A pod wpływem adrenaliny nie zdążyłem się przyjrzeć tej osobie, która wyszła (praktycznie przebiegła) przez pasy zza tylnej części autobusu - swoją drogą ten pojazd też odegrał "istotną" rolę, bo zasłaniał dużą część chodnika. Jestem pewien, że był to wycieczkowy rodzaj pojazdu.


  • 0

#13

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wystarczyłby sygnał dźwiękowy po przekroczeniu progu świetlnego - myślę że 50-70 cm w zupełności by wystarczyło. Ostry dźwięk by oprzytomniał co poniektóre osoby zapatrzone w smartfona. Pomysł dobry, innowatorski tylko ludzie coraz głupsi.





#14

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dobra myśl TheToxic, można byłoby jeszcze lekko poszerzyć i podgrzać ten czerwony próg, tak by osoba która będzie przez niego przechodzić lepiej się cofnęła zanim sobie zjara buty, ale to już moja czysta fantazja. :D


  • 0

#15

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

... najlepiej to niech jeszcze razi prądem ;)
Przypomniała mi się ciekawostka z Kijowa:

06sygnalizacja_swietlna_w_kijowie.jpg

Ta znów chyba dla nawalonych.
  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych