Skocz do zawartości
Szanowni Państwo, proszę pamiętać o ciszy wyborczej obowiązującej w okresie od północy w piątek 19 października do godz. 21:00 w niedzielę 21 października. 


Zdjęcie

Tajemnicze dyski Lucasa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

Taper
  • Postów: 293
  • Tematów: 44
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiosną 1982 r. Atari zapłaciło należącej do George’a Lucasa firmie milion dolarów w celu stworzenia oddziału zajmującego się produkcją gier na konsolę Atari VCS.

 

W ten sposób zrodziło się Lucasfilm Games, które rozpoczęło produkcję kilku różnych zręcznościowych symulatorów.

Komputery i programistów umieszczono tuż obok siedziby także należącego do Lucasa Industrial Light & Magic, przygotowującego efekty specjalne do filmowej Gwiezdnej Sagi. Firma zaczynała od symulatorów lotniczych, ale w 1986 r. wyprodukowała grę przygodową opartą na filmie Jima Hensona Labirynt, inaugurując tym samym nowy rozdział w swojej twórczości. Wydany kolejno Maniac Mansion, podobnie jak późniejszy Loom posiadały dość ciekawy sposób zabezpieczenia przed piratami. Były to czerwone okularki, które trzeba było założyć, żeby odczytać kody ze specjalnej książeczki.

 

                                                           Lucasarts-dyski.jpg

                                                           fot/tunguska

 

Wraz z premierą Secret of Monkey Island w 1990 r. i zmianą nazwy firmy na LucasArts, zmieniono również tę technologię, wprowadzając do akcji niesamowite „dyski”. Oba widoczne na zdjęciach przedmioty były połączone i kręcąc nimi, uzyskiwało się kombinację obrazków i cyfr. Program w pewnym momencie prosił o wpisanie odpowiedniej sekwencji cyfr, możliwej do uzyskania dzięki kręceniu owymi dyskami. Mechanizm ten był w Polsce kompletnie nieznany. O jego istnieniu dowiadujemy się dopiero po latach, importując z Zachodu pudełkowe wersje legendarnych gier.

 

http://www.tunguska....e-dyski-lucasa/


Użytkownik Staniq edytował ten post 24.10.2017 - 14:03

  • 2Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u