Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Nibiru nadciąga?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1591 odpowiedzi w tym temacie

#31

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wyższość dzisiejszej wykładni naukowej nad starożytną wiedzą nie ulega żadnej wątpliwości.
  • 0

#32

Quiz.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś jak zainteresowałem się tą kwestią trafiłem na ciekawą stronkę, w której 2 naukowców wysnuwało zdeka radykalne teorie na temat Nibiru.

Według rzeczonych astronomów wokół naszego słońca wcale nie orbituje niewidzialna planeta, tylko nasz układ słoneczny składa się z dwóch osobnych orbitujących wokół siebie po potężnych elipsach układów: naszego układziku i układu w którym znajduje się Nibiru.Nazywali to "Dark Star System" ( jak jakiś zespół ciężkiego techno ;) ).

Ten cały "układ ciemnej gwiazdy" ponoć składa się malutkiego brązowego karła który wytwarza bardzo mało widzialnego światła ale sporo ciepła, i (chyba ,bo już nie pamiętam) 4 normalnych planet i paru pośrednich ciał niebieskich. Układ ten ominie nasz w odległości dość sporej ,a jedyne co się zbliży do nas to właśnie Nibiru.

Według kolesi o których tu sapie na jednej z planet bliżej brązowego karła może istnieć inteligentne życie (gdyż sama Nibiru jest według nich zbyt daleko by mogła podtrzymać życie,jednak mogłaby posłużyć jako dobra baza wypadowa gdyby mieszkańcy cieplejszych planet ciemnego systemu chcieli wpaść na kawkę.Dlatego też, według nich, jest przysłowiowe "7 bram piekieł" - mars,jowisz,saturn,uran,neptun i nibiru.

Cała stronka była uzupełniona sumeryjskimi rycinami itp. oraz jakimiś diagramami o tym jak to bardzo teoria 2 orbitujących się wzajemnie systemów tłumaczy jakieś tam astronomiczne anomalie.

Na prawdę szkoda że tego nie zapisałem w zakładkach,była ciekawa lektura :)
  • 0

#33

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To ciekawe to co mowisz Quiz, ale moze pamietasz jakies cechy charakterystyczne tej stronki, i kiedy ostatnio ją widzialeś, bo chciałbym zobaczyć. :)
  • 0

#34 Gość_21:37

Gość_21:37.
  • Tematów: 0

Napisano

Dołączona grafika



stronka to pewnie była ta
http://www.librarisi...e/darkstar.html
  • 0

#35

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A moze byla to jakas druga stronka?, bo jak powiedzial Quiz to tam byly ryciny sumeryjskie.
  • 0

#36

Quiz.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ni za bardzo,tamta była czarna,pospinam się i poszukam,jak znajdę to wrzucę linka.
  • 0

#37

Kifecassi.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czarna? http://www.darkstar1...k/solution.html

Jeśli nie chodzi o tą, to i tak warto zajrzeć :)
  • 0

#38

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

o gwieździe nemezis, czyli rzekomej towarzyszce naszego słońca czytałem dawno temu nawet w FOCUS'ie, ale jeśli byłby jakiś układ podwójny to oba układy obiegałyby się wokół wspólnego środka ciężkości, a niestety środek ciężkości układu słonecznego jest przesunięty dokładnie tyle ile wyliczono z mas planet :/ no i znowu d... jak zwykle z waszymi teoriami
koleś od wiedzy starożytnych, weź wykop dziurę w ziemi, wejdź i się w niej zakop, a to plemię skoro takie genialne to dlaczego nie odkryli nic więcej ? co oni tysiące lat zgłębiają tajemnicę jednej głupiej gwiazdy ? po prostu obcy im kiedyś powiedzieli, o ile to prawda bo trzeciego składnika nie odkryto jeszcze :)
a ja dalej czekam na jakieś konkrety dot. Nibiru...
  • 0

#39

Quiz.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawi mnie po co tacy ludzie w ogóle się rejestrują na forum nazwanym paranormalne,skoro mają umysły zamknięte jak żydowska sakiewka. ;)
To tak jakbyś wszedł na forum motoryzacyjne i zaczął sapać,że jeszcze nikt ci nie udowodnił że że bolid F! prześcignie twoją dorożkę zaprzężoną w 12 koni ;)

A Sumeryjczycy byli jednymi z największych cwaniaków starożytnego świata,tyle że wiele wiedzy na ich temat jest niszczone z zamysłem,jak np. niedawne zniszczenie chyba największej skarbnicy wiedzy na ich temat czyli muzeum w bagdadzkie.
  • 0

#40

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawi mnie po co tacy ludzie w ogóle się rejestrują na forum nazwanym paranormalne

mysle, ze nigdy tak naprawde nie uda sie ludzkosci rozwiazac tej zagadki
  • 0

#41

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ciekawi mnie po co tacy ludzie w ogóle się rejestrują na forum nazwanym paranormalne

Żeby znaleźć dowody.
  • 0

#42

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawi mnie po co tacy ludzie w ogóle się rejestrują na forum nazwanym paranormalne,skoro mają umysły zamknięte jak żydowska sakiewka. ;)

z wielką chęcią przyjąłbym wasze wszystkie rewelacje o nibiru ale zachowujecie się tak jakbyście chcieli żeby nikt oprócz was w to nie wierzył...

To tak jakbyś wszedł na forum motoryzacyjne i zaczął sapać,że jeszcze nikt ci nie udowodnił że że bolid F! prześcignie twoją dorożkę zaprzężoną w 12 koni ;)

widzisz, ty chciałbyś żeby na forum było kółko wzajemnej adoracji i każdy głaskał każdego za każdą napisaną brednię...
co do koni i bolidów to rekordowa prędkość konia wyścigowego to 72 km/h, a bolid może jechać dużo więcej bo 372,0 km/h :D
jak więc widzisz nie ma się o co kłócić bo są na to dowody, filmy itd. a wy nie macie kompletnie nic :)
  • 0

#43

silence.
  • Postów: 97
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To wszystko jest bardzo ciekawe, ilość możliwości jest niezliczona... Szkoda że nie mamy własnego teleskopu na orbicie, takiego bez ewentualnej cenzury. Można liczyć tylko na mity, ludzi oświeconych czy niesprawdzone teorie. Ale skoro umysł ludzki nie zna granic to istnieje szansa na poznanie prawdy. 3600 lat... ale potop był kilka tysięcy lat wcześniej, około 10000 lat p.n.e, więc skoro Nibru tu bywał ostatnio ok 1600 r. p.n.e to musiała się też wydarzyć jakaś globalna katastrofa, a o takiej mi nie wiadomo. To pewnie braki w mojej edukacji, ale chciałbym to wyjaśnić na ile można oczywiście.
  • 0

#44

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To wszystko jest bardzo ciekawe, ilość możliwości jest niezliczona... Szkoda że nie mamy własnego teleskopu na orbicie, takiego bez ewentualnej cenzury. Można liczyć tylko na mity, ludzi oświeconych czy niesprawdzone teorie.

Słuchaj: Ziemia jest 10 planetą od Słońca. Że bzdura? Ależ to niesprawdzona teoria... Oświecona. Po kiego sprawdzać informacje w różnych źródłach, po kiego sięgnąć po książkę? Przecież one kłamią! Trzeba liczyć na mity, ludzi oświeconych i niesprawdzone teorie.
Że bez sensu? Jak najbardziej.


Edit. Spodobały mi się grafiki przedstawiające Nibiru i Nemezis jako miłośnikowi s-f i obserwatorowi nieba.

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 10.02.2008 - 00:06

  • 0



#45

Quiz.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

widzisz, ty chciałbyś żeby na forum było kółko wzajemnej adoracji i każdy głaskał każdego za każdą napisaną brednię...
co do koni i bolidów to rekordowa prędkość konia wyścigowego to 72 km/h, a bolid może jechać dużo więcej bo 372,0 km/h biggrin3.gif
jak więc widzisz nie ma się o co kłócić bo są na to dowody, filmy itd. a wy nie macie kompletnie nic


No widzisz, po co mam coś pisać skoro ktoś taki jak ty nie wyczai o co mi chodzi?

Nie nie chodzi mi o kółko wzajemnej adoracji,nie chodzi mi o potwierdzanie najbardziej ro***anych teorii na czystą wiarę.Chodzi mi o to,że jeśli ktoś wyskakuje z nieprawdopodobna teorią pierwszą reakcją nie jest negacja tylko obiektywne rozważenie za i przeciw.

I tej delikatnej aluzji z dorożką i bolidem widzę też nie zaczaiłeś.Chodzi o to ,że ludzie jak Ty są jak dorożkarz -nie uwierzą że istnieje coś szybszego od 12 koni dopóki ktoś nie pokaże im automobilu- będą zapierać się do końca życia jeśli nie zobaczą jakiegoś dowodu.

To nie jest forum " Pan wiesiu i ogólno przyjęte normy" tylko forum o rzeczach odbiegających od tej "normy".Więc dlaczego reagujesz na każdy wpis negatywnie?Przedstaw hardcorowe dowody że dana rzecz nie ma prawa istnieć zanim wysnujesz daleko idące wnioski.

Jeśli masz dyplom z Astrologii i Astrofizyki to przepraszam,masz prawo pojechać mnie jak burą sukę,ale jeśli Twoja wiedza na ten temat pochodzi z wikipedii i googla,to możesz równie dobrze się nie odzywać, bo tak naprawdę Twoja jak i moja wiedza jest ***** warta.

Jak każdy most każde forum ma swojego trolla i Ty najwidoczniej jesteś trollem tego forum.
  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych