Skocz do zawartości


Zdjęcie

Twój telewizor sam się włącza? Oto dlaczego...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

tele.jpg

Samara wychodzi z telewizora w filmie "The Ring" Foto: DreamWorks Pictures / YouTube

 

Sprzęty, które same się włączają, zawsze budzą w nas niepokój. Za większością ich samodzielnych działań nie stoją jednak nadprzyrodzone siły, tylko drobne wady fabryczne oraz towarzystwo innych sprzętów.

 

Jeśli kiedykolwiek obudził was w nocy samodzielnie włączający się telewizor, doskonale wiecie, że nie jest to sytuacja skłaniająca do żartów. Zwłaszcza, jeśli kiedyś widziało się film "The Ring" i przy okazji odebrało ostatnio chociaż jeden dziwny, głuchy telefon.
Prawdopodobieństwo tego, że z naszego samoistnie włączającego się telewizora wypełznie nawiedzona dziewczynka jest raczej nikłe.

 

Co w takim razie sprawia, że wszelakie internetowe fora o tematyce elektronicznej są pełne zapytań w stylu "Czemu mój telewizor sam się włącza?". Odpowiedzi jest kilka, a nadprzyrodzone właściwości sprzętów RTV to szary koniec tej listy.

 

 

 

1. Światło

 

Za niektóre samodzielne włączenia się telewizorów mogą być odpowiedzialne świetlówki zamontowane w twoim mieszkaniu. Telewizor może mylnie odbierać ich pracę jako pracę pilota i włączać się w dziwnych momentach. Spróbuj zakleić odbiornik podczerwieni w telewizorze i sprawdź, czy problem nadal występuje.

 

 

2. Aktualizacje

 

Samodzielne włączanie telewizora może też powodować włączona opcja aktualizacji oprogramowania. Wejście w ustawienia i wyłączenie trybu gotowości do aktualizacji powinno rozwiązać problem (należy jednak pamiętać, że system trzeba wtedy aktualizować samemu).

 

 

3. Wadliwe części

 

Niektóre telewizory (bardzo często są to starsze modele telewizorów Samsunga) mają wadliwe kondensatory, przez co sprzęt może włączać oraz wyłączać się bez naszej ingerencji.

 

 

4. Inne sprzęty

 

Niektórzy internauci twierdzą, że problemy z telewizorem skończyły się, kiedy przestawili radiobudziki z okolic telewizora w inne miejsce. Tutaj również może chodzić o wykorzystanie tych samych częstotliwości, w wyniku czego nasz sprzęt zachowuje się dziwnie.

 

 

5. Dowcipny sąsiad

 

Robisz czasem głośne imprezy, albo notorycznie wyrzucasz niedopałki papierosów przez balkon? Być może sąsiad z identycznym pilotem jak twój po prostu się na tobie odgrywa i włącza ci telewizor o różnych porach dnia i nocy.

źródło


Użytkownik Nick edytował ten post 17.10.2017 - 23:30

  • 5



#2

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

U mnie samowłączanie się telewizora jest najczęściej spowodowane przygniataniem pilota przez grubego kota.

Sprzęty elektroniczne, nie tylko telewizory, chyba najłatwiej odparanormalizować, bo albo to zwarcie, albo usterka, czy niewiedza na temat działania danego urządzenia.


  • 0

#3

Zakacupirzony.
  • Postów: 62
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dodałbym także przepięcia w instalacji elektrycznej, jej skoki - często taki bączek, lecący po sieci, jest w stanie rozbudzić sprzęt z trybu StandBy


  • 0

#4

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To może wie ktoś dlaczego mój telewizor w nocy nagle emituje program, np tvn i pokazuje to co w danej chwili faktycznie leci na tvn. W rzeczywistości telewizor jest wyłączony, obraz jest przyciemniony i bez głosu. Trwa to kilka minut potem znika.


  • 0

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jaki telewizor?
  • 0



#6

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Samsung kupiony w 2012, dokładny model dowiem się jak wrócę do domu ;)


  • 0

#7

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

telewizor jest wyłączony

 

 W praktyce telewizor jest wyłączony tylko wtedy gdy wyciągniesz wtyczke z kontaktu lub wyłączysz specjalny wyłacznik z tyłu obudowy (obecnie to rzadkość, ostatni taki telewizor jaki widziałem to mój poprzedni 32cal Philips rocznik produkcji  1997 r :) . W kazdym innym przypadku telewizor jest włączony, normalnie funkcjonuje układ obsługi pilota, zasilacz i układ zarzadzania zasilaniem. Wystarczy jakiś bład oprogramowania, przegrzanie się procka, wahnięcie napięcia i któryś sektor tv zostaje przypadkowo załączony. W twoim TV najwyraźniej z jakiś przyczyny załącza się samoistnie tuner (odbiornik) i wzmacniacz audio.


  • 0



#8

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pewnie tak jest, mimo wszystko pierwszy raz z czymś takim się spotykam :)


  • 0

#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oki. Miałem doczynienia z 3 samsungami, wszystkie były kineskopowe na pilota. 2 z nich były używane dosyć często więc zepsuły sie mając koło 10 lat, trzeci działa dalej ma ponad 20 l. Jednak żaden z nich nie włączał sie sam. Więc jak pierwszy raz zetnknąłem sie w necie z takimi historiami to nie wierzyłem w te rzeczy.
  • 0



#10

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedyś miałem soniacza jeszcze kineskopowego . Temu dość często się załączał w nocy głos , dość cicho ale w nocy dobrze słychać . Efekt był słyszalny ok 20-30 s i sam zanikał. Taki głos był dość zniekształcony i brżmiał jak szept ale za 2 razem usłyszałem (słucha) "ją państwo Radia Z" no to wiadomo co za źródło głosu.Dodatkowo czasem  w ciemnym pokoju pojawiała się na kineskopie leciutko świecąca plamka a czasem taki jakiś kreskowy stworek jak w oscyloskopie figury Lisajous:

 

 

 

Potem zacząłem go w nocy wyłączać na listwie antyprzepięciowej, bo trochę mnie wkurzał.

 

Fajny był . Żałuję że go oddałem na złom. :)


  • 0



#11

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

5. Dowcipny sąsiad

Robisz czasem głośne imprezy, albo notorycznie wyrzucasz niedopałki papierosów przez balkon? Być może sąsiad z identycznym pilotem jak twój po prostu się na tobie odgrywa i włącza ci telewizor o różnych porach dnia i nocy.

 

Tym właśnie pilotem? http://www.paranorma...lejal-tramwaje/  :szczerb:


  • 0

#12

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

pewnie ktoś sie zastanawia dlaczego telewizor kineskopowy lubi strzelać cykać tykać albo brzdęka ekran niedawno mieliśmy awarię monitora crt 20letniego z płomieniem (przysmolona ściana) powodem pożaru był skok  napięcia który zainicjował zapalenie się  elementów,kondensatory wszystkie rozerwane wszędzie ślady przepalenizny  ale kineskop i cewka nie tknięta,po ugaszeniu rozłożyliśmy ten monitor na części i wtedy zobaczyliśmy co się spaliło (praktycznie cała płyta główna monitora to jedna wielka stopiona masa) kineskop i lampa była nietknięta poza przydymieniem.po rozbrojeniu kineskopu usunąłem tą wielgachną cewkę i podpiąłem ją do ładowarki do laptopa - cewka nagrzała się i przyciągała nowe jedno groszówki i tu zaczęły się cyrki,po odłączeniu cewki od ładowarki....cewka zaczęła strzelać trzaskać jak szalona powiedziałem o tym mamie i w końcu rozwikłaliśmy zagadkę która nam dokuczała przez 10 lat mama zwalała to na duch taty który nas straszył, taka cewka jest w każdym monitorze i telewizorze kineskopowym i  po wyłączeniu telewizora ta cewka potrafi generowac dźwięki przez ponad pół godziny.


  • 1

#13

TheWalkingAlive.
  • Postów: 72
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moja mikrofalówka ma taką przypadłość. Pokrętłem ustawia się czas grzania i wydaje wtedy charakterystyczny wysoki dźwięk. Często siedząc przed TV słyszę jak "ktoś kręci pokrętłem" :P Na 99,99% to wadliwa część.


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych