Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zamach - nowa wersja Smoleńska


470 replies to this topic

#466

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla przypomnienia
https://youtu.be/Sppv6S9aHI4



Jak teraz interpretujecie ten film? seria z kałacha?
  • 0



#467

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po pierwsze, jakość filmu doprowadzono do stanu krytycznego. Po drugie w tym filmie tworzy się domyślne sytuacje i niedopowiedzenia potwierdzające teorię montażysty.

Dlaczego tak sądzę?

Objaśniam. Dlaczego pokazując fragmenty ze strzałami, montażysta nie pozwala strzałom (pistoletowym?) wybrzmieć, tylko robi cięcie w momencie "strzału". Dla mnie nie są to strzały, lecz odgłos pękających elementów samolotu, tym bardziej, że był on wykonany z aluminium, a aluminium przy uderzeniu lub przełamaniu daje bardzo głuche i krótko brzmiące odgłosy w przeciwieństwie do elementów lub blachy stalowej. 

Poza tym pokazuje w czerwonych kółeczkach coś, jakieś cienie, elementy samolotu, krzaki i ludzi i tak naprawdę nie wiadomo o co mu chodzi. Co do kałacha... jestem rocznik '65 i wojsko odbębniałem w latach '85 - '87. Kałasznikov to była moja broń podstawowa i oddałem z niej sporo strzałów, ponieważ byłem w formacji, dla której użycie broni to prawie codzienność (WOP, dzisiaj Straż Graniczna). Byłem również tym szczęśliwcem, którego brano na "wystrzelenie" starej amunicji i procesy likwidacyjne broni (np. stare MP5 czy Raki 9mm). Znam doskonale odgłos strzału broni krótkiej (P64) i długiej. Pistolet w lesie to dźwięk klaskający jak dwoma deseczkami, a na strzelnicy brzmiący zupełnie inaczej.

Moim zdaniem, to robienie na siłę sensacji.





#468

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Macierewicz to jednak ma szczęście. Tak bardzo chciał publikować nowy raport a pojawił się ten cały koronawirus i będzie musiał to przełożyć na inne czasy.

To nie może być przypadek

Czy można uznać za przypadek, że dziesiąta rocznica tragedii smoleńskiej przypada w dzień Męki Pańskiej? Czy możemy uznać za przypadek, że właśnie w tym roku przeżywamy katastrofę ludzkości, jaką jest pandemia koronawirusa? To są znaki
https://www.dorzeczy...o-sa-znaki.html

Jak to mawiał poeta "pszypadek? nie sondze"
  • 0



#469

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

10 kwietnia powinien zostać Dniem Męki Narodu z Miesięcznicami Smoleńskimi. Na szczęście w Narodzie ciśnienie wzrasta.





#470

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie to wszystko niezmiernie (wiadomo co) . Tata mój zmarł 10 kwietnia 1999 r   szpitalu, zmarł pod respiratorem.Zmarł we śnie  bo respirator się zepsuł i przestał płynnie dostarczać tlen , alarm nie zadziałał , a jak okazało się obsługa w szpitalu nie potrafiła nawet prawidłowo obsłużyć(skonfigurować) ustrojstwa.No i też spała. :( .  Psują mi prywatne rocznicę. Nawet na grób nie mogę pojechać.


  • 0



#471

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prezesowi otworzyli cmentarz na żądanie, choć jest rozporządzenie zakazujące wstępu/zgromadzeń. Ten człowiek jest ponad prawem. Twoja prywatna rocznica to Twój problem, rocznica Prezesa to problem wszystkich wokół i nie obchodzi go jak oni to zrobią, a mają zrobić tak, aby było mu dobrze. 

Rocznicę smoleńską też zorganizowano nielegalnie, podobnie jak wcześniejsze wręczenie nominacji policyjnych na Dolnym Śląsku. Ukarano jedynie policjantów na grillu. Cała reszta jest bezkarna. 

Królewicze. Ale karma wraca.






 


Odpowiedz



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych