Skocz do zawartości


Zdjęcie

Popieram protest lekarzy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

#91

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

NIE JESTEŚMY bogatym krajem zachodnim!

 

Dlatego należy rozdać 23 miliardy złotych w samym 2017 roku w ramach programu 500+.

 

 

 

 Tylko, że 6% naszego PKB( 465 mld USD*3,58 *0,06) to ok 90 mld a 9% 150 mld.

To tak jakbyś się pytał biednego przedsiębiorcę " dlaczego nie kupisz sobie porsche przecież właśnie wydałeś xx pieniędzy na stara koparkę do pracy"".

Programy mające zwiększyć docelowo ilość płatników podatków(zwiekszyć przyrost naturalny) funkcjonują w wiekszości krajów , nawet wśród tych niezbyt cywilizowanych.

 

offtop.gif

TheToxic


  • 0



#92

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To tak jakbyś się pytał biednego przedsiębiorcę " dlaczego nie kupisz sobie porsche przecież właśnie wydałeś xx pieniędzy na stara koparkę do pracy"".
Programy mające zwiększyć docelowo ilość płatników podatków(zwiekszyć przyrost naturalny) funkcjonują w wiekszości krajów , nawet wśród tych niezbyt cywilizowanych.

 

Teoria i praktyka.

 

praktyka.png

 

Dane z 2016 roku:

W 2016 r. urodziło się o ok 16 tys. więcej dzieci niż w 2015 r., kiedy to zanotowano spadek liczby urodzeń w skali roku. W 2016 r. zarejestrowano 385 tys. urodzeń żywych - podał we wtorek (31 stycznia) Główny Urząd Statystyczny. Więcej dzieci rodzi się na wsi.

źródło: http://www.rynekzdro...,169767,10.html

 

No wielki sukces. A z roku na rok co raz więcej tego będzie. Jeżeli to nie powali Polski na kolana to jestem bardzo ciekaw co będzie dalej. Na szczęście jestem w tych 2,5 mln Polaków na emigracji. Będzie nas więcej bo każdy mądry wie, że trzeba uciekać z okrętu, który tonie na oczach.

 

offtop.gif

TheToxic


  • 0

#93

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zaciekwiony

Ministerstwo nakłada na uczelnie medyczne limity przyjęć. Szach mat.

Czyli miałem rację że obecna pensja lekarzy nie zbyt wpływa na to że ich brakuje.

Mamy się zacząć uczyć ukraińskiego aby dogadać się z lekarzem?

W przypadku intensywnej nauki nastawionej na kontakt z pacjentem to myślę ze lekarz już po 3 miesiącach opanuje na tyle język polski by się ze spokojem porozumieć.

 

Panjuzek

I w tych samych Stanach jest spory problem z ludźmi którzy utracili ubezpieczenie. Nie masz pracy ... nie ma leczenia.

Co też jest jakimś rozwiązaniem. Wydaje mi się że brak finansowania przez państwo pewnych podstawowych zabiegów byłoby dość korzystne.


  • 1

#94

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lekarz jeśli nie kształcił się w naszym kraju musi przejść nostryfikację a następnie odbyć staż. Tak samo jest w każdym kraju do którego jadą nasi specjaliści. 


 


  • 0



#95

animale.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

 Bill Gates nie ukończył studiów, Mark Zuckerberg robił to 12 lat bo po drodze przypadkiem został miliarderem. Tak samo Steve Jobs, James Cameron - odeszli ze studiów by budować projekty i kariery.

BO uznał że tą wiedzę którą zdobył wystarczy ... Ci  wszyscy panowie osiągnęli sukces tylko dlatego że weszli z produktem w dobrym momencie ... W dzisiejszych czasach byli by zerami - bo jest dużo inteligencji .. Zobacz na Polskę - jeszcze 30 lat temu jak ktoś znał angielski - to był proo kozak , dzisiaj jest zerem  - bo mamy postęp technologiczny ... Dawniej to i na  produkcji lodów można było się dorobić - przykład korala , dzisiaj jest to nierealne ...

 

Lekarz-przyszły (student, początkujący) przykro mi, ale nie może wyjść po pierwszym roku i zrobić operacje na otwartej klatce bo ma talent.

BO nie mają  wiedzy - a jak ci lekarze tacy proo kozacy  to kto im broni otworzyć prywatne przychodnie ? Czy naprawdę muszą być przy cycku szpitali państwowych ?

 

Lekarzem nikt z ambicji i siedząc w domu z kotem nie zostanie..

Podobnie i będąc informatykiem - bez ambicji i siedząc w domu nic nie osiągniesz ..

Informatyka to jest rozległa tematyka. Praktycznie w każdej jej gałęzi bez studiów możesz osiągnąć sukces i zarobić miliony.

Guzik prawda - bo musisz mieć najpierw  rozległą wiedzę ,a niby gdzie ją zdobędziesz jak nie będziesz się uczył ?

 

"Studia informatyczne 5 lat + 12 miesięczna ( darmowa praktyka ) .

Studia medyczne 6 lat i 18 miesięcy praktyki (pełny etat) i dopiero wtedy szansa na rezydenturę. Kolejne parę lat że by być specjalistą.

 Darmowa praktyka... ehh. nie sądź innych swoją miarą.

Nikt cię nie przyjmie bez praktyki - musisz mieć wiedzę i pojęcie o robocie ,a lekarze po ukończeniu szkoły medycznej podobnie jak w innych zawodach mają ograniczoną wiedzę. Która firma byłaby na tyle idiotyczna by zatrudnić pracownika i jeszcze go uczyć ponosząc koszta?

Gardzisz biednymi że tak opisujesz sytuację? Nie każdy ma tyle oszczędności aby zapłacić za niektóre zabiegi medyczne.

Gdzie kim gardzę ? Sam jestem biedak jak i pozostali Polacy ... Zwracam tylko uwagę że jesteśmy kowalami własnego życia .  Należy dostosowywać wydatki do zarobków ,a nie udawać bogacza i żalić się później jaki to jestem biedny ...

 Nie ma zamrażalnika którym zmieścisz roczne zapasy. :)

To ile ty zużywasz mięsa rocznie, serów żółtych , masła   przy jednej osobie? W zamrażalce mieści się 250 kg :) - chyba że ktoś ma   jakąś małą..

Do tego w magazynie :

Mąka , cukier groch , makarony ,kasza manna, ryż , krupnik, sól , olej , sałatki, wódka,  ogórki kiszone, soki  itd.   - to może siedzieć nawet kilka lat :) , mleko - wytrzymuje pół roku ,


  • 0

#96

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up @  Możemy przenieść tą rozmowę do działu survival itp.? Bo nie chcę znowu wkurzać Toxynki. :) 


  • 0



#97

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Czyli miałem rację że obecna pensja lekarzy nie zbyt wpływa na to że ich brakuje.

Wielu lekarzy i absolwentów wyjeżdża za granicę, jako główny powód podają niskie zarobki i przeciążenie pracą, absolwenci po ukończeniu stażu podają też powód utrudnionego dostępu do specjalizacji (niejasne procedury powodują, że szpitale odrzucają wnioski o specjalizację). W tym roku w lipcu pojawił się plan zwiększenia płacy minimalnej, ale stopniowo do 2025 roku. Braki kadrowe powodują, że nawet w szpitalach prywatnych pojawiają się kolejki do specjalistów.

 

http://www.polsatnew...stania-w-kraju/

 

 

Wydaje mi się że brak finansowania przez państwo pewnych podstawowych zabiegów byłoby dość korzystne.

Dla państwa czy dla biednych chorych?

 

 

Gdzie kim gardzę ?

Sugerujesz że ci którzy nie mają pieniędzy na to, aby opłacić sobie leczenie prywatne, byli rozrzutni i kupowali sobie nowego ajfona, a przecież powinni przewidująco sobie zaoszczędzić i mieć dostatecznie dużo. I teraz jeszcze dodajesz że ci biedni "udawali bogaczy". To wygląda na pogardę, na uważanie takich ludzi za gorszych bo nie mają dostatecznie dużo oszczędności aby powiedzmy opłacić sobie operację protezy stawu biodrowego.

 

Czy przypadkiem brak pieniędzy nie polega właśnie na tym, że nie ma się pieniędzy?


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 19.10.2017 - 17:58

  • 0



#98

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zaciekawiony

 

Dla państwa czy dla biednych chorych?

Dla państwa, bez większej szkody dla chorych, czyli ogółem chorzy by też zyskali . Chociaż teraz tak patrzę że trochę źle dobrałem słowo. Chodziło mi o np. badania u okulisty.

 

Paniejuzku wierszyk jakiś przedstawił parę postów wcześniej to Jana Kochanowskiego.


Użytkownik Bohun edytował ten post 19.10.2017 - 18:46

  • 1

#99

animale.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Czy przypadkiem brak pieniędzy nie polega właśnie na tym, że nie ma się pieniędzy?

Brak pieniędzy z jakiej przyczyny ? Bo jak  z rozrzutności - to mojej akceptacji dla takich działań nigdy nie będzie ...

 

Sugerujesz że ci którzy nie mają pieniędzy na to, aby opłacić sobie leczenie prywatne, byli rozrzutni i kupowali sobie nowego ajfona, a przecież powinni przewidująco sobie zaoszczędzić i mieć dostatecznie dużo

Jeżeli to prawda to w czym problem ?  Nikogo nie wskazuje palcami ... Obserwuję jednak tendencję że : chłopek roztropek wyjeżdża za granicę na rok ,a po roku kupuje furę za 70 tysięcy złotych i znowu wyjeżdża by pracować na części do tego samochodu lub wykończyć sobie na full  dom topiąc w niego 200 tysięcy zł.

 

A można inaczej . Wyjechać , zarobić , otworzyć w PL firmę , lub zainwestować by pieniądze same na siebie pracowały ...,

Ale po co ? Chłopek roztropek woli przez całe życie pracować - by robić wszystko na pokaz ... ,a jak mu się noga podwinie ( utraci zdrowie itd.) nie ma ani grosza przy sobie bo pieniądze wydaje na bieżąco.


  • 1

#100

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z braku pracy, wynikającego na przykład z choroby. Tego zresztą dotyczyło pierwsze pytanie Panajuzka, przypominam:

 

A co? Jeżeli ze względu na zdrowie utraciłeś możliwość zarabiania i po prostu nie masz kasy na prywatną wizytę?

. Nie wiem skąd od razu zakładasz, że każdy kogo nie stać na leczenie był rozrzutny, oceniasz negatywnie ludzi których nie znasz.


  • 0



#101

animale.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Z braku pracy, wynikającego na przykład z choroby. 

A co przed chorobą ta osoba robiła , z czego się utrzymywała ?

Pomijam tutaj osoby niepełnosprawne - tym się pomoc powinna należeć ( ale to chyba logiczne , tu o takich nie mówimy)

 

Swoją drogą skoro ktoś zachoruje i  z automatu traci płynność finansową to co zrobi jak wejdzie automatyzacja ,a 90% stanowisk szlak trafi?

To jest kwestia lat jak ludzi zastąpią roboty ...  Będzie płacz i zgrzytanie zębami ? bo chyba nie myślisz że korporacja z USA,  Chin czy Niemiec  będzie żywić, utrzymywać  za free 90%  nieswojego społeczeństwa ....

Niestety obecny system jest tak zbudowany ,że liczy się kasa i nie myśl że ją dostaniesz za darmo ... Oczywiście ja chciałbym ,żeby wszyscy byli szczęśliwi , zarabiali miliony ,ale to nie ode mnie zależy bo świat funkcjonuje jak funkcjonuje ,a wszelkie podwyżki dla nauczycieli , lekarzy, policjantów  poniosą zwykli , biedni obywatele ...

 

W dzisiejszych czasach prywatnej kliniki ,  lekarzy , hipermarketu  ,przychodni , apteki   nie interesuje że ty nie masz kasy ... Dla nich możesz nawet umierać na chodniku jak cię nie stać na drogą operację, kurację , czy lekarstwa  ... Taki mamy system - którego sami pragnęliście, a teraz nagle otwieracie oczka i płaczecie bo wam coraz gorzej :szczerb:


Użytkownik animale edytował ten post 20.10.2017 - 12:04

  • 0

#102

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pójdzie na rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.
  • 0



#103

animale.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Up. renty dostanie parę groszy , jak niewiele lat składkowych :)

Załóżmy że 1000 zł gdzie za  czynsz przy mieszkaniu własnościowym to kwoty rzędu tych 350 zł do 450 zł :) ,a gdzie prąd , woda, telefon ?

Telefon z 25 zł plus prąd z 80 zł , woda z 30 zł , internet z 30 zł

To renciście zostanie te 430 zł na lekarstwa, środki czystości , jedzenie , prywatne wizyty lekarskie czy psujący się sprzęt agd , rtv .

Raczej nie ogarnie tego :)

Zaciekawionemu  -pewnie o takie osoby chodziło :)

Nie mniej skoro ludzie te 50 lat temu wybrali taki system ... To teraz ponoszą tego konsekwencję ...,a będzie jeszcze gorzej bo taki George Soros, google , apple ,  czy inne korporacje chcą być jeszcze bogatsze :),a żeby to osiągnąć to muszą gdzieś ciąć koszta, automatyzować procesy produkcji :)


Użytkownik animale edytował ten post 20.10.2017 - 12:35

  • 0

#104

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

A co przed chorobą ta osoba robiła , z czego się utrzymywała ?

 

 Może pracowała, dobrze zarabiała, aż tu nagle choroba dziecka, kosztowne leczenie które nie przyniosło skutku i dziecko zmarło czego następstwem było załamanie nerwowe, utrata pracy oszczędności itd.

 Lub bardziej prozaicznie, człowiek niezbyt sprytny bez kwalifikacji pracujący za minimalne wynagrodzenie, któremu po prostu się nie wiedzie.

 Nie wszyscy ludzie są światłymi prężnie działającymi, inteligentami. Niektórzy po prostu słabiej sobie radzą. Mieli trudniejszy start, nie mają bazy w postaci rodziny, nie skończyli szkoły, bo musieli się opiekować młodszym rodzeństwem, gdyż rodzice pili. Życie pisze rożne scenariusze. Nie każdemu się udaje. 

 

 

 A miarą człowieczeństwa jest stosunek do słabszych.

 

 Jest jeszcze jedna kwestia. Każdy pracujący człowiek ma potrącane składki na ubezpieczenie zdrowotne. Więc skoro płacę składki, to dlaczego mam płacić za coś co w zasadzie jest objęte moim ubezpieczeniem. To tak jak mając OC, spowodujesz szkodę, i płacisz z własnej kieszeni. To po co się ubezpieczać?

 Jak Cię stać to proszę bardzo możesz płacić. Ale skoro i tak opłacasz ubezpieczenie, to powinieneś mieć darmowy dostęp do leczenia. Tak jak w Stanach. Oczywiście standard może się różnić w zależności od wysokości ubezpieczenia, ale jednak powinno być za darmo.  

 

 

Up. renty dostanie parę groszy , jak niewiele lat składkowych :)

Załóżmy że 1000 zł gdzie za  czynsz przy mieszkaniu własnościowym to kwoty rzędu tych 350 zł do 450 zł :) ,a gdzie prąd , woda, telefon ?

Telefon z 25 zł plus prąd z 80 zł , woda z 30 zł , internet z 30 zł

To renciście zostanie te 430 zł na lekarstwa, środki czystości , jedzenie , prywatne wizyty lekarskie czy psujący się sprzęt agd , rtv .

Raczej nie ogarnie tego :)

 Niestety to nie jest fikcja. Jest wielu ludzi którzy muszą to ogarnąć. I to wcale nie jest śmieszne, więc nie wiem po co powklejałeś te buźki.  Widać że niewiele jeszcze wiesz o życiu.

 

 

to co zrobi jak wejdzie automatyzacja ,a 90% stanowisk szlak trafi?

  O tej całej automatyzacji słyszałem pierwszy raz jeszcze w latach osiemdziesiątych. I jakoś stanowisk szlag nie trafia. Także nie podniecaj się bo nie ma czym. Nie wszystko da się zautomatyzować, a praca ludzkich rąk jeszcze długo będzie w cenie. 

 Z resztą, logicznie myśląc. Jeżeli 90% pracowników straciło by pracę na rzecz zastępujących ich robotów, To kto, i za co kupował by te wszystkie dobra wytworzone przez tą wspaniałą "automatyzację" ?

 

 

Niestety obecny system jest tak zbudowany ,że liczy się kasa i nie myśl że ją dostaniesz za darmo .

 Hmm, z tym bym polemizował. Może sprecyzuj w jakim konkretnie kraju panuje taki system. mieszkam w UK. Tutaj pracują tylko ludzie ambitni. Nie masz ambicji? System da Ci mieszkanie, opłaci rachunki, i da kasę na jedzenie. Mieszka tutaj ogromna rzesza ludzi którzy od pokoleń nie splamili się pracą. Tak ze ten.

 

 

O nie mają  wiedzy - a jak ci lekarze tacy proo kozacy  to kto im broni otworzyć prywatne przychodnie ? Czy naprawdę muszą być przy cycku szpitali państwowych ?

  Wiedzę mają tylko chcą ją poszerzać. W Polsce mamy spory niedobór lekarzy specjalistów. Prawda jest taka że gdyby lekarze po prostu zaczęli pracować normalnie, czyli 8h na jednym etacie, to system by padł. Lekarze rezydenci mają realną alternatywę, w postaci wyjazdu za granicę. To kwestia ich wyboru. W Niemczech czy UK na takiej samej rezydenturze pracowali by o połowę mniej i zarabiali kilka razy więcej. I to nie jest fikcja. Wiele zachodnich szpitali czeka z otwartymi ramionami na Polskich lekarzy.

 A co do prywatnych przychodni. Pewnie że są potrzebne. I niech sobie będą. Ale postęp medycyny to jednak państwowa służba zdrowia. Ciekawe jak byś śpiewał gdybyś musiał wyłożyć kilkaset tysięcy PLN, za zabieg po którym przez kilka miesięcy opłacał byś kurację wartą np 25 000pln miesięcznie. Przykład zmyślony, ale bardzo realny.

 Póki leczysz prywatnie katar jest to ok. Ale czasem leczenie może naprawdę słono kosztować.  A ile masz tych oszczędności? 10K, 50K, 100K pln? przecież to może być mało na jeden zabieg w prywatnej klinice.

 

Anyway :) Rezydenci dostali podwyżki z wyrównaniem i dalej strajkują. Więc chyba jednak postulaty płacowe, nie były najważniejsze. (pisałem o tym ? )


  • 3



#105

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeden z zabiegów do którego są najdłuższe kolejki to wszczepienie endoprotezy stawu biodrowego, czeka się na niego średnio 3,7 lat. Koszty endoprotezy i operacji to ok. 15 tysięcy, kilkumiesięczna rehabilitacja pooperacyjna to kolejnych kilka tysięcy.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych