Skocz do zawartości


Zdjęcie

Popieram protest lekarzy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

#16

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wypłaty ratowników/lekarzy/strażaków/etc powinny zostać zamienione z wypłatami piosenkarzy/aktorów czy celebrytów.
 

Bez durnych populizmów...


  • 0

#17

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No wcale nie jest kiedy wiadomo kto go zakłada.

 

 

Rozwiń swoja myśl.


  • 0



#18

sickman.
  • Postów: 82
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja tego protestu nie popieram. Może lekarze zaraz po studiach nie zarabiają za dużo, ale w perspektywie mają naprawdę wysokie zarobki. A oni by chcieli zaraz po studiach, nie mając doświadczenia, na dzień dobry dwie średnie krajowe dostawać. Najlepiej to jakby zarabiali tyle co lekarz na zachodzie. Tylko nie dostrzegają tego, że w Polsce wszyscy zarabiają o wiele mniej niż się zarabia na zachodzie. Studia za które na zachodzie trzeba zapłacić małą fortunę u nas mają za darmo i jeszcze by chcieli od razu zarabiać nie wiadomo ile. Ja bym nie tylko nie dał im podwyżek, ale na dodatek wprowadził przepis, że po ukończeniu studiów muszą przepracować ileś tam lat w Polsce, a w przeciwnym razie niech zwracają pieniądze za studia. Skończy się to tak, że jak rząd się ugnie to zwiększą składki na służbę zdrowia i każdy z nas będzie co miesiąc oddawać więcej pieniędzy w podatkach, a służba zdrowia i tak będzie na kiepskim poziomie.


  • 4

#19

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

lekarze i tak wyjadą za kasą a będą nas leczyć coraz częściej Ukraińcy i Hindusi.


  • 0



#20

Smokerider.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nikt logicznie myślący nie będzie wtedy szedł na długie studia które wiążą się z rezygnacją z młodości i życia towarzyskiego skoro i tak po tym będzie zarabiał niewiele więcej niż przeciętna kasjerka. Dodatkowo ciąży też na nich ogromna odpowiedzialność za ludzkie życie. Lekarze uciekają za granicę bo tam są traktowani poważnie a wprowadzenie przymusu pracy w kraju to tylko droga do zmniejszenia liczby lekarzy.


Użytkownik Smokerider edytował ten post 14.10.2017 - 23:54

  • 1

#21

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nikt logicznie myślący nie będzie wtedy szedł na długie studia które wiążą się z rezygnacją z młodości i życia towarzyskiego skoro i tak po tym będzie zarabiał niewiele więcej niż przeciętna kasjerka. Dodatkowo ciąży też na nich ogromna odpowiedzialność za ludzkie życie.

Zobacz ilu jest chętnych na medycynę, a raczej mało kto myśli by zaraz po zakończeniu studiów wyemigrować na zachód...


  • 0

#22

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zobacz ilu jest chętnych na medycynę, a raczej mało kto myśli by zaraz po zakończeniu studiów wyemigrować na zachód...

Studiów nie ,ale np już po skończeniu bycia rezydentem (co jest de facto przedłużonym czasem studiów) już jak najbardziej.Choć z drugiej strony akurat lekarze są jedną z najlepiej zarabiających grup w Polsce.

 

Specjalista z tytułem profesorskim, pracujący w szpitalu akademickim, nawet około 25 tys. zł miesięcznie. Dobrej klasy anestezjolog, specjalista II stopnia, do 20 tys. zł. Ale rekordziści inkasują co miesiąc po 100 tys. złotych!

Czytaj więcej: http://www.gazetawro...esiac,id,t.html


  • 0



#23

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko że to nie są zarobki przeciętnych lekarzy, a raczej szefów zespołów medycznych dobrych szpitali. Wedle tego  badania 75% lekarzy zarabia mniej niż 4,2 tyś. brutto a 50% mniej niż 3,5 tyś. brutto

https://wynagrodzeni...-zarabia-lekarz


  • 0



#24

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja też. Uważam, że ludzie po studiach nie powinni zarabiać tyle co kasjerka w Biedrze. No cóż, komuna wróciła... wszystkim po równo, a wykształciuchom mniej.

Szkoda gadać, bo w politykę wlezę, a nie chcę.

 

No jasne bo przeciez to za obecnej wladzy stawki sie pozmienialy :D ale KODziarz przyczepi sie nawet do tego, ze w nocy jest ciemno wiec komuna wrocila, bo za kmuny tez w nocy bylo ciemno.

 

Co do tych MLODYCH lekarzy. Dopiero co pokonczyli studia i dobrze wiedzieli jakie beda miec zarobki. Kazdy by chcial zarabiac wiecej - to normalne tylko ja idac do pracy godze sie bna pewne warunki finansowe i nie strajkuje po kilku dniach pracy ze za malo zarabiam. Niektorzy z tych lekarzy maja wiekszy staz w strajkowaniu niz w leczeniu, parodia.

 

polityka.gif

TheToxic


  • 0

#25

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko że to nie są zarobki przeciętnych lekarzy, a raczej szefów zespołów medycznych dobrych szpitali. Wedle tego  badania 75% lekarzy zarabia mniej niż 4,2 tyś. brutto a 50% mniej niż 3,5 tyś. brutto

https://wynagrodzeni...-zarabia-lekarz

To są stawki za goły  etat i bez premii, nadgodzin czy jak tam je zwał dyżurów. W Polsce brakuje połowy lekarzy , to fakt, ale już nie wciskajmy ludziom kitu jak im się źle dzieje.Osobiście znam kilkoro lekarzy , żaden nie jest zatrudniony  na 1 etat. Standard to raczej co najmniej 1,5 etatu rozbitych na rożne placówki. Gęsto częto  lekarz zatrudniony w przychodni na pół etatu pracuje realnie 1 godzinę dziennie i przychodnia musi się na to zgodzić,  bo inaczej utraci kontrakt NFZu . Bo musi mieć tyle i tyle lekarzy pracujących tyle i tyle. A bez tego  straci kontrakt. Bo w Polsce najlepiej sie zarabia nie na leczeniu, tylko na fakcie,że ktoś jest zapisany w przychodni i idą za nim pieniądze  za sam fakt zapisania w przychodni. Najmniejsze przychodnie z kontraktem NFZu to  dostaje co najmniej 50 000 zł za samo istnienie. Moja gmina zatrudniała lekarkę której by ją ściągnąć opłacała mieszkanie i zapewniła służbowy samochód.Obsadę przychodni udało się zapełnić dopiero po jakimś półtora roku.


  • 2



#26

animale.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ja też. Uważam, że ludzie po studiach nie powinni zarabiać tyle co kasjerka w Biedrze. No cóż, komuna wróciła... wszystkim po równo, a wykształciuchom mniej.

Szkoda gadać, bo w politykę wlezę, a nie chcę.

Po co tu wchodzisz zaraz z komuną ? To te stawki obowiązują od obecnego rządu? Kolego nie manipuluj ... NIe ma ponoć dyskryminacji  - tak głosi UE - to niby dlaczego kasjerka miałaby zarabiać 3x mniej niż taki lekarz? Bo pochodzi z gorszej rodziny ? bo była trochę głupsza ?

 

Celnicy też protestowali, a i tak im nie wyszło. Oby chociaż lekarzom się poszczęściło.

Celnicy to lenie śmierdzące - nie dałbym im ani grosza ... Lekarze przynajmniej na podwyżki zasługują ...

Lekarz ma szanse by po stażu zarabiać bardzo , bardzo dobrze... 

Jest taki problem że w szpitalach mamy monopol ... Mój kuzyn pracuje jako stażysta w szpitalu i nie chcą go wtajemniczyć ... Ta stara sitwa lekarzy 50+ bojąc się o własne stanowiska albo też z zazdrości - robi wszystko by zniechęcić stażystów . Stary lekarz zarabia po 10 tysięcy złotych plus po prywatnych wizytach drugie tyle.

Młody jak wyciągnie 3 tysiące to jest dobrze :) Ja na miejscu rządu zmusiłbym właśnie tych starych lekarzy do obowiązkowego przeszkolenia stażystów :)

Ten świat zszedł na pełny materializm, chcą strajki głodowe organizować?Jak dla mnie jest to mega głupotą ale proszę bardzo, mogą się nawet zagłodzić na śmierć, to się nazywa tzw. selekcja naturalna.

Organizują strajki by zwrócić uwagę na problem pensji ... Jak jesteś taki proo kozak to czemu sam nie pójdziesz na lekarza ? Przecież wiadomo że ludzie nie po to się uczą żeby zarabiać mało :)

A ja tego protestu nie popieram. Może lekarze zaraz po studiach nie zarabiają za dużo, ale w perspektywie mają naprawdę wysokie zarobki.

Ale oni i 4 lata po studiach będą zarabiać podobnie  bo nigdzie nie zdobędą doświadczenia  z względu na chamskie zachowanie lekarzy 50+

Wedle tego  badania 75% lekarzy zarabia mniej niż 4,2 tyś. brutto a 50% mniej niż 3,5 tyś. brutto

Ściema bo nie lecą na kasie fiskalnej ... Idz sobie na prywatną wizytę do lekarza .. Kolejki koszmarne a koszt wizyty nie mniej niż 100 zł.

Lekarze mają full kasy - ale ci starzy - młodzi biedaki ..

Ja na miejscu tych lekarzy wyjechałbym z Polski . Jak będzie brakowało lekarzy tak jak teraz to ma miejsce w budowlance to pensję wzrosną  o 100% ... Dawniej w budowlance  zarabiało się  po 2 tysiące ,a teraz po 6 tysięcy  bez problemu :) a jak ci starzy się wykruszą to wzrośnie do 10 tysięcy złotych :)

 

Ps.

Jest jeszcze jeden problem .. Niektórzy Polacy nie znają własnej wartości  ... Nie tak dawno jeden z drugim oferował usługi taxi za 1 zł . Przebijając się na ceny umniejszają sobie zarobek  ... Dlatego jest przysłowie - polak to murzyn , albo polak tańszy od chińczyka.... Ukrainiec czy niemiec nie jest tak głupi żeby pracować za 3 pracowników ,a  niektórzy Polacy  pracują ... Dlatego dopóki nie zmieni się myślenie że JA JESTEM POLAK , MAM SWOJĄ WARTOŚĆ , GODNOŚĆ - TO ZAWSZE BĘDĄ W PL NISKIE ZAROBKI ...

 

Jest nadzieja w młodych :) Tu się zmienia te myślenie - Polacy odzyskują wiarę w siebie , w własną wartość  i już nie  chcą pracować za najniższą :)


Użytkownik animale edytował ten post 16.10.2017 - 02:00

  • 1

#27

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Apel do niektórych użytkowników.

 

Radzę zejść z tematu polityki. Pytanie brzmi czy popierasz strajk czy nie i proszę omijać wycieczki osobiste.





#28

kurado.
  • Postów: 130
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up
Zarabiać to można w milionach i być dalej biednym.

Lekarze trochę przesadzają dwie średnie krajowe, a wspominali też o podwyżkach dla specjalistów. Dziwnym trafem strajkują(o kase) tylko instytucje prowadzone przez państwo. Oczywiście jestem za ale nie 9 tyś brutto...

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
  • 0

#29

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polecam czytać inne media niż zależne od TVP. Rezydenci proponowali zarobki rzędu 1,5 średniej krajowej brutto czyli około 5 tysięcy. Informację o 9 tysiącach puściła telewizja.

 

Pensje rezydentów są sztywno ustalone na kwoty rzędu 2,2-2,6 tyś. W praktyce więc lekarze dorabiają sobie dodatkowymi dyżurami, po 24 czy 30 godzinach dyżuru taki lekarz do zbyt wielu rzeczy się nie nadaje

 

comment_yv9xl7LSvXfl8598W6bKkFFpgH2adrGV


  • 2



#30

animale.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

 Dziwnym trafem strajkują(o kase) tylko instytucje prowadzone przez państwo.

To mnie właśnie śmieszy :) W prywatnych klinikach na stażach zarabiają nawet mniej niż w państwowych ,a nie manifestują :)

Ci lekarze rezydencji są po prostu pazerni bo nie myślą o swoich kolegach pracujących w  polskich klinikach prywatnych ...

Na początku myślałem że oni manifestują bo chcą wyższych pensji dla wszystkich młodych lekarzy :) również tych zatrudnionych w prywatnych klinikach  ... Teraz zmieniam o nich zdanie ... Uważam że nie należy im się ani grosz za brak solidarności ..

 

 Rezydenci proponowali zarobki rzędu 1,5 średniej krajowej brutto czyli około 5 tysięcy.

Średnie zarobki w Polsce na rok 2017 to 4635 x 1,5 da to około 7 tysięcy złotych :)

https://www.money.pl...,0,2237463.html

7 tysięcy złotych ?  Wzrost pensji o 150% ? Zaraz po studiach ? To faktycznie przegięcie jak dla mnie ...  Ja bym poszedł na kompromis i zabrał część kasy starym lekarzom ...Oni się tylko kasy domagają? Czy też lepszych warunków szkoleniowych ?

 

Pensje rezydentów są sztywno ustalone na kwoty rzędu 2,2-2,6 tyś. lekarze dorabiają  dodatkowymi dyżurami, po 24 czy 30 godzinach

Co ty piszesz że TYP ściemnia z zarobkami ? Załóżmy że rząd się zgadza  na ich warunki i  zwiększa im stawkę godziną tak że z podstawy wyciągają  powiedzmy że te 7 k ... Dodatkowo jak sam piszesz lekarze dorabiają na dyżurkach generując  dodatkowe zyski od 50% do 80 % dodatkowej kasy od podstawy ... Co da w sumie te 9 k złotych :) Matematyka nie kłamie ...

 

Twoje grafiki są czystą manipulacją bo wyrwane z kontekstu ... Po drugie żadna z nich nie kłamie bo gdyby spełnić ich żądania to budżet faktycznie poniósłby miliardowe   wydatki w skali całego roku . Oni chcą by rząd zwiększył nakłady na służbę zdrowia z 4,7% do 6,8 % PKB. Tym samym będą to kwoty w miliardach złotych ... Przelicz sobie matematyka nie kłamie ..

 

Nawalasz na TYP a nawet tematu nie liznąłeś.


Użytkownik animale edytował ten post 16.10.2017 - 12:53

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych