Skocz do zawartości


Zdjęcie

Popieram protest lekarzy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

#1

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naczelna Rada Lekarska wystosowała apel do swoich członków, żeby piątek był dniem solidarności z tymi, którzy od 11 dni prowadza głodówkę. Solidaryzuję się z protestem a ty? 

 

http://www.tokfm.pl/...ntow-jutro.html


  • 0



#2

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja też. Uważam, że ludzie po studiach nie powinni zarabiać tyle co kasjerka w Biedrze. No cóż, komuna wróciła... wszystkim po równo, a wykształciuchom mniej.

Szkoda gadać, bo w politykę wlezę, a nie chcę.





#3

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szkoda gadać, bo w politykę wlezę, a nie chcę.

 

 

Postulaty nie są polityczne więc może nie zamkną tematu.


  • 0



#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja myślałem, że ty leczysz się u homeopatów i innych znachorów, a do medycyny konwencjonalną czujesz niechęć.
A jeśli chodzi o ten protest, to niech im będzie, podwyżki jakieś ich ucieszą.
  • 0



#5

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja myślałem, że ty leczysz się u homeopatów i innych znachorów, a do medycyny konwencjonalną czujesz niechęć.
A jeśli chodzi o ten protest, to niech im będzie, podwyżki jakieś ich ucieszą.

 

 

 

 To co zawarłeś w swoim poście pokazuje iż nie zrozumiałeś meritum protestu młodych lekarzy.

 

 

ps

 

Nie potrafisz odnieść się do postu bez wycieczek osobistych i informowania wszystkich o swoich wyobrażeniach? 
 


  • 1



#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja zrozumiałem.

B.K.M.: O co walczycie jako lekarze rezydenci?

Ł.J.: Lista jest długa, ale na początek, to walczymy o wzrost wynagrodzeń w ochronie zdrowia. W tej chwili naszym postulatem jest podniesienie wynagrodzeń w całym systemie.B.K.M.:

Czyli nie chodzi Wam o podniesienie tylko Waszych wynagrodzeń, ale wynagrodzeń wszystkich pracowników?

Ł.J.: Tak, gdyż zdajemy sobie sprawę, że gdy my dostaniemy podwyżkę, to zaczniemy zarabiać nagle więcej niż lekarze specjaliści. A my tak naprawdę jesteśmy w szpitalu grupą zależną: od dyrektora, bo puszcza nas na staże i delegacje, od lekarzy specjalistów – bo oni nas uczą i nadzoruję. Stąpamy więc po cienkim lodzie. Ale jestem przekonany, że zarówno my, jak i lekarze specjaliści zasługujemy na wyższe wynagrodzenia.
http://www.zdrowiepr...-partyzantki”

Użytkownik Wszystko edytował ten post 13.10.2017 - 11:46

  • 0



#7

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Celnicy też protestowali, a i tak im nie wyszło. Oby chociaż lekarzom się poszczęściło.


  • 1

#8

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Polsce jest mniej więcej o połowę za mało pielęgniarek, podobnie ratowników medycznych i lekarzy. To sa wszystko profesje wymagajace  skończenia kerunkowych studiów.Jeżeli jest gdzieś strukturalnie  za mało specjalistów to oznacza że dane zawody za mało zarabiają,nowych pracowników niema a starzy uciekają. Ratownik w karetce z 30 letnim stażem zarabia ok 2200 zł brutto.Konieczność stałego doszkalania wszystko z własnej kieszeni...

Lekarz ma szanse by po stażu zarabiać bardzo , bardzo dobrze... 


  • 0



#9

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od kiedy tematy około polityczne nie są zamykane?


  • 0



#10

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A gdzie tu widzisz politykę? Sprawa się ciągnie od jakichś dwudziestu kilku lat.


  • 1



#11

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No wcale nie jest kiedy wiadomo kto go zakłada.


  • 0



#12

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Ja też. Uważam, że ludzie po studiach nie powinni zarabiać tyle co kasjerka w Biedrze. No cóż, komuna wróciła... wszystkim po równo, a wykształciuchom mniej.

A czemu zakładasz że ludzie pracujący na kasie są gorsi, bo nie bardzo rozumiem?

Mentalność młodych polega tylko i wyłącznie na pieniądzach, po to się uczą do 30 roku życia i dłużej tylko po to by dużo zarabiać, a nie żeby robić w życiu to co chcą i to co lubią.Ten świat zszedł na pełny materializm, chcą strajki głodowe organizować?Jak dla mnie jest to mega głupotą ale proszę bardzo, mogą się nawet zagłodzić na śmierć, to się nazywa tzw. selekcja naturalna. ;)


  • 3

#13

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

 

A czemu zakładasz że ludzie pracujący na kasie są gorsi, bo nie bardzo rozumiem?

 To nie jest kwestia tego, czy gorsi czy lepsi. Różnica polega na tym co musisz zrobić aby otrzymać posadę kasjerki, a co by zostać lekarzem. 

  Lekarz musi dokształcać się całe życie. Skończone studia, to dopiero początek nauki. Medycyna zmienia się dynamicznie, i żeby to ogarnąć lekarze (moim zdaniem) powinni zarabiać tyle żeby nie musieli gonić za pieniądzem, i mogli skupić się na pracy. Błąd kasjerki czy kasjera, może kosztować parę papierków z ładnymi nadrukami. Błąd lekarza może kosztować czyjeś życie.

 Teraz rozumiesz?


  • 10



#14

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 Uważam, że ludzie po studiach nie powinni zarabiać tyle co kasjerka w Biedrze. No cóż, komuna wróciła... wszystkim po równo, a wykształciuchom mniej.

Studia, studiom nie równe, czym innym medycyna czym innym politologia czy filologia. Niby dlaczego ludzie po politologi czy sinologi powinni zarabiać więcej niż robotnik fizyczny?

A co do samego protestu lekarzy to jak widać każdy potrafi żądać kasy, ale żeby zaproponować jakieś reformy to już im się nie chce...

Gdyby to byli przedstawiciele mniej niezbędnego zawodu zawodu to można by strajk przeczekać, a tak dobrego rozwiązania nie ma...


  • 0

#15

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Studia nie są żadnym wyznacznikiem. Znam...zresztą każdy z nas tutaj zna multum ludzi po studiach, którzy są...mówiąc wprost, totalnymi kretynami. Tak samo jak żadna praca nie hańbi, czy to kasjer czy sprzątaczka, bo nikt z nas nie wie jak życie tej osoby się potoczyło, a szczęście determinuje niemalże wszystko. Jak go nie masz w życiu to możesz mieć multum fakultetów, papierków, kursów i skończyć z niczym. Rzecz jest zupełnie w czymś innym, w czym? Otóż w odpowiedzialności.

Kasjerka jak się pomyli to najwyżej wyjdzie manko, jakaś strata dla biedronki czy nadwyżka, co dla większego rachunku jest praktycznie nieistotne. Natomiast ratownik jak się pomyli, to odbierze komuś coś najcenniejszego na świecie - życie. To skandal, żeby osoby ratujące nas i niejednokrotnie dające nam drugą szansę, zarabiały takie grosze. Wypłaty ratowników/lekarzy/strażaków/etc powinny zostać zamienione z wypłatami piosenkarzy/aktorów czy celebrytów.

Ale to, że społeczeństwo stanęło na głowie to wiadomo nie od dziś i nic z tym już nie można zrobić, bo przewrót doprowadziłby do społecznego armagedonu.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 13.10.2017 - 22:35

  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych