Skocz do zawartości


Zdjęcie

Widzenie zmarłej osoby


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1

marcin8.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.Mam 35 lat ale po raz pierwszy w życiu piszę o tym co mnie spotkało, na jakimkolwiek forum.Od lat interesuję się zjawiskami odbiegającymi od codzienności. Próbuję odpowiedzieć sobie na to pytanie, ale chciałbym poznać zdanie ludzi, którzy być może maja głębszą wiedzę.Chodzi o to, że mając kilka lat, jakieś 4-5 przyszedł do mnie zmarły wujek. Nie było to, jak to zazwyczaj opisują w nocy, jakieś postacie itp. Biały dzień, tak, jakby żywy człowiek stal przede mną.Pamiętam to do dzisiaj tak, jakby to było wczoraj.Chciałbym prosić o odpowiedź, co to mogło oznaczać.Wiem, że są ludzie, którzy mają większą widzę ode mnie.Sam od lat próbuję dojść do tego, ale chciałbym poznać punkt widzenia kogoś obcego.Jakby kogoś interesowały szczegóły tej "wizyty" to chętnie odpiszę.Pozdrawiam ;)


  • 0

#2

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Stare wspomnienia się zamazują, zwłaszcza te z okresu kilkulatka, który i tak ma tendencje do fantazjowania. Możliwe, że wspomnienie to jest zlepkiem dwóch - jednego gdy wujek jeszcze żył, oraz drugiego, gdy Ci się przyśnił, albo przywidział. Umysł po latach połączył to w jedno, dając taki obraz. Ludzka pamięć jest znacznie bardziej elastyczna, niż mogło by się wydawać. Taka możliwość.


  • 0

#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U małych dzieci w wieku wczesnoszkolnym halucynacje są dość powszechne, takie przypadki są opisywane w artykułach naukowych. Znaczna większość takich zwidów nie ma podłoża chorobowego ani psychiatrycznego. Są normalnym elementem wynikającym z kształtującej się psychiki. pozostłe przypadki mogą mieć przycznę w chorobach oczu, zmianach organicznych w mózgu, a nawet schizofrenii.
  • 0



#4 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Myślę, że była to zwykła wkręta dziwnej osoby na dziecku, ludziom głupie pomysły przychodzą do głowy.


  • 0

#5

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja często widzę zmarłe osoby, na zdjęciach i w telewizji.


  • 0



#6

marcin8.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdaję sobie sprawę,że trudno w coś takiego uwierzyć, ale powyższe opcje raczej odpadają.W kuchni obok była moja mama, która zacząłem wołać. Kiedy jej powiedziałem, że wujek przyszedł spytała jaki wujek.Kiedy jej powiedziałem to oczywiście włosy się jej zjeżyły :) Tego wujka akurat za życia w sumie nie pamiętam, a tą sytuację pamiętam do dziś, jakby to było wczoraj.Sam nie wiem co mam o tym myśleć ale ciężko mi uwierzyć w jakieś zwidy.Ja po prostu stałem, patrzyłem i widziałem to tak jak kasjerkę w sklepie codziennie :)


  • 0

#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to drugim wyjaśnieniem jakie ci pozostaje, jest duch. I koniec tematu. Proste? Jeśli wolisz wyjaśnienia paranormalne.
  • 0



#8

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciężko jest uwierzyć w cokolwiek jeśli nie jesteśmy bezpośrednim świadkiem, poza tym ta historia wydarzyła się około 30 lat wstecz więc ani autor tematu, ani tym bardziej my, nie dowiemy się jak było naprawdę. Wspomnienie które nosisz w głowie może mieć błędną formę, być może był to sen, przewidzenie bądź wykreowana wyobraźnia.

 

Tego wujka akurat za życia w sumie nie pamiętam,

No właśnie. Skoro go nie pamiętasz za życia to jaką masz pewność, że to akurat on przyszedł?

30 lat temu ludzie raczej wierzyli we wszystko, teraz internet i dostęp do wiedzy obala przeróżne teorie, co za tym idzie - wiadomo było coś o sobowtórach ale żeby je akurat widzieć, niekoniecznie. Stawiam tutaj na osobę łudząco podobną do członka rodziny - małe dziecko zapamiętało mniej więcej obraz sylwetki podobnej do wujka, do tego pewnie podobna twarz, być może zarost, fryzura, być może ta sama czapka, podobna odzież i mózg przypisał obraz do znajomego z rodziny. Tak to widzę.

 

Natomiast jeśli chcesz wierzyć w inne zjawiska to poczytaj Czy dzieci mogą widzieć duchy?

 

"Teoria #2

Oto teoria biologiczna, która wydaje się być całkiem ciekawa i przekonująca. Mówi ona o tym, że człowiek dorosły może zobaczyć jedynie fale o długości od 400nm do 700nm. Światło UVA widoczne jest zaś w przedziale od 400 - 315 nm. Fale światła podczerwonego padają jednak o długości powyżej 700 nm - 1mm. Co to oznacza? Ano to, że dla naszego oka nie wszystko jest widzialne. Wygląda na to, że są takie rzeczy, których nasze oko z prostych przyczyn... po prostu nie zauważy!

Ok, w tym momencie zacznie się interesująco. Dziecko zauważa bowiem fale już od 380nm, co oznacza, że w znacznym stopniu poszerza się jego spectrum widzenia. Jeśli więc wziąć pod uwagę fakt, że paranormalne zjawiska zazwyczaj widziane są w świetle podczerwonym, można wysnuć teorię, że to właśnie z tego względu dzieci widzą duchy. Straszne, prawda? Brrr..."





#9

marcin8.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To raczej nie kwestia tego co wolę czy w co wierzę.Ja po prostu wiem co widziałem a to, że wołałem mamę jest dla mnie potwierdzeniem, że to nie jakieś zatarte wspomnienia.Pisząc na forum bardziej chciałem się dowiedzieć, czy takie rzeczy mogą coś oznaczać czy zwyczajnie widziałem i koniec.


Użytkownik marcin8 edytował ten post 09.10.2017 - 11:49

  • 0

#10

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skąd mogłeś wiedzieć co widziałeś mając cztery czy pięć lat :facepalm: ? Byłeś smarkaczem z bujną wyobraźnią, zresztą jak ja 30 lat temu.





#11

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli krótko mówiąc, uważasz, że to był duch i chciałeś zapytać po co on do ciebie przyszedł.
  • 0



#12

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja po prostu wiem co widziałem a to, że wołałem mamę jest dla mnie potwierdzeniem, że to nie jakieś zatarte wspomnienia.

Normalnie argument nie do podważenia. Czterolatek pamięta, że zmarły wujek którego za życia nie pamięta, po śmierci go odwiedza. Śmiech na sali, puste krzesła.

Dzieci w tym wieku widzą smoki w kuchni, mają wyimaginowanych przyjaciół mieszkających w szafie, widzą potwory pod łóżkiem i inne bzdety. I nie mów proszę, że zdarzenie które miało miejsce trzydzieści lat temu tak dokładnie pamiętasz, no ale przecież...

 

Ja po prostu wiem co widziałem

Taaaaa, ręce opadają :facepalm:

 

 

Czyli krótko mówiąc, uważasz, że to był duch i chciałeś zapytać po co on do ciebie przyszedł.

Krótko mówiąc, historia jest tak głupia, że aż śmieszna. Nawet nie pytaj autora bo :

 

 

Ja po prostu wiem co widziałem

 

:o





#13

marcin8.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zza stojącego w rogu pokoju pieca wychyla się głowa, po chwili wychodzi, uśmiecha się do mnie, kuca i zaczyna wkładać kwiatki w szpary między deskami.Wołam mamę i biegnę po nią do kuchni.Wchodzę do pokoju staję z "rozdziawioną gębą" i mówię: "Oo, już nie ma". Co innego to mogłoby być? Mógłby ktoś powiedzieć żart ale ciężko byłoby komuś wejść za piec, który jest 5-10cm od ściany.Nie dziwię się wam, że nie wierzycie.Sam pewnie też bym tak zareagował.


  • 0

#14

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gorączka.

 

Dzieciaki miewają majaki podczas wysokiej temperatury. Do tego napisałam, że:

 

Dzieci w tym wieku widzą smoki w kuchni, mają wyimaginowanych przyjaciół mieszkających w szafie, widzą potwory pod łóżkiem i inne bzdety. Pogrubiam co by było lepiej widać.

 

Poczytaj sam : Straszni wyimaginowani przyjaciele dzieci





#15

marcin8.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Być może, sam nie wiem.Mi się wydawało to bardzo realne, może stąd to przekonanie.Swoją drogą poczytałem trochę wpisów na forum, między innymi i twoich TheToxic i odnoszę wrażenie, że za wszelką cenę staracie się wszystko podważyć i sprowadzić do rangi steku bzdur. Tak jakbyście nawet nie dopuszczali myśli, że istnieją rzeczy, których nie rozumiemy.


Użytkownik marcin8 edytował ten post 09.10.2017 - 13:45

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych