Skocz do zawartości


Zdjęcie

Liczę na pomoc

geolokalizacja

  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1

Danielx99.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, mam pytanie. Orientuje się ktoś w jaki sposób za pomocą zdjęcia można określić miejsce, w którym zostało ono wykonane? Oto to zdjęcie, o którym mowa. avatar.jpg Próbowałem szukać go na własną rękę w Google Maps, ale jest to dosyć żmudne. Są szybsze sposoby? Jeśli tak to jakie?



#2

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A skąd masz to zdjęcie?



#3

Danielx99.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego? Po prostu przyjaciel mi je przesłał, mieszka w Anglii I od roku nie ma z nim kontaktu, więc go szukam już wszystkimi sposobami.

#4

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poszukaj przez fb poprzez jego znajomych albo wrzuć na forum Polaków w UK tam szybciej ci pomogą.





#5

Danielx99.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jego najbliżsi znajomi są nieaktywni na fb już kilka lat, udało mi się skontaktować z jego przyjaciółka, ale jest w podobnej sytuacji co ja. Razem staramy się go odnaleźć, ale wezmę pod uwagę to forum Polaków z UK. Dziękuję za podsunięcie tej opcji, ale jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły albo wiedział jak zbadać lokalizację, w której zostało wykonane zdjęcie to niech śmiało podeśle

#6

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Są inne sposoby jak wyszukiwanie obrazem ale ma to mały haczyk. Jeśli przed Tobą nikt nie załadował opisu ze zdjęciem, system nie dopasuje je do miejsca ale można dać załadowany obraz do monitoringu zdjęć a wówczas poinformują Cię jeśli pojawią się nowe możliwości.

 

Możesz spróbować bezpośrednio na stronie znajdzfoto.pl lub pobierz rozszerzenie dla Google wyszukiwanie obrazem. Obie opcje już sprawdziłam i z przykrością stwierdzam, że nie znalazły mi przybliżonego miejsca. 

 

To bardzo szlachetne z Twojej strony, że działasz na własną rękę. Proponuję wszystkie poszlaki zebrać do kupy i odwiedzić posterunek policji, wszak to Twój przyjaciel więc obawy są jak najbardziej uzasadnione. 





#7

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż, wygląda na miasto przybrzeżne w miejscu gdzie pojawiają się wysokie pływy, proponowałbym poszukać miast na wybrzeżu kanału La Manche lub brystolskiego które mają porty z mariną jachtową i zobaczyć dla którego kształt pasuje.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 07.10.2017 - 15:19




#8

Danielx99.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@The Toxic Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, już szukałem obrazem, ale dzięki za tę stronę, pomimo, że nie znalazła nic, to myślę, że kiedyś się jeszcze przyda. :) Dzięki też za sugestię odnośnie wizyty na komisariacie; nie byłem wcześniej pewien, czy to aby na pewno sprawa dla nich i czy mogliby w ogóle potraktować to poważnie.
@Zaciekawiony Otóż masz rację, ponieważ jest to albo Plymouth albo Londyn, aczkolwiek dzięki Twojej sugestii, stwierdzam, że bliżej jednak temu zdjęciu do Plymouth.



#9

Komarzyca.

    The daughter of Satan.

  • Postów: 114
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam, zamieszkuje w UK w West Yokrshire ale jeżdze też po całej wyspie i widziałam pare takich miejsc jak to.

Najbardziej kojarzy mi się Liverpool gdzie jest sporo takich jak wyżej na zdjęciu krajobrazów pasujących do okolicy.



#10

Danielx99.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękuję, popatrzę jeszcze raz na google maps



#11

Komarzyca.

    The daughter of Satan.

  • Postów: 114
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ewentualnie znajomy może po prostu chciał sie odciąć nagle od wszystkich znajomych bez słowa? 
Znałam takie przypadki i osobiście sama tak zrobiłam nawet dwa razy. 



#12

Danielx99.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Być może, ale to nie w jego stylu. Tym bardziej, że traktowaliśmy się jak bracia. Przynajmniej tak mi się wydaje. A nawet jeśli by tak było, chciałbym po prostu wiedzieć dla własnego spokoju, że jest u niego dobrze.



#13

Danielx99.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli kogoś interesują postępy, niestety policja nie jest w stanie pomóc, gdyż jak powiedzieli, nie jestem rodziną, więc nie mogę złożyć zeznań o zaginięcie, niestety.



#14

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co za beznadziejny przypadek. Policja zamiast pomóc to szuka przyczyny ażeby nie ruszać sprawy z miejsca. Pewnie najlepiej niech zamiotą zgłoszenie pod dywan to im najlepiej wychodzi, a Ty autorze nie poddawaj się, trzymam kciuki abyś go odnalazł.





#15

Danielx99.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękuję za wsparcie; szczerze mówiąc o ile dobrze ich zrozumiałem nie przyjęli żadnego zgłoszenia, spisali tylko moje dane, imię i nazwisko przyjaciela, miasto i datę urodzin, odnotował to sobie w jakimś zeszycie, i tyle, miałem numer do jego przyjaciółki, nawet pomysł skąd wziąć ip urządzenia niestety, nawet nie chcieli tego też sobie zanotować. Po czym dodali, że jak coś się dowiem to mogę przyjść, super, na pewno wpadnę.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych