Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zapetlona rozmowa telefoniczna PROSZE O POMOC

podsłuchy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#16

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może ktoś chwycił Twój telefon i na szybko wyszukiwał ile trzeba by wydać na pralkę. Na razie nikt Cię nie szpieguje, bo nie ma po co. Nie obraź się proszę, ale jeżeli nie jesteś jakąś wysoko postawioną personą, to zwyczajnie nie jesteś tego warta.

Jedyne, co nas szpieguje, to wszelkiego rodzaju apki lojalnościowe sieci sklepów itp. Potrafią bardzo dokładnie odtworzyć naszą marszrutę po sklepie bądź galerii handlowej. Podstawowa zasada - nie pozostawiać żadnej apki zalogowanej. Większość z nas zostawia apki zalogowane z powodu zwyczajnego lenistwa i chęci utrzymywania łączności. Sami sobie ludzie taką smycz zakładają, a później wyszukują teorie konspiracyjne.

Wystarczy wyłączyć dostęp do internetu, a używać go tylko wtedy gdy potrzeba, przynajmniej bateria na tym zyska. Zombi mają ciągłą potrzebę wpatrywania się w ekran smartfona, co staje się przyczyną ich kalectwa lub śmierci.





#17

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No właśnie nie ma takiej możliwości. Byłyśmy w domu same. Mama nie dotyka mojego telefonu, a wcześniej nawet nie było tematu pralki. Wiem, że nie jestem wysoko postawioną osobą i dlatego mnie dziwi taka sytuacja.


  • 0



#18

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro tak, to niezły zbieg okoliczności, bo naprawdę nie będzie nikt podsłuchiwał Twoich rozmów, aby sprzedać Ci pralkę. Chyba w to nie wierzysz?





#19

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że nie wierze, ale sytuacja ciekawa, wręcz dziwna :)


  • 0



#20

Skambha.
  • Postów: 99
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chryste, Pomarańko, nie zwariowaliśmy! Wyobraź sobie, że mam z mężem identyczne sytuacje. Rozmawiamy o czymś, a potem pojawiają nam się reklamy w tym temacie. Za pierwszym razem wierzyłam w przypadek, za piątym stwierdziłam, że to podejrzane, po dziesiątym przestałam liczyć i przyzwyczaiłam się, że jakieś chińskie boty (bo raczej nie ludzie, a mam telefon Xiaomi, stąd chińskie) podsłuchują nas przez telefony i podsuwają odpowiednie produkty :D 


  • 0

#21

Guenhwyvar.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bo tak jest niestety. Przyznali się swego czasu do tego


  • 0

#22

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up@

Podaj linka do ich przyznania się. Jakoś nie mogę sobie przypomnieć gdzie i kiedy to było. Stary jestem i pamięć szwankuje...





#23

szunau.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bym się zaciekawił długością rozmowy: 4:40, czyli 440, czyli 44. Ja obecnie widuję czwórki i trójki dosłownie wszędzie (zegarki, tablice rejestracyjne). Po prostu rzut okiem (jakby coś/ktoś) chciało abym spojrzał akurat na zegarek o tej godzinie. Powtarza mi się to dosłownie codziennie. Czy ktoś mógłby mi w tym pomóc ? Chciałbym pociągnąć temat tych trójek i czwórek, ale nie wiem jak. Pytać eter o to ? Kim jesteś ? Dlaczego mi to pokazujesz ? To chyba powinno wyglądać inaczej, prawda ?


  • 0

#24

Maleficent-Advisor.

    Maleficent-Advisor

  • Postów: 66
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To dość proste. Najprawdopodobniej masz w domu jakieś urządzenie, które pozwala na komunikację głosową (np. w moim przypadku - konsola). Może Alexa albo Siri. Mamy mikrofony w telefonach i tak dalej. Nawet smart TV mają wbudowane mikrofony.

Generalnie zasada jest dość prosta - jeśli jest gdzieś wbudowane sterowanie głosem, to jesteś nagrywany, niezależnie od tego, co mówisz. Jeśli coś ma kamerę - jesteś nagrywany, niezależnie od tego czy wyraziłaś zgodę lub nie. (przykładem może być... odkurzacz :szczerb: to samo jest z twoim ruchem oka i tak dalej, i tak dalej. Już teraz istnieje pomysł tworzenia reklam, które sprawdzają, czy aby na pewno je oglądasz, a nie idziesz sobie w tym czasie zrobić herbaty. 

Dźwięk jest rejestrowany, później - zbierany w całość, przesyłany do firmy, a dalej - analizowany. Pomijam tu kwestię legalności, bo wiadomo jak do tego podchodzą korpo ;) to jest powiązane z trackerami, śledzącymi ruch w sieci. Może nie wyszukiwałaś informacji na temat pralek, ale wystarczyła już sama twoja rozmowa na ten temat, by zostało to wychwycone przez trackery, które dalej podsunęły ci konkretną reklamę tak, byś tę rzecz kupiła. 

 

Tutaj może być odpowiedź: 

https://www.tomsguide.com/news/new-studies-reveal-how-smart-tvs-spy-on-you 

A to apropos odkurzacza: 

https://www.technolo...g-data-privacy/

A to o tych reklamach: 

https://proprivacy.c...f-you-look-away

 

I za to kocham Watch Dogs  :szczerb: 


  • 0

#25

Laelita.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Analogiczną sytuację miałam ok 25 lat temu. Rozmowa Warszawa -Londyn z telefonu stacjonarnego. Następnego dnia telefon zadzwonił i odtworzył się przebieg całej rozmowy. Była wtedy składana skarga do telekomunikacji polskiej, ale oczywiście odpisali że nie ma takiej możliwości aby rozmowa była przez nich nagrywana…
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych