Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zapetlona rozmowa telefoniczna PROSZE O POMOC

podsłuchy

  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1

Believer93.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

nigdy nie udzielalem sie na tego typu forach. Na wstepie zaznacze ze ufam mojej dziewczynie! Oto sytuacja ktora miala miejsce kilka dni temu.

Moja dziewczyna dostala telefon od babci (polaczenie z polski do uk) i... rozmowa przebiegla trzy razy pod rzad DOKLADNIE w ten sam sposob slowo w slowo!!! Pytala o jakies pierdoly a w tle dziadek krzyczal 'zapytaj kiedy wraca do Polski' nie byloby w tym nic dziwnego (moja pierwsza teoria to demencja babci) gdyby nie to ze moja dziewczyna ma doskonala pamec i ufam jej ze ta roznowa przebiegla 3 razy w dokladnie ten sam sposob slowo w slowo... za trzecim razem kiedy uslyszala babcie zaczynajaca w dokladnie ten sam sposob skladac zdanie i znow nagle dziadka w tym samym momencie wolajacego 'zapytaj kiedy wraca do polski' moja zamarla i rozlaczyla sie... rozmowa trwala Przez 4 min 40 sek

Wczoraj (dzien po tej akcji) oglądamy serial Lost (pierwszy raz) i nagle jest scena w ktorej John Lovke ma sen i rozmawia z umarlym gosciem ktory nagle... zaczyna rozmowe od nowa w dokladnie ten sam sposob!!!!!!!

Jaka jest na to szansa? Jak to logicznie wyjasnic? Wykluczam problemy psychiczne mojej dziewczyny gdyz bylem z nia wczoraj ogladajac ten serial a dzien wczesniej powiedziala mi o akcji z telefonem!!!!!
Obiecuje, ze ten post to NIE prowokacja. Prosze o pomoc


  • 0

#2

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W czym ci niby pomóc? Tu nie ma nic do wyjaśnienia.

Wykluczam problemy psychiczne mojej dziewczyny gdyz bylem z nia wczoraj ogladajac ten serial a dzien wczesniej powiedziala mi o akcji z telefonem!!!!!

Nie rozumiem. Proponuję napisać post tak aby użytkownicy go zrozumieli.

Nie ma problemów psychicznych bo co?

 

Jak dla mnie to powinieneś być w szkole a tekst poprawiłam. Nie pisze się dużą literą w środku zdania.





#3

Believer93.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moje pytanie brzmi: Czy zostalo kiedykolwiek zanotowane zjawisko, w ktorym rozmowa telefoniczna z kims przebieglaby slowo w slowo dokladnie w ten sam sposob trzy razy z rzedu. Nie chodzi tu o ten sam watek a dokladnie te same zdania zbudowane przez babcie w dokladnie taki sam sposob. Gdyby powtorzyl sie tylko watek, moznaby stwierdzic ze to wynik demencji osoby starszej. Tu chodzi o wrecz 'zaprogramowany' schemat zdan.
  • 0

#4

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Osoba chora na alzheimer będzie powtarzała daną czynność poprzez swoją niepamięć, to samo tyczy się osób które cierpią na zanik pamięci krótkotrwałej, więc powtórzenie paru słów do słuchawki nie jest czynem abstrakcyjnym. Wiadomo, że każda rozmowa zaczyna się podobnie a to czy przebiegła jota w jotę nie możesz być na 100% pewny ponieważ nie przydarzyła się bezpośrednio tobie a twojej dziewczynie a co za tym idzie mogła coś pomieszać. Swoją drogą kobiety mają dar wyolbrzymiania spraw tak więc radzę ochłonąć i popatrzeć na to z logicznego punktu widzenia.

 

P.S

Jeśli zdarza się to często to jest opcja nagrania własnej rozmowy więc mielibyście dowód czy faktycznie była to rozmowa taka sama.





#5

jako_taki.
  • Postów: 114
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jest jeszcze kwesta "przepięć"  ileż to razy słyszałem dzwięki, inne rozmowy dzwoniąc z pracy odległej o 1200 km do domu to nikt nie zliczy, a ile razy żone pytałem jaki to typ odbiera zamiast ona :szczerb:


  • 0

#6

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Za kolejnymi razami, był kontakt ze strony babci, czy szło to jak z odtwarzacza i dziewczyna mogła mówić cokolwiek, a reakcji na to nie było? Jeśli to drugie to pewnie coś w telefonie się zapętliło i tyle.

A to, że trafiliście na taki odcinek Lost, to raczej zwykły przypadek.


Użytkownik Xotteva edytował ten post 18.09.2017 - 12:55

  • 0

#7

Believer93.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Xotteva tak dokladnie bylo! Dziekuje. Lecialo jak z odtwarzacza mimo ze nie ma opcji by ta rozmowa byla wczesniej nagrana. Byc moze z powodu odleglosci cos sie zapetlilo.

Dziekuje za wziecie sprawy na serio.
  • 0

#8

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

https://niebezpieczn...i-cala-rozmowe/

 

Redakcja Niebezpiecznika codziennie dostaje dziesiątki pytań. Większość z nich, to wciąż te same problemy, dlatego bez przeszkód kierujemy naszych czytelników na właściwe tory. Czasem jednak zdarza się, że pytanie jest z gatunku Archiwum X… Poniżej przedstawiamy jeden z takich “niewyjaśnionych” przypadków. Może któryś z czytelników będzie miał pomysł, jak wytłumaczyć ten incydent? Oddajemy głos osobie, która go nam opisała:

Jestem czytelnikiem waszego portalu od bardzo dawna i chciałbym do Was napisać z jedną sytuacją która miała miejsce w dniu dzisiejszym a także kilku poprzednich dniach. Może będziecie w stanie mi pomóc wyjaśnić przyczynę takiej sytuacji.

Od 3 tygodni w dniach poniedziałek-czwartek przebywam w Londynie w delegacji. Dzisiaj znajomy który jeździ ze mną opowiadał mi o sytuacji, która mu się ostatnio przydarzyła. W trakcie rozmowy z polskiego telefonu na polski numer znajdujący się w Polsce, rozłączyło go po czym po kilku sekundach odtworzyło mu całą rozmowę w słuchawce. Nie chciało mi się wierzyć dopóki mnie nie zdarzyło się to samo.

Dzisiaj w trakcie rozmowy telefonicznej do Polski, po 2-3min rozłączyło mnie i odtworzyło całą rozmowę od początku do końca, gdzie było słychać tylko i wyłącznie mojego rozmówce. Mój głos nie był słyszany.

Jeżeli moja rozmowa została odtworzona to wcześniej musiała zostać gdzieś zapisana. Macie jakieś pomysły co to mogło być? Dlaczego nasze rozmowy są nagrywane, a jeżeli nawet to dlaczego ktoś dopuścił do takiego buga aby zostało nam to odtworzone?

Coś o nas:
Obydwa telefony są nasze prywatne
Jego system w telefonie to iOS, mój android
Jego sieć to T-mobile, moja Plus
Jesteśmy w zupełnie różnym wieku
Bardzo byłbym wdzięczny za odpowiedź gdyż googlowanie nie daje żadnej odpowiedzi.

 

 

Zdarzenie występuje tylko na rozmowach międzynarodowych (roaming), a więc nie jest spowodowane lokalnie zainstalowaną aplikacją na telefonie dzwoniącego. Czyżby więc jakaś centralka nagrywała rozmowy (co można sobie wyobrazić, w końcu TERRORYŚCI), a na skutek jakiegoś błędu odgrywała ja przy zerwanym połączeniu?

AKTUALIZACJA:

Winny jest pośrednik w połączeniach roamingowych, który chce zarobić więcej. Rozliczenie jest za czas połączenia, więc jego sztuczne wydłużenie (realizowane przez odegranie nagranej rozmowy) skutkuje pobraniem wyższej opłaty.

Interesujące są niektóre komentarze:

 

Thomas 2017.10.03 08:25 | # | Reply
Źle założony podsłuch, może jacyś praktykanci robili.

 

 

 

 

 

Krzysztof 2017.10.03 08:47 | # | Reply
potwierdzam, mi zdarzyło się podobne zjawisko.
Rozmówca ze szwajcarii dzwoniący do Polski. Roaming Play – lokalnie Nju.
Identyczne objawy w słuchawce w roamingu – czyli zerwanie połączenia i odtworzenie jednej strony rozmowy.

 

 

Też spotkałem się z takimi sytuacjami przy połączeniach zagranicznych.
Nie osobiście ale analizowałem takie przypadki łącznie ze zrzutem ruchu rtp z rozmów voip.
Operator od którego wraca taka zapętlona rozmowa nie jest w stanie do tej pory wyjaśnić gdzie jest ona generowana.

Ktos 2017.10.03 09:53 | # |
Co do połączenia z innym numerem.. mogę powiedzieć, że to “normalne” a już na pewno częste zjawisko. Zwykły błąd systemu. Moi teściowie dzwoniąc ze swojego stacjonarnego numeru na numer zagraniczny dodzwaniają się, ale czasami ich numer wyświetlany jest zupełnie błędnie. To też częsty błąd przy rozmowach międzynarodowych.
Odnośnie nagrywania rozmów – nie wiem co to może być. Przypuszczam jednak, że część rozmów może być rejestrowana. Np rozmowy mojej żony, czy jej znajomych ze względu na wymawianą skróconą nazwę firmy, która wtedy brzmi interesująco… ;)
Ja nigdy (choć mieszkam poza Polską) nie miałem problemów z odtwarzanymi rozmowami. Mam natomiast problem z:
– częstym słyszeniem rozmowy innych osób (karta SIM nie ma znaczenia, przypuszczam, że problemem jest operator obsługujący daną rozmowę – zwykle zagraniczny Orange). Co ciekawe te rozmowy zwykle słyszę, gdy rozmawiam z żoną. Czasami ciszej, czasami głośniej, czasami oboje słyszymy obce rozmowy, czasami tylko jedno z nas,
– ja w słuchawce (gdy rozmawiam z żoną) słyszę czasami pikanie jakby klikała jakieś przyciski (wybieranie tonowe), choć niczego nie klika ani nie dostaje powiadomień, etc. Gdy oboje jesteśmy w Polsce, to ten problem nie występuje, a przynajmniej nie został przeze mnie zauważony.

 

 

 


  • 1



#9

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uważam, że odpowiedź na te pytania jest prosta tj. Wszechobecna inwigilacja, każdego obywatela. Przetwarzane i zapisywane są przede wszystkim rozmowy międzypaństwowe i nie tylko to. W ten sposób można zawczasu zapobiegać np. szerzącym się atakom terrorystycznym.  Jedne kraje szpiegują inne, też w podobny sposób. Są też hackerzy,którzy infekują im te systemy, przez co dochodzi do błędów, takich jak chociażby te opisane w temacie. 


Użytkownik Endinajla edytował ten post 03.10.2017 - 12:44

  • 0



#10

set.
  • Postów: 121
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poczytaj o 4.40...

Umiesz obserwować? Znajdziesz

 

To znak dla Ciebie ode mnie

wykorzystasz?


  • 0

#11

rokr.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam wyjaśnienie tej sprawy. Albo raczej przypuszczam co się stało.

Moja dziewczyna od miesiąca jest na praktykach we Włoszech, jest to o tyle istotne że autor też pisze o rozmowie zagranicznej. Rozmawiam z nią codziennie od miesiąca i zdążyłem zaobserwować kilka dziwnych anomalii. Przede wszystkim często przestaję ją słyszeć więc się rozłączam i oddzwaniam, kilka razy było tak że ja się rozłączyłem, natomiast u niej połączenie trwało nadal i w jego trakcie otrzymywała drugie również ode mnie. zazwyczaj wtedy nic nie słyszała albo trzaski, ale raz opisała mi dokładnie identyczną sytuację jak opisywana tutaj w temacie. 

 

Gdy ja w czasie rozmowy przestałem ją słyszeć, rozłączyłem się. Natomiast u niej połączenie trwało nadal. Zadzwoniłem do niej od razu po rozłączeniu w efekcie czego rozmawiając ze mną otrzymała równocześnie drugie połączenie ode mnie. Odrzuciła je i się rozłączyła, po czym zadzwoniłem jeszcze raz i udało się normalnie połączyć. Od razu opowiedziała mi co zaszło. Gdy ja rozłączyłem się jej zaczęły się odtwarzać od nowa tak jak by nagrane moje słowa wypowiedziane kilkanaście sekund wcześniej, i tak w kółko, jak gdyby zapętlona rozmowa gdzieś nagrana. Od razu skojarzyło mi się to z tym wątkiem więc opisuję wszystko.

 

Co ciekawe często w czasie rozmowy słyszę tak ja by jakieś głosy, dziwne szelesty tak jak by rozmowie ktoś się przysłuchiwał, bądź czasem wkradało się słowo z jakiejś innej, nie naszej. 

 

Podejrzewam że wszystko jest spowodowane zniesieniem opłat za rozmowy w roamingu co miało ostatnio miejsce, co zapewne spowodowało dużo większą liczbę takich połączeń i opisane tu sytuacje mają raczej związek z błędami sieci, jakimiś przeciążeniami niż czymś paranormalnym.

Swego czasu pracowałem w pewnej fioletowej sieci komórkowej i ludzie na prawdę przychodzili z różnymi dziwnymi sytuacjami które miały właśnie związek z błędami sieci.

 

Jako ciekawostkę mogę jeszcze napisać o zdarzeniu którego do dzisiaj nie potrafię wytłumaczyć. Jak chodziłem do podstawówki i dostałem swój pierwszy telefon zwykłą motorolę otrzymałem smsa tak jak by z przeszłości. Data nadania była sporo przed rokiem 2000 już nie pamiętam dokładnie tej daty, a sam sms zawierał dziwną liczbę która malała po każdym wejściu w tego smsa i odczytaniu go. Do dzisiaj nie wiem co to była za wiadomość, a że byłem dzieckiem to się przestraszyłem i ją usunąłem praktycznie po kilku odczytaniach. To tak jako ciekawostka 

 

Natomiast w sytuację opisana w temacie jak najbardziej wierzę bo sam tego kilka dni temu doświadczyłem na własnej skórze.


Użytkownik rokr edytował ten post 04.10.2017 - 22:18

  • 0

#12

Ewelina.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przytrafiło mi się dokładnie to samo. Rozmawiałam z osobą przebywającą za granicą. W trakcie rozmowy osoba zaczęła powtarzać słowo w słowo to samo, co chwilę wcześniej. Po trzecim powtórzeniu doszłam do wniosku, że chyba jest "po kilku głębszych", więc się rozłączyłam :> Jak się okazało, połączenie zostało zerwane, ale mnie nie rozłączyło i moja rozmowa była odtwarzana w pętli. Osoba, z którą rozmawiałam próbowała się do mnie dodzwonić ponownie, jednak mój numer był zajęty, bo ciągle z nią "rozmawiałam" :>


  • 0

#13

rsk1990.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No też tak miałem około 2 miesiące temu gdy dzwoniłem do szefa bo akurat był w Niemczech, gdybym się nie rozłączył to z milion razy bym się dowiedział iż w korku stoi :szczerb:


  • 0

#14

kyuubi1232.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej,

Kilka dni temu miałem taką samą sytuację jak już kilka osób opisało, zadzwonił do mnie mój ojciec z Niemiec. Rozmowa była zapętlona (nie ma tu mowy o żadnej chorobie czy też urazie głowy) z jego strony po 1,5 min rozmowy rozłączyło go i nie mógł się połączyć bo ja dalej prowadziłem konwersację.


  • 0

#15

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Miałam identyczną sytuację kiedyś. Moja mama też miała taką sytuację i mój znajomy. 

Ja z mamą miałam jeszcze jedną ciekawą sytuację. Pare miesięcy temu rozmawiałyśmy w domu na temat zepsutej pralki. Mamie popsuła się pralka i wywiązała się z tego jakaś tam rozmowa. Powiedziałam, że jak nie uda się nam naprawić albo będzie naprawa za droga to kupimy jakąś używkę za 300zł żeby tylko prała. No i zmieniłyśmy temat na kompletnie inny. Po około godzinie spojrzałam w telefon na FB i moim oczom ukazała się w proponowanych w markecie pralka... za 300zł! Nie wyszukiwałam wcześniej słowa "pralka" w google, więc nie mogło być to cookies. Zbieg okoliczności?


  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych