Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cosik na Google street view. Pakość - ufoki atakują :) ?

ufo kosmici polska pakość google

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

opłoczeniec.
  • Postów: 59
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trafiła mi się taka oto ciekawostka w Pakości:

 

https://www.google.p...afUAUsQpx8IfzAK

 

Nie wiem jak to dobrze pokazać zatem napiszę co trzeba zrobić żeby zobaczyć to co trza :szczerb: Kliknijcie przy widocznej lampie drogowej (skrzyżowanie DW251 i Topolowej) ale tak żeby było ją widać a następnie skierujcie kamerkę na niebo, zobaczycie biały punkt a następnie przybliżcie obraz. Gaz błotny, zbiorową halucynację, chiński lampion, owady, ptaki, planetę Wenus, robaczki świętojańskie itp wykluczam. Wasze propozycje?


  • -1

#2

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie byłoby prościej zrobić screena? Nic nie widzę, jedynie co tam jest to samolot i chmury.

 

Edit:

Atakujom?  :szczerb:  :szczerb:  :szczerb:





#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale przy której latarni?


  • 0



#4

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zrozumiałam, że przy tej na skrzyżowaniu, tak więc zrobiłam zbliżenie i widzę chmury ale pewnie koledze chodzi o kształt chmur.
 

2hok615.jpg


Tytuł tematu został poprawiony.





#5

opłoczeniec.
  • Postów: 59
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zrozumiałam, że przy tej na skrzyżowaniu, tak więc zrobiłam zbliżenie i widzę chmury ale pewnie koledze chodzi o kształt chmur.

Nie, kamerkę ustawiasz na linii DW 251, cosik jest widoczne na przecięciu lampy i prawej krawędzi drogi. Mam problem z wstawieniem zdjęcia ;p . Co do tytułu to tak miało być - mam nadzieję że nie jesteś zatrudniona w żadnym wydawnictwie :szczerb:


Użytkownik opłoczeniec edytował ten post 26.09.2017 - 19:09

  • 0

#6

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

f1.png f2.png


  • 0

#7

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda to jak wielki czopek.

 

Dziwne to jest, nic mi nie przychodzi do głowy oprócz paralotniarza. 





#8

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Foliowa torebka uniesiona wiatrem?


  • 3



#9

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6630
  • Tematów: 765
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To są zdjęcia robione cyfrowo, więc prawdopodobnie jest to błąd matrycy/kompresji. Zazwyczaj takie artefakty pojawiają się w wyniku błędów spowodowanych obróbką cyfrową zdjęcia jeszcze na etapie jego robienia. Dodatkowo, Google nakłada na wszystkie swoje zdjęcia nakładkę z napisem Google i rokiem zrobienia zdjęcia. Może w nakładce był błąd, może podczas łączenia nastąpił błąd (ponieważ nie jest powielony na poprzedniej i następnej klatce).

Możliwości sporo.





#10

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest dokładnie tak jak opisuje Staniq

 

tu masz tego dowód:

 

x43dso.jpg

 

Zdjęcie z Twojego linku, druga latarnia : klik





#11

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Może to też być statek kosmiczny złączony w dwóch klatkach zdjęciowych uchwycony w zniekształcony sposób przez specyfikę lotu.

 

1. Siatka, reklamówka to nie jest ponieważ: nie widzę tam wiatru, nie tak silny by podnosić gęstą siatkę tak wysoko. Ogólnie dzień wygląda na słoneczny i upalny. Chcę zobaczyć tak wysoko lecący worek w taki piękny dzień. To jest mniej prawdopodobne niż samo UFO.

 

2. Toxic, twój przykład to inna sprawa. Tam mamy obiekt zniekształcony na środku niebieskiego nieba. A lampa jest obiektem gdzie w tym miejscu aparat łączył zdjęcia, samochód jedzie a prawdopodobnie algorytm robi zdjęcia i je pasuje do siebie. Są prawdopodobnie czarne strefy robienia takich zdjęć gdzie błędy są nieuniknione (kocie łby w drodze).

 

Także na razie statek obcych wygrywa.


  • 0

#12

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6630
  • Tematów: 765
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Do statku obcych, to mamy na razie 100 kilometrów, czyli bardzo daleko.

Wierz mi, uważam, że obcy istnieją, ale tutaj to zupełnie coś innego. Zdjęcia dla Google Street są robione w sposób ciągły, podczas jazdy samochodu, który ma na dachu umieszczony zestaw aparatów i kamer. Trzaskają zdjęcia jedno za drugim i taki "statek" byłby widoczny co najmniej na trzech klatkach.

Co do reklamówek, niejednokrotnie widziałem przeloty worków foliowych na sporych wysokościach. Atmosfera nie jest jednorodna i posiada prądy wznoszące, jak i zstępujące. Te pierwsze uwielbiałem jako spadochroniarz i moi koledzy szybownicy, bo pozwalały cieszyć się lotem przedłużanym przez wznoszenia, te drugie były naszą zmorą.





#13

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

BKCXM1V.png

 

A mi prozaicznie kojarzy się z przelatujacym blisko motylkiem z rodziny bielinkowatych np Wietkiem Morsei czy Bielinkiem Kapustnikiem

 

https://pl.wikipedia..._.28Pieridae.29

 

 

IVVoVN9.jpg

H1lMN7x.jpg


  • 3



#14

Taper.
  • Postów: 293
  • Tematów: 44
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Podobnych zdjęć w sieci jest sporo, wystarczy poszukać. Też skłaniam się do wyjaśnienia Staniqa. "Obiekt " wygląda na zwykły błąd.


  • 0

#15

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6630
  • Tematów: 765
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Motylek też był moim faworytem, ale brak go na następnej i poprzedzającej klatce, a auto pokonało około pięciu metrów. Nie zmienił się szyk aut na drodze, więc słusznie zakładam, że zdjęcia robiono "ciurkiem". Brak przeszkód drogowych sugeruje dość sporą prędkość, więc motylek powinien być co najmniej na kilku ujęciach. Tak jest, gdy kamery Google złapią na ujęciu ptaki. Są one widoczne czasem przez kilkanaście klatek.

Co do wspomnianych przeze mnie nakładek, Google samo robi bałagan:

- w miejscu, gdzie jest artefakt, są znaki wodne: 2016Google,

- samo miejsce posiada oznakowanie: lip 2014 - takie znaki wodne są np. na zdjęciach dwie, trzy klatki dalej,

Wynika z tego, że Google coś robiło ze zdjęciem (nie jest to aktualizacja), w wyniku czego mógł powstać ów błąd.






 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: ufo, kosmici, polska, pakość, google

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych