Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rosyjska Strefa Zero


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Łańcuch Medveditskaya znajduje się w odległości 15 – 18 km od miasta Żirnówka w obwodzie Wołgogradzkim. Składa się z wzgórz o wysokości dochodzącej do 250 m., i uważany jest za jeden z głównych regionów koncentracji zjawisk anomalnych w Rosji. W tym miejscu, w każdej niemal chwili zdarzyć się może awaria hamulców, zegarki wskazywać mogą zły czas, co więcej natknąć się tam można również na srebrzystą mgłę, która zostawia brązowawe ślady na skórze świadków.
Dołączona grafika
Świadkowie mówią, że w tym miejscu aż roi się od nadnaturalnych zjawisk. Mimo tego, że obserwacje UFO mają tu miejsce niemalże każdego tygodnia, występuje tutaj również niezwykle często zjawisko piorunów kulistych. Mówi się, że zaobserwować tu można kilka piorunów kulistych przemieszczających się jednocześnie w wolnym tempie nad powierzchnią ziemi. Kule zwykle wypalają swe drogi przez lasy i w okolicy natknąć można się na wiele spalonych drzew. Co więcej, ustalono, że pioruny kuliste pojawiają się zwykle nad dwoma podziemnymi jaskiniami, które zgodnie z miejscowymi przekazami, są równoległymi tunelami o gładkich ścianach i długości od 6 do 20 metrów. Istnieją różne spekulacje co do ich pochodzenia – niektórzy uznają je za stare bazy wojskowe inni sądzą natomiast, iż są to twory starożytnych lub pozaziemskich cywilizacji. Mówi się, że jaskinie są siedliskiem diabła.
Dołączona grafika
„Cechy oraz natura rezydencji Diabła wciąż nie zostały wyjaśnione przez specjalistów. Nie znaleziono również żadnych sposobów na walkę z tym, co dzieje się w regionie. Za każdym razem, kiedy doświadczeni traktorzyści zaorywali równą skibę, okazywała się ona krzywa następnego ranka. 11 listopada 1990, w odległości 30 kroków od głównej drogi, tuż pośrodku rezydencji Diabła miał miejsce przypadek dziwnego samospalenia człowieka.

Miejscowy pasterz, Bisen Mamajew odpoczywał siedząc na ziemi. Zgodnie z protokołem, jego towarzysz odnalazł spalone ciało leżące na ziemi, bez żadnych oznak walki z ogniem. Autopsja wykazała, że młody organizm był w pełni sprawny w czasie poprzedzającym zgon, zaś główna koncentracja oparzeń zlokalizowana była wokół kręgosłupa i organów wewnętrznych, podczas gdy skóra była jedynie osmalona i zaczerniona.”
Jest to komentarz Władimira Czernobrowa, koordynatora organizacji Kosmopoisk, która specjalizuje się w badaniach niewyjaśnionych zjawisk. Jej członkowie prowadzą badania w okolicy Łańcucha Medwiedickaja już od ponad dwóch dekad.

Okolica ta kryje wiele tajemnic np. źródła, z których jedno tryska wodą destylowaną, drugie zaś radioaktywną. Świadkowie donoszą również o obserwacjach niezwykłych okrągłych i trójkątnych obiektów.

Zdaje się, że nauka odnaleźć mogłaby tutaj wiele godnych przedmiotów badań. Pomimo tego, oficjalni jej przedstawiciele, w odróżnieniu od wielu entuzjastów, nie odwiedzili jeszcze tego miejsca.
Dołączona grafika

http://www.npn.ehost...t_from=&ucat=1
  • 1



#2

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kocham Rosje :) !
ta srebrzysta mgła to tak zwana chmura rdzy - powoduje szybkie utlenianie sie stali
zawsze mnie kręciła rosja ;( czranobyl ... Ciekawy artykuł :)
  • 0

#3

TyrexVasim.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dlaczego akurat stali? Z tego co wiem to reakcją charakterystyczną kwasu azotowego ze skórą jest...
taaak, dokładnie ^^ brązowienie skóry.
  • 0

#4

losiu99.
  • Postów: 155
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe miejsce, szcególnie ciekawa wydaje mi się informacja na temat częstego wystę powania piorunów kulistych
  • 0

#5

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tego co wiem to reakcją charakterystyczną kwasu azotowego ze skórą jest...
taaak, dokładnie ^^ brązowienie skóry.


zżółknięcie, tylko przy stężonym
  • 0

#6

Łukanio.
  • Postów: 52
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bardzo ciekawe, poszukam w necie więcej na temat tej lokalizacji
  • 0

#7

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zainteresowało mnie szczególnie to samospalenie. Podrzuci mi ktoś może jakieś artykuły na ten temat, a może na forum jest coś o tym (nie wiem-nowy jestem :P ). Z góry thx
  • 0

#8

Czort.
  • Postów: 55
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sorry, że odgrzewam stary temat, ale...

co do samozapalania człowieka, to jest ono mozliwe bez wzgledu na wiek osoby czy miejsce. Znanych jest wiele przypadków, którym bliżej przyjrzał się pewien naukowiec (nie pamiętam jk się nazywa, kiedyś o tym czytałem). Do samozapłonu dochodzi, kiedy gazy wytwarzane przez organizm są w pewnych proporcjach zetkną się z powietrzem takze o odpowiednich proporcjach składników. Ten gość (naukowiec) dowiódł tego w warunkach labolatoryjnych i co ciekawe, przy okazji odkrył nowe źródło energii.

Zaś jeśli chodzi o wodę destylowaną i radioaktywną, mgły i pioruny kuliiste, to osmielę sie stwierdzić, że bracia Rosjanie eksperymentują pod ziemią :D Odpowiednio najonizowane powietrze, jakies pola elektromagnetyczne itp to moim zdaniem ich sprawka. Takich miejsc w Rosji, z dala od wielkich miast, jest dużo więcej
  • 0

#9

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szukałem na Google Earth. Znalazłem to miasto ale tam nie ma tych lepszych zblizen.... Jest obok ale nie wiem czy to tam bo to 15-16KM od miasta ale nie wiadomo w która strone :P Tak czy inaczej tez tam dziwne zeczy widziałem z Satelity Google. Jakas jak by rzeka która spala drzewa i konczy sie w górce :P raczej wyglada jak smoła albo zastygła lawa tylko skąd tam wulkan. Poszukajcie... Nazwa to "Zhirnovoye" to jest Żirnówka. Prawie obok miasta są góry siegające 250 m wiec napewno to tu. :) Ale nie liczcie na lepsze zblizenia.
  • 0

#10

Czort.
  • Postów: 55
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

najlepiej, jakbyś dał link ;)
  • 0

#11

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prosze bardzo
http://maps.google.c...&...&iwloc=addr

^Macie tu żirnówke.
  • 0

#12

Czort.
  • Postów: 55
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja tam nic dziwnego nie widzę, ale też jakość zdjęć z nóg nie zwala :(
  • 0

#13

awjp.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sory, że odgrzewam stare i zczerstwiałe pieczywo, ale na płn-wsch od miejscowości Mirnyj (na wsch. od owej Żirnowki) widać że coś się pali (może to o to chodziło Seboolkowi :/ ). może to tylko dymiące bagno :hmm: , ale w porównaniu z innymi bagnami w okolicy, to jest bardziej "aktywne" :o .
  • 0

#14

frloktar.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

He HE
Tam jest kopalnia diamentów
Stąd pewnie srebrny pył ,pochodzący z odpadów po wydobyciu.
Zresztą od dawna wiadomo,że Rosja ma w d.... ochronę środowiska
Więc wypuszczanie do atmosfery toksycznych związków lotnych jest tam na porządku dziennym.
To tylko moje spostrzeżenia.Nie musicie się z nimi zgadzać.
  • 0

#15

menhit.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W tym miejscu, w każdej niemal chwili zdarzyć się może awaria hamulców

hmmmm no to juz wiem gdzie jade na wakacje z moja ukochna sasiadka :]
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych