Skocz do zawartości
Zdjęcie

Niesamowite zdjęcie pokazuje spód pojazdu UFO?


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

Konrad_GK
 • Postów: 200
 • Tematów: 65
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Proszę kogoś o wstawienie fotki z arta bo jak zawsze mówię nie umiem tu wklejac tak by się Mody nie czepiały za hotlinkowanko.

 

Do rzeczy (czy jak się to mówi ad rem):

 

Zdjęcie rzekomo przedstawiające spód latającego spodka obiegło świat i jest uznawane za najbardziej spektakularną fotografię niezidentyfikowanego obiektu latającego, jaką kiedykolwiek wykonano. Zostało ono zrobione przez człowieka, nad którego głową nagle pojawiło się UFO.

Dwaj mężczyźni fotografowali rafinerię ropy naftowej w Grangemouth, w środkowej Szkocji. Była noc, a ludzie zauważyli niesamowity obiekt na niebie. Nagle UFO zaczęło lecieć w stronę mężczyzn i wtedy wykonano kontrowersyjną fotografię. Wiele osób uważa, że zdjęcie przedstawia spód obcego statku kosmicznego. Co ciekawe, fotografia została wykonana w 1991 roku i nadal pozostaje najbardziej szczegółowym obrazem pojazdu przybyszów z kosmosu.

Reklama

Malcolm Robinson, który bada zjawiska UFO od lat 80. również uważa fotografię za wyjątkową. Mężczyzna jest założycielem Strange Phenomena Investigations (SPI) z siedzibą w centralnej Szkocji i to właśnie ta organizacja otrzymała fotografię od świadków.
Autor zdjęcia w raporcie dla SPI tak opisał okoliczności, w których sfotografował dziwne zjawisko na niebie: "Patrzyliśmy na światła lecącego w naszą stronę obiektu, który uznaliśmy za helikopter. Nie słyszeliśmy jednak charakterystycznych dla helikoptera odgłosów, gdy latający obiekt zbliżył się do nas. Znajdował się w przybliżeniu 60 metrów nad ziemią, gdy wykonałem zdjęcie".

 

 Co o tym myślicie?

 

Źródło: http://nt.interia.pl...ufo,nId,2442060

 

FAQ 3.3 "Począwszy od 6 marca 2017 roku na forum paranormalne.pl nie ma zakazu hotlinkowania."

TheToxic

 

2i8fx5l.jpg

 

Edit. Zdjęcie zostało wstawione a temat rozdzielony, moja wina - pomyliłam się. Przepraszam

TheToxic


 • 0

#2

Taper
 • Postów: 293
 • Tematów: 44
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale fajny USS Voyager na dopalaczach! :) A może Akira?

bbfdc7d2c9af.jpg

domena publiczna


 • 0

#3

noxili
 • Postów: 2559
 • Tematów: 17
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oszustwo. Nieudolne.

W 1991 roku nie było ultraczułych matryc. Fotografowało się na filmie kolorowym . Najczulsze filmy dostępne dla "cywila" to ok 400 ISO. Dla zawodowca 800 iso.Nawet przy ultra jasnym obiektywie by naswietlić  nocy  tło do takiej jasności jak jak na fotce trzeba naświetlać kilkanaście sekund , może nawet pól minuty.Przy takim naświetleniu cokolwiek zbliżone jasnościa do  świateł  smigłowca(a tak to opisano) prześwietliło by fotke i pośrodku była by biała plama.A to jest klasyczny HDR.Składka kilku fotek tego samego obiektu z róznymi ekspozycjami.

W tamtym czasie nie dało się sfotografować niczego (ufo , śmigłowca, latarni ulicznej) by tak wygladało względem tła.

Za to bez problemu dało się wielokrotnie naświetlić tą samą klatke filmu . Np raz na dworze i raz w pokoju (miska z plastiku  połozona na fotografii z zaćmienia).

 

zacmienie-1-1180x502.jpg


 • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u