Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak obcy odczytają dane z Voyagera?


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#16

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szczerze powiedziawszy, zaskoczyło mnie trochę stwierdzenie, że nie odczytamy już kaset VHS, etc. bo sam mam w domu jeszcze kilka takich kaset, mam magnetowid(tak się to nazywało?:D), swoją komunię mam tak nagraną i mogę ją odpalić nawet w tej chwili. Mam zwykłe kasety z muzyką, które bez problemu mogę odtworzyć w swojej wieży, która zresztą super śmiga i bez problemu dźwiękowo bije nie jedne nowoczesne głośniki podpięte pod kompa. A gdzieś w piwnicy mam jeszcze grę telewizyjną na kartridże.

Za to nie mam plazmy, zestawu kinowego dvd, pleya 4ki, iphona, itp. Nie każdy poszedł do przodu z technologią, z różnych względów.


  • 1



#17

Darkman-72.
  • Postów: 101
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Problem nie jest w odczycie danych tylko w ich interpretacji i zrozumieniu. Bo np wyobraźcie sobie gdyby do nas dotarł z kosmosu wysokiej jakości ultraHD,  4k itp bełkot czy szum czy inny nieczytelny przekaz.  


  • 0

#18

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szczerze powiedziawszy, zaskoczyło mnie trochę stwierdzenie, że nie odczytamy już kaset VHS

A gdzie tak jest napisane? Oczywiście, że odczytamy - sama posiadam nagrany swój ślub na takiej kasecie ale nie widzę potrzeby przegrywania VHS na DVD. Mnie raczej interesowało co by było gdyby obca cywilizacja nie posiadała sprzętu do odczytu płyty voyagera.

 

wyobraźcie sobie gdyby do nas dotarł z kosmosu wysokiej jakości ultraHD,  4k itp bełkot czy szum czy inny nieczytelny przekaz.

To byłoby coś. Wreszcie jakiś przełom.





#19

Mkbewe.

    Poważnie Tajemniczy

  • Postów: 97
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nasz ziemski sprzęt codziennie wychwytuje fale radiowe z kosmosu, zazwyczaj jest to dziwny szum, ale jeżeli obniży się lub podwyższy się częstotliwość to może być to nawet czyjaś rozmowa.

Nie chodzi mi tu o jakąś teorię spiskową, posłuchajcie:
https://youtu.be/GgovZeqS97c

Użytkownik Mkbewe edytował ten post 25.09.2017 - 07:56

  • 0

#20

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A gdzie tak jest napisane? Oczywiście, że odczytamy - sama posiadam nagrany swój ślub na takiej kasecie ale nie widzę potrzeby przegrywania VHS na DVD. Mnie raczej interesowało co by było gdyby obca cywilizacja nie posiadała sprzętu do odczytu płyty voyagera.

To jest bardzo prymitywny sposób zapisu. Wystarczy, że zbadają płytę pod mikroskopem i raczej wpadną na to, że rowki zawierają w sobie jakąś informację. Kwestia też dobrania prawidłowych parametrów, ale z tym sobie pewnie poradzą.


  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych