Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego nie wszyscy jesteśmy sadystami?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

312aab1fd3bf0ce3359dc0737f1c.jpeg

Związana kobieta / Źródło: Fotolia / Кирилл Лис

 

 

Kiedy na złoczyńców patrzy się z zewnątrz jak na łajdaków czy złych facetów, często spostrzega się ich jako znajdujących przyjemność w zadawanej przez siebie krzywdzie.

 

Sadyzm to termin techniczny oznaczający czerpanie przyjemności z zadawania innym krzywdy lub bólu. Słowo pochodzi od nazwiska markiza de Sade, francuskiego arystokraty, filozofa i powieściopisarza, który starał się spisać wszystkie znane w literaturze perwersje seksualne (ich opisom towarzyszyły kwieciste uzasadnienia filozoficzne tych praktyk). Jego wielką ambicję upamiętniono, trochę nieadekwatnie, nazywając od jego nazwiska jedną z praktyk seksualnych - tę, która polega na osiąganiu przyjemności seksualnej z zadawania bólu. Termin sadyzm użyty w tym miejscu jednak nie odnosi się specyficznie do przyjemności seksualnej ani do żadnej innej praktyki seksualnej, ale po prostu do czerpania radości ze sprawiania bólu.

 

Liczne odniesienia do sadyzmu można znaleźć w relacjach ofiar, ale wzmianki o nim są o wiele rzadsze w relacjach sprawców, i można by zadać pytanie, czy w ogóle istnieje. Baumeister (1997) zauważył, że "mit czystego zła" neguje to, że przestępcy mogą mieć jakiekolwiek wiarygodne motywy dla swej nieprawości, i dlatego jest rzeczą powszechną przedstawianie ich jako tych, którzy krzywdzą ludzi dla zabawy. Jednakże, nawet jeśli względnie niewielu przestępców przyznaje, że sprawianie bólu ich bawi (relacje tych, których to bawi - patrz: McCall, 1994, a zwłaszcza Bourke, 2000), większa część przestępców czyni aluzje do tych, którzy zdają się czerpać przyjemność z zadawania bólu.

 

Te relacje przestępców były wystarczająco częste, by doprowadzić Baumeistera do wniosku, że sadyzm jest autentycznym źródłem przemocy, chociaż stosunkowo rzadkim. Możliwe, że sadyzm jest najrzadziej występującym spośród czterech głównych korzeni zła, chociaż prowadzi do skrajnego okrucieństwa o wiele przekraczającego rozmiarami odrośle pozostałych korzeni.

 

Samo pojęcie sadyzmu pozornie stoi w jawnej sprzeczności z wielu obserwacjami na temat ludzi, takimi jak dotyczącymi np. ich tendencji do odczuwania wzajemnej empatii, niechęci do wyrządzania krzywdy i typowych bardzo negatywnych reakcji na pierwsze doświadczenie sprawienia komuś krzywdy. Żołnierze w czasie bitwy często odkrywają, że są niezdolni lub niechętni do zabicia żołnierzy wroga, nawet jeśli jest to ich obowiązek i wróg przypuszczalnie usiłuje ich zabić. Tak samo kiedy oficerowie policji zabiją kogoś w trakcie pełnienia służby, ich reakcja jest zwykle skrajnie negatywna.

 

Żywej ilustracji wstrząsu towarzyszącego zabijaniu dostarczył Browning (1992) w relacji na temat korpusu niemieckich rezerwistów policji w średnim wieku, którym ku ich zaskoczeniu rozkazano wykonać egzekucję na wszystkich Żydach w polskiej wiosce, niedaleko miejsca, w którym stacjonowali. Mężczyźni ci wykonali swoje makabryczne zadanie w sposób niechętny i nieudolny, niekiedy nawet chybiając celu z bliska z powodu swoich zahamowań. Owej nocy wielu z nich miało napady lęku, koszmary nocne i problemy żołądkowo-jelitowe. Warto zauważyć, że te negatywne reakcje nie były skutkiem obiekcji moralnych czy filozoficznych - wskazywały raczej na intuicyjny wstręt i lęk.

 

Ludzie będą poszukiwać aktywności, ludzi, wydarzeń, które były wysoce awersyjne na początku - i czerpać z nich przyjemność. Bardzo czytelnego przykładu dostarcza doświadczenie spadania. Strach związany ze spadaniem należy do najgłębiej zakorzenionych, przypuszczalnie wrodzonych lęków ludzkiego organizmu, a spadanie w przestrzeni na ogół wywołuje natychmiastowe uczucie paniki.

 

Może się więc wydawać paradoksalne, że wiele osób zdaje się czerpać radość za spadania i na tym zasadza swoją rozrywkę w czasie wolnym, czy są to skoki z umocowaniem na linie gumowej, skoki spadochroniarskie, czy skoki do wody z dużej wysokości itp. Według teorii przeciwstawnego procesu początkowa naturalna reakcja paniczna na spadanie mobilizuje przypominającą euforię reakcję przeciwstawną celem przywrócenia w organizmie homeostazy. Z czasem, kiedy osoba kontynuuje skakanie, panika maleje, a do głosu bardziej dochodzi euforia. W ten sposób to, co początkowo powodowało przerażenie, teraz staje się źródłem przyjemności.

 

Model ten może tłumaczyć pojawianie się sadyzmu, nawet jeśli ludzie z natury brzydzą się krzywdzeniem innych. Za pierwszym razem, kiedy ktoś zada ból lub zabije drugą osobę, następuje u niego silnie negatywna reakcja, ale jeśli w dalszym ciągu dopuszcza się takich czynów, to proces przeciwstawny stopniowo przynosi coraz więcej przyjemności. Bez wątpienia sporadyczne obserwacje na temat sadyzmu pasują do tego modelu. Czerpanie przez siebie przyjemności z aktów sadyzmu relacjonują lub uważają za dopuszczalne ci, którzy robią tak od dłuższego czasu.

 

Dlaczego nie wszyscy stają się sadystami?

 

W końcu każdy ludzki organizm działa na zasadzie homeostazy i w każdym zachodzą procesy przeciwstawne. W zasadzie więc każdy mógłby zostać sadystą. Ale oczywiście większość przestępców nie staje się sadystami, nawet jeśli wielokrotnie dopuszcza się aktów przemocy.

 

Jedną z możliwych odpowiedzi jest to, że poczucie winy chroni większość ludzi od uznania, że mogliby czerpać radość krzywdząc innych. Większość ludzi w jakimś stopniu posiada sumienie, które potępiłoby ich za czerpanie przyjemności z zadawania innym cierpienia. Dlatego nawet jeśli zaczęli odczuwać emocjonalną przyjemność płynącą z procesu przeciwstawnego, kiedy krzywdzili kogoś, nie pozwoliliby sobie na upodobanie w takiej przyjemności, nie mówiąc już o dążeniu do niej.

 

Są pewne oznaki mówiące, że niektórzy ludzie mogliby się stać sadystami, gdyby nie ograniczało ich własne poczucie winy. Kiedy jednak poczucie winy nie funkcjonuje, ludzie wydają się być bardziej zdolni do czerpania przyjemności z cierpienia innych ludzi.

 

W Stanach Zjednoczonych na przykład upodobanie do pełnych przemocy filmów i pokazów uważa się za dopuszczalne, i w rzeczywistości są one często niezwykle dochodowe. Podobnie, wielu ludzi uczy się czerpać radość z polowania, nawet jeśli doświadczają pewnego cierpienia, kiedy zabijają zwierzę po raz pierwszy. Nie oznacza to, że myśliwi czy zwolennicy filmów przemocy są sadystami. Jednak idea czerpania przyjemności z oglądania zranień lub śmierci nie jest tak naciągana, jak mogłoby się zdawać na pierwszy rzut oka. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, kiedy zostaje wyeliminowane poczucie winy.

 

I znowu są to jedynie spekulacje snute post factum, tak by pasowały do mnóstwa potocznych obserwacji. Są one sensowne w świetle naszej obecnej wiedzy, ale jeśli idzie o dane, to są one dalekie od tego, żeby być przekonywującymi.

 

Więcej w książce: Dobro i zło. Z perspektywy psychologii społecznej - Arthur G. Miller

źródło


  • 4



#2

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wydaj mi się, że wielu ludzi nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, że ma w sobie cechy sadysty. Gdyby tak nie było, to nie powstawały by takie filmy z gatunku slasher albo idąc dalej... filmy gore.  Ludzie to oglądają bo... lubią, a scenarzyści piszą takie filmy, bo jest na nie popyt. Rozumiem, że ludzie lubią się bać, ale dla niektórych thriller nie wystarczy... Ich jara strach i przerażenie bohaterów, a fanów kina gore flaki i krew. Niektórzy wolą sobie usiąść przed telewizorem i mętnym wzrokiem oglądać Dextera w akcji. Młodzi chłopcy potrafią utopić kotka w studni, a dziewczynki zgniatają biedronki i wyrywają skrzydełka motylkom. Na każdym kroku w TV można usłyszeć o sadystach, psychopatach, socjopatach...

 

Za wszystko odpowiedzialne jest, zachwianie mechanizmów Id, Ego i Superego. Kiedy zanika superego, zanika również sumienie. 


  • 1



#3

Hardy.
  • Postów: 150
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Up: Chyba nie chcesz powiedzieć, że ludzie zabijają przez filmy? :)


  • 0

#4

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem, co chciała powiedzieć @Endinajla, ale chyba nie chcesz powiedzieć, @Hardy,  że nie wiesz, że (niektórzy) ludzie zabijają (też) przez filmy? ;)

 

Znalezione na cito:

 

http://menstream.pl/...,0,1240658.html

https://www.tygodnik...k-filmie-krzyk/


Użytkownik Nick edytował ten post 10.09.2017 - 16:49

  • 0



#5

Hardy.
  • Postów: 150
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ludzie nie zabijają przez filmy, co za bzdury, jak ktoś ma spaczoną psychikę, że jest zdolny do zabójstw, to film co najwyżej może być dodatkowym bodźcem czy pokusą. 

 

Zanim powstało, takie coś, jak filmy, ludzie też zabijali dla przyjemności, bawi mnie to, jak pseudo-eksperci, zrzucają w takich sytuacjach odpowiedzialność, na filmy,gry czy muzykę. 


  • 1

#6

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kurcze, w jednej krótkiej wypowiedzi: "co za bzdury", "bawi mnie to, jak pseudo-eksperci"...

Mocne i na pewno oparte na faktach.

 

 

Ludzie nie zabijają przez filmy, co za bzdury, jak ktoś ma spaczoną psychikę, że jest zdolny do zabójstw, to film co najwyżej może być dodatkowym bodźcem czy pokusą.

 

Ten dodatkowy bodziec czy pokusa może przesądzić o zaistnieniu lub niezaistnieniu zjawiska, czyli o czyjeś śmierci lub życiu.

 

 

bawi mnie to, jak pseudo-eksperci, zrzucają w takich sytuacjach odpowiedzialność, na filmy,gry czy muzykę.

 

Rozumiem,. Na pewno masz podstawy tak sądzić.

 

To też Cię bawi?

 

"Mózg reaguje na przemoc w filmach

 

Spory o to czy i w jaki sposób oglądanie przemocy w telewizji wpływa na zachowania widzów, trwają od lat. Dotychczas wykazano pewną korelację pomiędzy wystawieniem na obrazy z przemocą, a zachowanie widza, jednak niewiele było twardych, bezpośrednich dowodów na taką zależność.

Naukowcy z Columbia University przeprowadzili badania, które pomogą odpowiedzieć na pytanie, czy telewizja ma wpływ na nasze agresywne zachowania.

Akademicy z uniwersyteckiego Medical Center’s Functional Magnetic Resonance Imaging Research Center wykazali, że obszary mózgu odpowiedzialne za wypieranie zachowań agresywnych (m.in.prawa kora okołooczodołowa i jądro migdałowate) stają się mniej aktywne po tym, jak dana osoba obejrzała kilka filmowych klipów zawierających sceny przemocy.

 

Oznacza to, że po obejrzeniu takich scen obniża się nasza zdolność do kontrolowania agresji. U osób ze zmniejszoną aktywnością wymienionych obszarów mózgu nie od dzisiaj obserwuje się wyższy niż przeciętnie poziom agresji.

 

Uczeni zauważyli też, że po wielokrotnym powtarzaniu scen z przemocą zwiększa się aktywność obszaru mózgu odpowiedzialnego za planowanie. To z kolei oznacza, że trudniej jest powstrzymać zaplanowane zachowania. Mamy więc do czynienia z samonapędzającym się mechanizmem, w którym zmniejsza się nasza kontrola nad agresją, a gdy już zaczniemy myśleć o zachowaniach agresywnych, trudniej nam powstrzymać się przed ich wykonaniem.

 

Podobne zmiany nie zachodziły, gdy badani oglądali inne, równie angażujące sceny, nawet gdy były to fragmenty horrorów (ale pozbawione przemocy).

Zmiany we fragmentach mózgu odpowiedzialnych za kontrolę zachowań były związane z wielokrotną ekspozycją na sceny przemocy – zauważył Joy Hirsch, profesor neuroradiologii, psychologii i neurologii. Nawet jeśli dynamika akcji w klipach była podobna, nie obserwowaliśmy takich zmian wtedy, gdy nie pokazywano scen przemocy – dodaje.

 

Naukowcy uważają, że teraz należy zbadać, jak zaobserwowane zmiany w mózgu przekładają się na prawdziwe zachowania."

Źródło: Columbia University Medical Center

 

Jak rozumiem, Ty już nasz odpowiedź na to pytanie badawcze i z rozbawieniem czekasz na wyniki... ;)

 

 

 


  • 1



#7

Hardy.
  • Postów: 150
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czyli jak mówiłem, sprowadza się to do tego, że drastyczne sceny, mogą być dodatkową pokusą, bez której również, morderca mógłby unicestwić drugą osobę. 

 

 

 

Ten dodatkowy bodziec czy pokusa może przesądzić o zaistnieniu lub niezaistnieniu zjawiska, czyli o czyjeś śmierci lub życiu.

 

To zamknijmy kina, ocenzurujmy internet, a ponadto zakażmy słuchania muzyki (o już nawet był, jeden wybitny "ekspert", o imieniu Ryszard Nowak, który chciał tego po części dokonać). Zbanujmy także gry komputerowe, jestem pewien, że nie będzie już, żadnych sadystów i psychopatów na świecie, tak jak było, w czasach, kiedy jeszcze tych wymienionych,szatańskich wynalazków nie było, i wszyscy żyli w pokoju, długo i szczęśliwie...

 

 

PS: Kiedy znowu zaszczycisz nas, kolejnym poważnym artykułem, o "szatanistach"? Bo jak na redaktora, którego artykuły polegają na używaniu opcji "kopiuj-wklej", chyba nie będziesz, kazał długo nam czekać, na kolejne rewelacje? :D


Użytkownik Hardy edytował ten post 10.09.2017 - 18:45

  • 1

#8

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Hardy

Pisałam o tym, że samo już oglądanie tego, jest pewnym aktem sadystycznej fascynacji.. Ktoś, kogo takie sceny nie pociągają, to nie będzie chciał tego oglądać. Jednak na kogoś kto chce to oglądać, bo drzemie w nim jakaś ukryta fascynacja tymi sprawami, to oglądanie tego tylko, podwyższa poziom zaciekawienia i znieczulicy zarazem... Taka osoba będzie miła większe predyspozycje by stać się np. sadystą.

 

Przykłady. na to jak serial wpłynął na człowieka..

17-latek zabił swoją dziewczynę, a ciało poszatkował. Zainspirował go popularny serial

Mark Twitchell zabił inspirując się "Dexterem". Teraz w prywatnej celi może oglądać powtórki ulubionego serialu


  • 0



#9

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli jak mówiłem, sprowadza się to do tego, że drastyczne sceny, mogą być dodatkową pokusą, bez której również, morderca mógłby unicestwić drugą osobę.

 

No, pewnie, że by mógł. Ale mógłby też nie.

 

 

To zamknijmy kina, ocenzurujmy internet, a ponadto zakażmy słuchania muzyki (o już nawet był, jeden wybitny "ekspert", o imieniu Ryszard Nowak, który chciał tego po części dokonać). Zbanujmy także gry komputerowe, jestem pewien, że nie będzie już, żadnych sadystów i psychopatów na świecie,

 

Ależ będą. Ale Ty nie rozumiesz chyba, o czym mówimy. Nie mam zamiaru naprawiać świata. To dla mnie problem stricte akademicki, którym powolutku zajmuję się już od dawna - wpływ przemocy w kulturze masowej na ludzkie zachowanie. No, i wychodzi mi, że jest. Tyle.

PS: Kiedy znowu zaszczycisz nas, kolejnym poważnym artykułem, o "szatanistach"? Bo jak na redaktora, którego artykuły polegają na używaniu opcji "kopiuj-wklej", chyba nie będziesz, kazał długo nam czekać, na kolejne rewelacje? :D

 

Najważniejsze, że Ty dużo robisz dla rozwoju forum Tak trzymaj!

 

Wow, ale mnie skrytykowałeś! Wspaniały atak ad personam. Brawo! Normalnie idę ciżpieć pod schody i przemyśliwać własne błędy i wypaczenia. :))


  • 0



#10

Hardy.
  • Postów: 150
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Hardy

Pisałam o tym, że samo już oglądanie tego, jest pewnym aktem sadystycznej fascynacji.. Ktoś, kogo takie sceny nie pociągają, to nie będzie chciał tego oglądać. Jednak na kogoś kto chce to oglądać, bo drzemie w nim jakaś ukryta fascynacja tymi sprawami, to oglądanie tego tylko, podwyższa poziom zaciekawienia i znieczulicy zarazem... Taka osoba będzie miła większe predyspozycje by stać się np. sadystą.

 

Przykłady. na to jak serial wpłynął na człowieka..

17-latek zabił swoją dziewczynę, a ciało poszatkował. Zainspirował go popularny serial

Mark Twitchell zabił inspirując się "Dexterem". Teraz w prywatnej celi może oglądać powtórki ulubionego serialu

 

Cały czas o tym mówię, że dla osoby, zdolnej do prawdziwego sadyzmu, takie filmy czy gry, mogą być dodatkowym bodźcem, ale nie głównym powodem do natchnienia, mam wymienić osoby, które były sadystycznymi mordercami, zanim w ogóle istniało takie coś jak kino? Bo taka lista, będzie długa... ;)

 

 

 

 

 

Czyli jak mówiłem, sprowadza się to do tego, że drastyczne sceny, mogą być dodatkową pokusą, bez której również, morderca mógłby unicestwić drugą osobę.

 

No, pewnie, że by mógł. Ale mógłby też nie.

 

Jak wyżej.

 

 

Ależ będą. Ale Ty nie rozumiesz chyba, o czym mówimy. Nie mam zamiaru naprawiać świata. To dla mnie problem stricte akademicki, którym powolutku zajmuję się już od dawna - wpływ przemocy w kulturze masowej na ludzkie zachowanie. No, i wychodzi mi, że jest. Tyle.

 

Znów się to sprowadza, do oczywistego wniosku, dodatkowej pokusy, i znów można tu wymienić, listę osób, które dokonały się sadystycznych mordów, przed erą kinematografii. 

 

 

Najważniejsze, że Ty dużo robisz dla rozwoju forum Tak trzymaj!


Wow, ale mnie skrytykowałeś! Wspaniały atak ad personam. Brawo! Normalnie idę ciżpieć pod schody i przemyśliwać własne błędy i wypaczenia. :))

 

Dziękuję, pochwała od tak, wspaniałego redaktora i eksperta od spraw wszelakich, to pamiątka na całe życie. :))

 

A co do ataku... toż ja jestem twoim wielkim fanem, z niecierpliwością czekam, aż napiszesz, ciekawy własny artykuł, jak na redaktora przystało. :D


  • 0

#11

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Znów się to sprowadza, do oczywistego wniosku, dodatkowej pokusy, i znów można tu wymienić, listę osób, które dokonały się sadystycznych mordów, przed erą kinematografii.

 

No, fakt. Bo tych, które nie dokonały się sadystycznych mordów, przed erą kinematografii w związku z kinematografią z oczywistych powodów wymienić nie sposób. :))

 

[...] toż ja jestem twoim wielkim fanem, z niecierpliwością czekam, aż napiszesz, ciekawy własny artykuł,

Możesz. Żyjemy w wolnym kraju. :)


  • 0



#12

Hardy.
  • Postów: 150
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

 

Znów się to sprowadza, do oczywistego wniosku, dodatkowej pokusy, i znów można tu wymienić, listę osób, które dokonały się sadystycznych mordów, przed erą kinematografii.

 

No, fakt. Bo tych, które nie dokonały się sadystycznych mordów, przed erą kinematografii w związku z kinematografią z oczywistych powodów wymienić nie sposób. :))

 

Redaktor czujny, bardzo dobrze, proszę o wybaczenie tego błędu, miało być "dopuściły się". ;) Chociaż to i tak, pewnie bez znaczenia, bo w tym roku, przeczytałem mniej niż siedem książek, więc wedle, definicji Eksperta-redaktora jestem analfabetą.  :)) (Choć, czy to twoje zdanie, czy też prawdziwego autora, tamtego artykułu, bo jak tego drugiego, to kwestia, czy Redaktor, podpisuje się pod "swoim" artykułem? xD ).

 

 

Możesz. Żyjemy w wolnym kraju. :)

 

Dziękuję, nie byłem pewien, czy mogę, ale dostałem twoje zezwolenie, więc wiem że na pewno mogę.  :))


  • 0

#13

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chociaż to i tak, pewnie bez znaczenia, bo w tym roku, przeczytałem mniej niż siedem książek, więc wedle, definicji Eksperta-redaktora jestem analfabetą

Bywa, niech się użytkownik nie przejmuje. To akurat najmniejszy problem.

Byle te książki, które udało się przeczytać nie były ze scenami przemocy, bo kto wie.. :))

 

Zamiast rzetelnej analizy i wyciągania wniosków prowadzimy pseudo-interpretacje, podszyte nieśmiertelnym „bo mnie się tak wydaje”.

A to już  większy. :)

 

Dziękuję, nie byłem pewien, czy mogę, ale dostałem twoje zezwolenie, więc wiem że na pewno mogę

 

Daj spokój. Aż mi wstyd. To nie ja ci dałem pozwolenie. To twój kraj! :))

 

Jeszcze jeden drobiazg. Chcesz kontynuować dyskusję - zapraszam na PW. Tu już nie ciągnę z tobą wątku, bo robi się offtop.


Użytkownik Nick edytował ten post 10.09.2017 - 20:06

  • 0



#14

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panowie radzę z dobrego serca zakończyć ten spór między wami albo obaj skończycie z upomnieniem za wycieczki osobiste.

 

Artykuł jak artykuł, dość głupi i kontrowersyjny, po części nie zgadzam się z nim ale to tylko moje skromne zdanie. Jestem fanką krwawych filmów, im więcej krwi i brutalności tym lepiej lecz nie czyni to ze mnie sadysty.





#15

Hardy.
  • Postów: 150
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

 

Bywa, niech się użytkownik nie przejmuje. To akurat najmniejszy problem.
Byle te książki, które udało się przeczytać nie były ze scenami przemocy, bo kto wie.. :))

 

Ale to wciąż problem, jak to taki ekspert-redaktor, bagatelizuje nagle, tak poważne zagadnienie, jakim jest analfabetyzm? Po tym, jak wcześniej napisał tzn. skopiował cały, poważny artykuł, na ten temat? 

 

A w książkach, było sporo przemocy, oj kto wie co teraz, kogo by tu zamordować...  :))

 

Ok, na resztę już nie odpowiem, bo w międzyczasie, pojawiła się Toxic, której lepiej słuchać.  :szczerb:  W każdym razie, proszę pamiętać Panie rzetelny redaktorze, że cenię wysoko, Pański poświęcony czas, w rozwój tego forum, i czekam z niecierpliwością, na kolejne, wklejanie wiekopomnych artykułów.  :))

 

upomnienie.gif

Było ostrzeżenie ale i tak musiałeś napisać ten post?

Edward


  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych