Skocz do zawartości


Zdjęcie

Protokoły mędrców Syjonu, czyli instruktaż przejęcia władzy na świecie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#16

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wyzysk biednych ludzi , bawienie się ich życiem jest ok ? ale okradanie bogatych jest złem :facepalm:  ?

Punkt widzenia, zależny od punktu siedzenia. 

Jeżeli do swojego majątku doszedłem w sposób legalny i jestem bogaty, to muszę się z Tobą podzielić, bo nie chciało Ci się zgłębiać tajników ekonomii czy gospodarki? Skończyłeś edukację np. na zawodówce i masz teraz pretensje do świata, że Ci brak kasy? 

Jeżeli ja kupię od kogoś jego myśl techniczną, lub odkupię własność intelektualną to jestem "be"? Jeżeli jakieś państwo samo podsuwa pomysły jak unikać płacenia podatków, to należy mieć pretensje do tych co to wykorzystują, czy do państwa?

Nie rozróżniasz pojęć. 

Twórca i właściciel fejsa nie jest winny temu, że w Afryce panuje głód. Temu są winni miejscowi politycy i władcy, i to oni wykorzystują do granic możliwości swoich poddanych i obywateli. 

Bill Gates nie ma nic wspólnego z tym, że Ty i Tobie podobni zarabiają dwa tysie w Polsce. On by nawet otworzył jakąś fabrykę "czegoś", gdzie mógłbyś zarobić cztery koła. Problem w tym, że Ty nie masz nawet podstawowej wiedzy na temat tego "czegoś". Musiałbyś mieć ukończone studia, lub chociaż szkołę średnią w specjalizacji "czegoś". Poza tym, w kraju, gdzie nie ma jasnych przepisów wykonawczych opodatkowania nikt nie będzie ryzykował.

Taka ciekawostka - w Polsce, same przepisy dotyczące VAT'u mają około półtora miliona stron formatu A4.





#17

animale.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Jeżeli do swojego majątku doszedłem w sposób legalny i jestem bogaty, to muszę się z Tobą podzielić, bo nie chciało Ci się zgłębiać tajników ekonomii czy gospodarki?

Czy obchodzenie podatków , oszukiwanie klientów (np. składniki produktu) jest według ciebie uczciwym zarabianiem ...

Pytanie było naprawdę proste ....

 

Jeżeli jakieś państwo samo podsuwa pomysły jak unikać płacenia podatków, to należy mieć pretensje do tych co to wykorzystują, czy do państwa?

Jeżeli państwo pozwala mi zakupić broń palną , to w razie zamordowania kogoś  pretensje należy mieć do państwa ? To takie twoje myślenie ....

 

Jeżeli ja kupię od kogoś jego myśl techniczną, lub odkupię własność intelektualną to jestem "be"?

Przykro mi mówić ,ale ciebie by nie było na to stać więc po co snuć teorie ?

Oczywiście że to jest be ... Polska została tyle razy ograbiona przez niemcy, rosję, ukrainę itd., że tu nie ma mowy o równej konkurencji ....

To tylko puste hasła o rzekomym wolnym rynku ...

 

Twórca i właściciel fejsa nie jest winny temu, że w Afryce panuje głód. Temu są winni miejscowi politycy i władcy, i to oni wykorzystują do granic możliwości swoich poddanych i obywateli.

Wszystkie złoża np. złota są w rękach korporacji amerykańskich ....,  murzyn to jest jedynie marionetką , który nie ma nic do powiedzenia ...

Gdyby nawet podskakiwali to zrobili by to samo co w Iraku czy Afganistanie - głoszenie haseł  broń chemiczna , terroryzm ....

Żyjesz w jakiś nierzeczywistym świecie .... - gdzie ci się wydaje że murzynek ma coś dopowiedzenia ...,a  świat jest piękny i sprawiedliwy ,a korporacją nie zależy na władzy, pieniądzach ... to tacy szlachetni sprawiedliwi ludzie ....

 

 

Bill Gates nie ma nic wspólnego z tym, że Ty i Tobie podobni zarabiają dwa tysie w Polsce. On by nawet otworzył jakąś fabrykę "czegoś", gdzie mógłbyś zarobić cztery koła.

Skoro tak to dlaczego telefony komórkowe np. apple nie są produkowane w USA ? Jak sam piszesz im nie zależy na kasie .... Proponuję więc przenieś produkcję do USA :) i płacić po 10 tysięcy złotych na miesiąc ... Widzisz jak można łatwo obalić twoje argumenciki ...


Skończyłeś edukację np. na zawodówce i masz teraz pretensje do świata, że Ci brak kasy?

Niemiec po zawodówce zarabia  9 tysięcy złotych np. ( na budowie) , kasjerka z średnim minimum 2900 euro  ,  lekarz  po studiach od 10  tysięcy , przedszkolanka ponad 10 tysięcy złotych ....

W Polsce kasjerka  z średnim wykształceniem zarabia 2500 zł , po zawodówce 3500 do 4000 zł  (  np. na budowie w zależności co robi) , młody lekarz po studiach dostaje 2500 zł ,a przedszkolanka z wykształceniem wyższym marne 2500 zł

Dalej chcesz mnie przekonywać , że  chodzi o wykształcenie ,a nie po prostu żerowanie na innych, wykorzystywanie ich sytuacji  ?

Tu nie ma mowy o równych szansach ...


Użytkownik animale edytował ten post 16.09.2017 - 18:31

  • -1

#18

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Twoje wypociny podsumuję pytaniem:

- (skoro o broni było, wykażę Twój brak logiki) czy zezwolenie na zakup broni jest zezwoleniem na morderstwo? 

 

Jeżeli państwo pozwala zrobić odpis od podatku, to jest oszustwo? Jeżeli jest luka w prawie podatkowym i ją można wykorzystać, to czyja to jest wina?

 

 

 

Jeżeli ja kupię od kogoś jego myśl techniczną, lub odkupię własność intelektualną to jestem "be"?

Przykro mi mówić ,ale ciebie by nie było na to stać więc po co snuć teorie ?

Oczywiście że to jest be ... Polska została tyle razy ograbiona przez niemcy, rosję, ukrainę itd., że tu nie ma mowy o równej konkurencji ....

Bredzisz jak Piekarski na mękach. Nie rozróżniasz grabieży od sprzedaży. 

Poza tym, jestem właścicielem kilku własności intelektualnych, które stały się moją własnością w wyniku zakupu. Jest to pewne dzieło literackie, które nie zostało nigdy wydane, a trzymam je z sentymentu i kupiłem do niego prawa przez przypadek. Druga rzecz, to kupiona przeze mnie myśl techniczna. Wynalazek. Posiadaczem tych walorów stałem się w sposób uczciwy.

Nie Tobie oceniać, na co mnie stać, a na co nie.

 

 

 

Bill Gates nie ma nic wspólnego z tym, że Ty i Tobie podobni zarabiają dwa tysie w Polsce. On by nawet otworzył jakąś fabrykę "czegoś", gdzie mógłbyś zarobić cztery koła.

Skoro tak to dlaczego telefony komórkowe np. apple nie są produkowane w USA ? Jak sam piszesz im nie zależy na kasie .... Proponuję więc przenieś produkcję do USA :) i płacić po 10 tysięcy złotych na miesiąc ... Widzisz jak można łatwo obalić twoje argumenciki ...

Po co, skoro prawo od niego tego nie wymaga. Masz postawę roszczeniową. Wracam do podatków - skoro tam może płacić mniej i tam produkować, to tak robi. Dlaczego wiele polskich firm odzieżowych przeniosło produkcję do Chin, a nie dają Tobie zarobić 10 koła na miesiąc? Ano po to, żebyś za spodnie nie płacił 600 zeta, tylko 150 i właściciel firmy zarobił.

Jesteś taki mądrala, to załóż firmę i spróbuj szczęścia w biznesie. 

 

Twoje porównanie zarobków w Niemczech i Polsce jest bez sensu. Dlaczego? Dlatego, że naszej gospodarki nie stać na takie płace, a te są zależne od wielu czynników. Od jakich, nie będę Ci teraz robił wykładu. Porównaj sobie choćby polskie i niemieckie PKB, a zobaczysz różnicę.





#19

animale.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

czy zezwolenie na zakup broni jest zezwoleniem na morderstwo?

A do czego według ciebie służy  broń ?  , bo raczej nie jako brelok  do kluczy ,a znacznie ułatwia to zadanie  .... Zabijać nikt ci nie broni ... O ile cię nie złapią możesz to robić codziennie ,a w wojsku dostawać za to kasę , nawet medale dają ...

 

Jeżeli państwo pozwala zrobić odpis od podatku, to jest oszustwo? Jeżeli jest luka w prawie podatkowym i ją można wykorzystać, to czyja to jest wina?

Można zrobić odpis z podatku ,ale nie generować  sztuczne wydatki, czy tworzyć firmy córki .. Wykorzystywanie luk prawnych jest zabronione , jest to proceder nieuczciwy - czyste złodziejstwo ...

 

 Dlatego, że naszej gospodarki nie stać na takie płace, a te są zależne od wielu czynników. Od jakich, nie będę Ci teraz robił wykładu. Porównaj sobie choćby polskie i niemieckie PKB, a zobaczysz różnicę.

Ciekawe ,ale bredzisz ...  W Polsce większość firm jest prywatna w rękach niemieckich , usa, francuskich itd.

 Polska jest państwem do wyzysku z tanią siłą roboczą  to po co taki np. AMazon ma płacić niemcowi  po 10 tysięcy złotych jak polakowi zapłaci 2000 zł ...bo i tak nie ma wyboru ...., żyć z czegoś musi ...

 

Bredzisz jak Piekarski na mękach. Nie rozróżniasz grabieży od sprzedaży.

A czym według ciebie jest sprzedaż poniżej wartości rynkowej ? Mam ci przytoczyć kilka afer z Polski z udziałem polityków , dziwnych licytacji komorniczych czy sam sobie znajdziesz ?

 

Poza tym, jestem właścicielem kilku własności intelektualnych

 Druga rzecz, to kupiona przeze mnie myśl techniczna. Wynalazek.

I ile ta własność intelektualna jest warta ? 100 , 200 tysięcy złotych ? My tu mówimy o milionach  , miliardach dolarów  bo tylko tacy mają wpływ na świat ...,a nie jacyś żebracy ....

 

Po co, skoro prawo od niego tego nie wymaga.

Jeszcze chwilę temu pisałeś ,że korporacją na kasie nie zależy, a teraz piszesz ,że prawo od nich tego nie wymaga ?  To się zastanów   bo zaprzeczasz sam sobie ...  Proszę więc o twoje stanowisko w tej sprawie ... Czy korporacją zależy na kasie czy nie zależy ?

 Wracam do podatków - skoro tam może płacić mniej i tam produkować, to tak robi. Dlaczego wiele polskich firm odzieżowych przeniosło produkcję do Chin, a nie dają Tobie zarobić 10 koła na miesiąc? Ano po to, żebyś za spodnie nie płacił 600 zeta, tylko 150 i właściciel firmy zarobił.

W tym problem ,że podatki powinni płacić w Polsce ,a tego nie robią , bo prawo obchodzą - czyli oszukują ...

Teraz to ty bredzisz ... a jako przykład podam Japonię , która produkuje na swój rynek i jakoś nie płacą po 600 zł za spodnie .... W Japonii żywność jest w podobnej cenie co w Polsce .... Bardzo dziwne co nie ?

Firmą chodzi o jak największe zyski ... Po co mają zarabiać milion złotych jak mogą 10 milionów ...  Firmy produkując za granicą niszczą lokalny rynek , rośnie bezrobocie i bardzo szybko mogą załatwić dane państwo ... Taki przykład to masło w sklepie po 12 zł  gdzie w wyniku braku konkurencji , monopolizacji rynku, podpisaniem umów mamy co mamy .... Nie widzę żadnych przeszkód ,żeby podnieść ceny pozostałych produktów - w końcu mamy wolny zmonopolizowany rynek ...


Użytkownik animale edytował ten post 17.09.2017 - 00:52

  • -1

#20

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

czy zezwolenie na zakup broni jest zezwoleniem na morderstwo?

A do czego według ciebie służy  broń ?  , bo raczej nie jako brelok  do kluczy ,a znacznie ułatwia to zadanie  .... Zabijać nikt ci nie broni ... O ile cię nie złapią możesz to robić codziennie ,a w wojsku dostawać za to kasę , nawet medale dają ...

Nawet nie wiesz o czym mówisz. Broń służy do obrony w swojej cywilnej wersji. Co do zabijania, zabrania tego prawo, bo nawet obrona konieczna jest obwarowana zakazami. Nawet w wojsku, użycie broni jest bardzo dokładnie opisane w "Warunkach użycia broni". To co piszesz powyżej, świadczy tylko o tym, żeś totalny dyletant w tym temacie. Nie ośmieszaj się więcej.

 

Bredzisz jak Piekarski na mękach. Nie rozróżniasz grabieży od sprzedaży.

 

A czym według ciebie jest sprzedaż poniżej wartości rynkowej ? Mam ci przytoczyć kilka afer z Polski z udziałem polityków , dziwnych licytacji komorniczych czy sam sobie znajdziesz ?

 

Poza tym, jestem właścicielem kilku własności intelektualnych

 Druga rzecz, to kupiona przeze mnie myśl techniczna. Wynalazek.

I ile ta własność intelektualna jest warta ? 100 , 200 tysięcy złotych ? My tu mówimy o milionach  , miliardach dolarów  bo tylko tacy mają wpływ na świat ...,a nie jacyś żebracy .... 

Ma taką wartość, ile skłonny jest ktoś zapłacić. Nie ma znaczenia fakt, że dla kupującego jest warte więcej, niż chce zapłacić. Jeżeli wartość rynkowa "czegoś" to 100 tysięcy, a ktoś jest skłonny sprzedać za 50 tysięcy, to nie jest to oszustwo, ani grabież. Jeżeli mam kaprycho sprzedać swój dom za zeta, to mogę to zrobić i tylko sąd może taką transakcję unieważnić, ponieważ narusza normy społeczne w rażący sposób. Komuniści też mieli zdanie podobne do Twojego i wprowadzili tzw. "ceny urzędowe". Miały się nijak do rzeczywistości, bo to co powinno być tanie było akurat drogie, a to co miało dość sporą wartość było tanie. 

Wiesz, jakoś nie słyszałem od tych sprzedających, aby się publicznie skarżyli, że swoje wynalazki sprzedali zbyt tanio.

 

 

 Wracam do podatków - skoro tam może płacić mniej i tam produkować, to tak robi. Dlaczego wiele polskich firm odzieżowych przeniosło produkcję do Chin, a nie dają Tobie zarobić 10 koła na miesiąc? Ano po to, żebyś za spodnie nie płacił 600 zeta, tylko 150 i właściciel firmy zarobił.

W tym problem ,że podatki powinni płacić w Polsce ,a tego nie robią , bo prawo obchodzą - czyli oszukują ...

Nie obchodzą prawa, tylko prawo im na to pozwala, więc postępują zgodnie z prawem. Czy ludzie odpisujący sobie od podatku sumy zgodnie z przepisami obchodzą prawo? Nie.

Jeżeli państwo stworzyło takie przepisy, to chyba po to, aby je używać? Wszystko, co jest niezgodne z prawem ma swoje odzwierciedlenie w przepisach również. 

Jeżeli proszek do prania Biedronki o wadze niższej niż taki sam proszek sprzedawany wszędzie, za to o cenie dwukrotnie wyższej jest sprzedawany legalnie, to jak chcesz tu mówić o oszustwie? Jaki jest koń, każdy widzi. To tylko świadectwo na to, że ludzie nie mają pojęcia o cenach, jeżeli taki proszek w Biedrze kupią. 

Oszustwem by było udawanie, że jest on lepszy od takich samych proszków.





#21

animale.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Broń służy do obrony w swojej cywilnej wersji. Co do zabijania, zabrania tego prawo, bo nawet obrona konieczna jest obwarowana zakazami.

A obrona wiąże się z czym? Bo  co mi  wiadomo  z użyciem  broni, przecież nie mamy jej dla zabawy ... Więc znowu się kompromitujesz ...

Zabijać możesz do woli  tego ci nikt nie zabroni bo jesteś wolnym człowiekiem -  tylko musisz się liczyć z konsekwencjami karnymi  .

 

Nawet w wojsku, użycie broni jest bardzo dokładnie opisane w "Warunkach użycia broni".

Rozumiem ,że mordowanie rdzennych mieszkańców przez USA dla ropy naftowej , wpływów , ziemi   w Iraku,  Afganistanie , Palestynie , Syrii było właśnie takim "warunkiem użycia broni" na niewinnych dzieciach, kobietach , czy ogólnie zamieszkującej ludności , która broniła się tylko przed agresorem amerykańskim ?

 

Ma taką wartość, ile skłonny jest ktoś zapłacić.

Robimy licytacje podmiotu którego właścicielem jest murzyn  X generujący przychody na poziomie 2000 euro miesięcznie co jest bardzo dużą kwotą w afryce  :

Bierzemy dwóch murzynów którzy zarabiają 150 euro na miesiąc , a z drugiej strony stawiamy niemieckiego przedsiębiorcę , który generuje zyski na poziomie 100 milionów miesięcznie .

Jak myślisz kto przebije ofertę podmiotu x ? Dalej myślisz , że murzyn ma równe szanse z podmiotem niemieckim ?

Tak jak wspomniałem na początku .... Żyjesz w nierzeczywistym świecie , w którym wydaje ci się że każdy ma równe szanse ...

Może dla murzyna to będzie wysoka kwota , która pozwoli mu żyć w dostatku w afryce do końca życia ,ale nie dla Niemca , który generuje takie zyski w ciągu jednego dnia ...

 

Nie obchodzą prawa, tylko prawo im na to pozwala, więc postępują zgodnie z prawem.

Prawo nie pozwala na obchodzenie podatków ,a robią to bo wykrywalność, kary są zbyt niskie ...

 

Jeżeli proszek do prania Biedronki o wadze niższej niż taki sam proszek sprzedawany wszędzie, za to o cenie dwukrotnie wyższej jest sprzedawany legalnie, to jak chcesz tu mówić o oszustwie?

Ciekawe ,gdzie ty masz  taki sam proszek do prania o większej wadze , za 2x niższą cenę .... Chyba ,że mówimy o jakimś mało znanym proszku ,a nie tych ogólnie dostępnych ... Nie wiem dawno nie byłem w biedronce - bo kupuje tylko w sklepach ekologicznych ...,a nie jakieś podobno paszowe produkty dla ludzików ...,a proszki do prania tylko produkcji niemieckiej kupuje ..., bo polskich nie ma ...

Z takimi cudami można się spotkać wyłącznie z partii odrzutu  na giełdach :)


Użytkownik animale edytował ten post 17.09.2017 - 22:47

  • -1

#22

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@animale

 

Apeluję do pana o zaprzestanie wycieczek osobistych i wchodzenia z butami w nie swoje życie. To forum publiczne i nie podajemy ile zarabiamy lub na co wydajemy. Proszę nie interesować się sytuacją materialną użytkowników, a na co stać czy nie stać to każdego indywidualna sprawa!





#23

animale.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

TheToxic - skoro stawiasz zarzuty to może napiszesz o który fragment  wypowiedzi chodzi , bo nie wymieniłem nawet żadnych nazwisk..., a tylko odniosłem się do wypowiedzi poprzednika .... o marnych 100 tysiącach złotych, jedzeniu  ...

Temat jest o teoriach spiskowych - więc i również poruszających sprawy finansowe ,podziałach społecznych ,  nierównościach w kwestiach żywnościowych  ( gdzie ludzi nie stać na zdrową żywność i muszą się truć) ...

Chcesz cenzurować literaturę ....?  Pisanie prawdy naprawdę nikogo nie powinno zaboleć ...., jednego stać , drugiego nie , to nie moja wina , to wina systemu , który zbudował tak ,a nie inaczej nasz świat, gdzie ten kto ma kasę ma władzę nad innymi ...

 

Ps.

Z tego co mi donieśli "dobrzy ludzie" interwencja nie jest przypadkowa :)  Mam nawet SS wiadomości :) na emaila - chyba że ktoś inny dostał ,a tu tylko taki zbieg okoliczności ?

 

Po raz drugi piszę: post #17 jeśli edytujesz swój post to z łaski swojej zostaw moją notatkę, ponieważ robi się bałagan.

I ponownie proszę o zaprzestanie wtrącania się kogo na co stać więc swoje zdanie proszę zachować tylko i wyłącznie dla siebie.

TheToxic


  • -1

#24

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Broń służy do obrony w swojej cywilnej wersji. Co do zabijania, zabrania tego prawo, bo nawet obrona konieczna jest obwarowana zakazami.

A obrona wiąże się z czym? Bo  co mi  wiadomo  z użyciem  broni, przecież nie mamy jej dla zabawy ... Więc znowu się kompromitujesz ...

Zabijać możesz do woli  tego ci nikt nie zabroni bo jesteś wolnym człowiekiem -  tylko musisz się liczyć z konsekwencjami karnymi  .

Bredzisz.
Obrona nie musi wiązać się z zabijaniem, to po pierwsze. Po wtóre, broń można posiadać dla zabawy, a zabawą jest sport zwany strzelectwem. Wiem, to pewnie trudne do zapamiętania dla Ciebie słowo, więc napiszę je jeszcze raz - strzelectwo. To sport, gdzie strzela się np. do tarcz lub rzutek. Używa się do tego (no patrz...) broni.
Rozczarować Cię muszę również z "zabijaniem". Bycie wolnym człowiekiem, nie nie jest przyzwoleniem na łamanie prawa. Oznacza tylko, że nikt nie będzie Ci przeszkadzał w życiu i Twoich wyborach, pod warunkiem, że będziesz przestrzegał obowiązującego prawa. Dlatego prawo zabrania zabijać.

 

 

 

Nawet w wojsku, użycie broni jest bardzo dokładnie opisane w "Warunkach użycia broni".

Rozumiem ,że mordowanie rdzennych mieszkańców przez USA dla ropy naftowej , wpływów , ziemi   w Iraku,  Afganistanie , Palestynie , Syrii było właśnie takim "warunkiem użycia broni" na niewinnych dzieciach, kobietach , czy ogólnie zamieszkującej ludności , która broniła się tylko przed agresorem amerykańskim ?

Akurat totalnie mijasz się z tematem. Warunki użycia broni, to część regulaminu wojskowego, gdzie bardzo dokładnie są opisane sytuacje, w których żołnierz na służbie tej broni może użyć. Jeden z punktów mówi o tym, że wolno mu użyć broni, jeżeli jest zagrożone życie lub zdrowie jego lub innej osoby. Według regulaminu, użyciem broni nie jest tylko strzelanie do przeciwnika/wroga, ale również strzał ostrzegawczy w powietrze, czy uderzenie kolbą. Nie posiadasz żadnej wiedzy na ten temat, a próbujesz błysnąć. Resztę pomijam, bo nie jest to przedmiotem dyskusji.

 

 

 

Ma taką wartość, ile skłonny jest ktoś zapłacić.

Robimy licytacje podmiotu którego właścicielem jest murzyn  X generujący przychody na poziomie 2000 euro miesięcznie co jest bardzo dużą kwotą w afryce  :

Bierzemy dwóch murzynów którzy zarabiają 150 euro na miesiąc , a z drugiej strony stawiamy niemieckiego przedsiębiorcę , który generuje zyski na poziomie 100 milionów miesięcznie .

Jak myślisz kto przebije ofertę podmiotu x ? Dalej myślisz , że murzyn ma równe szanse z podmiotem niemieckim ?

Tak jak wspomniałem na początku .... Żyjesz w nierzeczywistym świecie , w którym wydaje ci się że każdy ma równe szanse ...

Może dla murzyna to będzie wysoka kwota , która pozwoli mu żyć w dostatku w afryce do końca życia ,ale nie dla Niemca , który generuje takie zyski w ciągu jednego dnia ...

Ty dalej nie rozumiesz, na czym polega licytacja. Nie polega na tym, że jeden posiada dużo, a drugi mało. Licytowany przedmiot może wzbudzać u nich skrajne odczucia:

- bogaty nie zapłaci więcej jak 100 zeta (bo "to" nowe kosztuje 300),

- biedniejszy zapłaci 150 (bo to połowa ceny "tego" nowego).

Bez znaczenia jest fakt, że 150, to max na który może sobie pozwolić biedniejszy, a bogaty szanuje swoją kasę, chociaż mógłby kupić "tych" dwadzieścia i nawet by nie poczuł. 

Rzeczony murzyn nie będzie brał udziału w licytacji Van Gogha za 100 milionów, bo nawet nie ma miejsca, gdzie mógłby go powiesić. Prawdopodobnie nawet nie wie, kim ów Van Gogh był i na pytanie:  - kto namalował "Słoneczniki"? - odpowie szybko:  - na pewno nie ja. 

Szanse są równe, przecież murzyn może wziąć sobie pożyczkę z banku, przebić ofertę, kupić Van Gogha i sprzedać z zyskiem. Po kilku takich operacjach będzie tak samo bogaty jak Niemiec, a uczyni to zgodnie z prawem.

 

O proszkach obiecuję już nie rozmawiać, bo nie kumasz porównań, tylko traktujesz to co napisałem jak prawdę objawioną. Ja tylko zbudowałem przykład, który miał zobrazować to, o czym mówiłem. 





#25

animale.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Obrona nie musi wiązać się z zabijaniem, to po pierwsze. Po wtóre, broń można posiadać dla zabawy, a zabawą jest sport zwany strzelectwem.

Tylko ,że życie różni się od twoich wizji, które znacznie odbiegają od realiów ... Broń sportowa - to broń specjalnego przeznaczenia o ograniczonym kalibrze, dostępnych modelach, sile rażenia  - przynajmniej w Polsce ....

 

 Warunki użycia broni, to część regulaminu wojskowego

Jeden z punktów mówi o tym, że wolno mu użyć broni, jeżeli jest zagrożone życie lub zdrowie jego lub innej osoby.

Dlaczego miałoby być zagrożone jego zdrowie przecież nikt go w własnym państwie nie atakuje ? Stan zagrożenia stwarza sobie sam wbijając  z ekipą do obcego państwa na rozkaz jakiegoś biurokraty , któremu zamarzyło się stworzenie kolejnej kolonii USA ... Dla przypomnienia . Przysięga zobowiązuje żołnierza do ochrony własnego państwa ...

 

- bogaty nie zapłaci więcej jak 100 zeta (bo "to" nowe kosztuje 300),

- biedniejszy zapłaci 150 (bo to połowa ceny "tego" nowego).

Bez znaczenia jest fakt, że 150, to max na który może sobie pozwolić biedniejszy, a bogaty szanuje swoją kasę, chociaż mógłby kupić "tych" dwadzieścia i nawet by nie poczuł.

Jest tylko mała różnica ... Twoje myślenie opiera na dobrach materialnych ( wytworzonych, ogólnie dostępnych). Nie ma to jednak nic wspólnego z dobrami ograniczonymi  typu patenty, badania naukowe  , które są jedynie w swoim rodzaju ,a każda z stron dysponuje  ograniczonym budżetem .  Co nie oznacza ,że nie dała by więcej gdyby przy licytacji dysponowała większą kwotą ...


Szanse są równe, przecież murzyn może wziąć sobie pożyczkę z banku, przebić ofertę, kupić Van Gogha i sprzedać z zyskiem.

No tak weźmie kredyt ,a w banku zastawi własną żonę ,albo szałas .  :facepalm:  Przy zarobkach rzędu kilku dolarów życzę powiedzenia w uzyskaniu pożyczki na grube miliony... Totalnie odleciałeś jak widzę :szczerb:


Użytkownik animale edytował ten post 18.09.2017 - 21:06

  • -2

#26

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Obrona nie musi wiązać się z zabijaniem, to po pierwsze. Po wtóre, broń można posiadać dla zabawy, a zabawą jest sport zwany strzelectwem.

Tylko ,że życie różni się od twoich wizji, które znacznie odbiegają od realiów ... Broń sportowa - to broń specjalnego przeznaczenia o ograniczonym kalibrze, dostępnych modelach, sile rażenia  - przynajmniej w Polsce ....

Ale to ciągle broń i zabija tak samo, jak każda inna, więc wymaga zezwoleń. Jest jeszcze broń czarnoprochowa, na którą nie potrzeba zezwolenia, a która też zabija. 

 

 

 Warunki użycia broni, to część regulaminu wojskowego

Jeden z punktów mówi o tym, że wolno mu użyć broni, jeżeli jest zagrożone życie lub zdrowie jego lub innej osoby.

W jaki to sposób jest zagrożone jego zdrowie ? Stan zagrożenia stwarza sobie sam wbijając  z ekipą do obcego państwa na rozkaz jakiegoś biurokraty , któremu zamarzyło się stworzenie kolejnej kolonii USA ... Dla przypomnienia . Przysięga zobowiązuje żołnierza do ochrony własnego państwa ...

Piszesz bajki lepsze od Przymanowskiego. Nie rozumiesz przekazu regulaminu, to nie dyskutuj na jego temat.

Tak tak... USA to, USA tamto. Kiedyś się podobnie mówiło o CCCP... Ruskie/sowieci to, Ruskie/sowieci tamto.

 

 

- bogaty nie zapłaci więcej jak 100 zeta (bo "to" nowe kosztuje 300),

- biedniejszy zapłaci 150 (bo to połowa ceny "tego" nowego).

Bez znaczenia jest fakt, że 150, to max na który może sobie pozwolić biedniejszy, a bogaty szanuje swoją kasę, chociaż mógłby kupić "tych" dwadzieścia i nawet by nie poczuł.

Jest tylko mała różnica ... Twoje myślenie opiera na dobrach materialnych ( wytworzonych, ogólnie dostępnych). Nie ma to jednak nic wspólnego z dobrami ograniczonymi  typu patenty, badania naukowe  , które są jedynie w swoim rodzaju ,a każda z stron dysponuje  ograniczonym budżetem .  Co nie oznacza ,że nie dała by więcej gdyby przy licytacji dysponowała większą kwotą ...

Jeżeli coś dla mnie ma wartość inną niż dla sprzedającego, to próbuję utargować cenę, albo podczas licytacji nie przepłacić. Jeżeli to coś jest dla mnie zbyt drogie, to nie kupuję. Nie ma przymusu kupowania. Posiadanie większej kwoty nie determinuje kupowania po wyższej cenie. Bredzisz.

 

 

Szanse są równe, przecież murzyn może wziąć sobie pożyczkę z banku, przebić ofertę, kupić Van Gogha i sprzedać z zyskiem.

No tak weźmie kredyt ,a w banku zastawi własną żonę ,albo szałas .  :facepalm:  Przy zarobkach rzędu kilku dolarów życzę powiedzenia w uzyskaniu pożyczki na grube miliony... Totalnie odleciałeś jak widzę :szczerb:

Znowu nie rozumiesz przykładu. Skoro nie rozumiesz, powinienem Ci powiedzieć, że taka sytuacja z murzynem i Niemcem jest wyssana z brudnego palucha u nogi i nigdy nie będzie mieć miejsca. Zbyt skomplikowanych porównań nie łapiesz i wieszasz się tylko na swoim (nielogicznym zresztą) toku rozumowania.

Odleciałem? Skoro się od ziemi nawet oderwać nie możesz...





#27

animale.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ale to ciągle broń i zabija tak samo, jak każda inna, więc wymaga zezwoleń. Jest jeszcze broń czarnoprochowa, na którą nie potrzeba zezwolenia, a która też zabija.

To nie broń zabija tylko człowiek podejmując taką ,a nie inną decyzje w pełni świadomy, z nieprzymuszonej woli   ... Dla mordercy za broń może posłużyć nóż kuchenny , albo samochód . Każde z tych narzędzi pełni inną ,a zarazem tą samą funkcję i żadne ustawy , regulacje prawne zakazy nic tu nie zmienią ...

 

Jeżeli coś dla mnie ma wartość inną niż dla sprzedającego, to próbuję utargować cenę, albo podczas licytacji nie przepłacić. Jeżeli to coś jest dla mnie zbyt drogie, to nie kupuję. Nie ma przymusu kupowania. Posiadanie większej kwoty nie determinuje kupowania po wyższej cenie.

Ty ciągle opierasz się o pryzmat pieniędzy , myślisz w kategoriach zwykłego kowalskiego   . Gdy w grę wchodzi patent czy technologia ,która daje znaczną przewagę nad konkurencją , cena nie gra większego znaczenia dla bogaczy ... bo z czasem się to odbije na klientach , czy sprzedawaniu licencji ...

 

 powinienem Ci powiedzieć, że taka sytuacja z murzynem i Niemcem jest wyssana z brudnego palucha u nogi i nigdy nie będzie mieć miejsca.

O czym ty piszesz ? To już ma miejsce ....,a przykładów mogę podać miliony .... Począwszy od kontrolowania przez białych kopalni złóż złota w Afryce ,a kończąc na plantacjach gdzie murzyni nie mając wyjścia pracują za stawkę głodową ....

Mają oczywiście alternatywę - popełnić samobójstwo ,  umrzeć z głodu, walczyć łukami z białymi  .... Chyba że zaciągną w Deutsche Bank kredyt ,a pod zastaw szałas, albo żonę...


Nie rozumiesz przekazu regulaminu, to nie dyskutuj na jego temat.

Tak tak... USA to, USA tamto.

Protokoły mędrców bezpośrednio, lub pośrednio związane są z USA , Izraelem  to czego ty się spodziewałeś? Gdybyś się zapoznał z protokołami to wiedziałbyś ,że   wazelina to nie ten temat ... Po za tym USA sama w sobie nie jest wzorem do naśladowania , a państwo powstało w wyniku wymordowania rdzennych mieszkańców ( Indian) ... Polska czy Rosja to państwa z korzeniami , tradycją , które znane są od wieków . Ziemie od zawsze należały do nich ( w większym lub mniejszym stopniu). USA powstało sztucznie ( to stosunkowo młode demokratycznie państwo , gdzie nikt nie jest u siebie ), podobnie jak Izrael który zagarnął ziemie Palestynie , czy Ukraina z części ziem polskich bez zgody Polski , za plecami polski ...


  • -1

#28

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Protokoły mędrców bezpośrednio, lub pośrednio związane są z USA , Izraelem  to czego ty się spodziewałeś? Gdybyś się zapoznał z protokołami to wiedziałbyś ,że   wazelina to nie ten temat ...

Ty tak poważnie? Problem w tym, że protokoły to wymysł carskich. Nie wiedziałeś? No tak mi przykro...





#29

animale.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

protokoły to wymysł carskich. Nie wiedziałeś? No tak mi przykro...

Która wypowiedź  skutecznie potwierdza to co opiniujesz wobec mnie?

Protokoły mędrców są antyamerykańskie - dlatego  wszystkie  wypowiedzi w nim zawarte są niepoprawne politycznie stworzone dla określonego celu . Z mojej strony wypowiedzi   oparte na faktach  co mieści się w tematyce ....,a bratniej duszy tutaj nie znajdziesz


Użytkownik animale edytował ten post 19.09.2017 - 21:24

  • -1

#30

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Geneza protokołów jest znana i zbadana praktycznie od momentu ich publikacji. Trza być niezłym kretynem by wierzyć w ich autentyczność. Biorąc pod uwagę jednak to, co piszesz to mnie nie dziwi, że wierzysz w ich prawdziwość...
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych