Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne światła na niebie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

Heli.
  • Postów: 5
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie! 

 

Dzisiaj około godziny 22 na niebie w kierunku zachodnim zauważyłem około 20-30 wolno lecących obiektów, wszystkie leciały w jednej linii, nie ruszały się na boki, leciały w szyku, lecz rozproszone w minimalnych odległościach od siebie,nie wydawały żadnych odgłosów, świeciły się białym światłem, co to mogło być? Nie znam się aż tak bardzo na technologii, więc może mi to ktoś racjonalnie wytłumaczyć?


  • 0

#2

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chińskie lampiony?


  • 0

#3

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przyznam, że i mnie się tak skojarzyło. Kiedyś widziałem całą armadę takich obiektów - robi wrażenie. Moje w dodatku leciały po trzy, z liderem na początku każdej trójki. Efekt wow! ;)


  • 1



#4

Hardy.
  • Postów: 150
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Leciały wolno, ale jednak za szybko, aby je uwiecznić?


  • 0

#5

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie takie proste. Przynajmniej dla szarego człowieka, jak ja. Mój stary telefon Sony z matrycą 12,1 fotografuje w takich warunkach ciemność.

Na dole mam światła miasta, na niebie sunące, jasne punkty. Owszem, Księżyc w takich warunkach sfotografuję (jako jasną plamę), ale nic innego. Nie mam pomysłu, jak to przeskoczyć. 

Zaznaczam, że nie mam zamiaru na co dzień nosić ze sobą lustrzanki. :)


  • 0



#6

Hardy.
  • Postów: 150
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Światła na tle ciemności, można akurat łatwo zarejestrować, nawet średnim aparatem. Po za tym, to troll (zobacz drugi jego temat), ledwo się zarejestrował, a już ma codziennie "paranormalne" przygody.


  • 0

#7

dzejson90.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, przeglądam forum aby wyjaśnić parę zaobserwowanych zjawisk i natrafiłem na ten temat i słyszałem ostatnio o takim zjawisku widzianym w ubiegłym tygodniu.

W pracy przy kawie był temat ufo i opowiadania, nagle kolega zaczyna opowiadać, że był z kolegą(starsi Panowie) na rybach i własnie takie zjawisko jak opisane przez autora wątku zaobserwowali i powiedział, że wtedy naprawdę zaczęli się zastanawiać co to mogło być(dało im to do myślenia). Myślę, że autor wątki nie ściemnia a ja postaram się zdobyć więcej informacji(prędkość wielkość obiektów).

 

Nie chcę śmiecić na forum i zakładać nowego tamatu ale może pomoże mi ktoś w zidentyfikowaniu obiektu jaki ostatnio widziałem.

Mianowicie, gołym okiem wielkości gwiazdki na niebie takiej świecącej mniej intensywnie(kolor biały). Żadne światło nie mrugało na nim.

Poruszał się z zachodu na wschód(jakby na jednej wysokości). Prędkość dużo większa niż zwykły samolot i wysokość także dużo dużo większa.

Nasuwa mi się teza o satelicie ale nie wiem czy to możliwe aby satelita tak szybko się poruszał. Może ktoś mnie oświeci? 


  • 0

#8

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wypadało by napisać gdzie miała miejsce ta obserwacja. Jeśli ktoś widział światła na niebie w trakcie meczu Polska - Kazachstan to jest więcej światków. Jedno z domowników widziało coś nad Poznaniem o godzinie 21. Z tego co mówi to nie wyglądało to na samolot. Niestety sam niezweryfikowałęm bo mecz był ważniejszy. Z drugiej strony wiem, że w bazie w Krzesinach mieli dziś ćwiczenia w tym, że tutaj odbywają się one parami maszyn, światło było jedno i bardzo szybkie, dosłownie przepłynęło po niebie. .

 

Co do trollowania, bez przesady. 2 tematy z czego jeden o paraliżu sennym. To po prostu osoba, która zakłada temat zanim porozmawia z wujkiem google. Każdy bez wiedzy upatruje w czymś takim czegoś WIELKIEGO, Froyd pisał, że cheć czucia się ważnym jest jedną z największych potrzeb człowieka.


  • 0

#9

Hardy.
  • Postów: 150
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może być, tak jak mówisz, za moim domysłem jednak, przemawia fakt, że gość naskrobał, te dwa tematy i na razie zniknął. :)


  • 0

#10

dzejson90.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miejsce obserwacji tej grupy świateł to Krapkowice. To jedno szybkie światło zaobserwowałem w Krępnej obok góry św.Anny, ktoś ma jakieś przypuszczenia co to mogło być?? 


  • 0

#11

dzejson90.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miejsce obserwacji tej grupy świateł to Krapkowice. To jedno szybkie światło zaobserwowałem w Krępnej obok góry św.Anny, ktoś ma jakieś przypuszczenia co to mogło być?? 

OK to jedno światełko to był satelita, sprawdziłem na filmach jak wygląda przelot nocą i na 99% to satelita.


  • 0

#12

Heli.
  • Postów: 5
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Już piszę co i jak - otóż pogoda była wtedy niesprzyjająca w moim regionie, było zimno i padało, także wersja z lampionami odpada. Szczerze mówiąc bardzo mnie to zaciekawiło, masa obiektów poruszająca się jeden za drugim, żaden nie odchylał się, jakby w takim szyku.


Może być, tak jak mówisz, za moim domysłem jednak, przemawia fakt, że gość naskrobał, te dwa tematy i na razie zniknął. :)

 

A ty zluzuj majty, bo jesteś napięty jak strach na wróble na polu :) 


  • 0

#13

Hardy.
  • Postów: 150
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ależ ripostą oberwałem, musiałeś mocno przeżyć ten komentarz, że wysiliłeś się na taki, poetycki atak werbalny. :D

 

PS: Zapomniałeś, odpowiedzieć na pytanie. 


  • 0

#14

Heli.
  • Postów: 5
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Które pytanie? O uwiecznieniu tego? Gościu była godzina 22, zwykłym aparatem nie dało rady tego nagrać, ponieważ nie były te światła na tyle jasne, nawet ajfonowe 4K nie dało rady tego uchwycić.


  • 0

#15

Hardy.
  • Postów: 150
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Rozumiem, w każdym razie, to nie UFO. :)


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych