Skocz do zawartości


Zdjęcie

Indianin trzyma „smartfon” na obrazie sprzed 80 lat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16

Konrad_GK.
  • Postów: 423
  • Tematów: 120
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Zacznijmy od dołu:

 

 1. https://images82.fot...999ecff49af.jpg

 

To zaznaczone przeze mnie zielonym kółkiem kojarzy mi się z tabletem lub czytnikiem książek, e-booków - Kindle'em. Ma taki sam wygląd i wielkość.

 

2. https://images84.fot...9a5e64f048c.jpg

 

Zielonym kółkiem zaznaczyłem coś co mi się kojarzy z EKRANEM TELEFONU KOMÓRKOWEGO. Nie takiego jak mamy teraz, smartfona, dotykowego, tylko staromodnego, z klawiszami fizycznymi. W takich właśnie były małe kwadratowe ekrany (monochromatyczne) a palce (na malowidle) zakrywają tą część gdzie są właśnie te klawisze. BTW IMO Indianin patrzy na TYŁ TELEFONU, na TYLNĄ OBUDOWĘ. Dla tych co mówią, ze komórki wtedy były bezużyteczne bez stacji  BTS: racja dzwonić nie można  było ale można było używać aplikacji wbudowanych w tela: ;pograć w przysłowiowego ,,Węża'', nagrać film kamerą, zrobić zdjęcie aparatem, zapisać ważne notatki w Notatniku itp. itd. 

 

3. https://images81.fot...61079d56744.jpg

 

To przy nogach postaci ubranej na różowo, otoczone przeze mnie zielonym kółeczkiem - przypomina mi ROUTERY DO STACJONARNEGO INTERNETU, takie jak np. LiveBox, FunBox. Rzeczy lezące na skrzyni mają IMO podobny wygląd i kształt. 


Użytkownik Konrad_GK edytował ten post 03.12.2017 - 12:17

  • -1



#17

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Konrad

 

Kojarzy Ci się, ale tym nie jest. Czytałeś posty poprzedników? Masz racjonalne wytłumaczenie, a dalej brniesz w fantastykę.


  • 0

#18

Zuzełka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Być może podróże w czasie będą kiedyś możliwe, ale tylko w przyszłość... w przód. Bo z przyszłości do dzisiejszych czasów, jeszcze nie spotkano żadnego przybysza... Czyli nie będzie się dało cofnąć w czasie. 


  • 0

#19

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Współczesne skojarzenia mogą być mylne. to mieszkanka Pompejów ze swoim tabletem i rysikiem:

653ed81957a6d7bc7759e18d948c8c08.jpg

A może jednak była to woskowa tabliczka i stylus do wydrapywania liter?


  • 0



#20

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Konrad_GK

 

To, że Tobie coś kojarzy się z czymś nie oznacza iż tym jest. To jest bardzo proste rozwiązanie i nie widzę powodu aby na siłę ciągnąć wątek. Pewnie dziecko na plecach Indianina po lewej to kapsuła czasu? Można się wszystkiego doszukiwać ponieważ zawsze coś się nam z czymś kojarzy ale tym nie jest.





#21

szon666.
  • Postów: 165
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Współczesne skojarzenia mogą być mylne. to mieszkanka Pompejów ze swoim tabletem i rysikiem:

653ed81957a6d7bc7759e18d948c8c08.jpg

A może jednak była to woskowa tabliczka i stylus do wydrapywania liter?

Tablet wiązany kokardką? Dajcie już spokój :D


  • -1

#22

Wirowmaker.

    Go Beyond! Plus Ultra!

  • Postów: 85
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie to coś podobnego do doszukiwania się kasków niemieckich, czy kawałków drewna na fotografiach księżyca lub marsa ...

 

Te wszystkie przedmioty to po prostu książki lusterka itp. A nie nowoczesne Smartphony i Tablety ... ciekawe czym by je naładowali ... chyba Szczurem biegnącym w kołowrotku... :D nikt 20 lat temu nie zwrócił by uwagi że na zdjęciu  że gościu ma smartphona tylko odpowiedział by : tabliczka gliniana albo lusterko ... lub książka.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych