Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oddychanie holotropowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#46

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
Bez ryzyka nie ma zabawy 8).
Poza tym warto dobrze poznać reakcje swojego organizmu. Osobiście nie stosuję oddychania holotropowego jako metody relaksacyjnej tylko jako eksperyment. "Co się stanie? Jak zareaguje mój organizm? Gdzie jest granica?". Czysta ciekawość i chęć sprawdzenia się.


Wczoraj znowu spróbowałam i obyło się bez niespodzianek. Chyba byłam zbyt zmęczona bo zamiast poczuć się jakoś nietypowo najzwyczajniej w świecie zdałam sobie sprawę, że odpływam, zasypiam. Starałam się utrzymać szybkie tempo oddechów ale nie byłam w stanie się na tym skupić dłużej niż 30 sekund, po jakiejś minucie zdawałam sobie za każdym razem sprawę, że oddechy znowu są powolne jak przy zasypianiu a uświadomienie sobie tego wymagało sporo wysiłku bo jak mówię - zwyczajnie zasypiałam. Nie pomagało liczenie - nie dość, że myliłam liczby (np. chcąc policzyć 45, 44, 43, 42... w pewnym momencie zaczynałam liczyć 45, 44, 43, 44, 45...) to jeszcze mój organizm najwidoczniej uznał to liczenie oddechów za liczenie owiec :roll:. Nie ma się co zabierać za ćwiczenia oddechowe o 3 w nocy po męczącym dniu :)) .
Z odrętwienia wyrwały mnie lekkie mdłości ale nie wiążę ich z oddychaniem holotropowym - po prostu moja kolacja nie była pierwszej świeżości (dodałam do sałatki śmietanę która miała wyraźny posmak lodówki więc musiała leżeć tam otwarta kilka dni, pieczarki też miały dziwny smak - chyba je zmroziło na targu).
  • 0



#47 Gość_Angel

Gość_Angel.
  • Tematów: 0

Napisano

Ana Mert, A ile czasu za pierwszym razem tak oddychałaś ? Ciekawy jestem czy ja też miał bym takie "jazdy" . :mrgreen:
  • 0

#48

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
Nie patrzyłam na zegarek ale musiało być to ponad 10 minut.
  • 0



#49 Gość_Angel

Gość_Angel.
  • Tematów: 0

Napisano

@UP, Tylko? Widać ze organizm ma dużo do tego... Ja pewnie z pół godziny musiał bym tak oddychać żeby coś takiego odczuć :<
  • 0

#50

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ile sekund (w przybliżeniu) trwa jeden oddech w oddychaniu holotropowym? Bo jakoś ciężko mi sobie wyobrazić oddech głęboki i szybki jednocześnie.
  • 0



#51 Gość_Angel

Gość_Angel.
  • Tematów: 0

Napisano

@UP, u mnie ok. 1 - 2 s,

Użytkownik Angel edytował ten post 02.02.2012 - 13:08

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych