Skocz do zawartości


Zdjęcie

ZAGADKA CZERWONEGO DESZCZU W KERALI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#16

Maru.
  • Postów: 160
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fakt niezaprzeczalny, mój błąd.


  • 0



#17

Xej13.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Intrygujące. Prawdę mówiąc zakładanie, że w całym wielkim wszechświecie nie ma innej cywilizacji jest, moim zdaniem, próżnością, a zakładanie, że życia nie ma w ogóle jest wręcz absurdalne. Z kolei, żeby uznać, że organizacja tego życia jest taka sama jak na Ziemii, trzeba nie mieć żadnego pojęcia o zróżnicowaniu ziemskich organizmów. Jeżeli między człowiekiem a żabą jest tak wiela różnica, chociaż żyją na tym samym terenie, to jak wielka musi być różnica między ludźmi a istotami z planet, od których dzielą nas miliony lat świetlnych? Dlatego nawet bym się nie zdziwiła, gdyby się okazało, że ten czerwony deszcz to tak naprawdę forma życia z innej galaktyki. Nawet, gdyby nie miało DNA, nawet bez wody, bez zawartości węgla, czy czegokolwiek innego, co wydaje nam się konieczne do życia.
  • 0

#18 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że próbowałem się doszukać tematu na forum, jest dosyć stary, ale wyjątkowy i zarazem unikalny, którego niestety nie udało mi się znaleźć, jeżeli popełniłem błąd to przepraszam i proszę usunąć temat.

 

WaterSample.jpg

Naukowcy mają bardzo duże problemy z identyfikacją tajemniczej czerwonej cieczy pochodzącej z opadu atmosferycznego, która znajduje się w labolatorium Godfreya Louisa w południowej części Indii. Jedną z przyjmowanych wersji, wyjaśniających pochodzenie tajemniczych mikrobów znajdujących się w wodzie opadowej i najbardziej prawdopodobną, jest ich pochodzenie pozaziemskie.

 

Jest to niewyjaśnione dotąd zjawisko, które trwało z przerwami od 25 lipca do 23 września 2001 roku w indyjskim stanie Kerala. Deszcz padający tam w tamtym czasie miał czerwono-brązową barwę oraz zawierał tajemnicze komórki. Według relacji mieszkańców stanu rankiem 25 lipca 2001 roku, czyli w dniu, kiedy po raz pierwszy odnotowano opady niecodziennego deszczu, dało się słyszeć grzmot, który niektórzy interpretują jako upadek meteorytu. Taki deszcz został odnotowany tylko raz i proszę nie mylić tego zjawiska z innymi deszczami różnego koloru.

Red_rain_Kerala_TEM.png

Pojedynczy zarodek oglądany przez Elektronowy Mikroskop Transmisyjny

 

Na początku sądzono że komórki znalezione w kroplach czerwonego deszczu były zarodnikami alg z rodzaju trentepolia (Trentepohlia), jednak późniejsze badania zaprzeczyły temu, bowiem właściwości odnalezionych mikrobów znacznie różniły się od wszelkich znanych nam form glonów. Prace nad komórkami rozpoczęli wkrótce naukowcy z Uniwersytet Mahatmy Gandhiego w Kottayam, którzy dowiedli, że ich łączna masa wynosi około 50 ton. Prowadzone przez nich badania dowiodły, że tajemnicze organizmy składały się w większości z węgla, tlenu oraz niewielkiej ilości innych pierwiastków, w tym metali ciężkich.

 

Red_rain_Kerala_optical_microscope.jpg

Co ciekawe komórki nie zawierały DNA ani RNA, które posiadają wszystkie obecnie żyjące organizmy na Ziemi.

 

Mało tego, w 2010 roku opublikowano artykuł, w którym opisano najnowsze odkrycie:

 

Komórki z Kerali zaczynają rozmnażać się w temperaturze 120 °C, w której nie przetrwałyby żadne inne organizmy. Oznacza to, że takie właśnie warunki są dla nich najbardziej sprzyjające. Jak dotąd nie udało się ustalić, czym są ani skąd pochodzą tajemnicze organizmy, znalezione w kroplach czerwonego deszczu. Wiele poszlak wskazuje na ich pozaziemskie pochodzenie. Zwolennicy tego poglądu twierdzą, iż komórki przybyły na Ziemię wraz z meteorytem, którego upadek właśnie słyszeć mieli mieszkańcy stanu Kerala. Jeżeli hipoteza ta okazałaby się prawdziwa, potwierdziłaby się także teoria panspermii, która sugeruje, że życie na Ziemi pochodzi z kosmosu, skąd przybyło na naszą planetę podczas upadku meteorytu, komety lub planetoidy.

 

Prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy co za moc tchnęła w te komórki życie.


Użytkownik Aplikator edytował ten post 16.08.2017 - 13:49

  • 1

#19

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

120 °C ?? Więcej niż temperatura wrzenia? Kto to wytrzyma?





#20

Mkbewe.

    Poważnie Tajemniczy

  • Postów: 97
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Być może te komórki są przygotowane na ocieplajacy się klimat.
Jeżeli one rozmnażają się w takiej temperaturze, to przypuszczam że mogłyby pochodzić nawet z Wenus. Pamiętajmy że za miliardy lat Słońce zacznie się powiększać, co za tym idzie, Ziemia stanie się gorąca, c z czyli stanie się dobrym miejscem na rozwój tych komórek.

Skoro nie mają DNA czy RNA to przypuszczam że proces rozwoju tych komórek będzie szybszy czyli może wystarczą miliony lat by powstało inteligentne stworzenie.
  • 0

#21

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stronę temu już wyjaśniano te wątpliwości - tak, w komórkach znaleziono DNA, nie doniesienia o rozmnażaniu w wysokiej temperaturze się nie potwierdziły. Jeśli cytujesz artykuł na temat wydarzeń sprzed tylu lat to poszukaj czegoś nowego i nie tylko na paranormalnych stronach.

http://mic.microbiol...0.062711-0#tab2


  • 0



#22 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Dzięki Toxic.

 

Naszym błędem jest to, ze porównujemy nasze zycie do obcego, a przecież ono może być całkiem rózne, skłonny jestem powiedzieć że nawet nie jesteśmy sobie tego wyobrazić.


Stronę temu już wyjaśniano te wątpliwości - tak, w komórkach znaleziono DNA, nie doniesienia o rozmnażaniu w wysokiej temperaturze się nie potwierdziły. Jeśli cytujesz artykuł na temat wydarzeń sprzed tylu lat to poszukaj czegoś nowego i nie tylko na paranormalnych stronach.

 

Nie szukam informcjii na stronach paranormalnych, jedyną taką stroną gdzie niczego nie szukam, a chcę się czymś podzielić to ta.

 

.., a teraz daj mi wiarygodne źródło informacji o którym mówisz.


  • 0

#23

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podałem link. Proszę otworzyć i kliknąć na nagłówek full text.


  • 1



#24 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Bo to, ze umiesz robić zdjęcia to wiem, ale o wszechswiecie wypowiadałeś takie bzdury, ze nie powinienes sie udzielac, tylko słuchac i analizować.


Podałem link. Proszę otworzyć i kliknąć na nagłówek full text.

 

To jest dla Ciebie wiarygodne źródło informacji? Chyba za długo na forum przesiedziałeś kolego.


  • 0

#25

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak, artykuł naukowy opublikowany w mikrobiologicznym czasopiśmie, gdzie biolodzy opisują jak badali próbki czerwonego deszczu, to dla ciebie nic wiarygodnego. W takim razie jakie wiarygodne źródło stwierdziło że DNA w tych cząstkach nie było?


  • 2



#26 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja takich artykułów naukowych napisałem setki.  

 
Pytanie

 

Dlaczego nie jest to oficjalnie potwierdzone?


  • 0

#27

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W jakim sensie oficjalnie? Jakiś urząd musi o tym powiedzieć na konferencji prasowej?


  • 0



#28

kurado.
  • Postów: 130
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

120 °C ?? Więcej niż temperatura wrzenia? Kto to wytrzyma?

proszę szczep 121 https://pl.m.wikiped...wiki/Szczep_121

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
  • 2

#29

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja takich artykułów naukowych napisałem setki.  

 

 

 Zalinkuj proszę kilka. Z chęcią poczytam.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 16.08.2017 - 21:49

  • 1



#30 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

PW Juzek,

 

W jakim sensie oficjalnie? Jakiś urząd musi o tym powiedzieć na konferencji prasowej?

 

Przez komisje naukowe, żadne artykułki w naukowych czasopismach nie są żadnym potwierdzeniem, tym bardziej oficjalnym.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych