Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne zjawisko które chciałbym "poskromić"

dziwne zjawisko trans krzyki gniew zdenerwowanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1

tomaszjestem2.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzień dobry,

 

        Na wstępie chciałbym powitać wszystkich użytkowników forum. Jest to mój pierwszy post i zarazem nowy temat. Mimo wielu doświadczeń typu świadomy sen, przewidywanie przyszłości, telepatia, autohipnoza uważam moją wiedzę na temat ludzkiej psychiki za bardzo małą, dlatego proszę o wyrozumiałość.

        Informacji na temat zjawiska którego doświadczam od wielu lat szukałem już w wielu miejscach. Nie potrafię go nazwać, po opisie również nie znalazłem. Pytałem znajomych którzy chociaż trochę orientują się w tych tematach i nikt nie potrafi mi pomóc.

        "to" towarzyszy mi od najmłodszych lat. Obecnie mam 22 lata. Moje pierwsze wspomnienia związane z tym zjawiskiem pochodzą z czasów kiedy miałem 6-7 lat.

W tamtym czasie doświadczałem tego zwykle po przebudzeniu. Zwykle idąc do łazienki w nocy. Ostatnimi czasy doświadczam tego zjawiska rzadko, ale nieregularnie. Czasami raz na rok, a czasami 3 razy dziennie.

Łatwiej jest mi opisać to co czułem ostatnim razem, czyli jakieś trzy miesiące temu.

Podczas próby wejścia w stan głębokiej relaksacji znowu doświadczyłem "tego".

W pewnym momencie w mojej głowie pojawiają się dźwięki. Są to ludzkie głosy. Tak jakby sto osób mówiło w tym samym momencie, każdy coś innego. Nie da się wychwycić ani jednego słowa, ale bez wątpienia są to ludzkie głosy. Następnie pojawia się uczucie podobne do tego, które towarzyszy nam kiedy przed czymś uciekamy. Zdenerwowanie, podekscytowanie i pobudzenie. Głosy stają się coraz donośiejsze z czasem. Mogę to porównać do bycia otoczonym przez wiele osób w dużej sali, które podchodzą coraz bliżej. Każda coś mówi. Wraz ze wzrostem natężenia słyszanego dźwięku zmieniają się również odczucia. Do trzech wymienionych powyżej dochodzi jeszcze gniew i uczucie (ja tak to nazywam) wszechmocy. Czuję się wtedy skrajnie pobudzony  i wydaje mi się, że w tym stanie mogę dokonać wszystkiego. Po pewnym czasie dźwięki cichną, odczucia wracają do normy. Jest to trudne do opisania, ale jednocześnie mam ochotę otworzyć oczy żeby to zakończyć i ciągnąć to dalej i dalej. Zwykle trwa to kilka minut i kiedy podczas obcowania z tym zjawiskiem mam zamknięte oczy, mam pewnego rodzaju wizje. Widzę wtedy pomieszczenie w którym się znajduję. W stanie rzeczywistym. Wydaje mi się, że jestem w stanie dotknąć ściany znajdującej się dwa metry dalej bez ruszania się z miejsca. 

Rytm serca jest przyspieszony, oddech również. Odczuwalnie jest wyraźne "odłączenie" umysłu od ciała.

       Opis powyżej dotyczy sytuacji, kiedy leżę w łóżku przed zaśnięciem i mam zamknięte oczy.

Czasami to coś "włącza" się podczas wykonywania jakiejś czynności.

Np. Pracuję przy komputerze, wykonuję jakąś monotonną czynność. Wtedy pojawiają się głosy, zmysły wyostrzają się w znacznym, odczuwalnym stopniu i znowu czuję, że mogę wszystko.

       Bardzo zależy mi na poznaniu tego zjawiska, ponieważ zauważyłem jego wpływ na moje codziennie życie. Motywuje mnie to do działania, przez długi czas po jestem bardziej skupiony i potrafię panować nad emocjami.

Kilka prób wywołania "tego" zakończyło się sukcesem. Rozluźnienie wszystkich mięśni poprzez napinanie + "szybki pokaz slajdów"(coś w stylu oglądania zdjęć z własnych wspomnień w szybkim tępie na zamkniętych powiekach, chaotycznie".

     Chciałbym wiedzeć skąd to zjawisko się bierze, jak się nazywa i jaki ma wpływ na człowieka oraz czy inni ludzie doświadczają tego samego. 

Pozdrawiam


  • 0

#2 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Porażenie przysenne.


Podczas paraliżu możliwe jest występowanie różnego rodzaju halucynacji, zarówno wzrokowych, słuchowych, jak i dotykowych.


  • 0

#3

Morpheus®.

    What is "real"? How do you define "real"?

  • Postów: 47
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak jak wyżej plus, paraliż senny jest nie równy innemu. Dzieje się to w fazie pół-snu więc jesteś świadomy czujesz swoje ciało, jednak widzisz co innego albo słyszysz. Miałem to praktycznie codziennie w młodości przez parę lat, nauczyłem się z tym żyć. Ale swoją drogą pisałeś jakbyś przeszedł z pół-snu czy tam paraliżu sennego do OOBE. Jest to jeden ze sposobów "wychodzenia z ciała" więc istnieje jakaś szansa ze Cie "wyrzuciło".

 

Czasami to coś "włącza" się podczas wykonywania jakiejś czynności.

Np. Pracuję przy komputerze, wykonuję jakąś monotonną czynność. Wtedy pojawiają się głosy, zmysły wyostrzają się w znacznym, odczuwalnym stopniu i znowu czuję, że mogę wszystko.

     

To ciekawe że Twój mózg wchodzi w fazę REM podczas normalnego funkcjonowania, prawdopodobnie mózg Ci "przysypia", wysypiasz się dobrze? dużo spisz czy mało?
 

 

Halucynacje słuchowe występują częściej niż wzrokowe, chociaż oba ich rodzaje wiążą się z uczuciem obecności kogoś obcego w pomieszczeniu. Wrażenia słuchowe podczas paraliżu przybierają rozmaite formy. Dźwięki są odbierane jako pochodzące z zewnątrz, a nie z głowy osoby doświadczającej tego zjawiska. Często słyszy się dźwięki opisywane jako bardzo głośne i mechaniczne, takie jak buczenie, skrzypienie, dzwonienie, gwizdanie, piszczenie czy stukanie, którym towarzyszą nierzadko odczucia cielesne – wibracje czy swędzenie. Czasem występuje zjawisko synestezji. Zdarzają się także dźwięki bardziej naturalne, jak odgłosy czyjegoś ruchu po pokoju, przeważnie kroki. Najbardziej przerażające są jednak różnego rodzaju wokalizacje – ludzki głos, krzyczący, płaczący lub śmiejący się, czasami mówiący do osoby doświadczającej halucynacji po imieniu albo pełnymi zdaniami – zazwyczaj są to proste komendy, rozkazy.  

Halucynacji wzrokowe występują rzadziej i są mniej wyraźne. Widywane są kształty podobne do zwierząt czy ludzi. Często widzi się postać, której obecność wywołuje ogromny strach, jednak rzadko kiedy widać jej szczegóły. Czasami pojawiają się wyraźniejsze halucynacje, można zobaczyć twarz postaci, która zazwyczaj jest przerażająca. Halucynacjom tym pojawia się często uczucie ucisku na klatkę piersiową – niektórzy odnoszą wręcz wrażenie, że postać, która ich nawiedza próbuje je udusić. Niektórzy doświadczają uczucia postaci o małych stopach, chodzących po pościeli, pod którą leżą.

 

Występowanie paraliżu sennego ma związek ze stanem REM, w szczególności z tzw. SOREMP (ang. sleep onset/offset REM period), czyli okres snu REM występujący przy zasypianiu/budzeniu się. Zarówno podczas snów w fazie REM jak w trakcie trwania halucynacji związanych z paraliżem sennym atonia mięśni szkieletowych jest utrzymywana przez wyraźną i ciągłą hyperpolaryzację motoneuronów. Jedną prawdopodobną funkcją atonii tych mięśni jest zapobieganie przed fizycznym odgrywaniem ruchów ciała, o których właśnie śnimy.

 

Ja przeżyłem to i to często na raz, głosy szepty, cienie postaci do których nie mogłem się obrócić z nożami, uczucie że moje ciało spływa bądź wkleja się w łózko coraz głębiej, było tego multum aż ciężko w tym momencie wszystko sobie przypomnieć. I owszem raz udało mi się wejść w OOBE poprzez pół-sen. Później zrobiłem eksperyment, co prawda nie świadomie, leżałem plecami do TV, gdzieś ponad godzinę aż wpadłem własnie w pół-sen (czyli niby śniłem ale czułem ciało, nie każdy pół-sen jest paraliżem sennym) jako że sen był świadomy to mogłem go trochę kontrolować wyobraziłem sobie że idę koło ulicy i bloku ściany, i nagle walnęło mnie auto znikąd totalnie przygwożdżając mnie do ściany. Pojawiłem się nad sobą, wszystko było w barwach szarawych, nie słyszałem żadnego głosu, spojrzałem na siebie z góry, spałem plecami do TV tak jak leżałem, wpadłem ogólnie w panikę, ale spojrzałem na TV i zobaczyłem, co prawda bez głosu co w nim leci, a leżąc plecami do telewizora nie miałem prawa wiedzieć co w nim idzie. Panika spowodowała ruch mięśni fizycznych, co powróciło mnie do ciała, obudziłem się cały spocony i z biciem serca jak po dobrym treningu. A najlepsze kiedy spojrzałem w TV leciało dokładnie to samo co widziałem z góry, leżąc plecami do TV tyle czasu nie mogłem wiedzieć co tam będzie. Do dziś nie umiem tego wyjaśnić.


  • 1

#4

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po co walczyć z naturalnymi stanami jakim jest stan pomiędzy -jawą- a -snem- jeśli możemy go rozpoznać?

 

Stan jaki znamy jako jawę poznajemy świadomie lub nie, w śnie przebywamy raczej mało świadomie chociaż przy większym wysiłku możemy wytrenować świadomy sen, niemniej jednak ciekawy jest stan pomiędzy snem a jawą.   


  • 0



#5

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witaj tomaszjestem2

 

Podobnie jak kolega @Morpheus, uważam , że to co ciebie spotyka to taki pół-sen . Jesteś jedną nogą we śnie a drugą w świadomej rzeczywistości.  Świadome sny mam czasami jak zasypiam, wtedy słyszę głosy postaci i dostrzegam je i wtedy... jeśli postanowię się obudzić, bo jeszcze mogę to się obudzę i wraca mi całkowita świadomość. Jednak mogę  zagłębić się w to jeszcze bardziej i wtedy świadomość zasypia a budzi się podświadomość i wtedy wpadam w sen.

 

Większość ludzi nie dostrzega momentu przejścia w sen, nie pamięta kiedy usypia. Wystarczy małe zachwianie  i wydłużenie tego momentu, a wtedy wpadamy w taki medytacyjny stan, gdzie jesteśmy świadomi ale działamy na falach theta i wtedy świadomie odczuwamy informacje które daje nam podświadomość, lub nawet nieświadomość.

 

Czasami dochodzi do takiego "zawieszenia" się mózgu, między snem a jawą, kiedy już w grę wchodzi paraliż senny ( Podczas snu mózg paraliżuje ciało, by to się nie przemieszczało i nie wyrządziło sobie krzywdy), wtedy zachodzą takie sytuacje, jak np. budzisz się z koszmarnego snu, ale nad swoim łóżkiem widzisz tą senną zmorę ( mózg się do końca nie wybudził i dalej działa na podświadomości). Widzisz też własny pokój w którym leżysz ( mózg w połowie odzyskał świadomość) , jesteś sparaliżowany, możesz jedynie poruszać oczami, czujesz ucisk na klatce piersiowej ( mózg jeszcze nie wyłączył opcji paraliżu ciała).

 

Tak to wygląda... jednak dobrze jest zapytać o to, jeszcze neurologa i jeśli będzie trzeba skorzystać z rezonansu magnetycznego albo TK :), tak by być spokojnym, że nic poważnego się nie dzieje. :)  


  • 1



#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

,,Kilka prób wywołania "tego" zakończyło się sukcesem. Rozluźnienie wszystkich mięśni poprzez napinanie + "szybki pokaz slajdów"(coś w stylu oglądania zdjęć z własnych wspomnień w szybkim tępie na zamkniętych powiekach, chaotycznie"."

Czyli wprowadzasz się w hipnozę.
Masz chyba jakąś lekką postać narkolepsji.
  • 0



#7

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Świadomy sen jest wówczas kiedy my sterujemy wydarzeniami sennymi, Nie jest to stan lecz umiejętność. Podobnie jak w stanie  na jawie - kierujemy świadomie życiem lub płyniemy wraz  z napływającymi zdarzeniami.

 

Stan pomiędzy snem a umownie nazywanym - jawą- jest stanem pomiędzy,  dopowiednio sterowanym możemy go odczuć jak skok do wody. Szum, hałas i tak dalej. Trwa krótko, naprawdę bardzo krótko. 


  • 0



#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jawa to stan czuwania, a nie stan pomiędzy snem a czuwaniem.
  • 0



#9

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Określ każdy stan co pod nim rozumiesz inaczej ty swoje a oni swoje i w kółko.
Stan czuwania to...
stan pomiędzy snem to ...

itd


  • 0



#10

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja np. odbieram stan czuwania, jako stan gdzie świadomość jeszcze dominuje, a stan pomiędzy snem a jawą, to ten punkt, w którym dochodzi do równowagi, po  czym przy zasypianiu wygrywa sen, a przy rozbudzaniu, jawa i w tym punkcie może wystąpić stan zwany paraliżem przysennym. :), takie swoiste zawieszenie się umysłu.


  • 1



#11

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uważasz że umysł można zawiesić co wchodzi zatem w jego miejsce?


  • 0



#12 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

Część Ciebie już śpi, a część nie, więc takie rzeczy mogą występować, kiedy np. zasypiasz, ale czujesz potrzebę pójścia do toalety. U każdego może to się objawiać w różne sposoby ;) U mnie widziałem wszystko na tęczowo.


  • 0

#13

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Albo jesz albo biegasz albo to albo tamto. Nie ma stanu biegasz i pływasz. Jeśli śpisz a nie opróżniłeś wcześniej pęcherza to się posikasz.


  • 0



#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobrze, określam
jawa «stan świadomego i celowego reagowania na bodźce zewnętrzne»
jaw daw. «jawa»
marzenie na jawie «utrata poczucia realności, stan pośredni między jawą a snem»

https://sjp.pwn.pl/slowniki/jawa.html

To co on opisuje to zwykłe hipnagogi przy zasypianiu.

A jak sie komp zawiesi to co wchodzi w jego miejsce?
  • 0



#15

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uważasz że umysł można zawiesić co wchodzi zatem w jego miejsce?

W sensie, że to co powinno zadziałać szybciej, przeskoczyć...zawiesza się, to znaczy w tym samym czasie jesteś obudzona a zarazem śpisz. Ogólnie jesteś jak kompuer co zawiesił sie na otwieraniu dokumentu. Dokument jest otwarty, a zarazem, zamknięty bo nie możesz na nim nic robić. :)


  • 1




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: dziwne, zjawisko, trans, krzyki, gniew, zdenerwowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych