Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potwór z Loch Ness


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#76

Nessie.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam sie z tym ze moze być inny gatunek tego zwierzącia a Nessie napewno istnieje i zgadzam sie z Piper
  • 0

#77

LS-D.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Akurat nigdy nie mówi nigdy, ale w tym wypadku sprawa wydaje się być oczywista. Po pierwsze, jeżeli istnieje tam jakiś nieodkryty gatunek to prawdopodobnie bakterie a nie jakieś "potwory". Po drugie już wielokrotnie przesłuchiwano jezioro za pomocą sonarów i NIC, powtarzam NIC nieznaleziony. Czyżby Nessie się dematerializował na wieść o poszukiwaniach. Dlaczego ludzie na siłę chcą wynajdywać sensacji w zwykłych historia i legendach(to już lepiej niech zajmą się ufo). Podobno Smok wawelski też istnieje, naprawdę...


Jak poinformowało ostatnio Radio BBC, po 13 latach badań ekologicznych jeziora Ness grupa uczonych przygotowała raport, który ma być wkrótce opublikowany w jednym ze specjalistycznych czasopism. Dla zwolenników poglądu o istnieniu Nessie może to być poważny cios. Raport obala bowiem zdecydowanie wszelkie hipotezy zakładające, że w wodach Loch Ness żyje jakiś prehistoryczny stwór, podobny do tych, które Spielberg ożywił w swym filmie "Jurajski Park".

10 tysięcy lat temu, w epoce lodowcowej, jezioro to było jedną wielką bryłą lodu. Jeszcze dziś jedynie przez cztery miesiące w roku jego temperatura przekracza 12oC. Byłem nad Loch Ness w lipcu, ale nie zauważyłem zbyt wielu kąpiących się, właśnie z powodu niskiej temperatury wody. Poza miesiącami letnimi woda jest w nim często lodowata. Uczeni odrzucają więc możliwość, by mogły tu żyć jakieś gady czy dinozaury. Tym bardziej, Nessie nie może być ssakiem, gdyż wtedy musiałaby wynurzać się w celu oddychania i to na tyle często, by dostrzeżenie jej nie stanowiło większego problemu. W jeziorze Ness nie ma również żadnych zwierząt zimnowodnych.

Przyjmując powyższe założenia, pozostaje tylko jedna możliwość: Nessie jest dużą rybą. Czym jednak miałaby się ona odżywiać? Loch Ness jest zbyt ubogie w roślinność. Żyje w nim również za mało ryb, aby mogły one stanowić pożywienie dla ryby mięsożernej, np. dużego rekina. W związku z tym, uczeni przypuszczają, że może to być jakaś duża, ważąca jakieś 300 kilogramów ryba, która przybywa tu jedynie składać ikrę. Hipoteza ta nabiera cech realności, jeżeli przyjąć, że Nessie, to po prostu wielki jesiotr z dużą, przypominającą szyję rzekomego potwora, płetwą ogonową. Wiadomo, że jesiotry rozmnażają się i składają ikrę w wodach słodkich. Co prawda, na wodach brytyjskich spotyka się je niezwykle rzadko, ale w tym przypadku mógłby to być jakiś zabłąkany jesiotr z Bałtyku, który poprzez Morze Północne, Zatoką Moray, a następnie rzeką Ness, przedostał się do jeziora Ness. emito.pl


....nie chce mi się dalej ciągnąc tego tematu...

Zgadzam sie z tym ze moze być inny gatunek tego zwierzącia a Nessie napewno istnieje i zgadzam sie z Piper



ekhm, a masz możne dowód na to, że istnieje ?
  • 1

#78

Harvey.
  • Postów: 77
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie widzę powodów, aby wierzyć w istnienie potwora z Loch Ness. To jest coś na zasadzie legendy, która ma tej miejscowości zapewnić turystów. Przebadano przecież to jezioro na sto sposobów i nic nie znaleźli. Ani nie ma jakiś sensownych dowodów, ani sensownych świadków. Legenda/reklama.
  • 0

#79

uduchoviony.
  • Postów: 128
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A propos reklamy, fajna reklama Sony: http://10e.org/samcimg3/sonyNessie.jpg :)
  • 0

#80

LS-D.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

^

ja myślę, że to fejk :P :mrgreen: zwraca uwagę nienaturalnie wklejony aparat fotograficzny na dole zdjęcia :)
  • 0

#81

Ciocia.
  • Postów: 58
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież stworzenie które by tam mogło żyć nie jest głupie i się przemieszcza na pewno gdzieś są jaskinie o których nie wiemy gdzie się może to zwierzę chować. Człowiek nie wie wszystkiego, taki gatunek może mieć np jakieś przystosowanie że poprostu na sonarze go nie widać no nie wiem wszystko jest przecież możliwe. A grupa sceptyków się zawsze znajdzie nawet jakby zobaczyła nessie na żywo to by powiedziała że to jakaś maszyna itd więc wiecie..
  • 0

#82

LS-D.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oj trochę przesadziłaś. Sceptyków ? jakich sceptyków ...sceptycznym to można być w stosunku do szarych odwiedzających naszą planetę, a nie do czegoś co jest legendą... Mówisz, że istnieje grupka sceptyków, a właśnie nie. Jest dokładnie na odwrót, istnieje grupka zapalonych "wierzycieli", którzy nie przyjmą do swojej wiadomości tego, że takie zwierze nie istnieje. Nie przekonają ich prowadzone tam badania od 13 lat !!!(myślicie ze przez 13 lat nie natrafiono by na żaden ślad? ), nie przekonują ich raporty, które jednoznacznie negują i wykluczają istnienie takiego zwierzęcia, ba nawet wyjaśniają iż byłoby to niemożliwe z punktu widzenia biologii czy historii. Co odróżnia tych "sceptyków" od wierzących, to to że Ci pierwsi zawsze podpierają się dowodami, analizami a nie stwierdzeniem nessie istnieje i basta, a kto nie wierzy, nie bawi się z nami.

Raczej nie ujrzą na żywo tego stworzenia, ba nawet Ci wierzący nie ujrzeli i prawdopodobnie nigdy to nie nastąpi, tak jak nie zobaczymy na żywo smoka wawelskiego
  • 1

#83

Ciocia.
  • Postów: 58
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A myślisz że odrazu by puścili w świat informacje że znaleźli coś ? Szaraki też są owiane tajemnicą, wszystko jest zatajane przed nami. nie przesadziŁAM
  • 0

#84

LS-D.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ups, przepraszam za taką pomyłkę. Nick mnie zmylił ;)

ps ja się już dalej nie kłócę ;p
  • 0

#85

Ciocia.
  • Postów: 58
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

;] Kto tu mówi o kłótni ;] wymiana zdań xD
  • 0

#86

klaudusia122.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam !
Potwór z Loch Ness tzw Nessie , jest to prawdo podobnie dinozaur Plezjozaur.
Szukam różnych wiadomości na temat Nessie od 2 lat , i mam pare jak by to powiedziec dowodów na to że jest jakieś prawdo podobieństwo na istnienie nessie . Nie sa to zdjęcia ponieważ część zdjęc jest albo przerabiana komputerowo lub sa to zwykłe obiekty przyrodnicze takie jak kłody czy gałęzie.
Jednym z dowodów jest filmik , filmik ten jest krótki lecz przedstawia bardzo dużo informacji na temat Nessie.



Inne z filmików to jak pisałam powyżej zwykłe kłody , gałęzie czy przeróbka zdjęć.
Obiekt filmowany wygląda na dziecko Nessie ...
... Nessie , mogła przeżyć po epoce lodowcowej , że sie najzwyczajniej zamroziła, i dlatego po oddmrorzeniu prawdo podobnie żyje .
  • -2

#87

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@klaudusia122
Que? Mam rozumieć że wierzysz w to, iż ten filmik naprawdę przedstawia Nessie? Dość słaby żart..

Potwór z Loch Ness tzw Nessie , jest to prawdo podobnie dinozaur Plezjozaur.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Nessie
Polecam zapoznać się z tym co tam napisano. A zwłaszcza z częścią dotyczącą próby wyjaśnień tego czym jest Nessie.

Najczęściej występujący opis Nessie, bazujący na rzekomych obserwacjach zwierzęcia, przywodzi na myśl plezjozaura, morskiego gada o długiej szyi, który wymarł w czasie kredy. Dla uprawdopodobnienia tej teorii, jej zwolennicy wskazują na przetrwanie ryby latimerii, która na początku XX wieku była uznawana za wymarłą w czasach plezjozaurów, ale została ponownie odkryta u wybrzeży Madagaskaru w 1938 r.

Naukowcy podają jednak kilka kwestii, z powodu których takie zwierzę nie może zamieszkiwać Loch Ness. Pomijając kwestie wymierania kredowego, plezjozaur był najprawdopodobniej gadem zmiennocieplnym, a średnia temperatura jeziora Loch Ness wynosi 5,5 °C. Dzisiejsze gady morskie (krokodyle, żółwie morskie czy węże morskie) zamieszkują tropiki, gdzie ciepła woda utrzymuje dość wysoką temperaturę ich ciał. Z drugiej strony, naukowcy zauważają, iż jeżeli plezjozaury były stałocieplne tak jak dinozaury (lub przynajmniej ich część), to potrzebowałyby do przeżycia ogromnej ilości pożywienia, niezbędnej do utrzymania poziomu aktywności zwierzęcia stałocieplnego. To spowodowałoby z kolei większą liczbę obserwacji.


Źródło: Wikipedia.


Szukam różnych wiadomości na temat Nessie od 2 lat , i mam pare jak by to powiedziec dowodów na to że jest jakieś prawdo podobieństwo na istnienie nessie .

Nie ma dowodów na to że Nessie istnieje, a więc tym bardziej na to czym jest w rzeczywistości. Jeżeli twój post obrazuje to czego dowiedziałaś się przez te dwa lata to mogę Ci śmiało powiedzieć - "Dziewczyno, przestań się okłamywać".

Nie sa to zdjęcia ponieważ część zdjęc jest albo przerabiana komputerowo lub sa to zwykłe obiekty przyrodnicze takie jak kłody czy gałęzie.

Sugerujesz że filmu nie da się podrobić komputerowo, natomiast zdjęcia tak?


lub


Dalej utrzymujesz się przy swoim? Filmik też można podrobić przy większej ilości czasu..

Jednym z dowodów jest filmik , filmik ten jest krótki lecz przedstawia bardzo dużo informacji na temat Nessie.

Czyli jednak wierzysz w to co jest na filmiku :o.. Cóż..
W takim razie wytłumacz mi pewną dość ciekawą rzecz. Skąd operator kamery wiedział gdzie zbliżyć żeby zobaczyć to jak rzekoma "Nessie" się wynurza? Pieprzyć to czy jest to dziecko czy nie. Skąd wiedział gdzie się wynurzy? Potrafisz mi to wyjaśnić? Czekam.

... Nessie , mogła przeżyć po epoce lodowcowej , że sie najzwyczajniej zamroziła, i dlatego po oddmrorzeniu prawdo podobnie żyje .

Odsyłam do tego co podałem wyżej lub do samej Wikipedii. Powiedz mi jak dotrwała do epoki lodowcowej skoro była plezjozaurem, a te żyły od epoki kredy do późnego triasu. Jestem tego bardzo ciekawy i jeżeli możesz to powiedz mi czemu tak myślisz.

Użytkownik Yoh92 edytował ten post 30.12.2010 - 08:51

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych