Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potwór z Loch Ness


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak się składa, że ja też widziałam te zdjęcia i z przykrościa muszę Cię poinformować, że na zdjęciach są zwyczajne łódki. Ta na pierwszym planie to łódź motorowa, niestety Dołączona grafika ;)
  • 0

#17

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak się składa, że ja też widziałam te zdjęcia i z przykrościa muszę Cię poinformować, że na zdjęciach są zwyczajne łódki. Ta na pierwszym planie to łódź motorowa, niestety Dołączona grafika ;)



Ja również musze cię poinformować, iż nie mogłaś widzieć tych zdjęć, chyba że widziałaś je na starym forum...bo są to screeny mojego autorstwa... :/ poza tym te świecące cosie są w ponad połowie są zanurzone. Łódki nie mogą aż tak świecić...to niemożliwe...ja brałam możliwość łódkową pod uwage na samym początku potem zwątpiłam. A poza tym jeśli nawet weźmiesz pod uwage to, że w słońcu mogą świecić to jak wyjaśnisz ostatni screen, gdzie łódki są daleko od kamerki, a poza tym jest ciemno i słońce nie może tak bardzo odbijać światło...
  • 0

#18

Di.Joke.
  • Postów: 132
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Boże a może to po prostu batyskaw jednej z ekip przeszukującej jezioro w poszukiwaniu potwora ??? ....
  • 0

#19

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Boże a może to po prostu batyskaw jednej z ekip przeszukującej jezioro w poszukiwaniu potwora ??? ....



Może masz racje...bo niby skąd JA mam to wiedzieć? nie znam się na tych sonarach i innych pierdołach technicznych...więc bardzo możliwe że masz racje :omfg:
  • 0

#20

Mordak.
  • Postów: 32
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[url="http://npn.ehost.pl/admin/data/upimages/lochness01.jpg"]http://npn.ehost.pl/admin/data/upimages/lochness01.jpg[/url]

Teoria dotycząca potwora z Loch Ness twierdząca, iż jest to plezjozaur – morski gad o długiej szyi, który mógł znaleźć schronienie w szkockim jeziorze, podczas gdy pozostała część gatunku wymarła 65 milionów lat temu, została podważona przez naukowców.

Dr Leslie Noe – paleontolog z Sedgwick Museum z Uniwersytetu Cambridge po analizie skamieniałych kości prawdziwego plezjozaura stwierdził, iż nie były one w stanie wznieść swej głowy, osadzonej na łabędziej szyi, ponad wodę. Większość naukowców wierzy, że te stworzenia wyginęły wraz z innymi dinozaurami, jednak niektórzy sądzą, iż po ostatniej epoce lodowcowej, kilka osobników mogło zostać uwięzionych w jeziorze, które kiedyś połączone było z morzem.

Wymarłe plezjozaury były wodnymi gadami z grupy płetwojaszczurów. Występowały na Ziemi od 220 do 65 mln lat temu. Ocenia się, że ich długie szyje mierzyły około 2 m długości - mniej więcej tyle samo, co ich korpus z ogonem.

Te dinozaury, o zaokrąglonych ciałach i głowach osadzonych na długiej szyi, są jednym z najpopularniejszych wyjaśnień dla potwora z Loch Ness. Dr Noe, o którego odkryciach donosi „New Sciencist”, powiedział na spotkaniu Society of Vertebrate Palaeontology w Kanadzie, iż plezjozaury używały długich szyi, aby chwytać mięczaki żyjące na dnie morza. Badając skamieliny plezjozaura (muraenosaurusa), jego kręgi szyjne i po obliczeniu kąta pod jakim ten dinozaur mógł wyginać swoją blisko trzymetrową szyję udało mu się odkryć, iż szyja była bardzo giętka, ale swobodnie i sprawnie "działała" tylko, gdy była skierowana ku dołowi.

- "Szyja stanowiła rurę do odżywania się. Wyniki tych badań mówią nam, że plezjozaur nie mógł wznosić swej głowy w górę, nad wodę tak jak np. łabędzie."– mówi dr Noe.

Brytyjski naukowiec jest zdania, że plezjozaury miały zbyt małe czaszki, by połykać organizmy w twardych skorupach.

Odkrycie to nie zaskoczyło jednak George’a Edwarda, jednego z czołowych autorytetów w dziedzinie Nessie i autora fotografii nieznanego stworzenia z czarnym garbem z czerwca 1986 roku.

- Większość ludzi nie popiera teorii o dinozaurze. Nessi jest zupełnie innym gatunkiem. Gdyby rozważyć, iż każdego roku odkrywa się tysiące nowych morskich stworzeń, jest to najbardziej prawdopodobna wersja. Nie ma jednak wątpliwości, że istota o jednym garbie, o której mówi tyle osób istnieje” – mówi tropiciel Nessi.

[url="http://npn.ehost.pl/admin/data/upimages/t_2plezjo.jpg"]http://npn.ehost.pl/admin/data/upimages/t_2plezjo.jpg[/url]

Pierwsza wzmianka o Nessie pochodzi z żywota św. Kolumby, który w sierpniu 565r. najwyraźniej odpędził potwora z Loch Ness, ponieważ atakował on Pikta. Pierwsza współczesna obserwacja miała miejsce 2 maja 1933r., gdy Inverness Fourier doniósł o obserwacji „ogromnych zwierząt przesuwających się i pluskających po powierzchni”. Londyńskie gazety wysłały wówczas do Szkocji reporterów, oferując 20.000 funtów nagrody za schwytanie istoty.

NAJNOWSZE OBSERWACJE NESSIE

Oficjalny Fanklub Loch Ness informuje nas o kilku tegorocznych obserwacjach nieznanego stworzenia w jeziorze Loch Ness. Do jednej z nich miało dojść 28 stycznia, gdy ok. godz. 11:30 pewna kobieta ujrzała zagadkowy stożkowaty obiekt. Natomiast 11 sierpnia Gordon MacDonald wraz z rodziną obserwował coś wznoszącego się z wody na wysokość 5 lub 6 metrów. Masywna istota spowodowała znaczny ruch tafli wody.

Oczywiście jest bardzo prawdopodobne, iż są to tylko celowo sfingowane opowieści mające na celu ściągnięcie turystów nad Loch Ness.

źródło: [url="http://www.npn.ehost.pl/06b.php?subaction=...mp;ucat=49&"]http://www.npn.ehost.pl/06b.php?subaction=...mp;ucat=49&[/url]
  • 0

#21

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwykle helikoptery,nie wiem co w nich nadzwyczajnego.Zamiast szukac sensacji polecam wolny czas poswiecic na cos madrzejszego.
  • 0

#22

Mordak.
  • Postów: 32
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przepraszam ale to nie ten temat :P
  • 0

#23

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lol,pisalem przeciez to w temacie o helikopterach xD na 100%.No coz,musialy mi sie okienka pomylic ;] Jak ktos moze to niech usunie moje posty;]
  • 0

#24

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dr Leslie Noe – paleontolog z Sedgwick Museum z Uniwersytetu Cambridge po analizie skamieniałych kości prawdziwego plezjozaura stwierdził, iż nie były one w stanie wznieść swej głowy, osadzonej na łabędziej szyi, ponad wodę.

Ale przecież przez tyle milionów lat mogło dojść do jakiejś jego ewolucji, nie jest powiedziane, że musi to być dokładna kopia tego plezjozaura z ery dinozaurów :P
  • 0

#25

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A mnie się wydaje, że temacik już istnieje...
Racja, istnieje - http://www.paranorma...mp;hl=loch ness

Na dodatek w prawidłowym dziale :) Scalić albo wywalić :jump:
  • 0

#26

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale przecież przez tyle milionów lat mogło dojść do jakiejś jego ewolucji, nie jest powiedziane, że musi to być dokładna kopia tego plezjozaura z ery dinozaurów :P

Ale, gdy taki stwor nie ma potrzeby unoszenia głowy ponad powierzchnie wody to nie wykształci takiej umiejętności.

Polskie znaki... po to są, żeby ich używać
Wiesio

  • 0

#27

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Scalono ;)
  • 0



#28

Xca.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie za mało dowodów aby uwierzyć w tą istotę.

Widzę, że się starasz pisać poprawnie. Obyś się jeszcze troche postarał, to będzie fajnie.
Wiesio

  • 0

#29

kwoks1.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja nie wierze w to iz potwor z Loch Ness wogule istnial. Dla mnie to tylko Legenda
  • 0

#30 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Dołączona grafika
Nie ma żadnego potwora w szkockim jeziorze, ostatnio doskonale przeczesali jezioro i NIC nie znaleźli, a Waszym potworem jest przypływający słoń! Z pobliskiego parku, dosyć ciężko wymykają się z poza kontroli. Dodam że Słonie są doskonałymi pływakami i w poszukiwaniu jedzenia potrafią pokonać bez problemu wiele kilometrów, takie jest zdanie jednego z naukowców, który obalił ta sprawę, a także i moje, Nessi to Legennda\Mit i żyje tylko w naszej wyobraźni.

Dodam że ludzie kiedy nie wiedzą co widzą, widzą to, co chcą widzieć...
Dołączona grafika

Pozdrawiam
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych