Skocz do zawartości


Zdjęcie

[POMYSŁ] Gra przeglądarkowa - Podróże kosmiczne (odkrywanie i planowanie)


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1

TheWalkingAlive.
  • Postów: 72
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam.

Mam gdzieś z tyłu głowy pomysł na grę przeglądarkową,  w której głównym zadaniem będzie eksploracja wszechświata za pomocą statku kosmicznego wykorzystującego prędkości nadświetlne. Prosta grafika, dużo tekstu - czyli informacji np. o układzie w którym znajduje się statek, skład atmosfery planet, odległość od gwiazdy centralnej.

 

Cały wszechświat tworzony losowo, czyli np. dla tysiąca gwiazd losowane jest prawdopodobieństwo posiadania planet, ich ilość, wielkość i skład atmosfery oraz odległości między poszczególnymi gwiazdami. Dodatkowo można stworzyć system wymiany towarów między graczami, w tym celu trzeba będzie udać się do odpowiedniego systemu planetarnego z kantyną... Podstawowym założeniem jest to, że podróże między gwiazdami nie będą dość trwały minuty, a nawet kilka godzin. Posiadając silnik wyciągający 1parsek na godzinę pokona odległość 3,2 roku świetlnego w godzinę... no prosta matma... Średnia odległość między gwiazdami będzie wynosiła 5ly. Najszybszy możliwy silnik, jaki może zdobyć gracz to 1,5pc, a początkowy to 0,5pc.

 

Do tego różne moduły tj:

Podtrzymywanie życia - pozwala na lądowanie w niesprzyjających środowiskach.

Moduł kopalniany - Pozwala na wydobywanie minerałów z powierzchni planet, księżyców i asteroid.

Skanery - Zwiększają szansę na poprawny odczyt struktury planety, czyli zawartość minerałów, skład atmosfery itd.

Moduły mieszkalne - Pozwala na zakwaterowanie nowych członków załogi, która obsługuje inne moduły.

 

I tu moje pytanko do Was:

Co powinna jeszcze zawierać taka gra? Dodam, że systemu walk nie będzie. Ma to być gra czysto ekspedycyjna a rozgrywka ukierunkowana na handel i pogoń za rzadkimi minerałami (czasem kilka sztuk na całą galaktykę)

 

I jaka powinna być fabuła, czyli opowieść co było wcześniej... Czy ma to być ludzkość po paru wiekach walk, która w końcu oprzytomniała i porzuciła drogę przemocy i skupiła się na rozwoju i pokojowym handlu? Czy raczej gracze wcielą się w pracownika jakiejś kosmicznej korpo?

_________________________________________

 

EDIT:

@Urgon (post #2)

Hmm... Może to i fakt... Gier z tematyki sci-fi jest więcej niż użytkowników na tym forum...

Tak więc siadłem... pomyślałem... i zrezygnowałem :D Ale za to wpadłem na inny pomysł... Niestety tytułu tematu nie mogę zedytować ;/

 

Stwórzmy grę forumową, w której użytkownicy będą dochodzić do prawdy związanej z jakąś teorią spiskową.

Przykład: Moderatorzy Gry wspólnie obmyślają jakąś fabułę i tworzą do niej: 1. Oficjalne wiadomości (Np. Sukces Apollo 11! Armstrong jako pierwszy człowiek na Księżycu) 2. Pogłoski (Np. Armstrong nie wypowiedział słynnych słów "Mały krok dla człowieka..." na Księżycu, nagrano je dopiero po powrocie na Ziemię) 3. Wycieki (Czyli. informacje oficjalne, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego - jakieś raporty, spostrzeżenia, tajne rozmowy itd.)

Gracze wokół tego tworzą swoje teorie spiskowe a ci, którzy byli najbliżsi prawdy, wygrywają.

Może to być fajna zabawa z luźną dyskusją, popierana (bądź nie) dowodami, przemyśleniami i innymi teoriami. Moderatorzy Gry w trakcie trwania dyskusji publikują prawdziwe/nieprawdziwe/półprawdziwe informacje w celu zmylenia lub przybliżenia do prawdy.


Użytkownik TheWalkingAlive edytował ten post 07.08.2017 - 20:11


#2

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Już było zrobione (pewno nie raz), zapewne lepiej niż jesteś w stanie zrobić sam. Grałem nawet w coś takiego dawno temu. Musiałbyś mieć coś naprawdę wyczesanego, by się sprzedało...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych