Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trzecie oko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w temacie "widzenie aury" mówiliście o tym żeby patrzeć trzecim okiem na obiekt, potem znalazłem ćwiczenia szlifujące umiejętnośc patrzenia tymże okiem, troszku mnie to zainteresowało i znalazłem tekst o tym w książce "Księga tajemnic" Przegląd Reader`s Digest

"Trzecie oko"
Jest to oko , które nie widzi- przynajmniej w taki sposób ,jak pozostałe. W tradycji hinduistycznej i buddystycznej " trzecie oko" -rzekome źródło ukrytych mocy i daru jasnowidzenia-bywa wiązane z szyszynką. U niektórych gadów szyszynka jest okiem z soczewką i siatkówką, pokrytym skórą lub łuską. U innych zwierząt jest wrażliwym na światło gruczołem pod cienką płytką czaszki. U ludzi maleńka szyszynka leży głęboko, w środku mózgu. Okazało się, że trudno stwierdzić, jaką pełni funkcję. Galen, grecki lekarz z II w. n.e. uważał, że reguluje ona przepływ myśli. Piętnaście wieków później filozof Rene Descartes nazwał ją "siedliskiem duszy". Później, w 1958 roku, Aaron Lerner z uniwersytetu Yale odkrył, że szyszynka produkuje melatoninę,hormon p działaniu uspokajającym, wpływający na cykl snu i czuwania. Dzisiejsze szkoły okultystyczne wiążą szyszynkę z czakrą -koroną, przez która do wnętrza wchodzą psychiczna i duchowa energia wszechświata.
W przypadku zwierząt wiadomo ,że szyszynka jest wrażliwa na światło; mierzy kąt, pod jakim pada słonce, oraz natężenie naturalnego światła, dostosowując wewnętrzne rytmy ciała do naturalnych przemian w ciągu dnia i roku. Jest ważna dla wielu gatunków, gdyż pomaga w migracjach, reguluje cykle reprodukcyjne, a nawet pomaga dostosowywać kolor skóry do zmian otoczenia. Jeśli porównać ludzi do zwierzą, to szyszynka wyjaśniałaby fakt, iż silne światło słoneczne wpływa na stan naszego ducha,a z nastaniem wiosny myslimy o łączeniu się w pary. To by znaczyło, że szyszynka jest organem psychicznym i dzięki niej otrzymujemy z zewnątrz informacje, których nie bylibysmy świadomi.
Szyszynka ma również związek z "oświeceniem". Budda siedział pod drzewem BO, którego owoce-podobnie jak banany i orzechy-są bogate w serotoninę, zwiazek potrzeny szyszynce do produkcji melatoniny. Badania wykazały,że przyjmowana doustnie melatonina wywołuje stan dobrego samopoczucia i spokoju, który łatwo można uznac za egzaltację.

zanim przeczytałem ten text sądziłem że 3 oko jest to wymysł żeby jakoś skoncentrować myśli na aurze, przedmiocie itd
a tutaj dowiedziałem się ze to jest organ (psychiczny)naszego ciała
następne co mnie zdziwiło to możliwy wpływ słońca na nasze samopoczucie przez właśnie szyszynkę. co sądzicie, czy widzimy aury przedmiotów właśnie dzięki tej szyszynce w głębi naszego mózgu ?
  • 0

#2 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

to jest organ (psychiczny)naszego ciała


Nie jest to organ psychiczny, lecz fizyczny i rzeczywisty, mający wpływ na organizm człowieka taki, jak opisałeś wyżej.


czy widzimy aury przedmiotów właśnie dzięki tej szyszynce w głębi naszego mózgu ?


Bardzo prawdopodobne. Pierwsze oywarcie się mojego trzeciego oka odczułam prawie fizycznie, jako coś w rodzaju podnoszenia zasłony, czy rolety (nie brzmi to bynajmniej szczególnie duchowo :smile: , ale lepszego porównania nie umiem znaleźć), i odczuwałam to jako coś, co płynie właśnie z głębi czoła. Bardzo ciekawe doznanie.
  • 0

#3

pierogi mroku.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

muszę się pochwalić wszystkim że posiadam swoje własne trzecie oko na prawej ręce :-D jest to przekozackie oko ponieważ wytatułowane jest na wypukłej narośli(tłuszczak) przez co jest "trójwymiarowe" :-D

http://img207.images...0/oko004da3.jpg
  • 0

#4

nasty_rabbit.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie jest to organ psychiczny, lecz fizyczny i rzeczywisty


Skoro jest to organ rzeczywisty to czy da się go jakoś zobaczyć podczas sekcji zwłok??
  • 0

#5

losiu99.
  • Postów: 155
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

potem znalazłem ćwiczenia szlifujące umiejętnośc patrzenia tymże okiem,


Poszukaj trochę o telekinezie a też znajdziesz ćwizenia, ba nawet jak poszukasz na angielskich stronach to znajdziesz sposoby na władanie czasem(Chronokinesis), powietrzem(Aerokinesis), i wiele innych w jednym dotyczącym władania ziemią znalazłem nawet jak stworzyć "Erath Blade"-Ostrze Ziemi. Takie rzeczy to poprostu bezsensowna literatura, nie ma co się przejmować takimi rzeczami :rotfl: :rotfl: :rotfl: No ale szyszynka to inna sprawa wielu parapsychologów twierzdzi że to ona odpowiada za większość zjawisk typu telekineza, pirokineza itd.
  • 0

#6

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nasty_rabbit, tak, w tym tekście napisane jest że produkuje melatoninę czyli musi coś takiego istniec :D
  • 0

#7

losiu99.
  • Postów: 155
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nasty_rabbit, tak, w tym tekście napisane jest że produkuje melatoninę czyli musi coś takiego istniec


Chyba źle ją zrozumiałeś ona pisała o trzecim oku a ty jej odpowiedziałeś na temat szyszyniki i stąd nieporozumienie ;-)
  • 0

#8

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

" trzecie oko" -rzekome źródło ukrytych mocy i daru jasnowidzenia-bywa wiązane z szyszynką


mój błąd , szyszynka i 3oko to co innego jednak są powiązane i myśle że szyszynka jest materialnym odpowiednikiem psychicznego trzeciej gałkli ocznej xD (nie wiedzialem czy trzeciego OKA jest prawidłową formą :D )
  • 0

#9

Pellenor.
  • Postów: 31
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy mam otwarte trzecie oko ale wiem ze jest dobrze opanowane...Widzę dużo wiecej niż inni ludzie, jestem bardziej spostrzegawczy, lepiej kombinuje itp. itd. Kiedyś zostałem zeskanowany wachadełkiem...Sprawdzano mi wszystkei czakry i najbardziej rozwinięte było 3 oko..A to było z pół roku temu :) Teraz jest lepiej^^ Ale wkurzają mnie duchy :/ Za dużo ich widzę...Zresztą z tego co pamiętam zawsze do mnie lgnęły :) Kurde..offtop...podejrzewam ze moje trzecie oko jest tak rozwinięte dzięki mojej rodzinie..nigdy nie medytowałem...Mam taki naturalny talent^^ Widze dużo...
  • 0

#10

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pellenor - od dziecka widzisz takie rzeczy :hmm: podaj date urodzenia może jesteś indygo?!
  • 0

#11

Pellenor.
  • Postów: 31
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wątpię w to :) Ale chętnie ci podam :) 01.08.1988r. Z tego co wiem mam aure w trzech kolorach: dominujący zielony, niebieski i chyba pomarańczowy..Nie pamietam bo dawno mi to mówiono^^
  • 0

#12

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Każda czakra jest fizyczna (centra nerwowe).
Hmm, możliwe że własnie ten obszar mózgu odpowiada za postrzeganie pozazmysłowe..
  • 0

#13

٢٠١٢.
  • Postów: 63
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ktoś wie jak otworzyć trzecie oko? bo czytałem już kilka wersji i już sam nie wiem :roll: a to że trzeba się skupic na miejscu gdzie znajduje się trzecie oko i czekać aż pojawią nam się jakieś światła itp. a to że trzeba mieć wszystkie czakry otworzone... kto zna jakiś dobry i wypróbowany sposób na otwarcie 3 oka? będę wdzięczny ;)
  • 0

#14 Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut

Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut.
  • Tematów: 0

Napisano

U mnie otworzyło się spontanicznie w trakcie medytacji, po odśpiewaniu Mantry Gayatri. Zobaczyłam mnóstwo jaskrawych kolorów. Widzenie szybko się skończyło, ponieważ byłam w zdrowym szoku. :)
  • 0

#15

٢٠١٢.
  • Postów: 63
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czyli tworzyłaś 3oko na chwilę? a jak sądzisz czy możliwe by było otwarcie na stałe? ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych