Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwna gwiazda czy pewien obiekt?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mkbewe.

    Poważnie Tajemniczy

  • Postów: 97
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witajcie,

 

Przed chwilą wyszedłem na dwór, niebo było czyste, więc jak to ja, szukałem Małego Wozu. Jednak uwagę zwróciła mi pewna gwiazda.  Poruszała ona się szybko, tak, że ruch był dostrzegalny, dodatkowo ta czerwona gwiazda migała co 2-3 sekundy. Niestety nie mam tak dobrego wzroku by sprawdzić czy to kometa, czy samolot czy jeszcze coś innego. Może Wy wiecie coś? Z góry dzięki. :)


  • 0

#2

Morpheus®.

    What is "real"? How do you define "real"?

  • Postów: 47
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prawdopodobnie samolot, bez zdjęcia ani czegokolwiek "namacalnego" specjalnie więcej nie da się powiedzieć. Mogła to być też spadająca gwiazda, nie napisałeś czy poruszała się w linii prostej czy latała jak mucha. ;)


  • 0

#3

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie znam się na samolotach, ale one chyba mają więcej świateł niż jedno czerwone? Serio nie wiem. Migało w sposób taki, że raz świeciło mocniej raz lżej, czy całkiem gasło? I jak przedmówca, leciało prosto czy świrowało?


  • 0

#4

Morpheus®.

    What is "real"? How do you define "real"?

  • Postów: 47
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

md11-lighting.jpg

Światła nawigacyjne nie zawsze są widoczne zwłaszcza jeśli samolot jest wysoko, wtedy może własnie wyglądać jak biała bądź pomarańczowa "gwiazda". W tej sprawie najważniejsze jest pytanie jak się poruszała. Równie dobrze mogła to być właśnie spadająca gwiazda, satelita czy właśnie samolot. Sam nie raz widzę takie rzeczy obserwując niebo, raz tylko widziałem coś dziwnego latającego wokół księżyca, własnie jak mucha, latało latało aż znikło, niestety wtedy jeszcze mieszkałem w mieście i nie miałem teleskopu. Zazwyczaj okazuje się kiedy obniży poziom że to samolot. Jedak zachęcam do oglądania nieba czy w dzień czy w nocy, nie zniechęcać się bo to piękna sprawa, i może w końcu zauważy się coś naprawdę nienormalnego  :szczerb:


  • 1

#5

rollinstone.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zawsze na oficjalnej stronie ISS możesz sprawdzić, czy to czasem nie była międzynarodowa stacja kosmiczna - wpisujesz datę i godzinę a na mapie wyświetlona zostanie pozycja satelity oraz obszar, z którego byla widoczna - jedyna różnica jest taka, że ISS nie "mruga" na czerwono - może to faktycznie był samolot


  • 0

#6

Mkbewe.

    Poważnie Tajemniczy

  • Postów: 97
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oki juz odpowiadam. To był lot prosty, dokładnie mówiąc z zachodu albo południowego zachodu na wschód.

Światło takie jakby pulsujące, czyli czerwony kolor zmierza do czarnego i czerwony do czarnego a nie czerwony->czarny czarny -> czerwony.

Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie czy to jedno czy więcej świateł, złośliwość astygmatyzmu. Ale raczej jedno czerwone światło.
  • 0

#7

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

sprawdzałem  trase przelou iss bo też widziałem taki powolny punkt na niebie co prosto leciał i jednak to była iss


Użytkownik Anunnaki edytował ten post 01.08.2017 - 02:17

  • 1

#8

Mkbewe.

    Poważnie Tajemniczy

  • Postów: 97
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dziękuję nawet nie spodziewałem się że zobaczyłem ISS. :)
  • 0

#9

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Koleś co chwile powtarza, że koloru czerwonego (pulsującego), a Wy mu wciskacie ISS - :wtf:


  • 0



#10

Mkbewe.

    Poważnie Tajemniczy

  • Postów: 97
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeżeli to nie ISS to co to było? Kometa?
  • 0

#11

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

satelita iridium ?


  • 0

#12

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Biorąc pod uwagę opis, to nie można wykluczyć chińskiego lampionu.

Kierunek wiatru by się zgadzał. Przedwczoraj niemal na całym obszarze kraju wiało z południowego zachodu.


  • 1



#13

petersburg.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

korzystając z okazji,

przedwczoraj siedziałem na podwórku u mojej dziewczyny, koło 22 wśród gwiazd widziałem punkcik który migał na niebiesko-czerwono-biało, dodatkowo ruszał się jakby po obwodzie kwadratu.

na początku byłem pewien, że to jakiś dron robił zdjęcia, jakieś pomysły?


  • 0

#14

Morpheus®.

    What is "real"? How do you define "real"?

  • Postów: 47
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

korzystając z okazji,

przedwczoraj siedziałem na podwórku u mojej dziewczyny, koło 22 wśród gwiazd widziałem punkcik który migał na niebiesko-czerwono-biało, dodatkowo ruszał się jakby po obwodzie kwadratu.

na początku byłem pewien, że to jakiś dron robił zdjęcia, jakieś pomysły?

Raczej samolot odpada w takim razie skoro poruszało się po obwodzie kwadratu, mimo ze podstawowe kolory samolotu cywilnego są takie jak pisałem wcześniej w poście, to samoloty militarne bądź jakieś specjalne mają trochę inne oświetlenia. Spróbujmy najpierw założyć ze nie było to od razu UFO.  ;p 
Z jaką prędkością się poruszało? Ruchy były płynne czy raczej na zasadzie własnie ostrych skrętów jak budowa kwadratu? Czy słyszałeś jakieś dźwięki tego obiektu? często można wyczaić jak daleko obiekt może być (Drony nie latają wysoko, i wcale nie są ciche). Była to typowa latająca kropka czy raczej kropka z pozostawioną poświatą? jak np. 

Spoiler

Tak za to wygląda np. "flara" Iridium, chociaż zakładając ze leciała w kształt kwadratu i migała w rożnych kolorach raczej odpada, spadająca gwiazda raczej też. ("Dzięki zastosowanym w ich budowie trzem antenom, które prawie bez strat odbijają promienie słoneczne, satelita Iridium podczas przelotu może utworzyć na niebie silny błysk (flarę) o jasności nawet do -8 magnitudo. Błyski o takiej jasności mogą być widoczne nawet w dzień.")

Spoiler

Również niedawno były widoczne na niebie spadające perseidy, ale one raczej lecą w dół. Więc też odpada.
Spoiler

 

Czekam na więcej info :)


  • 0

#15

petersburg.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ruch tego były płynne i prawie identyczne jak na gifie w drugim spoilerze, czasami zatrzymywało się w miejscu

 

wysokość trudno mi określić, ale nisko to nie było


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych