Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ktoś próbuje sie skontaktować?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
83 odpowiedzi w tym temacie

#31

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Ja miałem karty tarota z instrukcją z jakiegoś czasopisma od babci, która miała sklep. Zakonnica-katechetka to zobaczyła i moje karty zajumała mi by je spalić w piecu w swoim klasztorze. Miałem wtedy naście lat i nie brałem tych kart tak poważnie, jak ona...
  • 0



#32

miczkey.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Urgon tak naprawdę ich nie spaliła i sobie w celi (pokoju? gdzie mieszkają zakonnice? :szczerb: ) stawiała tarota i wróżyła, ile na tacę weźmie w niedzielę :D

 

@Chemiczna domofon mamie się przyśnił, fax się zepsuł, pilot zrzuciłaś wiercąc się a alarm w telefonie był ustawiony na "przypomnij za x miesięcy". Zagadka rozwiązana :mrgreen:


  • 0

#33

Hardy.
  • Postów: 150
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To słabo się starała ta zakonnica, powinna od razu spalić wszystkie kioski. 


  • 0

#34

AzoPunEkoz113.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Droga Chemiczna

Nie przejmuj się osobami, które są sceptycznie nastawione, mają do tego prawo, chociaż często nieświadomie krzywdzą innych. Odpowiadając na Twoje pytanie, uważam że być może jest (był) jakiś problem w Twojej rodzinie i złe emocje zaburzaja równowagę. Jest to bardzo prawdopodobne, biorąc pod uwagę to co napisałaś. Jeśli chodzi o czakre trzecie oko to jest ona bardzo rzadko w pełni otwarta u ludzi, ale w przypadku dysharmonii objawia się problemami w życiu duchowym. Jeżeli to co piszesz jest prawda, to te problemy są mocno osadzone w Twojej rodzinie.

Pozostałych, dla których Karty Tarota są niczym więcej niż kawałkami papieru chciałabym jeszcze raz przestrzec przed wysmiewaniem się z tej metody dywinacyjnej. Nie mam też zamiaru odpowiadać na Wasze przesmiewcze pytania.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich
  • 0

#35

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Karty tarota mają potężną moc, trzeba uważać.
To co się dzieje w jej domu nie jest wynikiem źle otwartej czakry, tylko nagromadzeniem złej energii.
  • 0



#36

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Karty tarota nie mają żadnej mocy, to ludzie i ich interpretacja nadają a raczej narzucają swój tor myślenia. Jest to czyste szarlataństwo tak samo jak wróżenie z fusów czy stawianie pasjansa z zapytaniem czy uda mi się dziś sprawę załatwić czy też nie.

 

 

@AzoPunEkoz113

 

Nie przejmuj się osobami, które są sceptycznie nastawione, mają do tego prawo, chociaż często nieświadomie krzywdzą innych

Realne i logiczne wytłumaczenia są dowodem na dorosłość osoby wypowiadającej się w temacie. Nikt tu nikogo nie krzywdzi dlatego, że podsuwa logiczne wytłumaczenia, a za obrażoną dumę nie odpowiadamy. To raczej obraza użytkownika świadczy o jego niepoważnym podejściu do tematu. Jeśli zakłada się wątek, który nasączony jest zjawiskami paranormalnymi to nic dziwnego, iż sceptycy proszą o dowody i podają realne przyczyny. To nie jest forum piaskownica i średnia wieku +15. Jeśli chce się być poważnie traktowanym to wypada podejść poważnie do tematu i nie rzucać fochem jak rozkapryszona nastolatka. Za każdym razem to samo, ktoś coś napisze, użytkownicy proponują rozwiązanie, a autor się obraża bo przecież to nie to. On wie lepiej. Oczywiście dowodów nie ma, a wszyscy tutaj są nasączeni jadem do nowej osoby. Takie podejście jest niedorzeczne i świadczy o niekompetencji.

Pozostałych, dla których Karty Tarota są niczym więcej niż kawałkami papieru chciałabym jeszcze raz przestrzec przed wysmiewaniem się z tej metody dywinacyjnej. Nie mam też zamiaru odpowiadać na Wasze przesmiewcze pytania

Jeśli nie potrafisz się bronić i potwierdzić swojej tezy to znaczy, że albo kłamiesz albo jesteś na tyle bezczelna, że masz gdzieś innych.

Jeśli się już zabiera głos w dyskusji warto ją prowadzić do końca, to bardzo niegrzeczne wejść rzucić dwa słowa i napisać, że "nie odpowiem bo mi się nie chce z wami rozmawiać" bo tak to odbieram. Więc jak już powiedziałaś A warto powiedzieć B i podać dowody użytkownikom którzy nie dość, że zechcieli udzielić się w tym temacie, to jeszcze zostali zlekceważeni. Ja również z miłą chęcią dowiem się czegoś więcej i kto wie, jeśli karty powiedzą coś co mnie zwali z nóg, może zmienię zdanie.





#37

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

To zabawne, że wszyscy wróże, władcy Tarota i inni zapowiadacze przyszłości nie są w stanie przewidzieć wyników totolotka, wyników wydarzeń sportowych, czy choćby wydarzeń mających wpływ na giełdę czy kursy walut. Dlatego też większość albo chałturzy w telewizji, albo naciąga frajerów na lewe wróżby i zgadywanki. A przecież zwykłe podanie szczęśliwych numerków totka na kilka godzin przed losowaniem udowodniłoby potęgę i moc jasnowidzenia i zamknęło usta nam, tym okropnym sceptykom...
  • 0



#38

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To dosyć znany postulat odnośnie prekognitów. Mniej więcej klasy - dlaczego Bóg, który jest miłością, pozwala na zło?

Nigdy nie byłem wróżem (może szkoda?default_hmm1.gif), ale to chyba tak nie działa. Wróżba wskazuje kierunek, możliwości, właściwą chwilę na zrobienie czegoś. Raczej - zagraj teraz, niż zagraj następujące numery. Myślę - mam nadzieję - że przyszłość nie jest zdeterminowana i możemy chociaż wybierać z kilku możliwości.

Bo jeśli te numerki byłyby z góry ustalone... :grr:


  • 0



#39

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Karty tarota przez internet nie zadziałają. Musi być kontakt bezpośredni, żeby czytać z aury przy stawianiu z kart.
  • 0



#40

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Nigdy nie byłem wróżem (może szkoda?), ale to chyba tak nie działa. Wróżba wskazuje kierunek, możliwości, właściwą chwilę na zrobienie czegoś.

Jeśli można przewidzieć przyszłość, choćby poprzez wskazanie najlepszego kierunku działań (zagraj teraz, kup te akcje, wybierz te numery, etc.) to nie powinno być problemu z uzyskaniem dowodu w formie wygranej w totka. Wystarczy zadawać pytania "Czy liczba n będzie dziś wylosowana?" dla wszystkich możliwych liczb - wróżki chyba nie mają problemów z pytaniami typu tak/nie. Jeśli jednak przewidywanie przyszłości nawet w tak ograniczony sposób nie jest możliwe, to każdy wróż, jasnowidz, spec od kart i astrologii, to albo oszust, albo przeświadczony o swoich supermocach idiota...
  • 1



#41

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, o ile wiem, to chyba właśnie nie. Kup akcje, a nie: kup te akcje. Nie: wybierz te numery, ale: zagraj w tym tygodniu.

Wróżbiarstwo to nie jasnowidzenie To raczej jasnowidz powie co będzie (będzie: powódź, walnie meteoryt, nastąpi zmiana rządu itp.).

Wróż\ka wskaże kierunek, trend, chwilę w której probabilistyka się do Ciebie uśmiecha. ;)

 

Tak czy inaczej wierzę, że to nasze działania (lub ich brak) determinują przyszłe wydarzenia.

 

W tym kontekście działania prekognitów mogą nawet przynieść pozytywne efekty. Przykład: znany jasnowidz przepowie upadek meteorytu. Wywoła powszechne zainteresowanie. Może znajdzie się dodatkowa kasa na badania dla NASA, która w konsekwencji namierzy ten meteoryt i odchyli (jakoś...) jego trajektorię.

Cóż, jasnowidz znów się pomylił. No, i bardzo dobrze! :szczerb:

 


  • 0



#42

Chemiczna.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

 

Czy gdy śpisz to zdarza się Ci się często robić nieświadomie? Bo może w czasie snu machnęłaś ręką w dekoder?

    Czy to się dzieje tylko u Was? Sąsiedzi nie mówili Ci o takich zdarzeniach?

zdarza mi się coś lub kogoś kopnąć :P ale dekoder był przy tv, za daleko bym mogla go sięgnąć...

mieszkam tu od niedawna, nie znam sąsiadów...

 

    @Urgon tak naprawdę ich nie spaliła i sobie w celi (pokoju? gdzie mieszkają zakonnice? [ :szczerb:] ) stawiała tarota i wróżyła, ile na tacę weźmie w niedzielę [:D]

    @Chemiczna domofon mamie się przyśnił, fax się zepsuł, pilot zrzuciłaś wiercąc się a alarm w telefonie był ustawiony na "przypomnij za x miesięcy". Zagadka rozwiązana [:mrgreen:]

 

 

 

pilot był za daleko, faks jest sprawny a przypomnienie jest na maks tydzień, zresztą jak pisałam nie było możliwości bym je ustawiła....

 

 

Droga Chemiczna

Nie przejmuj się osobami, które są sceptycznie nastawione, mają do tego prawo, chociaż często nieświadomie krzywdzą innych. Odpowiadając na Twoje pytanie, uważam że być może jest (był) jakiś problem w Twojej rodzinie i złe emocje zaburzaja równowagę. Jest to bardzo prawdopodobne, biorąc pod uwagę to co napisałaś. Jeśli chodzi o czakre trzecie oko to jest ona bardzo rzadko w pełni otwarta u ludzi, ale w przypadku dysharmonii objawia się problemami w życiu duchowym. Jeżeli to co piszesz jest prawda, to te problemy są mocno osadzone w Twojej rodzinie.

Pozostałych, dla których Karty Tarota są niczym więcej niż kawałkami papieru chciałabym jeszcze raz przestrzec przed wysmiewaniem się z tej metody dywinacyjnej. Nie mam też zamiaru odpowiadać na Wasze przesmiewcze pytania.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich

 

owszem. po ostatnich tragediach w mojej rodzinie, negatywnych emocji jest sporo ale czy to one powodują te dziwne sytuacje?

zapewniam ze to co pisze jest prawdą i jestem zdrowa psychicznie, tak jak i moja mama która była ze mną przy tych sytuacjach, poza tą która wydarzyła się jak spałam.

 

 

 

Jeśli chce się być poważnie traktowanym to wypada podejść poważnie do tematu i nie rzucać fochem jak rozkapryszona nastolatka. Za każdym razem to samo, ktoś coś napisze, użytkownicy proponują rozwiązanie, a autor się obraża bo przecież to nie to. On wie lepiej. Oczywiście dowodów nie ma, a wszyscy tutaj są nasączeni jadem do nowej osoby. Takie podejście jest niedorzeczne i świadczy o niekompetencji.

 

zapewniam że nie czułam się obrażona, żadne rozwiązanie nie zostało mi zaproponowane i chyba już nie zostanie... teksty o niedojrzałości i niekompetencji mogla sobie Pani moderator jednak darować...

 

Ogólnie straszny śmietnik się tu zrobił, bardzo proszę o nie spamowanie a swoje poglądy co do tarota itd. zatrzymać dla siebie lub wyżalić się w innym temacie ;p

 


  • -1

#43

AzoPunEkoz113.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Dziękuję za wsparcie. Jestem zdruzgotana, że na forum o takiej tematyce jest tyle nienawiści do Kart i do Wróżbiarstwa. Trochę szacunku do ludzi, bo rto wykracza poza moje rozumowanie, to co tutaj się dzieję. Chciałabym wrócić do rzeczowej dyskusji i bardzo mi zależy na tym forum, więc prosze o nie banowanie.

 

Pozdrawiam was czule,

Agnes


  • -1

#44

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

żadne rozwiązanie nie zostało mi zaproponowane i chyba już nie zostanie...

 

OK, ale czego się spodziewasz? W najlepszym razie, bazując na tzw. metodzie naukowej (paranaukowej?) i chcąc poważnie podejść do tematu, konkluzja naszych sceptycznych forumowiczów może być tylko jedna - nie wiemy. Tyle. Trochę jak wyniki projektu Blue Book. Tam, bodajże 0,4 procent przypadków obserwacji UFO uznano za... niewyjaśnione. Właśnie. Niewyjaśnione, czyli diabli wiedzą co, a nie potwierdzone jako latające talerze.

 

Czyli - nie da się jednoznacznie potwierdzić - tak, to duch... Można najwyżej uznać przypadek za niewyjaśniony. Oczywiście, po drodze możliwe jest wskazanie potencjalnie racjonalnych źródeł zjawiska i to już jest konkret.

 

Bo wiesz, tak naprawdę duchy są rzadsze niż się wydaje. :>

 

Ale - na forum bywają też ludzie zajmujący się zagadnieniem od strony... jakby to ująć... ezoterycznej, spirytualnej, metafizycznej (choć jest ich zdecydowanie mniej, albo są w głębokiej defensywie. ;))? Tu usłyszysz zdanie odrębne, tj. wyjaśnienie metafizyczne właśnie, czyli np. to, co pisała AzoPunEkoz113.

 

Wybór należy do Ciebie.


  • 1



#45

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wyjaśnijmy kilka spraw

1. Na forum są wierzący w zjawiska paranormalne i niewierzący. Przeważają ci drudzy.
Jednak wiara w takie zjawiska nie oznacza, że wierzy się we wszystkie. Część można uważać za pewne, inne za mniej pewne, a jeszcze inne za bzdury. Ktoś może wyznawać życie po śmierci, ale nie wierzyć w reinkarnację.
Kardynał Ratzinger zanim został papieżem, pisał że poczęcie przez ducha świętego jest najpewniej mitem przejętym z innych religii.
Tak samo jest w tym temacie. Jesteś mocno zdziwiona że ktoś może nie wierzyć w tarota? A wszyscy których spotkałaś w swoim życiu uznają nadprzyrodzoną moc tych kart.

2. Przytoczenie tego przykładu z wróżką o której była twoja mama, świadczy o twojej niewielkiej wiedzy, choćby o cold readingu, nie mówiąc już o innych metodach.

3. Wszystkie zjawiska z tym faxem, pilotem mają przyczyny w świecie realnym.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 03.08.2017 - 15:48

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych