Skocz do zawartości


Zdjęcie

MBTI - test osobowości

psychologia test

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#31

Lili.
  • Postów: 89
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ostatnio robiłam ciekawy test z tej oto strony: http://www.16persona...test-osobowosci

 

oto moje wyniki:

OSOBOWOŚĆ ENFP
“DZIAŁACZ”
“Nie interesuje mnie, jak zarabiasz na życie. Chcę wiedzieć, za czym tęsknisz i o czym ośmielasz się marzyć wychodząc na spotkanie tęsknocie swego serca. Nie interesuje mnie ile masz lat. Chcę wiedzieć, czy dla miłości, dla marzenia, dla przygody życia zaryzykujesz, że wezmą cię za głupca.”
Oriah Mountain Dreamer
Osobowość ENFP to prawdziwie wolny duch. Często takie osoby są duszą towarzystwa, lecz w przeciwieństwie do odkrywców mniej interesują się czystym podnieceniem i przyjemnością chwili obecnej niż kontaktami towarzyskimi i uczuciowymi, które nawiązali z innymi. Osoby o tym typie osobowości stanowią 7% populacji, a dzięki swojemu urokowi, niezależności, energii i postawie współczującej wyróżnią się w każdym środowisku.

MOŻESZ ZMIENIĆ ŚWIAT ZA POMOCĄ JEDNEGO POMYSŁU

Ludzie o osobowości ENFP to więcej niż tylko towarzyskie, starające się wszystkich zadowolić jednostki, podobnie do swoich krewnych Dyplomatów, kształtuje ich intuicja (N), która pozwala im czytać między wierszami dzięki swojej naturalnej ciekawości i energii. Postrzegają życie jak wielką, skomplikowaną łamigłówkę, typu puzzle, w której wszystko się ze sobą łączy, jednak w przeciwieństwie do Analityków, którzy patrzą na te same puzzle jak na systematycznie złożony mechanism, jednostki ENFP patrzą na nie poprzez pryzmat emocji, współczucia i mistycyzmu, zawsze poszukując głębszego znaczenia.

ENFP są ludźmi o wielkiej niezależności, i pragną kreatywności i wolności o wiele bardziej niż stabilizacji i bezpieczeństwa.
Te cechy są źródłem fascynacji dla osób o innych osobowościach, a jeśli osoby o typie ENFP znajdą powód, który pobudzi ich wyobraźnię, wówczas wykazują się energią, która może ich umieścić w świetle neonów podtrzymywanych przez rówieśników widzących w nich swoich przywódców i swoich guru, lecz taka pozycja nie jest miejscem, w którym kochający wolność ludzie o cechach ENFP chcą pozostawać przez dłuższy czas. Jeszcze gorzej sprawa wygląda jeśli ich pozycja przywódcza wymaga od nich rutynowych aktywności administracyjnych. Poczucie własnej wartości u osób z osobowością ENFP jest uzależnione od ich umiejętności znalezienia oryginalnych rozwiązań i powinni wiedzieć, że mają wolną rękę w inicjatywach nowatorskich, jednak szybko tracą cierpliwość i zniechęcają się jeśli wpadną w pułapkę nudnych ról społecznch.

NIE UTRAĆ TEJ “MAŁEJ ISKIERKI SZALEŃSTWA”

Na szczęście osoby o typie ENFP wiedzą jak odpoczywać i mają doskonale opanowaną umiejętność przechodzenia z roli pełnego zapału idealisty w miejscu pracy do obdarzonego wyobraźnią i entuzjazmem wolnego ducha na parkiecie tanecznym, a potrafią to uczynić tak szybko, że zadziwiają tym nawet swoich najbliższych przyjaciół. Czas imprezowania również dostarcza im okazji do kontaktów emocjonalnych z innymi oraz przysparza okazji do dzielenia się cenionym rozeznaniem, które motywuje ich przyjaciół i znajomych. Przekonani są o tym, że każdy powinien poświęcać czas na rozpoznanie swoich uczuć i danie im wyrazu, a ich empatia i towarzyskość dostarcza naturalnych tematów do rozmów.

Jednostki o osobowości ENFP powinny być ostrożne, jeśli nadmiernie polegają na intuicji i zbyt dużą wagę przykładają do tego, co im się wydaje lub czego należy oczekiwać odnośnie motywacji swoich znajomych, gdyż mogą źle odczytać wysyłane sygnały co udaremni plany, które były by proste przy mniej skoplikowanym podejściu. Tego rodzaju stres społeczny jest powodem obaw Dyplomatów, nie pozwalając tym wyczulonym na harmonię ludziom spać w nocy. Osoby o cechach ENFP są bardzo uczuciowe i wrażliwe, a kiedy staną komuś na odczisk obydwoje to odczuwają.

Osoby o typie osobowości ENFPs dużo czasu spędzają na analizowaniu relacji społecznych, uczuć i pojęć, dopiero wtedy odnajdują coś autentycznego. Kiedy jednak znajdą swoje miejsce w świecie ich wyobraźnia, empatia i odwaga dają niesamowite efekty.

Sławne jednostki o osobowości ENFP:

Robert Downey Carol Burnett Meg Ryan Robin Williams Sandra Bullock Alicia Silverstone Andy Rooney Franz Joseph Haydn


  • 0

#32

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

TWOIM TYPEM OSOBOWOŚCI JEST:
“WYKONAWCA”
(ESTJ-A)

- UMYSŁ -
EkstrawertykIntrowertyk
38%
- ENERGIA -
IntuicyjnyRealistyczny
44%
- NATURA -
Kierujący się logikąKierujący się zasadami
46%
- TAKTYKA -
PlanującyPoszukujący
75%
- IDENTYFIKACJA -
AsertywnyCzujny
33%
“Dobry porządek jest fundamentem wszechrzeczy.”
Edmund Burke
ESTJ reprezentują tradycję i porządek, posługują się rozróżnieniem pomiędzy dobrem a złem, tym co jest akceptowalne społeczne w celu jednoczenia rodzin i społecznosci. Propagują takie wartości jak szczerość, poświęcenie i godność, co sprawia, że jednostki o osobowości ESTJ są wysoko cenione za swoje jasno przedtawione porady i liderowanie, chętnie prowadzą innych trudnymi szlakami. Szczycąc sie ze swoich cech łączących ludzi ze sobą jednostki te często przyjmują role organizatorów w swojej społeczności , ciężko pracują aby zebrać wszystkich razem na forum lokalnych wydarzeń lub bronią wartości tradycyjnych, które utrzymują w rodzinach i w społeczeństwie jedność.

WIERNI SWOIM PRZEKONANIOM – WARCI SWOJEJ CENY

W krajach o ustroju demokratycznym jest zpotrzebowanie na taki rodzaj przywództwa, nic więc dziwnego, że stanowiąc 11% populacji, wielu amerykańskich przezydentów wywodzi się z grupy osobowościowej ESTJ. Jednostki te mocno wierzą w zasady prawa i autorytet władzy, na który trzeba sobie zarobić, dlatego za styl swojego przywódstwa obierają rządzenie poprzez własny przykład, wykazując poświecenie i konsekwentną uczciwość, przy całkowiym odrzuceniu lenistwa i oszukiwania, szczególnie w pracy. ESTJ uważają, że ciężka, fizyczna praca jest doskonałym sposobem na kształtowanie charakteru.

ESTJ są świadomi swojego otoczenia, żyją w świecie jasnych, potwierdzonych faktów, ta gwarancja znajomości rzeczy oznacza, że nawet w obliczu przeważających przeciwności, trzymają się swoich zasad i niczym niezmąconej wizji tego co jest i co nie jest możliwe do przyjęcia. Ich opinie nie sprowadzają się do pustych rozmów, gdyż ESTJ bardzo chętnie wkraczają w projekty, które niosą ze sobą największe wyzwania, ulepszając plany działania i segregując szczegóły, co sprawia, że nawet najbardziej skomplikowane zadania stają się łatwe i przystępne.

Jednakże ESTJ nie działają samotnie, oczekują, że ich rzetelność i etyka pracy będą odwzajemnione, ludzie z tej grupy osobowościowej dotrzymują obietnic, a jeśli ich partnerzy czy podwładni zagrażają im czy to przez lenistwo, brak kompetencji czy co gorsza swoją nieuczciwość, nie wahają sie oni okakazać swojego gniewu. Taki sposób postępowania może im wyrobić opinię osób mało elastycznych, co jest cechą wszystkih Strażników (SJ), lecz nie dlatego, że ESTJ są samowolni i uparci ale dlatego, że wierzą iż ich wiara w wyznawane wartości może pomóc spłeczeństwu.

MIMO WSZYSTKO LEPIEJ PRZYZNAWAĆ SIĘ DO SWOICH BŁĘDÓW.

ESTJ są modelowymi obywatelami: pomagają sąsiadom, przestrzegają prawa, i pragną wszystim zapewnić uczestnictwo w społecznościach i organizacjach, które cenią.
Głównym wyzwaniem dla ESTJ jest uznanie tego, że nie każdy podąża tą samą drogą i przyczynia się do wspólnego dobra w ten sam sposób. Prawdziwy przywódca powinien rozpoznać w jednostce lub w grupie osób ich mocną stronę i nieść im pomoc w udostępnianiu ich indywidualnych pomysłów ogółowi. W ten sposób ESTJ, którzy rzeczywiście znając wszystkie fakty będą zarządzać tak, aby każdy był zadowolony.

Sławne jednostki o osobowości ESTJ:

James Monroe Andrew Jackson William Henry Harrison Franklin Pierce Grover Cleveland George W. Bush Lyndon B. Johnson John D. Rockefeller Sonia Sotomayor Alec Baldwin Judge Judy Nancy Grace “Boromir” z “Władcy Pierścieni”


  • 0



#33

Akashia.
  • Postów: 17
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

INFJ
Introvert(56%)  iNtuitive(3%)  Feeling(20%)  Judging(17%).

 

W sumie mocno się z tym zgodzę. Cała ja :)


  • 0

#34

Morpheus®.

    What is "real"? How do you define "real"?

  • Postów: 47
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakiś czas temu z ciekawości zrobiłem test osobowości na internecie,
https://www.16personalities.com/pl

Właściwie zrobiłem go tylko i wyłącznie z ciekawości specjalnie w niego nie wierząc (jak w większość tego typu testów), mimo że akurat ten pisany jest przez porządnych psychologów. Wyszło mi ze jestem "pośrednikiem", jednak kiedy przeczytałem opis mojej osobowości, uświadomiłem sobie że to praktycznie w 100% ja.  :o Jeśli ktoś ma ochotę skorzystać z linku, i napisać jaki ma typ osobowości według tego testu i na ile był trafny to było by miło. :)


  • 1

#35

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bez_tytu_u.png

 

https://www.16person.../osobowosc-intp

 

Ze zdecydowaną większością opisu jestem w stanie się zgodzić. Nie dziwi mnie to, bo w każdym teście wychodzi mi podobnie :)


  • 0



#36

AzoPunEkoz113.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Zrobilam ten test i wyszlo ze jestem rzecznikiem (INFJ). Nie wiem czy to dobrze. Opis lechtajacy ego, ale troche sie zgadzal ;)


  • 0

#37

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W sumie zdawało mi się, że mniej kieruję się intuicją, niż tu wyszło. Poza tym raczej nie mam się do czego przyczepić. Ogólnie określił bym siebie jako taką typową pierdołę życiową z problemami i nadmierną wyobraźnią.

Więc jeśli kogoś interesuje moja osóbka:

Załączone grafiki

  • ytihihi.png

  • 0

#38

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

INTJ-A, nie znam się na tym. Kiedyś zrobiłem podobny test po angielsku i miałem taki sam wynik.


  • 0

#39

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Animatorom największą przykrość sprawia poczucie, że wpadli w pułapkę okoliczności i nie mogą przyłączyć się do swoich przyjaciół."

 

Są mile widziani wszędzie tam, gdzie potrzeba śmiechu, zabawy i chętnych do spróbowania czegoś nowego i zabawnego – dla Animatorów natomiast największą przyjemnością jest sprawianie radości innym. Mogą spędzić godziny na pogaduszkach, czasami o wszystkim innym niż temat, na który mieli się wypowiedzieć, łącząc się w emocjach ze swoimi bliskimi zarówno w dobrych, jak i złych chwilach. Przy odrobinie samodyscypliny zawsze będą gotowi do spróbowania czegoś nowego i ekscytującego, jak również do namawiania przyjaciół do tego samego.

 

Znani Animatorzy: Adele, Marilyn Monroe.

 

nn5niw.jpg

 

Identyfikacja 52% Czujny.

 

“Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami trudna do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie, kiedy jestem najgorsza, to nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepsza.”

-Marilyn Monroe

 

Tak, w sumie się zgadza. Dziękuję za test





#40

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to teraz Ja

 

e99c49550327b.jpgProtagoniści to naturalni liderzy, pełni pasji i charyzmy. Stanowią około dwa procent społeczeństwa i często zostają politykami, trenerami lub nauczycielami, docierając do innych i inspirując ich do osiągania celów i czynienia dobra w świecie. Dzięki swojej naturalnej pewności siebie, która rodzi wpływowość, Protagoniści czerpią dumę i radość z prowadzenia innych ku wspólnej pracy na rzecz doskonalenia samych siebie i społeczności.

 

Silne osobowości przyciągają, a Protagoniści promienieją autentycznością, troską i altruizmem, nie boją się wstać i przemówić, gdy czują, że należy zareagować. Łatwo i naturalnie przychodzi im komunikacja z innymi, zwłaszcza osobista, a ich przenikliwa natura pomaga im dotrzeć do każdego, czy to za pomocą faktów i logiki, czy też czystych emocji. Protagoniści łatwo dostrzegają motywacje innych i związki między pozornie niepowiązanymi zdarzeniami, są też zdolni do ich zestawiania i przedstawiania jako wspólny cel ze zdumiewającą elokwencją.

 

Okazują innym szczere, niemal przesadne zainteresowanie – gdy ludzie o tego typu osobowości wierzą w kogoś, mogą nadmiernie zaangażować się w jego problemy bądź zbytnio mu zaufać. Na szczęście to zaufanie zazwyczaj przeradza się w samospełniającą się przepowiednię, ponieważ altruizm Protagonistów inspiruje drogie im osoby do dalszego samodoskonalenia. Jeśli jednak Protagoniści nie zachowają ostrożności, mogą przesadzić z optymizmem i wywierać na innych nadmierną presję.

Protagoniści są też podatni na inną pułapkę: mają ogromne zdolności do refleksji i analizy własnych uczuć, jeśli jednak zbytnio zaangażują się w problemy kogoś innego, mogą zapaść na swoistą emocjonalną hipochondrię, zacząć dostrzegać u siebie problemy innych ludzi i starać się naprawić w sobie coś, co wcale nie szwankuje. Jeśli wpadną w sidła czyichś problemów, nieraz ogranicza to ich zdolność do spojrzenia na daną sprawę z szerszej perspektywy, a przez to do udzielenia pomocy. Jeśli tak się stanie, ważne jest, aby cofnęli się nieco i za pomocą autorefleksji spróbowali oddzielić własne uczucia od zewnętrznych problemów, które wymagają analizy z nowego punktu widzenia.

...Prawdopodobieństwo poniesienia porażki w walce nie powinno zniechęcać nas do wspierania sprawy, którą uważamy za słuszną
Protagoniści to autentyczni, pełni troski ludzie, którzy dotrzymują słowa i dają przykład innym, nic ich tak nie uszczęśliwia jak przywództwo, jednoczenie i motywowanie zespołu swoim zaraźliwym entuzjazmem.

 

Ludzie o typie osobowości Protagonisty są pełnymi pasji altruistami, czasami wręcz przesadnie, nie boją się też przyjmować na siebie ciosów, gdy bronią ludzi i idei, w które wierzą. Nic więc dziwnego, że wielu słynnych Protagonistów to wpływowi liderzy polityczni i kulturalni – ten typ osobowości pragnie prowadzić wszystkich ku lepszej przyszłości, czy to przewodząc narodowi w dążeniu do dobrobytu, czy skromnej drużynie softballowej w zdobyciu zasłużonego zwycięstwa.

 

Znani protagoniści:

1. Barack Obama

2.Oprah Winfrey

3. John Cusack

4. Ben Affleck

5. Sean Connery

6. Jennifer Lawrence

7. Demi Lovato

8. Lucy Liu


  • 0



#41

Dexter.
  • Postów: 306
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

/Morfeusz\, witaj bratnia duszo :) Według tego testu jest nas aż lub tylko 4% na ziemi. Gatunek zagrożony wyginięciem :D A sam test opisał moja osobowość dość precyzyjnie.
  • 0



#42

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dużo rzeczy się nie zgadza, ale może to przez to, że jestem lekko zaburzona i jednak trochę ciężko przewidzieć moje nastawienie jedynie ekstrapolując. To co się nie zgadza to to, że łatwo nawiązuję relację z innymi osobami. Jest wręcz odwrotnie. Nie mogą się przebić do innych ludzi w ogóle.

 

Skärmklipp.JPG

 

Ale jest kilka rzeczy, które się zgadzają:

 

Choć pełni empatii, Obrońcy mogą być zaciekli, gdy bronią rodziny lub przyjaciół; choć są cisi i zdystansowani, zwykle mają też wysoce rozwinięte umiejętności towarzyskie i solidne więzi społeczne (co się zgadza o ile uda mi się z kimś jaką więź nawiązać). Choć poszukują bezpieczeństwa i stabilności, mogą być niezwykle otwarci na zmiany, o ile tylko czują się zrozumiani i szanowani. Jak to często bywa, ludzie o typie osobowości Obrońcy nie są tylko prostą sumą swoich części, a ich tożsamość definiuje sposób, w jaki wykorzystują swoje mocne strony.

 

Czyli jednym zdaniem: tak naprawdę nic o tobie nie możemy powiedzieć, bo zachowasz się inaczej w zależności od kontekstu ;)

Podejrzewam, że to dotyczy w pewnym stopniu też innych, ale moje odpowiedzi był pewnie na tyle rozjechane, że musieli zabawić się w "cold reading".

 

Moje słabe i mocne strony się zgadzają. Tutaj jest link do nich jeśli ktoś chciałby dać mi pracę albo się na mnie wyżyć:

https://www.16person...-and-weaknesses

 

Znani obrońcy: Catelyn Stark, Triss Merigold

 

Pytanie: o co chodzi z rubryką INDENTYFIKACJA?

I czy kierowanie się zasadami wyklucza kierowanie się logiką? Zasady mogą przecież wynikać z logiki.

No i rubryka TAKTYKA: "poszukujący". What the hell? Z założenia ma to być przeciwieństwo planowania, ale użycie słów jest lekko niefortunne. Słowo "poszukujący" kojarzy mi się z kimś kto idzie na żywioł i w konsekwencji ląduje na środku ulicy, rozglądając się tylko za kimś, kto mu pomoże :D


Użytkownik dziewięć edytował ten post 30.07.2017 - 11:28

  • 0



#43

Morpheus®.

    What is "real"? How do you define "real"?

  • Postów: 47
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę że spodobał się Wam test :) no i witaj Dexter w klubie 4% Pośredników. :P

 

"Ludzie o osobowości Pośrednika są prawdziwymi idealistami: zawsze poszukują choć odrobiny dobra nawet u najgorszych z ludzi czy w najmniej korzystnych okolicznościach i starają się doprowadzić do poprawy. Choć można ich postrzegać jako osoby zdystansowane lub nawet nieśmiałe, Pośrednicy mają pasję i wewnętrzny ogień, który sprawia, że potrafią naprawdę zabłysnąć. Stanowią zaledwie 4% społeczeństwa, co niestety wiąże się z wysokim ryzykiem bycia niezrozumianym. Gdy jednak znajdą podobnie myślące osoby, z którymi mogą spędzać czas, poczucie harmonii płynące z tych relacji może być źródłem prawdziwej radości i inspiracji.

Pośrednicy kierują się własnymi zasadami w większym stopniu niż logiką, fascynacją czy praktycznością. Ich decyzje dotyczące przyszłości są podyktowane poczuciem honoru, pięknem, moralnością i cnotą – Pośrednicy kierują się czystością swoich zamierzeń, a nie nagrodami czy karami. Ludzie o osobowości Pośrednika są słusznie dumni z tych cech, lecz nie wszyscy rozumieją motywy ich uczuć, co może prowadzić do odosobnienia."

 

“Nie każde złoto co się błyszczy; Nie każdy błądzi, kto wędruję; Nie każdą siłę starość zniszczy; Korzeni w głębi lód nie skuje.”
J. R. R. Tolkien

Jak też napisane kieruję się własnymi zasadami (już pomijając że zgadzam się z praktycznie cała resztą opisu), niż logiką może dlatego tak wierze w obce cywilizacje itd. w końcu wiele  "pewnych" dowodów naukowych zostaje coraz częściej podważanych choćby to ze atom miał być najmniejszą cząstką elementarną a jednak teraz wiemy że nie jest. Tak jak było w którejś przepowiedni, chyba baby Wangi, że prawa fizyki się zmienią, a może my ich po prostu w pełni nie rozumiemy? jesteśmy bardzo młodą cywilizacją chociażby w Skali Kardaszowa , czyli skali rozwoju cywilizacji od 1-10 na podstawie zużywanej energii mamy zaledwie poziom 0,72-0,73.

A co do testu, najlepiej go robić w języku ang, choć ponoć tłumaczenie na polski jest precyzyjne, robiłem tak i tak i wyszło mi to samo ;)


Użytkownik /Morfeusz\ edytował ten post 30.07.2017 - 12:17

  • 0

#44

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co Ja mam powiedzieć? :D Ja należę do Protagonistów, którzy stanowią, aż...około 2% społeczeństwa. :D


  • 0



#45

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

INFP
Introvert(38%) iNtuitive(6%)
Feeling(22%) Perceiving(6%)

Poniekąd się zgadza, ale nie jestem pewny czy dobrze odpowiedziałem na wszystkie pytania.
  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: psychologia, test

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych