Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ufo Katowice?


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1

Patimka.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Zarejestrowałam się na forum żeby uzyskać sensowne wytłumaczenie mojej wczorajszej obserwacji. Mam szczerą nadzieję, że pomożecie.
Otóż wczoraj w godzinach wieczornych (ok. 22:20) obserwowałam gwiazdy z koleżanką. Warto dodać, że dla miłej odmiany, z okazji nadchodzącego poniedziałku obie byłyśmy trzeźwe. W pewnym momencie nad naszymi głowami, w odległości (tu strzelam, bo ja raczej humanistka) 100 może 200 metrów nad ziemią (może i więcej, ale wtedy musiałbt być na prawdę duży) coś sobie leci. Ni to szybko, ni to wolno. Jakieś 30 sekund spokojnie byłyśmy w stanie się poprzyglądać. Obiekt sprawiał wrażenie płaskiego, z naszej perspektywy był prostokątny, przy czym na krawędziach krótszych boków miał jakby swoje własne oświetlenie. Bardzo delikatne, przygaszone i ledwie widoczne. Leciał w prostej linii, nie zmieniał kierunku ani wysokości. Pierwsza myśl - jakiś dron. Ale po pierwsze na drona za duże, po drugie za ciche. Obiekt bezszelestnie przeleciał nad nami i zniknął. Nie wiem czy za chmurą, czy na tyle się oddalił. Było już bardzo ciemno, więc ogólnej sylwetki widziałyśmy tylko zarys. Nie migał, nie strzelał laserami, nie wysiadły z niego zielone stworki. Po prostu leciał. Ze wschodu na zachód. Jakieś teorie? Mnie osobiście niczego znanego to nie przypominało.
Pozdrawiam.
  • 0

#2

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Leciał krótszym czy dłuższym bokiem do przodu? Światła pokrywały cały bok niczym linia czy były to punkty?


  • 0



#3

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nic nie widziałam. Kilka razy widziałam jakieś obiekty, ba! nawet je nagrałam swoim kartoflem ale jakoś jest tak żałosna, że usunęłam filmik.





#4

Patimka.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Leciał krótszym czy dłuższym bokiem do przodu? Światła pokrywały cały bok niczym linia czy były to punkty?


Dłuższym bokiem w przód, światła w formie linii.
  • 0

#5

Tomgrusz.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, chyba widziałem to samo. W niedziele 23.07.2017 około godziny 23:00 wyszedłem przed dom. Mieszkam na południu Katowic - okolice skrzyżowania Armii Krajowej z Szarych Szeregów. Niebo było pięknie rozgwieżdżone, przez co zwróciło moją uwagę. Wtedy faktycznie jakiś 100-200 metrów nad głową zobaczyłem grupę świateł poruszających się z Murcek w kierunku Mikołowa (wschód - zachód). Było to kilka (7) jednostajnie świecących czerwonych punktów ułożonych, tak jakby ptaki w kluczu. Poruszały się dość szybko, jednostajnie, bez żadnego hałasu. Rozglądałem się dookoła, ale nic nie było co mogłoby emitować takie światła. Na niebie też nic innego nie było. Dopiero po chwili pojawił się samolot kierujący się na lotnisko w Balicach. Ten leciał w przeciwnym kierunku, prostopadle do lotu tych świateł. Nie wierzęw UFO, ale jestem ciekawy co to było i czy ktoś jeszcze to widział.
  • 0

#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro czerwone to może lampiony. Myślałem też o iss tyle że ta stacja nie ma tylu świateł tak widocznych.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 25.07.2017 - 12:03

  • 0



#7

Tomgrusz.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten obiekt był 100-200 m nad ziemią. Nie były to lampiony chińskie poruszało się dużo szybciej i nie migało. Światło czerwone rozmazane, stałe i w jednym kolorze / bez oznaczenia lewe prawe skrzydło. No i ten układ V.
Opis tego szyku czerwonych lamp w kształcie rombu bardzo podobny w artykule: http://www.gazetalub...o-ufo,id,t.html .
  • 0

#8

Patimka.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja czerwonych świateł nie odnotowałam, były blade, raczej białe i kompletnie nie w tym kształcie. Nie jestem pewna czy to były w ogóle światła, być moze światła latarni odbijały się od jakiegoś metalowego elementu tego obiektu. Nigdy nie widziałam stacji kosmicznej, ale gdybym miała sobie wyobrazić stacje z dolnej perspektywy to przypuszczam, że tak właśnie wyglądałaby po ciemku. Sprawdziłam położenie ISS na 23.07.2017, ale zdaje mi się że leciała wtedy z południa na wschód (nie dam sobie ręki uciąć, tak jak mówiłam - humanistka), przy czym obiekt, który widziałam leciał że wschodu na południowy-zachód, czyli z Giszowca właśnie nad Murcki.
  • 0

#9

Marcello.
  • Postów: 50
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mógł to być dron. Często ludzie bawią się takimi zabawkami. Niektóre drony są płaskie, a przynajmniej wydają się takie być.


  • 0

#10

Tomgrusz.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Popatrzyłem na mapę i kierunek lotu idealnie pasuje. Czas tez by się zgadzał. Moze faktycznie to światło odbite, bo było takie rozmazane.
  • 0

#11

Patimka.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

'Wygląda jak bardzo jasna gwiazda, która szybko porusza się po niebie. To kropka, nie smuga – linia na zdjęciach to wynik długiego czasu naświetlania. Nie będzie błyskała, nie będzie kolorowa – jeśli coś takiego zobaczycie, to znaczy, że to samolot.'

Opis z Wikipedii z moim się nijak nie zgadza :(
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych