Skocz do zawartości


Zdjęcie

Swiatło samo się włącza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1

coconut7.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich!

Od dwóch dni jestem sama w domu, syn wyjechał na wakacje. Drugą noc z rzędu w jego pokoju około 1-2 w nocy zastaje włączone światło. Włacznik swiatla jest przestawiony w dół, tak jakby ktoś go włączył, więc na pewno nie jest to kwestia samej żarówki i trudno to racjonalnie wytłumaczyć. Kiedy syn był w domu, również zdarzało sie, że światło w jego pokoju w nocy było włączone, ale byłam pewna że włączał je on sam. Boi spać się w ciemności, od jakiegoś czasu twierdzi, że widzi cienie w pokoju. Ma 9 lat, więc byłam przekonana, że to typowe dziecięce wymysły, szczególnie że obejrzał niedawno jakiś straszny film z kolegą. Jednak teraz nie jestem już pewna, czy to tylko jego wyobraźnia. Poza tym nie zauważyłam w domu nic dziwnego. Mieszkamy tu krótko, 4 miesiące, nie znam historii tego domu, nie wiem kto mieszkał tu wcześniej. Planuje ustawić kamerkę w pokoju na noc, ale trochę boję się tego, co mogę tam zobaczyć :)
Mam się czego bać? Czy można jakoś wytłumaczyć to zjawisko?
  • 0

#2

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam również.

Dość ciekawa sprawa z tymi włącznikami światła. Fajnie by było widzieć jaki to włącznik, jak jest złożony, być może jest w środku uszkodzony i coś odskakuje powodując włączenie światła, w dzień gdy jest jasno czasem nie widać, że pali się światło w pokoju gdy promienie słoneczne oświetlają nam mieszkanie, nocą natomiast wszystko widać jak na dłoni. Radzę wymienić gniazdo oświetleniowe i popatrzeć czy w starym nie ma uszkodzeń mechanicznych, jeżeli w nowym gnieździe będą podobne sytuację trzeba ustawić kamerkę aby poszukać źródła i rozwiązać problem. Jestem przekonana, że się boisz lecz nie bój się własnego mieszkania, cokolwiek to jest na pewno nie jest obcym bytem. Przede wszystkim nie panikuj, najlepiej zająć się tym od razu. Jedź do sklepu, kup nowy włącznik i wymień go póki jest jasno. 

 

Czy masz w domu zwierzęta?

Czy mieszkanie znajduje się w bloku czy w starej kamienicy? 





#3

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam się czego bać?

 

Moim zdaniem - tak, lepiej zacznij się bać. Serio. Wiesz, co awaria instalacji elektrycznej może zrobić z domem (mieszkaniem)?

Jeśli się na tym nie znasz, polecam zamówić elektryka, niekoniecznie egzorcystę. ;)


  • 0



#4

coconut7.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękuję za odpowiedzi.
Nigdy nie zauważyłam, żeby światło świeciło się za dnia, ale zwrócę na to uwagę. Przełacznik "pstryczek" chodzi ciężko i nie ma możliwości, aby odskakiwal samoistnie. To starszy typ włącznika, z tych jeszcze solidnych ;)
Mam w domu kota.
Mieszkam w szeregowcu w Wielkiej Brytanii, budynek około dwudziestoletni.
Zastanawiałam się, czy po prostu nie wykręcić żarówki, ale za bardzo ciekawi mnie to, czy dzisiejszej nocy również sytuacja się powtórzy :P bralam pod uwagę wadliwa instalację, ale tak jak mówiłam, to nie sama żarowka się zaświecila, a przełącznik został przedstawiony na pozycję "włącz".
  • 0

#5 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

Tutaj popieram @TheToxic. Włącznik może opadać w dół, przez to że jest źle złożony.


  • 0

#6

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wykluczam zwarcie instalacji elektrycznej ponieważ byłyby upalone końcówki przewodów elektrycznych i zostałby na gniazdku okopcony czarny ślad. Poza tym samo zwarcie jeszcze nie zmienia pozycji włącznika światła, dlatego obstawiam usterkę mechaniczną w gnieździe, nie w instalacji. Coś jakby odskakiwało w środku powodując zmianę pozycji. Koty polują nocą, mój np. ożywia się zawsze między trzecią a piątą, biega po domu i skacze po ścianach. Dlatego zamknij pokój na noc od syna i zobacz czy znów się światło włączy. Możesz zrobić tak jak sugerujesz, wykręć żarówkę, zamknij pusty pokój i zobacz rano czy pozycja w gnieździe się zmieni. 

 

Rozumiem, że te przypadki dzieją się w jednym pomieszczeniu?





#7 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Wymień włącznik, one często się psują, żarówki czasami też mają takie odchylenia, ale duzo rzadziej, pozdrawiam.


  • 0

#8

coconut7.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, tylko w tym jednym pokoju. Drzwi były zamknięte, światło zauważyłam, bo nie dochodzą one do samej ziemi, jest prześwit. Zobaczymy, czy dziś również się to powtórzy.
  • 0

#9

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy oprócz tego światła coś nie daje Ci spokoju? Jest coś przez co się niepokoisz? Oprócz opowieści syna o cieniach?

 

Zawsze możesz popytać sąsiadów o poprzednich właścicieli. Nie w sensie, że ktoś umarł. Na ósmym piętrze w bloku gdzie mieszkam było kiedyś młode małżeństwo które się strasznie kłóciło. Podczas awantury latało wszystko co było w pobliżu a jak brakło to wyrywali listwy przypodłogowe i kontakty. Mieszkanie było wynajmowane, właściciel wytoczył im proces, nie wiem jak to się skończyło, ale właściciel mieszkania sam poprawiał dewastacje, kupił tandetne atrapy aby mieszkanie mogło znów iść pod wynajem. I wynajął ale nowi wynajmujący nie chcieli w nim długo mieszkać bo ciągle światło im migało. Okazało się, że przewody są źle przykręcone, lecz młodzi studenci tak się przestraszyli, że wymówili mieszkanie po dwóch miesiącach.

 

Masz ustawioną pozycję włącz na dół czy w górę?





#10

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To chyba jasne, że zwarcie instalacji elektrycznej jeszcze nie nastąpiło. Ale mówię z doświadczenia, niestety. Zaczęło się od wyłącznika, a dalej poszło już samo. Pożaru uniknąłem, ale - wrażliwy jestem.


  • 0



#11

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Nick

Tego nie możesz być pewnym dopóki nie otworzysz kontaktu. Są objawy to musi gdzieś być przyczyna a uwierz mi czasem nawet absurdalna rzecz ma wpływ na poprawne działanie, dlatego pierwsze co ja bym zrobiła to demontaż gniazda a później jego rozebranie i szukanie przyczyn samo włączającego się kontaktu. Jeśli bym nie znalazła przyczyny to kupiłabym nowe i zamontowała. Obserwacja dwóch dni dałaby mi pewność czy miałam rację czy przyczyna leży gdzieś indziej.





#12

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@TheToxc

Tak! Dokładnie tak! O to mi chodzi. Ale boję się, że @coconut7 zacznie instalować kamery i bać się duchów, a potem znów poczytamy o pożarze w Wielkiej Brytanii. Tym razem w szeregowcu...


  • 0



#13

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Up 

Zwarcie elektryczne wyłączy prąd z obiegu, ale masz rację, iskra która towarzyszy przepięciu może narobić więcej szkód, dlatego ważnym elementem jest zachowanie zimnej krwi w takiej sytuacji. Wybawieniem jest wyłącznik różnicowoprądowy. Mając różnicówkę unikniemy porażenia ale nie unikniemy strat jeśli wybuchnie pożar. Dlatego z instalacją nie ma żartów i jeśli coś nie działa prawidłowo warto wezwać fachowca jeśli się na tym nie znamy. 





#14

coconut7.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki za odpowiedzi.
Pozycja "włącz" jest ustawiona na dół.
Zgłoszę sprawę wlascicielowi, żeby przysłał kogoś do wymiany włącznika i sprawdzenia całej reszty.
Nic innego w domu nie wzbudza moich podejrzeń. Jeśli chodzi o wiarę w duchy, jestem dość sceptyczna, ale przyznam że po tej przygodzie zaczęłam się zastanawiać ;)
  • 0

#15

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli pozycja "Włącz" jest ustawiona na dół to może równie ją włączyć skaczący kot, proszę też wziąć to pod uwagę. Nasze sierściuchy są tak cwane, że potrafią doskonale otwierać drzwi huśtając się na klamce tak długo aż drzwi się otworzą.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych