Skocz do zawartości


Zagadki Świata - Quiz Foto


  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#61

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdyby nie ten kaktus w rogu, mogłyby to być otwory drążone na nadmorskich skałach przez pewien gatunek małża. A tak to nie wiem, kras to chyba do końca nie jest. Może otwory są tworzone przez korzenie roślin?


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 04.07.2019 - 19:31

  • 0



#62

Spectra Carmen.
  • Postów: 32
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Staniq przestań zaśmiecać temat i proszę odpuść jak nie masz nic do powiedzenia odnośnie tematu, przestań edytować moje posty wstawiając swoje dopiski. Po prostu proszę kolejny raz, odpuść swoje prywtane wycieczki i pisz w temacie.

 

Panie Zaciekawiony, masz nosa :D Pełen szacunek za wiedzę

 

Małżętowce słyną z tego że zjadają drewno w czasach drewnianych żaglowców te żyjące w wodzie małże były zmorą stoczniowców i marynarzy ze względu na ich tendencję do wiercenia otworów w kadłubach statków.

 

W jednym ze słynnych przypadków zrujnowali czwartą podróż Krzysztofa Kolumba na Karaiby w XVI wieku, a nawet dzisiaj znane są przypadki gdzie małże zjadają współczesne żaglowce.

 

Teraz jednak okazuje się, że nowo odkryty gatunek małż ma aptetyt nie na drewno, tylko na skały.

 

Uzbrojone w duże, płaskie zęby, te niezwykłe stworzenia odkryto w kawałkach wapienia i zaobserwowano je nie tylko jedząc skałę, ale i wydalając odpadowy piasek.

 

Jak mięczaki uzyskują odżywianie z wapienia, pozostaje niejasne.

 

Tak na prawdę te dziwne stworzenia zostały odkryte w 2006 roku podczas ekspedycji francuskiego Narodowego Muzeum Historii Naturalnej. Naukowcy początkowo nie byli pewni z czym tak właściwie mają do czynienia. Dopiero niedawne badania odsłoniły zdumiewające umiejętności filipińskiego małża.

 

Kolejna zagadka

 

To nie bajka, stworzenie na prawdę istnieję, pytanie co to i gdzie żyje :)

 

osmt2.jpg


  • 0



#63

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Staniq przestań zaśmiecać temat i proszę odpuść jak nie masz nic do powiedzenia odnośnie tematu, przestań edytować moje posty wstawiając swoje dopiski. Po prostu proszę kolejny raz, odpuść swoje prywtane wycieczki i pisz w temacie.

:offtop:

Skończ prowokacje. Nie ma w tym nic osobistego z mojej strony. Na edycję możesz złożyć zażalenie do D.K. lub moderatora. Skoro nie chcesz pisać czyjegoś nicku poprawnie, nie pisz wcale.





#64

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Spectra Carmen

 

 

To nie bajka, stworzenie na prawdę istnieję, pytanie co to i gdzie żyje

 

Idiacanthus – rodzaj drapieżnych, morskich ryb głębinowych z rodziny wężorowatych (Stomiidae), wyróżniany w monotypowej podrodzinie Idiacanthinae[2]. Jego taksonem siostrzanym jest Tactostoma. Ryby z tego rodzaju są w języku polskim określane nazwą idiakanty[3][4].

 

https://pl.wikipedia...iki/Idiacanthus

 

Łatwe było.


  • 0



#65

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takich małży jest więcej, i są znane już od pewnego czasu:

https://pl.wikipedia...wiki/Skałotocz

Nie wiem tylko co pozostawione przez nie otwory robią w skale, która wygląda na dość suchą i to od dłuższego czasu. Jakiś kawałek morskiego dna wypiętrzony do góry?


  • 0



#66

Spectra Carmen.
  • Postów: 32
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zaciekwiony, tak jak wspomniałam wcześniej, proszę czytać uważniej to co piszę.

 

https://phys.org/new...hilippines.html

https://www.unexplai...-that-eats-rock

http://zagadkiswiata...php?readmore=86

 

Staniqu, ledwo Cię znam, ale już dałeś się poznać jako "donosiciel i sprzedawczyk", po co namawiaśz mnie od jakeigoś czasu, żebym pisała skargi na tego, czy owego? chlopie odpieprz się w końcu i nie pisz bzdur do mnie, nigdy nie odnosisz się do tematu, tylko spamujesz.

 

Chłopaki, Was nie interesuje ciekawa wiedza, tylko z nudow szukacie zaczepki i robicie ze mnie ofiare, a z Was bohaterów, jeżeli amm być tak tarktowana, to życze powodzenia. Udało się Wam, odstraszyliście mnie, gratulacje.


Pan Juzek Brawo! Pozdrawiwam

 

Jeśli masz problem z napisaniem poprawnie nicku, wystarczy go skopiować.

TheToxic


  • 0



#67

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

:offtop:

 

Staniku, ledwo Cię znam, ale już dałeś się poznać jako "donosiciel i sprzedawczyk", po co namawiaśz mnie od jakeigoś czasu, żebym pisała skargi na tego, czy owego? chlopie odpieprz się w końcu i nie pisz bzdur do mnie, nigdy nie odnosisz się do tematu, tylko spamujesz.

Skargi masz napisać, aby nie pisać o tym w tematach i nie robić z siebie ofiary. Po raz ostatni przypominam o prawidłowym pisaniu nicków.

:topic:

 

Mięczaki gryzące skałę wapienną to dość stary temat https://dzienniknauk...wydalaja-piasek

 

                       





#68

Spectra Carmen.
  • Postów: 32
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mięczaki gryzące skałę wapienną to dość stary temat https://dzienniknauk...wydalaja-piasek

 

 

Zwróciłeś uwagę na datę newsa którego zapodałeś? 24 czerwiec 2019

 

Jest to nowy temat. ..,


  • 0



#69

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Live Science pojawił się 19 czerwca. Napisałem "dość stary" temat, bo ukazał się w ciągu tygodnia w wielu serwisach.





#70

Spectra Carmen.
  • Postów: 32
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co przedstawia to zdjecie? 

 

plaza.jpg


  • 0



#71

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

^ Rdzewiejący próg w Hondzie lub w Mazdzie. Zgadłem?


Użytkownik iLuminatek edytował ten post 14.07.2019 - 13:39

  • 2



#72

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Plaża w negatywie.


  • 0



#73

Spectra Carmen.
  • Postów: 32
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak! Przyznam się że ja nie byłam takam bystra ...

 

Ten pozornie nieciekawy obraz wydaje się pokazywać spokojną linię brzegową w gwiaździsty wieczór ...

 

Zdjęcie, które zostało załadowane na Twitter przez pakistańskiego magnata mody Muhammada Nayema, znalazło się w centrum gorącej debaty dzięki mylącej naturze.

Choć na pierwszy rzut oka może to wyglądać jak scena plażowa zrobiona po zmroku, po bliższym przyjrzeniu się coś nie jest w porządku.

 

Jak się okazuje, zdjęcie w ogóle nie pokazuje linii brzegowej, ale jest w rzeczywistości zbliżeniem dolnej części samochodu z „niebem” będącym lakierem, a „plaża” jest cieniem samochodu.

 

„Jeśli widzisz plażę, niebo oceaniczne, skały i gwiazdy, jesteś artystą, ale to nie jest obraz; to dolna część progu samochodu, którą trzeba naprawić” - napisał Nayem.

Jeśli wpatrzysz się w zdjęcie wystarczająco długo, można zobaczyć obie interpretacje.

 

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

Gdzie znajdują się te piramidy? (są starsze od egipskich)

 

caralpir1.jpg


  • 0



#74

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Piramidy w Caral, Peru.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych