Skocz do zawartości


Zdjęcie

Apokalipsa (?) Zombie (?)

#Apokalipsa #Zombie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1

P4r4norm4ln4.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na wstępie chcę dodać, że temat ten chciałabym w zupełności poświęcić apokalipsie zombie, jestem nowa na tym forum społecznościowym i chciałabym napisać jakiś temat, liczę się z krytyką i poglądami. (Proszę o przeniesienie wątku, jeżeli wybrałam niepoprawny.)

 

Aktualnie Zombie kojarzymy raczej z filmów i seriali takich jak ,np. "The walking Dead"; "Resident Evil", "28 Tygodni Później" i wiele, wiele innych. Większość osób nie wierzy, że kiedyś przyjdzie taka apokalipsa, może przyjdzie już niedługo, może kiedyś, a może nigdy, chociaż niektórzy już się na nią szykują, często są to bardzo bogaci ludzie, którzy wolą już teraz ubezpieczyć się na to co może wydarzyć się w przyszłości. Bardzo dużo osób już teraz chciałoby, aby przyszła apokalipsa zombie, osobą takim raczej nie podoba się taki tryb życia jaki jest prowadzony teraz, podczas apokalipsy nie obowiązywałoby prawo, brak rachunków do zapłacenia, brak jakichkolwiek ograniczeń, brak szkół, brak prac, czysty survival, zdanie się wyłącznie na siebie samego itd. Niektórzy widzą w tym dużo plusów, a niektórzy na pewno nie byliby zadowoleni, bo patrząc na to z innej perspektywy, jakieś chodzące trupy chciałyby Cię zabić|zjeść żywcem, nie byłoby prądu, komputerów, telefonów, internetu, jakiejkolwiek komunikacji, wszystko by padło, w tych czasach nie wyobrażamy sobie takiego życia. Brak internetu, telofonów, komputera?? Śmieszny żart!

eP4WvuX.jpg

 

Czy istnieje wirus, który w swoich skutkach mógłby zamienić człowieka w zombie?

 

Ktoś bardziej zainteresowany mógł gdzieś doczytać się, że w zombie można zamienić się poprzez działanie zmutowanego wirusa wścieklizy. (Sama wścieklizna to: (łac. rabies) – niebezpieczna wirusowa choroba zakaźna zwierząt (niektórych ssaków), mogąca przenieść się na człowieka (antropozoonoza). Główną przyczyną śmierci jest niewydolność oddechowa[1]. Według WHO każdego roku z powodu wścieklizny umiera ok. 60 tysięcy ludzi[2]. Źródło: Wikipedia). Zmutowanie takiego wirusa prawdopodobnie uczyniłoby, że człowiek przemieniłby się w żywego trupa. Gdzie niegdzie można też przeczytać o wirusie zwanym Solanum ((Solanum solanum) – tak zwany wirus zombizmu, potocznie nazywany także wścieklizną afrykańską. Powoduje on śmierć, a następnie reanimacje ciała ludzkiego. Został on dokładnie opisany w książkach Maxa Brooksa. Wirus ten nie roznosi się drogą kropelkową. Nie zarazimy się nim przez katar i ślinę. Nie zaatakuje nas z nienacka. Jedynym sposobem zarażenia się tym wirusem, jest kontakt z płynami ustrojowymi zakażonego osobnika. Najczęściej do zakażenia dochodzi poprzez pokąsanie przez zombie [...] Źródło: Nonsopedia; Chociaż wielu uważa, że ten wirus jest prawdziwy. Znalazłam także wątek w którym piszę wiele więcej o tym wirusie. Serdecznie zapraszam http://www.paranorma...-virus-solanum/ )

A wy? Jak myślicie, istnieje już wirus który w swoich skutkach mógłby zamienić człowieka w prawdziwego zombie?

 

yVcXWw5.jpg

 

Jak doszłoby do apokalipsy?

 

Wyżej zostały wymienione dwa wirusy, jeżeli któryś z nich, albo obydwa istnieją, to dlaczego nie ma apokalipsy? Jak to zacząć?

Jeżeli taki wirus istnieje, wszystko zaczęłoby się od niego, zapewne przechowywany jest w jakichś tajnych labolatorium, istnieje bardzo wiele takich labolatoriów itd. dobrym przykładem jest także strefa 51, raczej niewiadome jest nam, co TAM JEST. Tak samo z wieloma labolatoriami. Ludzie jak widać nie dążą do samozakłady i są odpowiedzialni (Wiem, że wiele osób zaprzeczyłoby, chodzi mi o fakt, że nie jest jeszcze na tyle źle, że przez naszą ludzką głupote zniszczyliśmy cały świat i musimy żyć właśnie w takim świecie apokalipsy.) Na początku testy takiego wirusa zostałyby przeprowadzane na zwierzętach, tak mi się zdaje. Czy na ludziach też? Kto wie. Gdyby, wirus przynosił skutki zamienia się w zombie i tak nikt z nas niedowiedziałby się o tym, a apokalipsa raczej nienastałaby, wszystko byłoby ściśle tajne. Chociaż, gdyby zmienić kolej rzeczy, naukowcy majsterkowaliby przy wirusie wścieklizny, coś poszłoby nie tak (Bardzo nie tak), a w sktutkach stworzyliby piekło dla ludzi, prawdziwą apokalipsę, wszystkoby zaczęli. Nie chcę się zbyt rozpisywać na ten temat i chcę oddać wam to pytanie.

Jak mogłoby dojść do samozagłady - prawdziwej apokalipsy zombie, czy nieudany eksperyment to jedyny sposób?

 

hXMbUga.jpg

 

 

Jak przeżyć apokalipsę zombie?

 

>Przede wszystkim bądź nieufny. W czasie takiej apokalipsy zombie nie byłoby dla Ciebie jedynym zagrożeniem, zwięrzęta też nie, ale sami ludzi, skoro świat nie żądzi się juz prawami, skąd możesz wiedzieć jakie zamiary ma ktoś wobec Ciebie? Nie mówię, że każdy byłby bandytą na pewno pozastołoby sporo dobrych ludzi, ale skąd możesz wiedzieć na kogo właśnie ty trafisz? Najlepiej na samym początku apokalipsy, zebrać jakąś grupę zaufanych osób i uciekać wraz z nią i trzymać się z nią jak najdłużej możesz.

 

>Potrzebne Ci będą także zapasy, wzięcie ze sobą długoterminowego jedzenia w puszkach jest najlepszym wyborem. W drodze (Dokąd byś uciekał), mógłbyś też przeszukiwać domy, w niektórych na pewno znalazlbyś pożywienie.ps zombie pewnie też.

 

>Kolejna z ważniejszych rzeczy-broń, dla mnie dobrym rozwiązaniem byłaby kusza , ale możesz wziąć pod uwagę więcej broni, takich jak: maczeta, noże, łuki; broń dystansowa to najlepszy wybór, chodzi mi o pistolety, wiatrówki, kusze itd. Ciche bronie są najlepsze, ponieważ strzały mogą ściągnąć do was sporą ilość zombie. PS NIE ZAPOMNIJCIE O AMUNICJI.

 

>Kolejną ważną rzeczą jest też nie robienie z siebie bohatera. Jesteś człowiekiem, który pół życia spędził na kanapie oglądając telewizje. Nie ratuj każdego kogo spotkasz, a gdy tylko widzisz zombie, spróbuj uniknąć kontaktu z nim.

 

>Ważna jest także kondycja, ludzie którzy jej nie posiadają na pewno będą radzili sobie gorzej podczas apokalipsy.

 

>Lekarstwa zawsze się przydadzą. Nie wiadomo na co możesz zachorować, apokalipsa nie wyklucza przecież gorączki itd.

 

>Transport jest też ważny, macie auto? To bardzo dobrze!; Nie macie? Żaden problem, podczas apokalipsy znajdziecie wiele środków transportu, z których będziecie korzystać.

 

>Teraz zacytuję coś z pewnego bloga. Też przydatne;). " Przeszukuj kieszenie. Być może oprócz starej gumy i paczki prezerwatyw znajdziesz też fajki. Nie pal. Zapewne będziesz mógł nimi w przyszłości pohandlować. W sytuacji bez wyjścia zaproponuj zombie papierosa. Powszechna jest przecież wiedza, że palenie zabija."

 

To tyle z poradnika jak przeżyć apokalipse, jeżeli chcecie możecie dać w komentarzu jakieś wskazówki od siebie.

 

hBREC8w.jpg

 

A wy? Co o tym wszystkim sądzicie, chcielibyście taką apokalipsę, czy wolicie swoje wygodne życie? Kiedy może nastać taka apokalipsa? Co będzie jej przyczyną? Jest bardzo dużo pytań związanych z tym tematem. Jeżeli najdą mnie nowe myśli i chęć na pisanie, będę aktualizowała ten wątek, mogę uwzględniać też wasze sugestie i o nich pisać.

Oczywiste jest, że zapraszam was do dyskusji. <3 

 

Edit:Staniq

Pozwoliłem sobie dokonać edycji kolorowych przypisów z następującego powodu:

kolor czerwony w naszym serwisie jest domeną Admina, zielony supermoderatorataki zielony moderatoraa cyraneczka redaktorów i tłumaczy.

Pozostałymi kolorami możesz się bawić do woli.


  • 3

#2

Brummbär.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

"Co o tym wszystkim sądzicie, chcielibyście taką apokalipsę, czy wolicie swoje wygodne życie?"

 

Co to za pytanie?

 

Ludzie szykujący się na "Apokalipsę zombie" są hobbystami w najlepszym przypadku, a chorzy psychicznie w najgorszym.

 

Moim zdaniem "Apokalipsa Zombie" ma bardzo znikome szanse się wydarzyć, a nawet jeżeli, to nie sądzę, że ze względu na substancje chemiczne czy biologiczne, ale kataklizm czy wydarzenie, które zmusiłoby ludzi do kanibalizmu w celu przetrwania.

 

Ze strefą 51 to też tak późno, kiedyś używana była do testowania nowo wynalezionych i skonstruuowanych samolotów wojskowych dla Armii Stanów Zjednoczonych.

 

Jeżeli chcesz się przygotować na apokalipsę to może coś bardziej realistycznego?


  • 0

#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

A wy? Jak myślicie, istnieje już wirus który w swoich skutkach mógłby zamienić człowieka w prawdziwego zombie?

Nie, po śmierci ustają czynności życiowe ciała i żaden wirus tego nie zmieni. Na tym punkcie wykładają się wszystkie poradniki surwiwalowe - radzą jak przetrwać w nierealnej sytuacji.


  • 0



#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ludzie oczekujący rychłego końca świata to nie jest domena naszych czasów. Już tysiące lat temu ludzie myśleli, że czasy ostateczne są bliskie.
Na pewno kiedyś dojdzie do jakiejś zagłady. Trudno przewidzieć jakie katastrofy nas wykończą. Ale moim zdaniem, apokalipsa zombie jest tak samo mało realna jak to, że mogą nas zaatakować smerfy z bajki.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 22.07.2017 - 15:57

  • 0



#5 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

Zasoby na naszej planecie powoli się kończą... Prędzej z tego powodu nastąpi koniec ludzkości niż z powodu apokalipsy.


  • 0

#6

Brummbär.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Zasoby na naszej planecie powoli się kończą... Prędzej z tego powodu nastąpi koniec ludzkości niż z powodu apokalipsy.

 

Chyba zapominasz o zasobach odnawialnych...

 

oraz twojej magii. Wyczarujesz trochę elektryczności i będzie git


Użytkownik Brummbär edytował ten post 22.07.2017 - 17:53

  • 0

#7

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bardziej od wscielkizny spodziewalbym sie wariacji nt. ophiocordyceps unilateralis czy cotesia glomerata mimo, ze ten grzybek nie atakuje ludzi to wydaje sie miec wieksze mozliwosci na kontrole hormonow, umyslu i ogolnie organizmu. Duzo zreszta ciekawsza sprawa niz rzeczona wscieklizna choc zazwyczaj typowe poradniczki surwiwalu o tym nie wspominaja bo nie jest taka catchy jak np. wscieklizna, o ktorej slyszy sie ciagle. 

 

https://pl.wikipedia...ps_unilateralis

https://en.wikipedia...tesia_glomerata

http://badania.net/g...i-mrowka-zombi/

 

Co ciekawe grzyb ten moze rowniez zaatakowac czlowieka - zauwazono wtedy wieksze sklonnosci do podejmowania ryzykownych decyzji oraz wzmozona agresje zwlaszcza u mezczyzn, a takze co jeszcze ciekawsze - jakas korelacje ze schizofrenia. 

 

Co do tematu - nie wierze, ze taka apokalipsa kiedykolwiek nastapi choc przyznam, ze lubie ogladac filmy czy grac w gry z tym zwiazane. 


Użytkownik xMaster edytował ten post 22.07.2017 - 19:14

  • 0

#8

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Grałam sobie kiedyś w grę The House of the dead. Cóż fajnie się zabija umarlaków ale gorzej jak Cię gryzą.

 

Co do tematu, granaty, każda ilość oraz bunkier z zapasem żywności. Ogólnie nie przepadam za filmami tego typu, cała seria Resident Evil nie przypadła mi do gustu. Apokalipsa zombie jest więc niedorzeczna i nigdy nie będzie miała miejsca.





#9

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

pamiętajcie że  jak będzie apokalipsa zombie i mamy amunicje i broń to strzelanie w korpus nie działa,tylko głowa.i przedewszystkim nie marnować amunicji czyli jedna kula na jednego zombie,broń typu nóż i maczeta są bezużyteczne bo zanim odetniesz głowę on może zdoła cię ugryźć lub podrapac.

 

co do środka transportu w postaci samochodu  nie byłoby problemem ale nie każdy  dał by rade odpalić go bez kluczyka a szukanie po domach kluczy do auta mogłoby skończyć się  spotkaniem zombie,dlatego nie każdy skorzysta z tego udogodnienia,rower też jest całkiem dobrym rozwiązaniem ale ciężko jechać i strzelać jednocześnie.

pozostaje jeszcze jeden problem poza jedzeniem a mianowicie schronienie,nie każdy ma bunkier pod domem więc należałoby szukać jakiegoś dużego budyku albo zakładu przemysłowego,już kopalnia węgla lub soli daje nam pewną przewagę bo mają wieże wyciągowe na których można zbudować obóz,idealne miejsce na schronienie a i widok byłby  dobry wiec wypatrzenie zombie z odległośi dało by przewagę.

 

wróćmy do bunkra/schronu jak wiadomo każdy ma właz czy drzwi które wcale nie tak trudno wyważyć,skąd wiedzieć mamy czy zombie nie mogą zrobić  prostego taranu czy użyć środków wybuchowych,zaspawanie drzwi/włazu rozwiązuje problem częściowo bo zawsze jest cień szansy że wejdzie,stałe źródło prądu może okazać się potrzebne i gdyby było ono dostępne należałoby podłączyć drzwi do prądu co sprawiło by że każdy zombie dotykając je ulegałby porażeniu i śmierci  (gotował by się im mózg)

 

lepszym rozwiązaniem byłby samolot i szukanie bezpiecznego lądu we własnym zakresie,wirus odpowiedzialny za apokalipse zombie nie mógłby  jednocześnie zająć całej kuli ziemskiej więc napewno znaleźlibyśmy bezpieczny skrawek lądu

można  pokusić się o  próbe ucieczki oceanem/morzem jeśli w porcie sa statki poszukać największego i załadować go zapasami i odpłynąć już duży jacht nam ratuje życie gdyż  jest łatwy w obsłudze

 

wracając do broni palnej i broni cięciwowej to łuki i kusze są zdecydowanie najlepsze,jeśli chodzi o broń palną to wszelkiego rodzaju broń maszynowa i zwykłe pistolety są okej ale granatniki na bliskie odległości odpadają za to karabiny snajperskie też się by przydały a materiały wybuchowe no nie bardzo,dynamit czy c4 nam nie  pomogą w razie inwazji zombie a broń biała byłaby zupełnie bezużyteczna bo tu nie chodzi o to że możemy dźgać zombie,chodzi o to abyśmy nie byli w zasięgu zębów ani rak zombie czyli nie możemy dopuścić zombie na odległość miejszą niż 2 - 4 metry od nas dlatego tylko łuki i kusze oraz broń palna nam uratują życie

ostatnim problemem są inni ludzie którzy wobec nas mogą mieć różne zamiary,mogą zechcieć zabrać nam broń i zapas wody/jedzenia dlatego  należałoby zdecydowanie ograncizyć zaufanie do innych


Użytkownik Anunnaki edytował ten post 23.07.2017 - 12:20

  • 0

#10

Brummbär.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

@Up

 

Ten temat to jakaś parodia. To nawet nie jest dyskusja tylko roleplay, skąd wiesz że strzelanie w korpus nie zadziała? masz doświadczenie? a nie przepraszam, tylko z filmów i gier.

 

 

No i nie mówmy o uciekaniu z kontynentu poniewaz wirus xDDD śmiechu warte

 

Temat powinien być zamknięty i tyle

 

3.12 Odpowiadając na Post cytuj wyłącznie fragment, do którego się odnosisz.

TheToxic


  • 0

#11

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Brummibar wiedz że  zombie nie ma czynnej akcji serca,więc strzał w serce nic nie da choćbyś wypluł kilka magazynków z kałacha w korpus zombiego on dalej bedzie szedł


  • 0

#12

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardziej niż apokalipsy zombie obawiać się można jakiegoś sekciarza lub innego psychola, który pociągnie za sobą tłumy ideologicznie zainfekowanych. Historia zna takie przypadki.

https://pl.wikipedia...zywĂłdca_sekty)


Użytkownik CzłowiekSarna edytował ten post 23.07.2017 - 22:02

  • 0



#13

rollinstone.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciężko się to czyta - fatalnie składniowo i ortograficznie, niestety.


  • 0

#14

Brummbär.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ciężko się to czyta - fatalnie składniowo i ortograficznie, niestety.

 

Czyli 90% artykułów na tej stronie

 

Chociaż nie mogę ich winić, moderatorzy ani administratorzy nie nadzorują żadnej jakości i wrzucają na główną stronę dosłownie każdy artykuł, nieważne jak kiepsko napisany, niedoinformowany czy chaotycznie złożony powodując brak jakiejkolwiek struktury.

 

 

offtop.gif

Alucard


Użytkownik Alucard edytował ten post 24.07.2017 - 10:32

  • 0

#15

Mkbewe.

    Poważnie Tajemniczy

  • Postów: 97
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Paranormalna, akurat pisałem creepypastę o zombie apokalipsie. Nie czytając tego wątku (dopiero dziś zauważyłem) ująłem dokładnie te same elementy, czyli genezę, moje poczynania. Pytanie brzmi: jak długo trwałaby taka apokalipsa? W mojej paście około 20 lat. :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych