Skocz do zawartości


Zdjęcie

Coś się dzieje niedobrego

zjawiska paranormalne

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

Dimachaeri.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzień dobry,

Przyszedłem podzielić się ostatnimi zdarzeniami które miały miejsce w moim domu. Otóż.. nie wiem co się dzieje ale od jakiegoś czasu czuje się nieswojo w domu, czuje się obserwowany.
1. Podczas korzystania z toalety ręcznik powieszony na haczyku mocno samoczynnie się "bujnął" praktycznie do poziomu na moich oczach.
2. Idąc spać wyłączam w całym mieszkaniu światła, budząc się rano, światło w toalecie jest załączone.

Pomijam już fakt, że przy mnie wszystkie żarówki wysiadają jak i lampy na ulicy ( ale je zaliczam do dzieła przypadku )
Dodam, że często miewam sny objawiające przyszłość. Jeden z przykładów: miałem 2 lata temu kameleona, który w niewyjaśniony sposób wsiąkł. Dzień wcześniej miałem sen w którym jaszczur owinął mojego kamyka ogonem a następnie go pożarł.
Dlaczego te wszystkie paranormalne rzeczy zaczęły się teraz dziać jeśli nic podobnego wcześniej nie miało miejsca?? 

I wisienka na torcie z dziś, kupuje tymbarka, obracam kapsel patrzę na napis i co widzę? : Jestem z Tobą


  • 0

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja dzisiaj obracam kapsel od piwa i widzę ,,wygrałeś dwa piwa". I jak to wyjaśnić?
  • 1



#3

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

miałem 2 lata temu kameleona, który w niewyjaśniony sposób wsiąkł.

 

Pewnie zmienił kolor i stoi tam do dzisiaj :D

 

I wisienka na torcie z dziś, kupuje tymbarka, obracam kapsel patrzę na napis i co widzę? : Jestem z Tobą

Ja kiedyś pod nakrętką słoika z miodem, napisane miałem "naturalny miód pszczeli prosto z polskiej pasieki".


Użytkownik CzłowiekSarna edytował ten post 18.07.2017 - 15:46

  • 2



#4

Dimachaeri.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja dzisiaj obracam kapsel od piwa i widzę ,,wygrałeś dwa piwa". I jak to wyjaśnić?

Napisałem o tym gdyż akcja z światłem też dziś miała miejsce, ale faktycznie mógł to być zwykły przypadek i zbieg okoliczności..

 

 

 

miałem 2 lata temu kameleona, który w niewyjaśniony sposób wsiąkł.

 

Jak to kameleon zmienił kolor i pewnie stoi tam do dzisiaj :D

 

Przyszedłem po pracy i już go więcej nie zobaczyłem, klatka pusta, dom przeszukany doszczętnie piętnaście razy.

Jakieś sugestie co to zdarzenia z ręcznikiem i światłem? 


  • 0

#5

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przedobrzyłeś z tym Tymbarkiem. Jeśli jest w tej historii choć krztyna prawdy, to musisz być bardzo bojaźliwym człowiekiem i zwyczajnie się nakręcasz. Jak sam stwierdziłeś, nic podobnego wcześniej nie miało miejsca więc jaka jest szansa, że nagle jakiś duch postanowił się u Ciebie zadomowić? I że komunikuje się z Tobą za pomocą kapsli od Tymbarka? Niewielka ilość szczegółów również nie świadczy za wiarygodnością tej historii - w jakich okolicznościach "wsiąkł" ten kameleon i jak był trzymany? Mógł zwyczajnie uciec, światło w toalecie mogłeś zostawić zapalone przez nieuwagę, każda żarówka musi kiedyś wysiąść a stare lampy uliczne bardzo często przygasają, to powszechne zjawisko. Mogę spytać ile masz lat?


  • 0



#6

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Różne historie w życiu słyszałem, ale żeby jakiś byt próbował się komunikować za pomocą kapsli z Tymbarka? :facepalm:


  • 0



#7

Dimachaeri.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przedobrzyłeś z tym Tymbarkiem. Jeśli jest w tej historii choć krztyna prawdy, to musisz być bardzo bojaźliwym człowiekiem i zwyczajnie się nakręcasz. Jak sam stwierdziłeś, nic podobnego wcześniej nie miało miejsca więc jaka jest szansa, że nagle jakiś duch postanowił się u Ciebie zadomowić? I że komunikuje się z Tobą za pomocą kapsli od Tymbarka? Niewielka ilość szczegółów również nie świadczy za wiarygodnością tej historii - w jakich okolicznościach "wsiąkł" ten kameleon i jak był trzymany? Mógł zwyczajnie uciec, światło w toalecie mogłeś zostawić zapalone przez nieuwagę, każda żarówka musi kiedyś wysiąść a stare lampy uliczne bardzo często przygasają, to powszechne zjawisko. Mogę spytać ile masz lat?

Co do kameleona - pewnie uciekł gdyż nie ma innego racjonalnego wytłumaczenia, ale to nie jest ważne jak to się stało, że znikł tylko sen dzień wcześniej o którym pisałem. Światło zgasiłem i jestem tego w 100% pewny gdyż korzystałem z toalety w nocy i nie ma opcji bym zostawił światło zapalone, oczywiście jestem sam w domu. Jak odniesiesz się do sytuacji z ręcznikiem? to zjawisko jest dla mnie najważniejsze gdyż stało się na moich oczach..  Okna są nowe szczelne pozamykane, brak jakiegokolwiek przeciągu w mieszkaniu.  96r

Nie twierdze, że byt czy jakkolwiek to nazwać chce się ze mną komunikować przez Tymbark, bardziej chodziło mi o podkreślenie zbiegu okoliczności.


Użytkownik Dimachaeri edytował ten post 18.07.2017 - 16:20

  • 0

#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A rozdzielnica jaka jest, zwykła czy nowsza? Taka z bezpiecznikami czy wyłącznikami albo nowoczesna sterowana?
  • 0



#9

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up@

Zabezpieczenia różnicowoprądowe (RCD i RCCB) są bardzo czułe i jest to urządzenie zabezpieczające, które rozłącza obwód po wykryciu, że prąd elektryczny z niego wypływający nie jest równy prądowi wpływającemu. Rozłącza - zadziała przy dotyku pośrednim i bezpośrednim. Oznacza to, że nawet izolacja przewodów w ścianie, która nie spełnia już wymagań, może być przyczyną "wywalenia" takiego zabezpieczenia.

 

 

Przyszedłem po pracy i już go więcej nie zobaczyłem, klatka pusta, dom przeszukany doszczętnie piętnaście razy.

Zdecydowanie przeszukałbym trzewia kota sąsiadów.

 

Różne historie w życiu słyszałem, ale żeby jakiś byt próbował się komunikować za pomocą kapsli z Tymbarka? :facepalm:

Cóż... wynaleziono nowe ouija. Ważne, że działa... śmiechłem bracie, aż mnie gil po kolana wyskoczył.





#10

Dimachaeri.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A rozdzielnica jaka jest, zwykła czy nowsza? Taka z bezpiecznikami czy wyłącznikami albo nowoczesna sterowana?

Rozdzielnica jest z bezpiecznikami.

@Up 
Czy ta strona jest o kontekście mistrzowieorg? Nadal nikt nie odniósł się do najważniejszej rzeczy, ale wszyscy czepiają się cholernego kapsla Tymbarku który miał nie mieć większego znaczenia w utworzonym temacie


  • 0

#11

Marcello.
  • Postów: 50
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Są na tym świecie rzeczy o jakich się filozofom nie śniło. Jest taka teoria mówiąca o tym, że nie istnieje coś takiego jak przypadek. Podobno wszystko ma jakieś znaczenie, ale popieram Alucarda.


  • 0

#12

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. Podczas korzystania z toalety ręcznik powieszony na haczyku mocno samoczynnie się "bujnął" praktycznie do poziomu na moich oczach.

Podmuch wiatru ewentualnie przeciąg w domu/mieszkaniu. 

W ubikacji jest kratka wentylacyjna przy dużym wietrze na zewnątrz domu, nawet gdy w mieszkaniu są wszystkie okna pozamykane czuć tak zwaną "cofkę". Gdy miałam stary piecyk gazowy (ten z płomyczkiem) to non stop mi gasł płomień w piecyku, a lekkie rzeczy jak ścierki, wata czy gaziki zawsze były na podłodze.

 

2. Idąc spać wyłączam w całym mieszkaniu światła, budząc się rano, światło w toalecie jest załączone.

Są dwa wytłumaczenia.

Albo sam załączasz światło gdy idziesz nocą w półśnie do toalety i zapominasz go wyłączyć, albo masz problem z elektryką. 

Różnicówkę bym zostawiła w spokoju bo prędzej wyłączy prąd w fazie, niż go ponownie włączy. No chyba, że to sekwencja inteligentnego domu, gdzie ma w ustawieniach ponowny rozruch po wyłączeniu/awarii prądu.

 

Ku woli ścisłości : Rozdzielnia - nie rozdzielnica





#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozdzielnica też. Tak to jest nazywane w książkach o instalacjach
https://pl.m.wikiped...ica_elektryczna
A ręcznik olej. Cokolwiek to było, to nie był duch.
  • 0



#14

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To co jest w książkach to jedno a to co się robi na prefabrykacji to drugie. 

 

No pewnie, że nie był to duch. Zadziwia mnie zawsze fakt, że ludzie którzy słyszą puknięcie, stuki, puki i inne pierdoły zawsze uparcie tkwią w przekonaniu, iż to na pewno duch albo nawiedzenie. Wszystkie logiczne wytłumaczenia od razu są zepchnięte na drugi tor, nie bo nie. Osobiście uważam, że nie było żadnej akcji z ręcznikiem ale jeśli była to stawiam na wiatr.





#15

Dimachaeri.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ręcznik zachował się tak jak by go ktoś mocno szarpnął. Wiem, że w to ciężko uwierzyć, sam po tym co zobaczyłem nie wierzyłem własnym oczom, byłem przerażony. Tak jak pisałem wcześniej w łazience jak i mieszkaniu nie było przeciągu ani żadnego wiatru. Sam jestem osobą bardzo sceptyczną co do takich zjawisk, ale to przekroczyło wszelki granice.. Stuki i puki całkowicie olewam, są dla mnie rzeczą naturalną. Ale jeśli widzę naocznie taką akcje z ręcznikiem, to coś musi być nie tak.

Czy rozdzielnica ma jakikolwiek wpływ na samoczynne włączenie światła?


Użytkownik Dimachaeri edytował ten post 18.07.2017 - 20:52

  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: zjawiska paranormalne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych