Skocz do zawartości


Zdjęcie

Była dziewczyna i prezent od niej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mayakashy1.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie!
Sprawa wygląda tak, że kilka dni temu zerwałem z dziewczyną (związek toksyczny, ale nie o tym). Kiedyś dostałem od niej ramkę z naszym zdjęciem, nie miałem ochoty, by posprzątać po niej. Stała sobie ona na szafce. No i w nocy, w dniu, w którym zerwaliśmy coś się stało. Budzę się rano a ramka stoi przewróciła, nie mam pojęcia jak to wytłumaczyć, nie lunatykuję, mieszkam sam, tylko ja mam klucze. Można to jakoś sensownie wytłumaczyć? Z góry dziękuję i miłego dnia wszystkim! ;)
  • 0

#2

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko się przewróciła? Nie lewitowała?

 

Istne paranormalne zjawisko. Po prostu zsunęła się pod wpływem drgań budynku.





#3

Mayakashy1.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Raczej wątpię, mieszkam w bloku i zawsze wszystko jest na tym samym miejscu, więc drgania wykluczam.
  • 0

#4

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To tym bardziej. Na którym piętrze mieszkasz?





#5

Mayakashy1.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na parterze.
  • 0

#6

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jaka część Polski?





#7

Mayakashy1.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Granica Wielkopolski z Kujawsko-Pomorskim.
  • 0

#8

jako_taki.
  • Postów: 114
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

tak na szybko o drganiach i wpływie na budynki

http://tinyurl.com/yadqcyyx


  • 0

#9

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

czy to stare budownictwo? macie peic kaflowy? czy zdjęcie stoi na szafce przy kratce wentylacyjnej? istnieje coś takiego jak rozszerzalność cieplna i czasem w dzień jak się nagrzeją przedmioty to pod wieczór to ciepło tracą i potrafią przy tym mocno strzelać mamy taką szafę w pokoju na którą popołudniu pada słońce a pod wieczór trzeszczą jej zawiasy i półki choć jest zamknięta na klucz a po przesunięciu szafy słońce padało na parkiet i było tylko gorzej.w twoim przypadku ramka mogła ulec rozsunięciu i się przewróciła,casem ta nóżka z tyłu jest za luźna i zdjęcie zalicza upadek.


  • 0

#10

Mayakashy1.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie to jest taka ramka z podstawką, bez tej nóżki z tyłu. Budynek ma chyba 10 lat około, nie ma piecy kaflowych oraz w pokoju nie mam kratki wentylacyjnej.

Edit: kaflowych*

Użytkownik Mayakashy1 edytował ten post 17.07.2017 - 11:10

  • 0

#11

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozejrzyj się wokoło, czy nie dzieją się jakieś inne dziwne rzeczy. Jeśli tak - pisz śmiało.

Serio. Na podstawie tego jednego wydarzenia trudno cokolwiek wywnioskować (może prócz tego, że jeśli nie podniosłeś tej fotki, to leży...;))


  • 0



#12

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zastanawiam się jaki jest sens zakładać temat bo coś się w mieszkaniu przewróciło. Gdybym miała zakładać temat co mi w domu samoistnie się przewróciło, spadło, rozbiło, rozsypało to bym musiała pisać po 15 razy na dobę nowy post. To, że ramka była od byłej dziewczyny, ma nam dać czytelnikom dodatkowej paranormalnej taniej sensacji, bo jak dobrze wiemy związku już nie ma a ramka sama się przewróciła. Rozumiem iż post był napisany aby uznać ex dziewczynę jako wiedźmę niczym ze średniowiecza rzucającą urok na przemiłego chłopaka którego nawiedza przewracająca się ramka. Szczerze? :facepalm: Bez komentarza

 

Mieszkasz w zupełnie innym miejscu gdzie podałeś, niedaleko są dwie kopalnie. A jak są kopalnie to i są w pobliskich miastach chodniki, a co za tym idzie - występują tąpnięcia. Jeśli jednak by pod twoim miastem nie było korytarzy kopalnianych to jest ulica. Są przystanki autobusowe. Niektóre budynki są czułe na tyle, że wystarczy iż przejedzie obok tir i w całym bloku czuć drgania, lecz obojętnie co tu napiszemy to i tak będziesz na nie. No nic czekam jeszcze na zdjęcie demonicznej ramki i najlepiej widoku z okna aby wykluczyć moje spekulacje.





#13

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można i tak, pewnie. Konwektory, piece, wstrząsy, kopalnie... Ale czy to faktycznie jest... zabawne?

 

A może z drugiej strony? W etnologii (nie tylko polskiej) dobrze opisane są "zjawiska" towarzyszące ważnym, acz nieprzyjemnym wydarzeniom z ludzkiego życia. Pękające lustra, szklane naczynia, przewracające się przedmioty, zatrzymujące się zegary...

 

Spójrzmy, np. https://pl.wikisourc...skiego.djvu/028

 

Link dotyczy śmierci, ale czy rozstanie to nie taka "mała śmierć"? Pewien stan, pewna rzeczywistość która była i być przestała. "Umarła".

To, co się wydarzyło, rozstanie (nawet w toksycznym związku) jest w jakiś sposób istotne, ważne dla Mayakashy1, więc podkreślenie doniosłości wydarzenia przez "wydarzenie" wydaje się jak najbardziej na miejscu.

 

W takim ujęciu prawdziwość przewrócenia się tej nieszczęsnej ramki ze zdjęciem (może jeszcze ze szklaną szybką... x] ) traci na znaczeniu. Ważnym staje się asumpt do podjęcia dyskusji, intelektualnego pobawienia się możliwościami jakie daje taka sytuacja.

 

edit: ech, te oczywiste omyłki pisarskie


Użytkownik Nick edytował ten post 17.07.2017 - 12:41

  • 0



#14

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czy masz w domu zwierzęta, czy mieszkasz sam, może jakieś gryzonie?
  • 0



#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podpisuję się pod tym co napisała thetoxic. Przewrócenie się ramki to nie jest paranormalne. Tutaj nie ma się nad czym zastanawiać. Mogła się przewrócić, to znaczy, że siła do tego potrzebna była niewielka, czyli drgania budynku albo przeciąg.

Na przyszość zapamiętaj: Nie należy uznawać więcej przyczyn dla rzeczy naturalnych, niż takich, które są zarówno prawdziwe i wystarczające by wyjaśnić ich cechy.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 17.07.2017 - 13:42

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych