Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne zwidy

postać która nie żyje zwidy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#16

PuhatY.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pisze jak jest tylko wcześniej głowy do tego nie miałem żeby dokładnie wszystko opisać bo byłem zdenerwowany i nie mogłem się uspokoić
  • 0

#17

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proszę pomyśleć na oddziałem zamkniętym dla dziewczyny. Będzie miała tam fachową opiekę medyczną i pielęgniarki 24/7 oraz lekarza, zanim dojdzie do tragedii.





#18

PuhatY.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie myślę tylko ze była już miesiąc i znowu zaczęło się pogarszac
  • 0

#19

Xotteva.

    Aspołeczny Introwertyk

  • Postów: 249
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Po prostu zgłoś sytuację jej psychiatrze/psychologowi, a on już będzie wiedział co dalej robić. Najwyżej znów trafi na oddział.


  • 0

#20

ppp.
  • Postów: 769
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Na tym forum pojawia się coraz więcej osób proszących o pomoc gdyż widzi zjawy, słyszy głosy, ma kontakt z odmienną rzeczywistością. Wasza rada sprowadza się zazwyczaj do "psychiatra, oddział zamknięty". Nie chcecie pojąć, że żyjemy w świecie Ducha Świętego, który diametralnie różni się od tego doświadczanego wami dotychczas, nie wszyscy są przygotowani. 

Świat jest inny.

 

Proszę bez reklamowania "konkurencyjnych" stron.

Aquila


  • -9

#21

PuhatY.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękuję za pomóc przekonaliscie mnie bardzo jutro sam bez jej wiedzy spotkam się z jej psychiatra i wszystko powiem i spytam się co mam robić dalej
  • 0

#22

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na tym forum pojawia się coraz więcej osób proszących o pomoc gdyż widzi zjawy, słyszy głosy, ma kontakt z odmienną rzeczywistością. Wasza rada sprowadza się zazwyczaj do "psychiatra, oddział zamknięty". Nie chcecie pojąć, że żyjemy w świecie Ducha Świętego, który diametralnie różni się od tego doświadczanego wami dotychczas, nie wszyscy są przygotowani. 

Świat jest inny.

 

Proszę bez reklamowania "konkurencyjnych" stron.

Aquila

 

Nie wiem jak Ty, ale reszta nie chce mieć na sumieniu czyjegoś życia, więc tak jest najbezpieczniej odpowiedzieć. Nie dostałbyś ode mnie minusa gdyby chodziło tylko o widzenie zjaw i słyszenie głosów, bo takie tematy faktycznie są tutaj chlebem powszednim i z reguły nie jest to coś poważnego, ale kiedy osoba o której temat traktuje ma już za sobą diagnozy i leczenie psychiatryczne oraz myśli samobójcze to znaczy, że jej stan psychiczny jest naprawdę zły i jeśli Ty w takim temacie chcesz prawić o świecie Ducha Świętego to radziłbym Ci w ogóle się nie odzywać. Dla dobra cudzego i własnego, które powinno Ci leżeć na sercu jeśli wierzysz w Ducha Świętego.


  • 4



#23

KXYZ.
  • Postów: 186
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy dziewczynę badano też pod kątem innych chorób niż stricte psychicznych ? Nie jestem lekarzem, ale kiedyś czytałem o przypadku bardzo realistycznych omam, gdzie kobieta widziała Matkę Boską - okazało się, że miała guza mózgu. Nie chcę straszyć, ale może warto skonsultować się też z innymi specjalistami ?


Użytkownik Kubala95 edytował ten post 17.07.2017 - 00:57

  • 0

#24

Sylwita.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zostałam poinformowana, że na forum jest pilna sprawa, więc jestem.

 

Po pierwsze brawa dla autora tematu - mało jest osób, które nie zadowalają się jednym rozwiązaniem danego problemu, a chcąc pomóc bliskiej sobie osobie zadają sobie trud, by rozwiązania szukać także gdzie indziej. Robiąc to udowodnił sobie i innym zdroworozsądkowym ludziom jak bardzo ważne jest nieopieranie się na jednym autorytecie, a spojrzenie na daną sprawę z wielu możliwych perspektyw. Nie można tkwić przy jednej opcji niczym jak przy teorii o płaskiej ziemi.

 

I do rzeczy.

W dziesiejszym  świecie przeżycie tego typu jest dla człowieka Zachodu czymś niewyobrażalnie traumatycznym, a szczególnie dla tak młodej osoby. W zachodniej społecznosci brak jest szamana, który rozpozna ową ,,dolegliwość" i nauczy taką osobę sposobów kontroli, komunikacji, czy radzenia sobie z tym darem. Także czasy XX-wiecznego mediumizmu (gdzie pewnie zostałaby medium) odeszły w niepamięć. Ową pałeczkę radzenia sobie z tego typu sytuacjami przejęli... psychiatrzy.

Niestety. Tak, niestety i nie bójmy się tego powiedzieć. Ich metoda polega na usuwaniu, a ściślej mówiąc na wyciszaniu daru mediumicznego, jasnowidzenia, jasnosłyszenia, czy jasnoczucia. Oczywiscie muszę dodać, ze takie metody choć osiągają swój cel teorii psychiatrycznej, czyli ,,łagodzenie, badź wytłumienie psychotycznych objawów" to taka osoba jest często niszczona na całe życie - w dużym skrócie ich mózg nie funkcjonuje jak kiedyś, a długość życia się skraca (cała farmakoterapia, zwykle na całe życie).

 

Często osoby z takimi dolegliwosciami nie mają odpowiedniej osoby, która nauczyłaby ich radzenia sobie z nową umiejętnoscią, są skazani na mainstreamową psychiatrię. Ale ten dar nie jest niczym złym i czasem uaktywnia się w pewnych momentach życia - często przełomowych. Większosć osób przyjmuje go, ale niektóre osoby są zbyt przerażone lub ich psychika nie jest jeszcze tak silna, by zaakceptować i niejako przetrawić dodatkowe bodźce, których często oni nie chcą, a zewsząd ich zalewają. Na szczęście są jeszcze jednostki, które znają się na tym, potrafią rozpoznać, objaśnić, nauczyć, czy nawet wyłączyć ową nową umiejętnosć.

 

Dlatego apeluję do wszystkich, którzy mają podobny problem - najpierw skontaktujcie się z dobrym medium, jeśli takowego nie znacie skontaktujcie się z Polskim Stowarzyszeniem Spirytystycznym, Ewentualnie można udać się do kogoś posiadającego pewną wiedzę w tym temacie: niektórych bioenergoterapeutów, prawdziwych wróżek, czy egzorcysty. Pani Endinajla wysunęła propozycję z hipnoterapią - też ja popieram, jest bardzo skuteczna jeśli to nieuświadomione traumy. I Pan Kubala - choć guzy to rzadkie przypadki mogą powodować ucisk na móżg, dlatego można się też udać do neurologa. Jednakże psychiatra to rzecz ostateczna, pamiętajcie - jeżeli chcecie się poddać wyniszczającej farmakoterapii u psychiatry wcześniej wypróbujcie wszystkie powyższe metody.

 

Trzymajcie się! Zawsze służę pomocą na pw.

 

 

 

 


  • -1

#25

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Że co? Radzisz ludziom chorym psychicznie udać się pierwsze do jakichś wróżek, szamanów czy egzorcystów, zamiast zgłosić się do wyspecjalizowanych lekarzy? To jakiś żart?
 
Daj mi chociaż jedną osobę, u której stwierdzono, że potrafi przepowiadać przyszłość. Słucham? Nie ma takiej? Bo co, mainstreamowe społeczeństwo nie dopuszcza do siebie takiej myśli? A może po prostu jasnowidzenie nie istnieje? Gdzie są te prawdziwe wróżki? Dlaczego choć jedna nie zechce pokazać się szerszej publiczności i udowodnić całemu światu, że istnieje coś takiego jak jasnowidztwo? Przez skromność? Czy może przez to, że nie jest pewna swoich umiejętności?
 
Lepiej nie próbuj służyć pomocą osobom, które potrzebują do tego specjalistów, a nie samozwańczych "ekspertów". A jeżeli już musisz, to nie na tym forum.
  • 0



#26

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Puhaty, nie wierz we wróżki i media. Wszystko to co robią jest oszustwem, nie ma czegoś takiego jak prawdziwe media i wróżki itp.
Znam się na tym, więc możesz mi zaufać.
Jedynie możesz poszukać dla niej psychologa, który zajmuje się hipnozą.
  • 0



#27

rollinstone.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W przypadku problemów takiej natury wspierałbym się tylko i wyłącznie pomocą lekarzy specjalistów / ewentualnie uzupełniał wiedzę na jakichś lepszych forach medycznych - na pewno nie diagnozowałbym nikogo za pomocą forum paranormalne 


Użytkownik rollinstone edytował ten post 19.07.2017 - 06:33

  • 0

#28

Sylwita.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Alucard ,,wyspecjalizowanych lekarzy"? W czym wyspecjalizowanych? W otumanianiu ludzi? Nie żartuj - ludzie oczekują skutecznej pomocy, a nie ,,terapii" ze skutkami ubocznymi. Prawdziwe media, spirytyści, czy widzący więcej mogą takim osobom lepiej pomóc - tylko tak jak wszędzie trzeba trafić na specjalistów.

 

Tak jak napisałam są instytucje, które profesjonalnie zajmują się takimi przypadkami i to nie są psychiatrzy, najpierw należy zgłosić się do nich. Tam ludzie zostają potraktowani poważnie, a przypadki zbadane i tam jeśli nie będą Tobie w stanie pomóć to wtedy można myśleć o innych metodach.

 

Pielęgnujcie dar, który macie i nie bójcie się go - strach jest tu największą przeszkodą.


Użytkownik Sylwita edytował ten post 19.07.2017 - 23:03

  • -1

#29

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozumiem, że lekarz nie zajmie się profesjonalnie taką osobą, tylko rzekome wróżki, gdzie ani jedna do tej pory nie udowodniła swoich zdolności? Albo spirytyści, gdzie jak do tej pory nie udowodniono istnienia duchów?

 

Daj mi namiar na jedną osobę, która pozwoli mi porozmawiać ze zmarłym, bez żadnych zabaw ze poruszającym się ogniem świecy. Albo przepowie mi co się ze mną będzie działo za miesiąc, nie głosząc ogólników, które można przyrównać do najróżniejszych sytuacji, tylko powie mi konkretnie co się wtedy wydarzy.

 

Lekarze mają to do siebie, że jak mówią ci, że masz raka, to go (najczęściej) masz i można to udowodnić na najróżniejsze sposoby. Spirytyści, wróżki i inni widzący więcej oczekują, że uwierzysz im na słowo. Bo przecież nie pokażą na tacy swoich zdolności.


  • 0



#30

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Alucard ,,wyspecjalizowanych lekarzy"? W czym wyspecjalizowanych? W otumanianiu ludzi? Nie żartuj - ludzie oczekują skutecznej pomocy, a nie ,,terapii" ze skutkami ubocznymi. Prawdziwe media, spirytyści, czy widzący więcej mogą takim osobom lepiej pomóc - tylko tak jak wszędzie trzeba trafić na specjalistów.

Ludzie, wy się czasem zastanówcie, jakie bzdury wypisujecie :facepalm:

Dziewczyna ma ewidentne problemy z psychiką, próbuje się zabić. Hmm, co zrobić w takiej sytuacji? Natychmiast udać się po pomoc do lekarza, zanim stanie się tragedia?

NIE!!!

Wyślijmy ją do jakichś szarlatanów, przecież ona może mieć DAR! Co z tego, że na profesjonalną pomoc może być już za późno.

Ja czasem nie ogarniam, co ludzie mają w głowach. Mam nadzieję, że nikt z takimi problemami nie będzie skazany na pomoc osób z tak zacofanym podejściem jak Sylwita czy ppp.


Użytkownik Lupus28 edytował ten post 20.07.2017 - 10:50

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych